Home News Kanał TVP 4K – gdzie jest dostępny? Problemy z obrazem lub dźwiękiem? Jak odbierać poprawnie?
Kanał TVP 4K – gdzie jest dostępny? Problemy z obrazem lub dźwiękiem? Jak odbierać poprawnie?

Kanał TVP 4K – gdzie jest dostępny? Problemy z obrazem lub dźwiękiem? Jak odbierać poprawnie?

7.95K
3

W sobotę na mundialu mecz Polska – Arabia Saudyjska, który będzie można oglądać także w najwyższej jakości obrazu. Wszystko dzięki uruchomionej specjalnie na tę okazję stacji TVP 4K! Gdzie i jak odbierać ten kanał? Jaki program? Wciąż pojawiają się doniesienia widzów, że nie działa prawidłowo obraz lub dźwięk.

Jak odbierać i oglądać kanał TVP 4K? Jaki program? Nie działa obraz albo dźwięk? 

TVP 4K publiczny nadawca włączył przede wszystkim w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-6 – na pilocie jest dostępny pod numerem 36. Stacja uruchomiona na mundial ruszyła również u wielu operatorów telewizji satelitarnej i kablowej, nie można jej natomiast nigdzie oglądać online. W pierwszych dniach mundialu pojawiały się doniesienia widzów o przeróżnych problemach. Najczęściej mówiło się o kłopotach z dźwiękiem, który albo nie działa, albo występuje jego opóźnienie. Nie brakowało też zgłoszeń dotyczących jakości obrazu. Nadal da się znaleźć takie głosy, ale za kulisami TVP – choć o tym nie informuje – z pewnością pracuje nad kwestiami technicznymi. Widać bowiem, że jakość kanału się poprawia.

Przekaz kanału TVP 4K

Jeśli w telewizji naziemnej występuje całkowity brak sygnału TVP 4K, a kanał nie działa, to należy pamiętać, że tej pozycji nie mogą odbierać bez wyjątku wszyscy widzowie. Trzeba być zaopatrzonym w telewizor 4K posiadający możliwość odbioru sygnału DVB-T2 z kodekiem HEVC. W tym pomoże też ewentualnie odpowiednio wyspecyfikowany dekoder. Nie bez znaczenia jest też moc anteny wewnętrznej lub zewnętrznej, która również musi uwzględniać standard DVB-T2.

logo tvp4k

Gdzie jeszcze odbierać i oglądać TVP 4K? Na liście operatorów prywatnych, którzy zapłacili Telewizji Polskiej za możliwość jego włączenia, są między innymi Platforma CANAL+, Grupa Vectra (Vectra, Multimedia Polska, SGT, Evio, Elsat), Orange, Toya, Inea, T-Mobile, Avios, Promax, JMDI, Telpol czy Telewizja Kablowa Chopin. Kanału zabrakło między innymi w Polsat Box, UPC czy Netia. Nie da się go również nigdzie oglądać online – TVP zrezygnowała z opcji dystrybucji stacji tą drogą.

Źródło: własne


Telewizja – przeczytaj więcej:

(7952)

2 5 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krystyna
Krystyna
3 miesięcy temu

Na kanale 36 nie mam żadnego sygnału, czarny ekran, nie mam więc TVP4K. Mam telewizor 4K i dobry nowy dekoder. Mieszkam na południu Polski. Co jest tego powodem?

Bart
Bart
3 miesięcy temu

Kolejny nic nie wnoszący artykuł na ten sam temat. Podsumowując, jeśli jesteś abonentem UPC, Netii lub Pbox, to masz pecha i TVP 4K nie zobaczysz.

Mateusz
Mateusz
3 miesięcy temu
Reply to  Bart

Zostaje odbiór z dvbt

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x