Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='depesz' post='77842' date='07.01.2008, 14:17 ']ID widzisz NA KOŃCU ADRESU STRONY podczas wizyty w profilu.[/quote]

OK. Dzięki. Teraz widzę: 6326 !!! To kiedy dostanę? Na wakacje ???? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BlackJack1' post='77848' date='07.01.2008, 14:42 ']OK. Dzięki. Teraz widzę: 6326 !!! To kiedy dostanę? Na wakacje ???? ;)[/quote]


Dostaniesz przynajmniej dopracowany soft, który naprawdę szybko się rozwija.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andy95' post='77391' date='05.01.2008, 00:48 ']Polskie napisy Unicode powinny się wyświetlać poprawnie. Postaram się sprawdzić jutro.[/quote]

I udało się sprawdzić czy PL napisy idą poprawnie z "ogonkami"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem [b]5645[/b] :)
Można to gdzieś nabyć inną drogą niż przez strone PH ?? Nawet trzeba zapłacić więcej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='77841' date='07.01.2008, 14:16 ']@BlackJack1 Wejdź w Edit Profil wtedy w pasku (url) na końcu pokaże ci się Twój ID.. Mój jest prześwietny "666" ,haha[/quote]

Fajny jest, nie powiem ;) ty bestio.

Ale ja mam 49. Tylko nie mów do mnie strażaku :) .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BlackJack1' post='77851' date='07.01.2008, 14:55 ']I udało się sprawdzić czy PL napisy idą poprawnie z "ogonkami"? :)[/quote]

U mnie po wrzuceniu pliku *.sub PH przez 2 minuty buforuje, a potem wraca do ekranu z menu. Jak się skasuje plik z napisami to film idzie poprawnie.
Czary z mleka.....

Napisy do Sub przerabiałem z TXT. Próbowałem też ze standardem SSA - tych nie widzi zupełnie....

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogl by ktos sprubowac uzyc przejsciowki sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='77908' date='07.01.2008, 22:30 ']A próbowałeś z .srt?[/quote]
U mnie (Beta) .srt w standardzie Windows 1250 (Europa Środkowa) działa. Na razie trzeba ustawić język napisów Czech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='77932' date='07.01.2008, 22:03 ']U mnie (Beta) .srt w standardzie Windows 1250 (Europa Środkowa) działa. Na razie trzeba ustawić język napisów Czech.[/quote]

Tak jest. SRT działa. Jeśli się przerobi napisy i zostawi w pliku SRT Win-1250, a następnie ustawi język napisów PH, jako "Czech" to wszystkie polskie ogonki w napisach są poprawne. Właśnie sprawdziłem. Mam ten soft z końca grudnia 2007 i "-POP14"

Ponieważ udało mi się zsetupowć NFS - przetestowałem oglądanie zdjęć. Poważny mankament to brak czytania EXIF'a - nie odwraca poprawnie zdjęć, a na pilocie nie udało mi się odnaleźć guzika odwracającego foty ręcznie. Szkoda - bo wyświetla naprawde dobrze..... Czy ktoś z was to rozwiązał?

Drugi zonk: po pobraniu całego pliku przez torrenta zrobiłem jakiś reset ( power-off ) i plik się rozsypał. WebGUI pokazuje 0% ( mimo, że było 100% ). Pokazuje status Starting... Zaczęło też 'mielić' dyskiem ( i nie ma to związku z wysyłaniem Upload=0.0 ) O co chodzi??

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='funky' post='77956' date='07.01.2008, 23:37 ']Ponieważ udało mi się zsetupowć NFS - przetestowałem oglądanie zdjęć. Poważny mankament to brak czytania EXIF'a - nie odwraca poprawnie zdjęć, a na pilocie nie udało mi się odnaleźć guzika odwracającego foty ręcznie. Szkoda - bo wyświetla naprawde dobrze..... Czy ktoś z was to rozwiązał?[/quote]

Tak, PS3 + Popcorn (patrz wyżej).
:rolleyes:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='funky' post='77956' date='07.01.2008, 23:37 ']Poważny mankament to brak czytania EXIF'a - nie odwraca poprawnie zdjęć, a na pilocie nie udało mi się odnaleźć guzika odwracającego foty ręcznie. Szkoda - bo wyświetla naprawde dobrze..... Czy ktoś z was to rozwiązał?
F.[/quote]
Ten klawisz to "angle".Chyba nie ma na to rady, jest jakaś granica wielkości pliku prawdopodobnie ponieważ foty zrobione tel kom obracają się poprawnie zaś większe już nie. Ja odpalam PC, do tego ACDSee wyłączam obsługę EXIF i hurtem obracam sobie fotki aby je ewentualnie na PH obejrzeć.
W sumie i tak najlepszy duet do takich zabaw to PS3 i PH :P:rolleyes::rolleyes:


[quote name='funky' post='77956' date='07.01.2008, 23:37 ']Drugi zonk: po pobraniu całego pliku przez torrenta zrobiłem jakiś reset ( power-off ) i plik się rozsypał. WebGUI pokazuje 0% ( mimo, że było 100% ). Pokazuje status Starting... Zaczęło też 'mielić' dyskiem ( i nie ma to związku z wysyłaniem Upload=0.0 ) O co chodzi??
F.[/quote]

Chodzi o to żeby nie wpaść w błoto :rolleyes:
Tak na serio po prostu zostaw tak jak jest, po jakimiś czasie GUI wyświetli poprawnie,
niezależnie od tego czy miałeś 100% czy jeszcze nie.
Tak sobie myślę że jest to analogiczna sytuacja jak z klientami torrenta w PC'ach np po resecie, tam czasami
klient także skanuje i sprawdza cały plik i to musi trwać, różnica jest taka że np w azureus'ie
widzisz co się dzieje bo to jest napisane a w PH możemy się domyślać czemu "starting" i dlaczego tak długo
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro został ruszony temat torrenta, to mam prośbę aby ktoś sprawdził coś takiego. Domyślnie torrent w PH jest ustawiony na porcie. 8883. Jak mu zmienię port np na 8881 to client torrenta się wywala. Ponowna zmiana na 8883 nic nie daje. Wyskakuje komunikat Torrent Service Message Bittorrent service is not running. Nie pomaga ponowne uruchomienie PH, ani włączenie ustawień fabrycznych, a także aktualizacja NMT. Jedyne co pomaga to format dysku i instalacja NMT od nowa. Dodam,że porty zmieniałem z poziomu przeglądarki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='77982' date='08.01.2008, 08:17 ']Tak na serio po prostu zostaw tak jak jest, po jakimiś czasie GUI wyświetli poprawnie,
niezależnie od tego czy miałeś 100% czy jeszcze nie.
Tak sobie myślę że jest to analogiczna sytuacja jak z klientami torrenta w PC'ach np po resecie, tam czasami
klient także skanuje i sprawdza cały plik i to musi trwać, różnica jest taka że np w azureus'ie
widzisz co się dzieje bo to jest napisane a w PH możemy się domyślać czemu "starting" i dlaczego tak długo
pzdr[/quote]

Dokładnie tak się stało. Pomieliło, pomieliło i pokazało poprawnie 100% po dłuższym czasie...

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='77964' date='07.01.2008, 23:59 ']Tak, PS3 + Popcorn (patrz wyżej).
:P

Pozdro[/quote]

Eeee... w ostateczności mam kiss'a. Nie czyta exif'a ale pozwala obracać. Tyle że fota zajmuje jakieś 40% ekranu zamiast "fit to page".

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='77932' date='07.01.2008, 22:03 ']U mnie (Beta) .srt w standardzie Windows 1250 (Europa Środkowa) działa. Na razie trzeba ustawić język napisów Czech.[/quote]

nowy firmware:

[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=984"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=984[/url]

..... - added languages: Swedish, Spanish, Polish ....

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funky' post='78140' date='08.01.2008, 23:49 ']nowy firmware:

[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=984"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=984[/url]

..... - added languages: Swedish, Spanish, Polish ....

F.[/quote]


Niedokładnie czytasz. To już było...[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7035&view=findpost&p=77360"]tutaj.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że temat PopCorna staje się taki jak Snazio więc chyba warto zrobić dla niego forum sticte pod ten odtwarzacz. Zapraszam: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142"]http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142[/url]

Aha, wydzieliłem kilka tematów. Nie ma co dusić w tym momencie wszystkiego w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='63351' date='14.10.2007, 12:19 ']Tylko znowu czekać :( , już czekam rok i na dodatek wypuszczają playery bez napędu DVD a ja mam wszystko na krążkach.[/quote]

Najdalej w drugim tygodniu lutego powinien juz byc w sprzedaży [b]Dvico Tvix M-6500A[/b]

tak z grubsza :
[b]
Chipset: Sigma Design SMP8635 [/b]

Czyta: mkv, wmv, avi, mpg, vob, mp4, asf, tp, trp, ifo, iso, m2ts
Video: MPEG 1/2/4, AVI, XviD, WMV9, AVC-HD, H.264
Audio: MP3, WMA, AAC, Ogg, PCM, M4A, AC3, FLAC, WAV, DTS Pass Through ,Down Mix

Text: smi, sub, srt, lrc, txt, sub
[b]
2x USB2.0 Host
1x USB2.0 Target [/b]
LAN

Video: HDMI 1.3 (Video 24bit), Component, S-Video, AV
Audio: Coaxial, optic, Analog Stereo

Złącza USB pozwalają na podpięcie nie tylko zewnętrznych HDD , ale i np napędów DVD :P (może nawet HD-DVD, czy Blu)
Cena póki co wysoka, no ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='81004' date='22.01.2008, 17:06 ']Najdalej w drugim tygodniu lutego powinien juz byc w sprzedaży [b]Dvico Tvix M-6500A[/b]

tak z grubsza :
[...][/quote]

No to z grubsza nie różni się od Popcorna praktycznie niczym. A na pewno nie jest to warte dodatkowego tysiąca złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='81006' date='22.01.2008, 17:19 ']No to z grubsza nie różni się od Popcorna praktycznie niczym. A na pewno nie jest to warte dodatkowego tysiąca złotych.[/quote]

za wyjątkiem braku przejściówek , obsługą do 1TB, HDMI 1.3 , design'u to i pewnie ze niczym. I 2 koła na początek to tez uwazam ze za duzo, choć mimo wyjątkowo atrakcyjnej ceny na PopcornHour to Dvico 4100 i 5100 cieszy się wielką popularnością. zreszta ja też bym tyle nie dał. bo za 1,5 koła to i HTPC można sobie sklecić który wciągnie obydwa playery nosem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='81013' date='22.01.2008, 18:00 ']za wyjątkiem braku przejściówek , obsługą do 1TB, HDMI 1.3 , design'u to i pewnie ze niczym. I 2 koła na początek to tez uwazam ze za duzo, choć mimo wyjątkowo atrakcyjnej ceny na PopcornHour to Dvico 4100 i 5100 cieszy się wielką popularnością. zreszta ja też bym tyle nie dał. bo za 1,5 koła to i HTPC można sobie sklecić który wciągnie obydwa playery nosem :lol:[/quote]
Totez pomyslalem i wlasnie taki HTPC klecic bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='81013' date='22.01.2008, 18:00 ']za wyjątkiem braku przejściówek , obsługą do 1TB[/quote]
Znaczy chodzi o Ci o przejściówkę SATA? No to jest trochę ból, ale dyski IDE mają się dobrze na razie. Z 1TB to nie rozumiem? Popcorn ma ograniczenie do 1TB?

[quote name='Zerwi' post='81013' date='22.01.2008, 18:00 '], HDMI 1.3 , design'u to i pewnie ze niczym.[/quote]
HDMI 1.3 to ściema marketingowa, bo niby do czego to HDMI 1.3 ma się przydać? Do DeepColor? :lol:

Design to kwestia osobistych preferencji, tak więc przy cenie 1000 wyższej odtwarzacz ten nie ma nic ciekawego.
Bo generalnie to specyfikację i możliwości rozbudowy ma wyraźnie lepsze od PH ale cena jest po prostu za wysoka.

Oczywiście Tvix to firma bardziej znana i pewnie nie będą mieli takich problemów z produkcją.
A dla Amerykanina to czy kupi za 200 dolarów czy za 400 to żadna różnica :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]HDMI 1.3 to ściema marketingowa, bo niby do czego to HDMI 1.3 ma się przydać? Do DeepColor?[/quote] :)

A na przykład :) Parząc na to co daje "zwykły" Entended gamut ...


[quote]Oczywiście Tvix to firma bardziej znana i pewnie nie będą mieli takich problemów z produkcją.
A dla Amerykanina to czy kupi za 200 dolarów czy za 400 to żadna różnica :)[/quote]

No jeżeli ktoś sie sugeruje ceną sprzętu w US ... tym bardziej idiotycznym wydaje się zakup w Europie TV , odtwarzacza DVD, Blu, HDDVD , Ampli czy w ogole czegokowiek w RTV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...