Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo czemu nie ma? Czy aktualizacją ma to być dodane?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, jaczar said:

Sony od dawna pisze w manuału do kalibracji, żeby skalibrować tryb SDR i te ustawienia przenoszą się odpowiednio na HDR/DV.

Że przenoszą się na tryb HDR to wiadomo ale gdzie jest w manualu informacja że ta kalibracja działa też na Dolby Vision? W sekcji poświęconej ewaluacji kalibracji mówią o testowaniu w trybie HDR10 i HLG bez wspominania o Dolby Vision.

Ma to znaczenie dlatego że kalibracja Dolby Vision to trochę inna bajka niż kalibracja innych trybów HDR, trzeba wygenerować plik konfiguracyjny który jest potem używany przez blok Dolby Vision. Nie widziałem żeby taki plik był tworzony w trakcie kalibracji, z pamięci USB również nie da rady wgrać. Może coś ominąłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wystarczy zamówić kalibrację SDR i HDR automatycznie się zrobi na jej podstawie?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze słyszę, zazwyczaj wykorzystali 2 profile jeden do SDR, a drugi do HDR

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jest jeden profil kalibracyjny dla SDR i HDR?

2 godziny temu, Sk_uter napisał:

Wiadomo czemu nie ma? Czy aktualizacją ma to być dodane?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Oby, bo inaczej Sony znów ściemniało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O Dolby Vision Sony nic nie pisze 

Calibrate SDR Only
You would just have to calibrate BRAVIA in SDR for the following gamma, white balance, and color
space targets. Once calibrated for these targets, you are all set for other gamma formulas (e.g. 2.4, and
even for HDR) and color spaces. BRAVIA will take care of the rest since it’s all about calculation and
conversion
. The following values have already been selected as default in CalMAN’s “Options” Page.

Color Space Rec. 709
Color Temperature (white point) D65
Gamma Formula Power 2.2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, jaczar said:

O Dolby Vision Sony nic nie pisze 

Calibrate SDR Only
You would just have to calibrate BRAVIA in SDR for the following gamma, white balance, and color
space targets. Once calibrated for these targets, you are all set for other gamma formulas (e.g. 2.4, and
even for HDR) and color spaces. BRAVIA will take care of the rest since it’s all about calculation and
conversion
. The following values have already been selected as default in CalMAN’s “Options” Page.

Color Space Rec. 709
Color Temperature (white point) D65
Gamma Formula Power 2.2

 

No dobrze ale jak wgrać plik konfiguracyjny i przeprowadzić walidację trybu Dolby Vision? W całym dokumencie nie ma nic o DoVi a jego kalibracja różni się od zwykłej kalibracji telewizora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie bardziej interesuje jak czyścić ekran, bo na razie niebieskie plamy po wilgotnej mikrofibrze wyglądają na wadę ukrytą i sprawę dla ukoik 

Zobaczymy co mi Sony odpowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko suchą mikrofibirą, żadna woda. Widzę, że to samo co w wątku s95b 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podczas oglądania filmów na youtube typu "dead pixel test" zauważyłem przyglądając się z bliska i widać to na dużym powiększeniu, że na krawędziach panelu ostatnii rząd pixeli  wyświetlacza ma inny kolor niż reszta. Nie przeszkadza mi to, bo z odległości tego nie widać i domyślam się, że jest to właściwość panelu QD-OLED tj. ułożenia pixeli, lecz chciałbym się upewnić - ktoś wie co to jest i czy u Was na panelach QD-LED jest tak samo? Telewizor to Sony A95L.
Z Uszanowaniem

20231009-141421.jpg

20231009-141459.jpg

20231009-141536.jpg

20231009-141757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie tego nie zauważyłem, a przyglądałem się różnokolorowym tablicą. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to bym nie ruszał. Ta generacja QD oled to spory krok w tył i problemy WRGB oledów nawiedziły QD-Oledy 😶 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Samsunga 65 S95C vs Sony 65 A95L.

Czytałem, że Samsung ma problemy z utrzymywaniem jasności, problemy z zanikami sygnału na złączach HDMI, itp.
Cenowo Samsunga można okazyjnie już wyrwać za 9,5/10k. Gdzie Sony to ok 14,5/15k.
Więc w cenie Sonego można mieć TV + najlepszy na rynku soundbar Samsung HW-Q990C.

Czy brak obsługi Dolby Vision w Samsungu mocno widać vs Sony. Sporo oglądam netflixa, a tam głównie DV jest.
Czy miał ktoś okazję testować Q-Symphony samsunga? Warte to jest czy przy takiej klasie soundbara, ten system wcale nie robi różnicy i równie dobrze będzie grał zestaw Samsung HW-Q990C + Sony AL95?
Czy na Samsungu na TizenOS dostępne jest Kodi albo VLC tak jak w Sony?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz grać na konsolach/pc w 120Hz/144hz ?  Czy tylko chcesz TV do konsumpcji filmów UHD/seriali/Tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qazar napisał:

U siebie tego nie zauważyłem, a przyglądałem się różnokolorowym tablicą. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to bym nie ruszał. Ta generacja QD oled to spory krok w tył i problemy WRGB oledów nawiedziły QD-Oledy 😶 

byłem dzisiaj w media markt przyjrzeć się innemu (mniejszemu) A95L i widzę, że tam jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Czy będziesz grać na konsolach/pc w 120Hz/144hz ?  Czy tylko chcesz TV do konsumpcji filmów UHD/seriali/Tv? 

 Grać pewnie też czasami będę, ale tylko na konsoli (raczej Xbox, więc nie jest to dla mnie priorytet, może tylko przez chmurę).

90% będą to filmy mkv z NAS po DLNA albo SMB, Netflix i TV (i tu mam trochę obawy o OLED, bo lubię jak mi w tyle coś gra i często puszczam TVN24 Bis, a jak z tymi statycznymi paskami jest to każdy słyszał.)

Swoją drogą jak są czarne paski w filmach na dole i u góry przy proporcji obrazu 16:9 to też może się na OLEDzie wypalić, czy jednak jak jest czarne tło to piksele nie są używane i to nie szkodzi?  

Czy jeżeli Sony obsługuje DV a Soundbar Samsunga nie i podłączone będzie to po eARC to DV będzie działało do momentu, kiedy konsolę i inne urządzenia będę wpinał w HDMI TV? A brak DV będzie na urządzeniach wpiętych bezpośrednio do soundbara Samsunga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kupuj w takim układzie S95C lub S90C. 
DV na Sony jest na dziś dzień upośledzone i ogólnie oprogramowanie tego tv jest upośledzone.

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czarnego nic się nie dzieje w OLED każdy piksel sam nie z siebie świeci, więc jak jest czarny to się wyłącza

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się 2 wypaliły, ale to pierwsze generację A1 i jego następca AF9 jeśli dobrze pamiętam, ale teraz mam A90J i A95K i te sprawują się super

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się po 3 latach granie nie udało się wypalić 6 generacji oleda 😮

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...