Home Testy Telewizory LCD Samsung Gotowe ustawienia obrazu telewizorów Samsung 2018/19
Gotowe ustawienia obrazu telewizorów Samsung 2018/19

Gotowe ustawienia obrazu telewizorów Samsung 2018/19

23.98K
3

Gotowe ustawienia obrazu do telewizorów Samsung 2019

W 2019 roku testowaliśmy w redakcji póki co takie modele jak Q90R oraz RU7472. Każdy z nich posiada tak samo zbudowane menu odpowiedzialne za obraz.

Zalecane ustawienia

Menu obrazu w modelach 2019 nie przeszło jakiejś szczególnej zmiany względem 2018. Mamy te same predefiniowane tryby obrazu:

  • Dynamiczny
  • Standard
  • Naturalny
  • Film

Sugerowanym wyborem jest oczywiście ostatni z nich. To właśnie tryb Film pozwala uzyskać obraz najbliższy temu co widział reżyser w studio filmowym.

Kolejne co powinniśmy zrobić to wyłączyć overscan, czyli obcinanie krawędzi obrazu. By zobaczyć cały obraz na każdym źródle należy udać się do menu “ustawienia rozmiaru obrazu” i włączyć funkcję “dopasuj do ekranu”. Może być ona niedostępna na wszystkich źródłach. W takim wypadku nie jest potrzebna dalsza regulacja.

Poprawne ustawienia proporcji obrazu.

Ostatnim sugerowanym ustawieniem jest wyłączenie filtra wygładzającego obraz. Przez niego będziemy tracić detale obrazu:

  • Obraz -> Ustawienia zaawansowane -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłącz

Warto wspomnieć jeszcze o ustawieniach płynności ruchu (Ustawienia zaawansowane -> Motion Plus). W tym menu powinniśmy ustawić pierwszy suwak (redukcja rozmycia) na wartość maksymalną, zaś drugi (redukcja drgań) na taką wartość, by płynność obrazu była akceptowalna.

Menu regulacji, funkcji „Auto Motion Plus”, odpowiedzialnej za odwzorowanie ruchu.

W telewizorach nie znalazł się żaden dedykowany tryb do oglądania sportu i bardzo dobrze.Normy wizyjne do oglądania transmisji sportowych są takie same jak do innych treści, a tryby o nazwie “sport”, czy “mecz” nie robią nic innego jak sztuczne podbijanie obrazu, które równie dobrze możemy uzyskać w trybie “dynamiczny”.

Jako ciekawostkę można odnotować wprowadzenie trybu inteligentnego obrazu i dźwięku (tzw. intelligentmode):

Intelligentmode samsung QLED 2019

Po aktywowaniu tego trybu, telewizor sam decyduje o każdym parametrze wyświetlanego obrazu oraz dźwięku wydobywającego się z ekranu:

Intelligentmode samsung QLED 2019


ZOBACZ TAKŻE: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora ?


(23975)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

3
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o