Home News Project xCloud: streaming gier Xbox ruszy w tym roku. Nie zastąpi tradycyjnego grania
Project xCloud: streaming gier Xbox ruszy w tym roku. Nie zastąpi tradycyjnego grania

Project xCloud: streaming gier Xbox ruszy w tym roku. Nie zastąpi tradycyjnego grania

539
0

Microsoft ogłosił właśnie wprowadzenie swojej usługi Project xCloud. Będzie ona na razie dostępna w publicznej wersji testowej w tym roku.

Project xCloud to technologia umożliwiająca granie w gry z platform Xbox na dowolnym urządzeniu – od smartfonów i tabletów po komputery PC. Nie wymaga ona żadnego sprzętu poza padem do Xbox One. Wszystko odbywa się za pomocą centr danych Microsoft Azure rozmieszczonych w 54 różnych regionach na świecie. Te serwerownie wyposażone są dodatkowo w konsole Xbox One i to one przekazują moc obliczeniową.

W trakcie programu Inside Xbox, Kareem Choudhry z Microsoftu ogłosił, że usługa ruszy w tym roku w formie publicznych testów. Pracownik firmy z Redmond zaznaczył, że technologia ta nie zastąpi tradycyjnego grania. – Kochamy to, co można osiągnąć przy pomocy konsoli podłączonej do telewizora 4K z wsparciem HDR i dźwiękiem surround – powiedział Choudhry. W jego rozumieniu przyszłość będzie wyglądała tak, że xCloud będzie dodatkowym łącznikiem ekosystemu. Dzięki niemu będziemy mogli płynnie przeskakiwać po naszych urządzeniach, mogąc grać kiedy chcemy i na czym chcemy.

Project xCloud

Rynek mobilny składa się z ponad 2 miliardów potencjalnych graczy. Jest to z punktu widzenia finansowego niezwykle istotne, a konkurencja (Google, Amazon, Sony) także nie próżnuje. Na pewno będziemy szerzej pisać o wszystkich nowinkach dotyczących Project xCloud i sami na pewno weźmiemy udział w testach.

Źródło: TechRadar, Variety

(539)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.