Home News Halo: Master Chief Collection z Halo Reach na PC: MS Store i Steam
Halo: Master Chief Collection z Halo Reach na PC: MS Store i Steam

Halo: Master Chief Collection z Halo Reach na PC: MS Store i Steam

116
2

Nastąpił długo wyczekiwany i wielokrotnie sugerowany moment. Halo: Master Chief Collection trafia na PC. Ponadto kolekcja zostaje poszerzona także o Halo: Reach.

We wczorajszym odcinku programu Inside Xbox, emitowanym o 22:00 czasu polskiego, Microsoft ogłosił oficjalnie premierę Halo: Master Chief Collection na komputery osobiste. Antologia strzelanin FPS zyska dodatkowy tytuł Halo: Reach. Ma on być dostępny w natywnym 4K i HDR. Tym samym, z wyjątkiem Halo 5: Guardians, dostępne będą wszystkie tytuły z serii. Będą to: Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST i Halo 4. Nie jest jeszcze znana data wydania gry ani cena na PC, ale wiadomo, że ukaże się ona oprócz Microsoft Store – także na Steam.

Halo: Master Chief Collection
Zremasterowane Halo 3

Nie jest to specjalnie dziwna praktyka Microsoftu w przypadku remasterów czy też pomniejszych pozycji. Prawdopodobnie nadchodząca nowa część Infinite ukaże się tylko na Microsoft Store. Phil Spencer, szef marki Xbox, mówił na Twitterze, że bardzo zależało mu na tym aby jak największa liczba graczy miała dostęp do Halo: MCC.

Serial Halo: za kamerą stanie reżyser Black Mirror

Tytuły w kolekcji mają być dodawane sukcesywnie, tak aby Microsoft mógł zapewnić najwyższą jakość każdego z portów. Pierwszym z nich będzie właśnie Halo: Reach. Reszta tytułów trafi w kolejności zgodnej z numeracją. Konwersja MCC została stworzona specjalnie pod PC przez studio Splash Damage. Nie jest to zwykły port – będzie zawierać wiele opcji i możliwości personalizacji (np. regulacja FOV), czy też obsługiwać standard 21:9.

 

Źródło: Variety, Venturebeat

(116)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. a co jak ktoś ma kupione na Halo: Master Chief Collection ?

    automatem pojawi się możliwość ściągnięcia na WIN10 - tak jak to jest np. z ForzaMotorsport7 ?

  2. 3 hours ago, klaus71 said:

    a co jak ktoś ma kupione na Halo: Master Chief Collection ?

    automatem pojawi się możliwość ściągnięcia na WIN10 - tak jak to jest np. z ForzaMotorsport7 ?

    Ciężko powiedzieć ale podejrzewam, że tam są jakieś sprawy prawno-licencyjne i oni ot tak nie mogą zrobić tego dostępnym na PC. Ja obstawiałbym, że trzeba będzie osobno wziąć, jeśli chcesz na PC. Ja akurat mam cyfrowo na X1.