Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Test Sony A95L QD-OLED - król telewizorów jest tylko jeden

Ostatnie tygodnie pracy w redakcji HDTVPolska skupiały się tylko i wyłącznie na jednym telewizorze. Powiedzmy sobie szczerze, który z producentów posiada drugą taką otoczkę podczas prezentacji swoich produktów, jak Sony. Stąd też, gdy kurier przyjechał do nas z najnowszym flagowym modelem, nie mogliśmy się doczekać, by móc rozpocząć dogłębne testy. Telewizor japońskiego producenta korzysta już po raz drugi z matryc QD-OLED, które, jak wiemy, okazały się przełomem w dostarczaniu najwyższej jakości obrazu. Tegoroczny model został wyposażony w drugą generację, która ma zapewnić jeszcze lepsze osiągi w treściach HDR. Już teraz, odkrywając jedną z kart, możemy zdradzić Wam, że to, co zobaczyliśmy, było niewiarygodne. Jednakże nie jest to jedyna zmiana, która zaszła od ubiegłego roku w telewizorach tego producenta. Odświeżeniu uległ autorski procesor obrazu XR, mający teraz zupełnie nową funkcję o nazwie XR Clear Image, która ma za zadanie zapobiegać zamazywaniu się obrazu, a także zmniejszać niedoskonałości niskiego bitrate w materiałach słabszej jakości. Niezwykle interesującą funkcją ukazującą się wraz z testowanym modelem okaże się również opcja MultiView, umożliwiająca jednoczesny podgląd dwóch różnych źródeł, takich jak na przykład gra oraz aplikacja. O funkcjach dedykowanych dla graczy pozwolimy sobie jedynie wspomnieć, gdyż nie to będzie najważniejsze w przypadku tego telewizora. Także udogodnienia, takie jak VRR, ALLM, 4K120Hz oraz G-Sync, z powodzeniem będzie można wykorzystać w rozgrywce. Już teraz wiemy, że tegoroczny flagowiec wygrał plebiscyt TV Shootout organizowany przez Value Electronics, będący odpowiednikiem imprezy organizowanej przez naszego przyjaciela pochodzącego z UK, Vincenta Teoha. Jednak nie przedłużajmy dalej! Światła, kamera, i zapraszamy do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za test. Sony w dobrej formie przy swoich flagowcach!  @Gmeru, z czystej ciekawości, bo wyniki w jasności HDR przy 55" są b. dobre, czy w przypadku matryc QD_OLED również jest ta reguła, że większe przekątne mogą osiągać lepsze wyniki (w większości WRGB OLEDÓW 55" vs 65" tak jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu : Klasycznie już, najlepszym fabrycznym trybem pod względem reprodukcji kolorów był “Imax Enhanced”. Koniec cytatu.

Czy aby na pewno? Wykres gammy i balansu bieli jest tak rozjechany, ze od pewnego poziomu aż zabrakło skali  !
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ani słowa o fatalnej do czyszczenia powłoce ekranu. 

Rtings pokazał zupełnie inne, prawie idealne wyniki pomiarów przed kalibracją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czemu brak informacji o problemach tego tv z trybem DV jasny i ciemny? 
Czy kalibracja poprawia ten stan rzeczy?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podbiję pytanie postawione wyżej - dlaczego testy przed kalibracją były robione w trybie IMAX? Według rtings i hdtvtest najbardziej dokładny tryb „z pudełka” to professional.

I jeszcze drobne uwagi od „grammar nazi”:

- w tekście kilka razy pojawia się słowo „luminacja” a powinno być „luminancja”

- „Obraz, który ujrzeliśmy, powalił nas z kolan.”
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-sony-a95l-qd-oled-opinie-cena/16/

Chyba powalił na kolana, a nie z kolan? ;) Ewentualnie zwalił z nóg ;)

Pozdrawiam i dzięki za test. Jeszcze tylko jakby Sony dało jakieś fajne promocje przed świętami…

Edytowane przez TomaszTylenda
Literówka
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, qazar said:

Panowie a czemu brak informacji o problemach tego tv z trybem DV jasny i ciemny? 
Czy kalibracja poprawia ten stan rzeczy?

Z tego co wiem na telewizorach Sony nie można skalibrować trybu Dolby Vision. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena niższa niż za poprzedni (65"), który kupiłem we wrześniu ubiegłego roku. Pożałować, że nie czekałem rok, aby nabyć to ulepszone cudo :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, silverrobert napisał:

Z tego co wiem na telewizorach Sony nie można skalibrować trybu Dolby Vision. 

No więc właśnie, i taki TV jest referencją i wygrywa shootout 😓

Dodatkowo TV ma problem z androidem, który naprawdę generuje tak dziwne błędy i działa wolno. Dziwie się, że ktoś narzeka na tizena.

13 godzin temu, TomaszTylenda napisał:

Cześć,

Podbiję pytanie postawione wyżej - dlaczego testy przed kalibracją były robione w trybie IMAX? Według rtings i hdtvtest najbardziej dokładny tryb „z pudełka” to professional.

I jeszcze drobne uwagi od „grammar nazi”:

- w tekście kilka razy pojawia się słowo „luminacja” a powinno być „luminancja”

- „Obraz, który ujrzeliśmy, powalił nas z kolan.”
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-sony-a95l-qd-oled-opinie-cena/16/

Chyba powalił na kolana, a nie z kolan? ;) Ewentualnie zwalił z nóg ;)

Pozdrawiam i dzięki za test. Jeszcze tylko jakby Sony dało jakieś fajne promocje przed świętami…

Masz zwrot 2000 PLN na konto po napisaniu opinii, jak u samsunga 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

 

Byłem dziś obadać sonego qd oleda 65a95L i można powiedzieć krótko: nabywcy się nie zawiodą ! 

Jako że miałem oleda i zawsze brakowało mi te parę procent nasycenia, to tu sony pokazuje że udało się w końcu wyeliminować ten problem wraz z nabyciem panelu rgb. Kolory są pelne bez nutki wypiałowołosci lub niedosycenia.

 

Obok stał Oled sony na wrgb 84L ,2 metry dalej oled lg G3 i innd i wszystkie wrgb oledy widać bylo jak na dłoni że zostają w tyle.

 

Myślę że zbliżamy sie do końca doskonałości obrazu.

Dodam że sony również jest bardzo jasny i efekt hdr w sklepie był bardzo dobry, w domowym zaciszu moze byc tylko lepiej a w nocy spawarka.

 

Wracam we wtorek z dyskiem żeby pobawić się dłużej na znanych filmach.

 

Pozdr

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jeszcze sporo można poprawić w wyświetlanym obrazie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

32 minuty temu, Darulok napisał:

Witajcie, 

 

Byłem dziś obadać sonego qd oleda 65a95L i można powiedzieć krótko: nabywcy się nie zawiodą ! 

Jako że miałem oleda i zawsze brakowało mi te parę procent nasycenia, to tu sony pokazuje że udało się w końcu wyeliminować ten problem wraz z nabyciem panelu rgb. Kolory są pelne bez nutki wypiałowołosci lub niedosycenia.

 

Obok stał Oled sony na wrgb 84L ,2 metry dalej oled lg G3 i innd i wszystkie wrgb oledy widać bylo jak na dłoni że zostają w tyle.

 

Myślę że zbliżamy sie do końca doskonałości obrazu.

Dodam że sony również jest bardzo jasny i efekt hdr w sklepie był bardzo dobry, w domowym zaciszu moze byc tylko lepiej a w nocy spawarka.

 

Wracam we wtorek z dyskiem żeby pobawić się dłużej na znanych filmach.

 

Pozdr

 

W teście jest takie stwierdzenie (prośba do testującego, żeby coś więcej o tym napisał i czym się posiłkował VLC?). 

“Wbudowany odtwarzacz posiada problemy z odtworzeniem dużych plików (trzeba posiłkować się aplikacją zewnętrzną)“ - będziesz testować na jakiś dużych plikach .mkv z wysokim bitrate? 

Czy mając NAS z SMB i DLNA. Jestem w stanie na tym TV odtworzyć treść bezpośrednio z .mkv z DV i Atmos?

Jak nie, to jak najlepiej to ogarnąć (testowałem coś takiego przez Xboxa i VLC na swoim Samsungu KS7000 ale często był problemy z obrazem, jakiś taki wyblakły był). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ocenianie praktycznie dowolnego tv w sklepie, to tak jakby testować zawias auta tylko na świeżo otwartej autostradzie, można tylko że to średnio miarodajne 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sony od dawna pisze w manuału do kalibracji, żeby skalibrować tryb SDR i te ustawienia przenoszą się odpowiednio na HDR/DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qazar napisał:

No więc właśnie, i taki TV jest referencją i wygrywa shootout 😓

Dodatkowo TV ma problem z androidem, który naprawdę generuje tak dziwne błędy i działa wolno. Dziwie się, że ktoś narzeka na tizena.

 

Na shootout nie testowano trybu DV.

Co do wolnego działania androida to można wlaczyc tryb 'apps only mode' wtedy dziala to troche plynniej

W pierwszym poście są zalecane ustawienia, jeśli ktoś nie chce robić kalibracji:

https://www.avsforum.com/threads/sony-a95l-qd-oled-settings-tips-tricks-gaming-thread.3285807/

Widać po pomiarach, że gamma wcale nie wygląda tak źle out of the box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Trochę płynniej” nie oznacza płynnie, dodatkowo wczoraj, odpalam Netflix, a tu jest dźwięk i napisy a nie ma filmu! Magia 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, qazar said:

No więc właśnie, i taki TV jest referencją i wygrywa shootout 😓

Dodatkowo TV ma problem z androidem, który naprawdę generuje tak dziwne błędy i działa wolno. Dziwie się, że ktoś narzeka na tizena.

Masz zwrot 2000 PLN na konto po napisaniu opinii, jak u samsunga 😀

2000 jest tylko na model 77 cali, a ten mi się nie zmieści ;) Na 65 cali jest niby 1000 ale jak czytam te warunki cashback to jakoś im nie ufam. Może ktoś ma doświadczenie i może się podzielić czy faktycznie jest to bezproblemowe?

 Za to gdyby dali jakiś rabat np na zestaw z subwooferem SW5 to co innego… ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem doświadczenia ani w samsungu ani sony, ale jak napiszesz pozytywną opinie to kasę pewnie wpłacą 😁😁😁

Co do TV, to cóż, nie jestem przekonany, że wart jest różnicy pomiędzy nim a Samsungiem S95C/90C  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spełnisz warunki, to nie masz się co bać. Kupowałem tv Sony w zeszłorocznej akcji z cashbackiem i wpłacony zgodnie z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, qazar said:

Nie miałem doświadczenia ani w samsungu ani sony, ale jak napiszesz pozytywną opinie to kasę pewnie wpłacą 😁😁😁

Co do TV, to cóż, nie jestem przekonany, że wart jest różnicy pomiędzy nim a Samsungiem S95C/90C  

No właśnie różnica w cenie spora. Z drugiej strony, mam Sony HT-A9 jako system audio i mógłbym wykorzystać A95L jako głośnik centralny. Dodatkowo, Sony ma Dolby Vision i DTS. Różnice w jakości obrazu niewielkie, chyba tylko przy materiale słabszej jakości na korzyść Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną DV jest umowny 🤬 Na pewno jest lepszy w HDR w części zawartości..😉 Niskiej jakości zawartości nie oglądam, ale testerzy wskazują, że   jest spora różnica. Mam w salonie 77S95C i w pokoju gracza 77A95L więc mam porównanie :) 

Osobiście polecałbym , a tu już S90C kasa przepaść ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, qazar said:

Na chwile obecną DV jest umowny 🤬 Na pewno jest lepszy w HDR w części zawartości..😉 Niskiej jakości zawartości nie oglądam, ale testerzy wskazują, że   jest spora różnica. Mam w salonie 77S95C i w pokoju gracza 77A95L więc mam porównanie :) 

Osobiście polecałbym , a tu już S90C kasa przepaść ;) 

Polecałbyś który? Bo nie załapałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S90C 🙂 Ale jeśli $ to nie problem, to oczywiście A95L będzie top rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony w serii L nie miał wprowadzić Dolby Vision i 120 Hz jednoczesne? Coś mi się kojarzy, ale nie mogę tego znaleźć.

[mention=158799]Maciej[/mention] Koper czy Dolby Vision już od jakiegoś czasu nie dało się kalibrować? Wydaje mi się, że zmieniło się coś w tym temacie.

 

Co do radiatora to jest aktywny czy pasywny, słychać go?

 

Edit

https://hdtvpolska.com/forum/topic/69256-ju%C5%BC-w-redakcji-testujemy-nast%C4%99pc%C4%99-hitu-czyli-telewizor-sony-x90l-na-2023-rok-co-ju%C5%BC-wiemy/?tab=comments#comment-575193

Tutaj coś znalazłem, chyba było mówione, że w serii Master to umożliwią.

 

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...