Home News Dziś polska premiera Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray / Blu-ray
Dziś polska premiera Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray / Blu-ray

Dziś polska premiera Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray / Blu-ray

195
0

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda ma dzisiaj swoją premierę na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD. Jest to pierwsze z dwóch wydawnictw firmy Galapagos na ten miesiąc.

Zbrodnie Grindelwalda to kontynuacja produkcji z 2016 Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Filmy są adaptacjami powieści J.K. Rowling, toczącymi się w świecie fantasy, w uniwersum Wizarding World. Główne role zagrali tam Eddie Redmayne i Katherine Waterston. Pierwsza część Fantastycznych zwierząt stała się dużym hitem. Zainkasowała ona w światowym box office 814 mln USD. Dodatkowo 75% recenzentów na Rotten Tomatoes wystawiło filmowi pozytywną ocenę.

Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Johnny Depp jako Grindelwald

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda zarobiło nieco mniej, bo 653 mln USD, ale nadal był to 10. najlepiej zarabiający film na świecie ubiegłego roku. Zbrodnie Grindelwalda nie były aż tak entuzjastycznie przyjęte jak poprzednia odsłona, zyskały jedynie 37% pozytywnych recenzji (Rotten Tomatoes). Niemniej jednak widzowie w sondażu CinemaScore wystawili rekomendację B+ (A+ to najwyższa), chociaż portal RelishMix odnotował, że internetowe reakcje były mieszane. W obsadzie filmu, poza duetem znanym z oryginału, pojawił się także m.in. Johnny Depp i Jude Law.

Kalendarz premier filmów 4K Ultra HD Blu-ray / Blu-ray na polski rynek: marzec 2019

Co bardzo cieszy – film ukazuje się na 4K UHD Blu-ray (oprócz tego na Blu-ray i DVD). Łącznie wydań jest siedem: 4K UHD Blu-ray, pojedyncze wydania Blu-ray i Blu-ray 3D, podwójne wydanie Blu-ray 3D ze steelbookiem, regularne wydanie DVD, 2-płytowa edycja specjalna DVD oraz edycja kolekcjonerska z breloczkiem Funko (także DVD). Warto wspomnieć, że 13 marca jest też premiera kolekcji Harry Potter na 8 nośnikach Blu-ray.

Specyfikacja pochodząca od dystrybutora:

Rok produkcji: 2018

Kraj produkcji: USA

Czas trwania filmu: 134 min.

Wersja wydania: 1

Wersje językowe filmu: angielska, czeska, polski dubbing, tajska

Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Atmos TrueHD

Napisy: rumuńskie, tajskie, koreańskie, polskie, węgierskie, rosyjskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, kantońskie

Wersja dla niesłyszących: angielska

Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania

Dodatki:

Zobacz magiczny świat, stworzony przez J.K. Rowling i ożywiony na ekranie przez wyjątkowo utalentowanych filmowców. Dowiedz się, którzy aktorzy byli jego fanami, zanim stali się filmowymi czarodziejami. Poznaj zaskakujące sekrety, kryjące się w kluczowych scenach filmu. Zobacz sceny niewykorzystane.

(195)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.