Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

No wreszcie dzis dostalem maila,ze wyslali mi paczke. Mam nadzieje,ze do Swiat dojdzie :(

@maxiuca Dzwonilem wczoraj,ale nadal zglasza sie sekretarka.Tak czy siak moge zadzwonic jutro i spytac , czy jest szansa na wyslanie bez kolejki. Znajac jednak zycie, pewnie beda mieli wiele telefonow w tej sprawie.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='73474' date='14.12.2007, 08:16 ']@maxiuca Dzwonilem wczoraj,ale nadal zglasza sie sekretarka.Tak czy siak moge zadzwonic jutro i spytac , czy jest szansa na wyslanie bez kolejki. Znajac jednak zycie, pewnie beda mieli wiele telefonow w tej sprawie.[/quote]
hej, no będę wdzięczny ale pewnie nic z tego nie wyjdzie :) dzięki za dobre chęci.
W sumie to i tak mam tyle wydatków, że moge spokojnie poczekać, chociaż nie odmówiłbym zakupu za "normalną" cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robam28' post='72561' date='09.12.2007, 22:36 ']Powtarzam po raz drugi, czy ten Popcorn odtwarza pliki .ts H.264 ?[/quote]

[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=563"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=563[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny update [url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=724"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=724[/url] To co najlepsze w PH to na pewno support. Nie spotkałem sie ostatnio z żadnym sprzętem, do którego sa tak częste aktualizacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie... czy PH działa jako serwer plików w sieci... to znaczy to co na dysku w PH jest widoczne w sieci domowej...?? bardzo ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='herman78' post='73665' date='15.12.2007, 11:47 ']A ja mam pytanie... czy PH działa jako serwer plików w sieci... to znaczy to co na dysku w PH jest widoczne w sieci domowej...?? bardzo ważne...[/quote]

No pewnie że tak. PH ma kilka serwerów: SMB, NFS, FTP, myiHome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukałem :). Czy wiadomo jaki jest szacunkowy czas oczekiwania na możliwość dokonania zakupu dla świeżo zarejestrowanych użytkowników? Wiadomo coś na temat softu, który siedzi w środku (poza linuksowym jądrem oczywiście)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='depesz' post='74739' date='19.12.2007, 08:36 ']Ale lipa, w tym momencie nawet zamówień nie można składać...[/quote]
Zamiast narzekać trzeba się zarejestrować. Zarejstrowalem sie jakiś miesiąc temu i już PH jest gdzieś w Polsce. Przesyłka szla 3 dni do Polski, ciekawe ile teraz poczekam,aż dotrze do mnie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja narzekałem już po zarejestrowaniu się:) Wcześniej myślałem, że może po zarejestrowaniu się dostanę możliwość zamówienia - niestety. Na stronie głównej doczytałem, że w związku z olbrzymim zainteresowaniem na razie osoby, które zarejestrowały się wcześniej mają możliwość złożenia pre orderu - dopiero kiedy 'starzy' użytkownicy pozamawiają, odblokują możliwość składania pre-orderów przez 'nowych'.

No cóż, pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zapisywanie sie na mozliwosc zlozenia zamowienia przypomina mi niedawna sytuacje na rynku przenosnych mp3 playerow (innych niz niz discman czytajacy mp3). Ze 2 albo 3 lata rynek byl po prostu pusty !!!
Czyli za rok takie cos bedzie dostepne od innych producentow tez. Obecnie jest proznia i mozliwosc sprzedania masy sprzetu.

Ok. Do tej pory w zakresie tego co oferuje to urzadzenie dostepne na rynku bylo dla SD:
- xbox1 ze swoim nieoficjalnym systemem multimedialnym : DVD + HD + LAN / MPG2 + MPG4 / player
- dreambox i inne klony korzystajace z enigmy jako systemu operacyjnego : SAT + HD + USB + LAN / MPG2 / palyer + recorder
- manty , vivy ... : DVD + (niektore USB) / MPG2 + MPG4 / player
- vivo - wynalazek amerykanski o ktorym prawie nic nie wiem / player

Teraz czas na HD i mamy pierwsza jaskolke i to za cene - marzenie.

Moim zdaniem, to co oferuje ten sprzet to jest prawie wszystko co moznaby chciec. Nawet bez mozliwosci wbudowania dysku (wystarczyloby USB2) przy pelnej obsludze LANu (CIFS , NFS i ewentualnie ftp) mozna sie podpiac do DVD i HD w peciecie albo do kieszeni sieciowej z HD (choc tej ostaniej w sensownej wersji jeszcze w sprzedazy nie widzialem).
Mi w tej skrzynce bardzo brakuje mozliwosci podpiecia komputerowego DVD (czy tez bd albo hdDVD). Jak pojawi sie wersja z taka mozliwoscia to moze sobie kupie. Moze , bo mam nadzieje ze w koncu bedzie dostepny dm8000 a tego mozna sharakteryzowac tak:
: SD + HD / SAT + LAN + USB +DVD + HD / MPG2 + MPG4 / palyer + recorder

czyli wszystko co tylko bedzie mozna sobie wymyslic. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i sie wreszcie doczekałem. Dziś odwiedził mnie w pracy kurier UPS. Musiałem zapłacić 137 zł i to wszystko. Szykuje sie nieprzespana noc....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='74896' date='19.12.2007, 18:59 ']No i sie wreszcie doczekałem. Dziś odwiedził mnie w pracy kurier UPS. Musiałem zapłacić 137 zł i to wszystko. Szykuje sie nieprzespana noc....

Pozdrawiam[/quote]

137 zł to VAT/cło?

Mam nadzieję, że po tej nieprzespanej nocy podzielisz się wrażeniami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='depesz' post='74909' date='19.12.2007, 18:47 ']137 zł to VAT/cło?

Mam nadzieję, że po tej nieprzespanej nocy podzielisz się wrażeniami;)[/quote]


Tak, te 137zł to opłaty dodatkowe. Nie będzie nie przespanej nocy, tzn będzie, ale nie z powodu PH. Dziecko mi sie rozchorowało i nie będzie mowy o nocnych testach.

Podłączyłem sprzęcik do Panasonica 32 lx 70 i co udało mi sie sprawdzić to mp3 i jakiś divx. Wszystko śmigą. Rozczarował mnie film [url="http://download.microsoft.com/download/a/9/3/a9327df4-aeb5-46de-b438-d0f60da6fb54/Coral_Reef_Adventure_720.exe"]http://download.microsoft.com/download/a/9...venture_720.exe[/url] ,który po prostu się tnie. W tej chwili ściągam inne trailery z sieci to zobaczę jak to chodzi.

Pierwsze wrażenie....Xbox z XBMC jest dużo fajniejszym playerem.....Szkoda ze nie śmiga na nim HD

Pozdrawiam

P.s. Sprawdzilem tym razem na trailerze z Transporter 2 i smiga swietnie. Chyba ten material od Microsoftu byl cos nie tak. Niestety wszystkie pliki mov nie śmigają super, często pojawiają się artefakty. Natomiast wmv przycinają strasznie.

Może ma ktoś z was dostęp do fw w wersji beta ? Wyśle do nich prośbę o udział w testach,ale chętnie już bym sprawdził co poprawili w betach. Oficjal zarazie jak dla mnie to klapa.

P.s.2 Wycofuje wszystko co powiedziałem złego na temat przycinania filmów! Okazało sie, ze mój stary testowy dysk 40GB chyba nie wyrabiał i przez to obraz przycinał sie. Podłączyłem teraz Pendriva i wszystko ładnie śmiga.

Nie posiadam niestety zbyt dużo materiału w HD i jeśli jest ktoś ciekaw co chodzi , a co nie to proszę podać linki to w ramach wolnego czasu posprawdzam.

Dziś PH poinformował mnie,że jest aktualizacja do pobrania, jest w niej sporo poprawek.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj (20.12.07) jest dostępna nowa aktualizacja firmware:
[i]Release Date : 20 Dec 2007
Firmware Version : 01-15-071218-14-POP-402-000[/i]

Player sprawia wrażenie jakby działał szybciej. Lista zmian jest ogromna. Zauważyłem, że teraz poprawnie odtwarza mi niektóre z plików video, których nie czytał wcześniej. Są napisy z językami z Eastern Europe ale polskich czcionek jakoś nie widzę w subtitlach :-(. W menu jest do wyboru język Czeski. Mam nadzieję, że Polski też niedługo się pojawi.
Nadal są problemy z odtwarzaniem .OGG 320 kbps oraz plików .TRP nagranych tunerem sat. HD.
Przeglądanie .JPG działa znakomicie i szybko. Nawet plików o rozmiarze 3-7 MB.

Popcorn jest tak zaj@#?*%ym sprzętem, że ciągle nie dociera do mnie, że stoi u mnie na biurku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS']Popcorn jest tak zaj@#?*%ym sprzętem, że ciągle nie dociera do mnie, że stoi u mnie na biurku![/quote]


Z tą [beeep]istością to bym nie przesadzał. Nie wiem czy miałeś doczynienia z XBMC na Xbox. To dopiero jest wy[beeep]isty soft i dopóki nie wyjdzie jego port na Linuxa to będzie wiódł prym jeśli chodzi o funkcjonalność. Niestety jak już wiele razy było wspominane jedyny największy minus to za słaby harware by pociągnąć HD.


Po krótkich testach zostawiam XBMC do muzy i fotek. Na PH przenosze wszystkie filmy.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='75203' date='21.12.2007, 10:56 ']Niestety jak już wiele razy było wspominane jedyny największy minus to za słaby harware by pociągnąć HD.[/quote]

Właśnie dlatego Popcorn jest zaj..... ponieważ to potrafi.
Do muzy, fotek, divx, dvd do tej pory miałem PC + 10m DVI-HDMI i nie był mi potrzebny XBMC.
BTW ciekawe jak będzie z kukurydzą i jego funkcjonalnością za ...rok czasu.
Mnie mimo paru bug'ów już teraz odpowiada bo dokładnie czegoś takiego szukałem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam az wyjdzie PopCorn lub podobne spelniajacy moje wymagania sprzet lub XBMC na Linuksa dojrzeje. Kto pierwszy, ten lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='75280' date='21.12.2007, 17:23 ']A ja czekam az wyjdzie PopCorn l.....[/quote]


Przecież on już jest i ma się coraz lepiej :)

[url="http://www.popcornhour.com/download/01-15-071218-14-POP-402.html"]Tutaj lista zmian z ostatniej aktualizacji.[/url]

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='75329' date='21.12.2007, 22:12 ']Przecież on już jest i ma się coraz lepiej ;)

[url="http://www.popcornhour.com/download/01-15-071218-14-POP-402.html"]Tutaj lista zmian z ostatniej aktualizacji.[/url][/quote]

No wyjsc wyszedl, chodzilo mi o to, zeby support wszelkiej masci rzeczy byl na poziomie XBMC ;)

W zasadzie zalezy mi na obsludze:

Video: DivX/XviD, X264/H264 do 1080p w rozsadnie wysokich bitrate
Audio: MP3, OGG, AC3 i moze MPC
Kontenery: MKV, MP4, AVI
Napisy: PL w kontenerach i z plikow (najlepiej txt) w roznych formatach

+ ethernet (najlepiej Gbit) z NFS/FTP + obsluga dyskow w ramach obudowy + obsluga napedu DVD (najlepiej tez w ramach obudowy) + jakies nietragiczne menu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='75381' date='22.12.2007, 10:45 ']No wyjsc wyszedl, chodzilo mi o to, zeby support wszelkiej masci rzeczy byl na poziomie XBMC ;)

W zasadzie zalezy mi na obsludze:

Video: DivX/XviD, X264/H264 do 1080p w rozsadnie wysokich bitrate
Audio: MP3, OGG, AC3 i moze MPC
Kontenery: MKV, MP4, AVI
Napisy: PL w kontenerach i z plikow (najlepiej txt) w roznych formatach

+ ethernet (najlepiej Gbit) z NFS/FTP + obsluga dyskow w ramach obudowy + obsluga napedu DVD (najlepiej tez w ramach obudowy) + jakies nietragiczne menu :lol:[/quote]

video: MASZ
audio: MASZ
kontenery: MASZ
napisy: MASZ (bez txt)
ethernet: 100 MASZ
NFS/FTP: MASZ
obsługa dysków: MASZ
obsługa napędu: po USB lub IDE - MASZ
nietragiczne menu: MASZ

więc czego się czepiasz? Nie rozumiem?

Do tego masz znakomity support, co chila cos poprawiaja i dodają. I tak moim zdaniem to pierwszy player na rynku któy w momencie wypuszczenia miał tak dobrze dopracowany firmware.

To w tej chwili najlepszy player na rynku i jeszcze do tego za śmieszną kasiorę.

XBMC to historia.

PS: mój PS3 widzi Popcorna bez problemu i udostepnia mu pliki. Z PS3 oglądanie zdjęć zrobili genialnie, dużo wygodniej niż bezpośrednio z Popcorna.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='embrion' post='75381' date='22.12.2007, 10:45 '](najlepiej txt)
(najlepiej Gbit)[/quote]

To już nie czekaj.
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14334"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=14334[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='75386' date='22.12.2007, 11:17 ']To w tej chwili najlepszy player na rynku i jeszcze do tego za śmieszną kasiorę.

XBMC to historia.

PS: mój PS3 widzi Popcorna bez problemu i udostepnia mu pliki. [b]Z PS3 oglądanie zdjęć zrobili genialnie, dużo wygodniej niż bezpośrednio z Popcorna.[/b]

Pozdro[/quote]

Wyjąłeś mi to z ... znaczy myślimy tak samo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='75386' date='22.12.2007, 11:17 ']video: MASZ
audio: MASZ
kontenery: MASZ
napisy: MASZ (bez txt)
ethernet: 100 MASZ
NFS/FTP: MASZ
obsługa dysków: MASZ
obsługa napędu: po USB lub IDE - MASZ
nietragiczne menu: MASZ

więc czego się czepiasz? Nie rozumiem?[/quote]

Czytajac to i Popcornowe forum dowiedzialem sie, ze:

video czasem chodzi czasem nie chodzi (zalezy od pliku)
napisy z niektorych kontenerow tez potrafia kulec, a i pl znaczkow nie ma jeszcze ponoc

Czepiam sie zatem o powyzsze i pragne dodac, ze w przypadku XBMC nie mialem nigdy zadnych problemow.
Jasne, ze wszystko jest do dopracowania i wlasnie dlatego czekam na rozwoj wydarzen u Popcorna i konkurencji wraz z XBMC.

Wlasnie doczytalem na forum Popcorna watek o pisaniu wlasnych aplikacji na niego.
Milo, ze producent chetnie wspolpracuje z userami w tej kwestii. Mniejsza lub wieksza otwartosc tej platformy to kolejny plus Popcorna. Chyba tez zaczne wyczekiwac na moment w ktorym produkcja ruszy pelna para i bedzie mozna normalnie zamawiac :rolleyes:

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie czekam. Chętnie już bym to cudo kupił.
XBMC to jak ktoś już napisał historia. Port na x360 się nie zapowiada. PS3 też na razie nie złamany. Więc zostają maszynki typu Popcorn. Na razie wygląda na to, że ta maszynka to strzał w dziesiątke. Firma nie może się wyrobić z zamówieniami a ciągłe update'y jeszcze tylko podgrzewają atmosfere. Na szczęście mądre Chińczyki tam pracują i wiedzą, że jak będą dopracowywać software to hardware będzie się sprzedawał w takim tempie jeszcze dłuuugie miesiące.
Ja czekam na zaproszenie do kupna cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...