Home Jaki kupić telewizor? Jaki telewizor kupić? | PORADNIK | Przegląd TV z 2018 roku! Najlepsze do filmów, seriali, sportu i gier.
Jaki telewizor kupić? | PORADNIK | Przegląd TV z 2018 roku! Najlepsze do filmów, seriali, sportu i gier.

Jaki telewizor kupić? | PORADNIK | Przegląd TV z 2018 roku! Najlepsze do filmów, seriali, sportu i gier.

89.00K
76

Do końca 2018 roku zostało już raptem kilka tygodni, co oznacza, że nadszedł czas na kolejną edycję poradnika zakupowego 🙂 Świąteczne wyprzedaże w sklepach rozkręciły się już na dobre, a na forum kwitną jak zawsze pytania co warto kupić 🙂 Podobnie jak w zeszłym roku postanowiłem od siebie przygotować dla Was przegląd oferty rynkowej i dać rady jaki telewizor kupić. W temacie tym skondensuję całą swoją wiedzę, jaką gromadziłem dla Was podczas testów kilkudziesięciu modeli ekranów w 2018 roku. Polecanych typów z mojej strony nie będzie wiele, bo nie uważam, że duży wybór jest czymś dobrym. Jeśli dany TV w danym segmencie cenowym jest najlepszy, to zwyczajnie nie ma sensu rozglądać się za innymi! Proszę pamiętać, że moja opinia oparta jest na fachowych pomiarach i profesjonalnym porównaniu każdego z telewizorów i nie ma za wiele wspólnego z subiektywnym podejściem jaki prezentowany jest w większości tego typu porównań w sieci. Każdy telewizor został przeze mnie bardzo dokładnie zbadany i nic nie pochodzi z marketingowych broszur. To ważne gdyż nie widzę powodu by komuś nie spodobał się inny telewizor bo po prostu zauroczył go np. w sklepie swoim obrazem. Rozumiem to. Tutaj jednak dostaniecie wiedzę fachową i sprawdzoną.

Czy to dobry moment na zakup?

Nawet bardzo dobry! W ubiegłym roku mówiliśmy, że standard Ultra HD jest już dobrze ugruntowany i nasze słowa się sprawdziły. Obecne telewizory wspierają wszystkie jego najważniejsze filary. Każdy z polecanych poniżej wyświetlaczy wspiera rozdzielczość 4K,  szeroką paletę barw – Rec.2020, oraz przynajmniej dwa standardy HDR – HDR10, oraz HLG, które są w powszechnym użytku na:

  • płytach Ultra HD Blu-ray
  • Netflix
  • Amazon prime
  • YouTube
  • w telewizji satelitarnej (np. w Canal+ 4K Ultra HD)

Oczywiście pozostaje kilka niewiadomych. Chociażby, która rozszerzona norma HDR zdominuje rynek (czy HDR10+, czy Dolby Vision), jednak nie musimy znać na to pytanie odpowiedzi, ani nie musimy się tym szczególnie sugerować. Formaty są kompatybilne na poziomie HDR10 i osobiście uważam, że bazowa norma jest całkowicie wystarczająca jeśli mamy odpowiednio jasną matrycę w telewizorze, a jeżeli takowej nie mamy to żaden bogatszy format nas nie uratuje.

(88998)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

76
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o