Home News Google Asystent TV po polsku w 4 kwartale 2019?
Google Asystent TV po polsku w 4 kwartale 2019?

Google Asystent TV po polsku w 4 kwartale 2019?

3.03K
0

Podczas wczorajszej premiery telewizorów LG OLED oraz NanoCell LCD na 2019 roku, firma zaprezentowała usprawnienia wiążące się z technologią sztucznej inteligencji ThinQ AI dostępnej w języku polskim od 2018 roku. Wspomniano także o przyszłej integracji z Google Asystent TV. Kiedy można się go finalnie spodziewać?

Platforma AI ThinQ użyta w telewizorach OLED oraz NanoCell na ten rok, zapewnia lepszą integrację z Google Asystent TV, usprawnia interfejs webOS i tworzy ciaśniejszy ekosystem z urządzeniami IoT (internetu rzeczy). LG chwali się wprowadzeniem szerszego kontekstu wypowiedzi (wszystko w języku polskim!), jakie rozumie aktualny asystent w telewizorze (jeszcze bez integracji z Google Asystent). Nie tylko już rozpoznaje komendy mówione naturalnym językiem konwersacyjnym, ale i jest świadomy ich kontekstu. Jeśli poprosimy go o „wszystkie filmy z Tomem Cruisem” to przy następnym zapytaniu o „tylko komedie z jego udziałem”, asystent ThinQ nadal będzie wiedział, że chodzi o wskazanego aktora.

Wprowadzenie przez LG tego typu funkcjonalności było odpowiedzią na brak dostępnego Google Asystenta w naszym ojczystym języku. Jak się okazało, rozwiązanie ThinQ jest bardzo pomocne podczas codziennego korzystania z telewizora i wcale nie brakuje mu wiele do tego co możemy wypowiadać do telewizora z Google Asystent. Oczywiście ten ostatni umożliwia integrację z całym domem i np. generowania scen w stylu: włącz film romantyczny gdzie w tym czasie zasuną się rolety a w pokoju pojawi się nastrojowe oświetlenie. Dlatego wszyscy tak bardzo czekają na ruch ze strony Google.

LG TV AI ThinQ test sztuczna inteligencja Google Asystent TV

Podczas rozmów w czasie premiery dało się usłyszeć, że wielce oczekiwana premiera Google Asystenta w języku polskim została zaplanowana na 4 kwartał 2019. Czy tak się stanie? Wydaje się to realny termin zważywszy na to jak długo czekamy na to wiekopomne wydarzenie. I jak bardzo wpłynie ono na obsługę inteligentnego domu.


ZOBACZ TAKŻE: LG TV AI ThinQ | TEST | Jak działa sztuczna inteligencja po polsku w LG?


(3029)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subskrybuj  
Powiadom o