Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy uważać ile sie ładuje torrentów, a ile posiada sie wolnego miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alcazar ściągałeś coś poprzez Transmission ?? Akurat się tak składa , że popcorn dzieli sobie dysk na 2 partycje/ Systemowa ma jakieś 250 MB miejsca z czego koło 100 jest zajęte. Jak zarządzisz ściąganie torrenta, mniej więcej po 120-130 MB skończy się miejsce na partycji systemowej i chyba bez przepinania dysku ani rusz. To czy będę miał na drugiej partycji 5 czy 500 MB wolnego nie ma specjalnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciągam nonstop przez zwykłego klienta i niemam zadnego problemu z dyskiem i pojemnoscia , mam podglad pod wszystkie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 ostatnie bety mają wspomniany błąd i nie ma co ściemniać że tak ma być, to oczywisty błąd programistów. Po updacie zniknęły mi wszystkie seedowane pozycje choć oczywiście dalej znajdują się na dysku, ponowne przehushowanie nic nie daje ponieważ nowa domyślna ścieżka zapisu jest inna, i torki są ściągane od nowa do nowej lokalizacji. Pozostaje pytanie jak wpisać ścieżkę do zapisu torrentów na nie-systemowej partycji ?

Po zalogowaniu na Clutch'a mamy w lewym dolnym rogu ekranu przeglądarki, mamy możliwość konfiguracji kilku parametrów (czarny trybik) - nowa domyślna ścieżka zapisu torrentów to /mnt/syb8634/server/. no dobra tylko jak była poprzednio by móc zapisywać na drugiej partycji, mój katalog to Download.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja , niestety znalazłem jeszzce jeden poważny błąd i jestem ciekaw, czy ktoś będzie w stanie potwierdzić moje spostrzeżenia. Sprawa dotyczy oglądania filmów z dysku innego popcorna znajdującego się w tej samej sieci LAN. W ostatniej oficjalnej wersji softu wszystko chodziło płynnie i spokojnie można było oglądać. W ostatnich betach niestety jest tragedia. Filmy przycinają się makabrycznie i po prostu nie da się oglądać. Chętnie zaraportował bym ten problem do supportu popcorna, ale niestety nie wiem pod jaki adres pisać.

Edit: @apatch a próbowałeś zalogować się do starego klienta torrentów na porcie 8088 ? Tam powinno być wszystko widoczne. Kłopot jest tylko z tym transmission. Edytowane przez rav4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='112616' date='09.08.2008, 15:27 ']Nie radzę ściągać torrentów. Niestety ściągane są na partycje systemową. Co z kolei spowoduje zapchanie jej. Zapchanie partycji uniemożliwi zmianę aplikacji nmt na nowsze. Pół dnia się męczyłem , aby doprowadzić wszystko do porządku.[/quote]

I chyba mi to się stało.... :( :
Usługi NMT wszystkie wyłączone - bez możliwości włączenia
podczas aktualizacji z USB pojawia sie komunikat " nie znaleziono urządzenia USB...." pomimo iż po podłączeniu wykrywa go.
Jak mam kukurydze teraz zmusić do pracy?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robza' post='112979' date='13.08.2008, 10:23 ']I chyba mi to się stało.... :( :
Usługi NMT wszystkie wyłączone - bez możliwości włączenia
podczas aktualizacji z USB pojawia sie komunikat " nie znaleziono urządzenia USB...." pomimo iż po podłączeniu wykrywa go.
Jak mam kukurydze teraz zmusić do pracy?
Pozdrawiam[/quote]
Musisz podłączyć dysk do PC'ta i wykasować wszystkie pliki z torrentami z partycji systemowej Popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rav4' post='112817' date='11.08.2008, 18:15 ']...

Edit: @apatch a próbowałeś zalogować się do starego klienta torrentów na porcie 8088 ? Tam powinno być wszystko widoczne. Kłopot jest tylko z tym transmission.[/quote]

Nie za bardzo mi to pomoże bo ze starego klienta już od jakiegoś czasu nie korzystam i nie miałem w nim żadnych aktywnych torrentów - (brak obsługi prywatnych trackerów) , korzystam jedynie w Transmission, na szczęście w nim też zdążyłem wszystko pokończyć, czekam na oficjalny firmware i liczę że w nim poprawią ścieżki zapisu.

Z Transmission także bym uważał - wersja 1.2 jest jeszcze akceptowana na liczących się stronach, ale jeśli niechcąco ją zaktualizują do 1.3 lub wyżej to może się skończyć banem na trackerze. 1.3 i 1.31 mają poważne błędy które mogą być uznane za cheatowanie użytkownika, 1.32 już jest poprawiony ale niektóre trackery wciąż go nie dopuszczają, na stronach na których za duzo mam do stracenia i tak szybko nie zamierzam z niego korzystać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='112981' date='13.08.2008, 10:54 ']Musisz podłączyć dysk do PC'ta i wykasować wszystkie pliki z torrentami z partycji systemowej Popcorna.[/quote]

I pamiętaj , że to ext3 więc windowsy odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no co ty gadasz chlopie , instalujesz programik do odczytywania partycji EXT3 i EXT2 i lecisz z koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='113003' date='13.08.2008, 13:00 ']I pamiętaj , że to ext3 więc windowsy odpadają.[/quote]
Oczywista bzdura. Od zawsze używałem do odczytu/zapisu programu Ext2fsd. Działa bez najmniejszych problemów i to pod Windows :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='113011' date='13.08.2008, 12:44 ']Oczywista bzdura. Od zawsze używałem do odczytu/zapisu programu Ext2fsd. Działa bez najmniejszych problemów i to pod Windows :)[/quote]

Posiadam tylko Laptopa - żadnych kabli , ani czasu ich szukać ( emigracja ) pozostaje wiec tylko format wobec tego pytanie - bo są tam 2 opcje formatowania którą wybrać? I czy to pomoże na dolegliwości ( na popcornie zainstalowane były ostatnie bety )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='113008' date='13.08.2008, 13:24 ']no co ty gadasz chlopie , instalujesz programik do odczytywania partycji EXT3 i EXT2 i lecisz z koksem.[/quote]

Nie do końca. Jedyny programik jaki namierzyłem i widział mi te dyski pod XP to był właśnie jakiś reader do ext2, ext3. Widziałem , popodziwiałem , ze brakuje miejsca i i tak nie byłem w stanie nic skasować. Pozostałe drivery jakie udało mi sie znaleźć nie widziały zawartości dysków. W tym chyba najlepszy do takich rzeczy programik z [url="http://www.fs-driver.org/index.html"]http://www.fs-driver.org/index.html[/url] . Widział 3 partycje (2 + swap) ale widział je jako nieprawidłowe i gorąco pragnął sformatować. Pomogła dopiero live'owa dystrybucja linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='113023' date='13.08.2008, 13:19 ']Nie do końca. Jedyny programik jaki namierzyłem i widział mi te dyski pod XP to był właśnie jakiś reader do ext2, ext3. Widziałem , popodziwiałem , ze brakuje miejsca i i tak nie byłem w stanie nic skasować. Pozostałe drivery jakie udało mi sie znaleźć nie widziały zawartości dysków. W tym chyba najlepszy do takich rzeczy programik z [url="http://www.fs-driver.org/index.html"]http://www.fs-driver.org/index.html[/url] . Widział 3 partycje (2 + swap) ale widział je jako nieprawidłowe i gorąco pragnął sformatować. Pomogła dopiero live'owa dystrybucja linuxa.[/quote]
Nie wiem co i jak robiłeś ani jaki masz komputer.
Wspomniany przez mnie Ext2fsd (ja używam wersji 1.7 ale może jest już nowsza) instalowałem pod Windows'em XP jaki i Vistą.
Pod jednym i drugim chodzi doskonale. Kopiowanie, kasowanie, przenoszenie itp. Formatowania nie próbowałem :)

O wspomnianym przez Ciebie driver'ze (Ext2IFS) słyszałem że faktycznie jest kiepski i niebezpieczny w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='113026' date='13.08.2008, 14:28 ']Nie wiem co i jak robiłeś ani jaki masz komputer.
Wspomniany przez mnie Ext2fsd (ja używam wersji 1.7 ale może jest już nowsza) instalowałem pod Windows'em XP jaki i Vistą.
Pod jednym i drugim chodzi doskonale. Kopiowanie, kasowanie, przenoszenie itp. Formatowania nie próbowałem :)

O wspomnianym przez Ciebie driver'ze (Ext2IFS) słyszałem że faktycznie jest kiepski i niebezpieczny w użytkowaniu.[/quote]

Zatem dzięki za namiary na Ext2fsd. Tego nie próbowałem. Jakby zaszła konieczność ponownego podpięcia dysku do PC z pewnością spróbuje. Fakt , faktem ,że bez znalezienia odpowiednich driverów windowsy odpadaja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rav4' post='113027' date='13.08.2008, 13:32 ']Zatem dzięki za namiary na Ext2fsd. Tego nie próbowałem. Jakby zaszła konieczność ponownego podpięcia dysku do PC z pewnością spróbuje. Fakt , faktem ,że bez znalezienia odpowiednich driverów windowsy odpadaja ;-)[/quote]
Tylko poczytaj sobie najpierw o tym programiku (jak mapować dyski i jak bezpiecznie zamykać sesje kopiowania).
Inaczej też możesz sobie narobić kuku.
Ja go używam już chyba z 10 miesiący. Co 2-3 tygodnie robię porządki na dysku Popcorna. Do tej pory (odpukać) żadnej wpadki nie było.
Zapłakał bym się chyba (750GB filmów) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='113030' date='13.08.2008, 14:37 ']Tylko poczytaj sobie najpierw o tym programiku (jak mapować dyski i jak bezpiecznie zamykać sesje kopiowania).
Inaczej też możesz sobie narobić kuku.
Ja go używam już chyba z 10 miesiący. Co 2-3 tygodnie robię porządki na dysku Popcorna. Do tej pory (odpukać) żadnej wpadki nie było.
Zapłakał bym się chyba (750GB filmów) ;)[/quote]

Ja miałem problemy z pełnym dostępem do dysku popcorna przy użyciu Ext2fsd po sformatowaniu go do ext3.
Można też w dość przyjemny sposób przekopiowywać pliki używając np [url="http://www.slax.org/get_slax.php"]SLAX-a z dystrybucji np USB czy LIVE CD[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że najlepiej i najszybciej i do tego najwygodniej kopiuje się przy użyciu Live CD Ubuntu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='appaloosa' post='113270' date='15.08.2008, 08:15 ']Ja miałem problemy z pełnym dostępem do dysku popcorna przy użyciu Ext2fsd po sformatowaniu go do ext3.
Można też w dość przyjemny sposób przekopiowywać pliki używając np [url="http://www.slax.org/get_slax.php"]SLAX-a z dystrybucji np USB czy LIVE CD[/url][/quote]
Ja formatowanie dysku zostawiłem Popcornowi. Na tak sformatowanym (750GB) dysku Ext2fsd działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='113282' date='15.08.2008, 11:34 ']Ja formatowanie dysku zostawiłem Popcornowi. Na tak sformatowanym (750GB) dysku Ext2fsd działa bez problemu.[/quote]

no tak, tylko od jakiegoś już czasu można wybrać podczas formatowania ext2 lub ext3, i o ile z ext2 Ext2fsd mi działał to teraz wykrywa partycje ale przy próbie dostępu wyskakuje czy sformatować dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='appaloosa' post='113322' date='15.08.2008, 19:33 ']no tak, tylko od jakiegoś już czasu można wybrać podczas formatowania ext2 lub ext3, i o ile z ext2 Ext2fsd mi działał to teraz wykrywa partycje ale przy próbie dostępu wyskakuje czy sformatować dysk.[/quote]
Popcorna mam już od bardzo dawna (mój numer w kolejce to był około 5000).
Nie wiem jak dawniej Popcorna formatował dysk. Wydaje mi się że w Ext3.
W każdym razie Ext2fsd działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych firmware jest wybór między Ext3 i Ext2 podobno w Ext2 chodzi lepiej :) ale tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EXT2
Description -- Linux file system
Operating systems capable accessing without PH -- Linux
Features:
• write protection
• archive bit
• user level access control

EXT3
Description -- Linux journaling file system
Operating systems capable accessing without PH -- Linux
Features:
• write protection
• archive bit
• user level access control
• quota (A quota is a limit to be set for the maximum disk space a user or group can use.)

Czyli oba nie są dostępne prze Winde przy łączeniu bezpośrednio przez USB. Urzywają protokołów SMB albo NFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy probowaliscie kopiowac na dysk wewnetrzny po USB pliki wieksze niz 700M ?
Bo wgralem ver. 01-17-080808-15-POP-402-000 i jak zaznaczam katalog do skopiowania (przyciskiem "file mode") a potem chce go skopiowac lub movnąc to pudło robi zwis.
Pojedynczy standardowy 700M poszedl, a zaznaczylem jesli pamietam 3 sztuki to tez zwiecha. Nie wiem jak to bylo na wczesniejszym firmwarze bo pudełko mam od niedawna, wlasciwie przedwczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...