Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://www.hdtvplayer.cn/k008.html"]http://www.hdtvplayer.cn/k008.html[/url] ten player ciekawie wyglada....jak dla mnie lepiej od popcorna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='byczy' post='70008' date='27.11.2007, 15:52 '][url="http://www.hdtvplayer.cn/k008.html"]http://www.hdtvplayer.cn/k008.html[/url] ten player ciekawie wyglada....jak dla mnie lepiej od popcorna....[/quote]
No tak, tylko zapewne zero wsparcia od strony producenta, a na pewno zero w języku angielskim. Mam kilka DVD playerów rodem z Chin i żadnych update'ów do nich nigdy nie udało mi się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamany kupiłem specjalnie dysk , wrzuciłem wszystko co tylko miałem , 500GB danych na sformatowanym NTFS i co teraz , włoże do PH i odpale format?? TOTALNA ZALAMKA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='70000' date='27.11.2007, 16:15 ']Moze ktoś wie ile trzeba czekać od momentu zapłaty do chwili odbioru paczki ?[/quote]
U mnie to wyglądało tak że wysłali mi maila pt. wysylamy UPS-em z HK + tracking number 7-go (zapłaciłem 30-go ale sytuacja była nieco inna, paczkę tak naprawdę wysłali dopiero 9-go) a przesyłkę odebrałem 17-go co nie jest ewenementem bo przesylki z tamtych regionów dochodziły do mnie z reguły w ciagu 5-9 dni roboczych.
Jeżeli paczka ma być wysłana UPS to lepiej do nich dzwonić niż polegać na ich mechaniźmie śledzenia oraz założeniu że skoro podało się numer telefonu w zamówieniu to musi być na fakturze więc jak będzie potrzebna interwencja podczas clenia to sami zadzwonią.
Numer trackingowy podany prze PH może być wewnetrznym numerem UPS i mieć się nijak do numeru który pozwala na śledzenie przesyłki z ich aplikacji internetowej więc jeżeli paczki nie widać to też lepiej zadzwonić i wydobyć właściwy numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze trzeba obserowac rozwiazania takich firm jak Syabas, Tvix i Tomacro. Jeszcze jakies wciagnac na liste?
Niech wszystko ladnie dopracuja, to przestane czekac az powstanie odpowiednik Xbox Meda Center na Xbox360 lub PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='70025' date='27.11.2007, 19:19 ']Widze, ze trzeba obserowac rozwiazania takich firm jak Syabas, Tvix i Tomacro. Jeszcze jakies wciagnac na liste?
Niech wszystko ladnie dopracuja, to przestane czekac az powstanie odpowiednik Xbox Meda Center na Xbox360 lub PS3 :rolleyes:[/quote]

W 2008 ma się pojawić np. taki sprzęt - [url="http://www.dune-hd.com/tech.htm"]http://www.dune-hd.com/tech.htm[/url], też z pomocą Syabas.
h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='70041' date='27.11.2007, 18:07 ']W 2008 ma się pojawić np. taki sprzęt - [url="http://www.dune-hd.com/tech.htm"]http://www.dune-hd.com/tech.htm[/url], też z pomocą Syabas.
h[/quote]

On nie tylko wygląda ciekawie ale jest lepiej zbudowany.
Popatrzcie, wreszcie porządne zasilanie i porządna obudowa.
Poza tym ma wbudowany czytnik DVD a nie HDD, co mi akurat dużo bardziej pasuje.

Ciekawe czy do popcourn'a można podpiąć na podwójnej taśmie dodatkowy napęd DVD?


Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam odtwarzacza który pociągnie format, w którym dostępne są w sieci seriale (PB, Heroes itp) i filmy. Przeważnie są to pliki z rozszerzeniem mkv.

Do tej pory testowałem KISS 1600 i Eyez-Up 1080P - oba co prawda wyświetlają HD (pliki ts, avi, wmv a ten drugi równiez mov) ale akurat tych interesujących mnie nie już obsługują.

Czy ktoś może zatem potwierdzić że ten player gra te pliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='70079' date='27.11.2007, 20:38 ']On nie tylko wygląda ciekawie ale jest lepiej zbudowany.
Popatrzcie, wreszcie porządne zasilanie i porządna obudowa.
Poza tym ma wbudowany czytnik DVD a nie HDD, co mi akurat dużo bardziej pasuje.
Pozdro[/quote]
To jest sprzęt dla mnie. Mam nadzieję, że opis odpowiada prawdzie.
Szkoda, ze będzie dostępny dopiero w 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='70260' date='28.11.2007, 23:02 ']To jest sprzęt dla mnie. Mam nadzieję, że opis odpowiada prawdzie.
Szkoda, ze będzie dostępny dopiero w 2008 roku.[/quote]
wyglada super , tylko pytanie jaka bedzie cena ;/ napewno nie jak popcorna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje że będzie w cenie przy której nie będzie się opłacało zbudować HTPC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam już popcorna :) .

Podłaczyłem wczoraj do sieci tylko poprzez soft myiHome.
Dzisiaj mam zamiar załadować tam HDD i odpalić przez NFS-a. Pokombinuję z podłaczeniem dysku SATA przez przejściówkę.

jakośc obrazu przez HDMI w trybie 1080p/60 znakomita, lepsza niż w moim dotychczasowym Buffalo (tam component).

Niestety obudowa i design tego urządzenia pozostawia wiele do życzenia ale pamiętajmy co on ma w srodku i ile kosztuje (a kosztuje ponad dwa razy taniej niż TviX 4100). Rozwiązanie bardziej estetyczne i lepsze jakościowo przedstawiono parę postów wyżej.

Dodam, że przy imporcie tego urządzenia trzeba zapłacić 22% VAT. jeżeli chodzi o cło to celnicy życzą sobie 13,9%, choć można (tak jak ja) zapłacić stawkę 0%. Potem podam kod taryfy celnej na stawkę 0%. Niestety taryfa, którą Chińczycy wpisuja na fakturę po pierwsze nie istnieje juz w wykazie, a po drugie celnicy jej nie kupują bo jest z kategorii obudowy. Niestety jako obudowa pod USB do HDD to nie przechodzi.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='70308' date='29.11.2007, 10:40 ']jeżeli chodzi o cło to celnicy życzą sobie 13,9%, choć można (tak jak ja) zapłacić stawkę 0%. Potem podam kod taryfy celnej na stawkę 0%.[/quote]
13,9% Mi zawsze na elektronike naliczali 4%. Inna sprawa, że to były części komputerowe. Może elektronika użytkowa jest droższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='70321' date='29.11.2007, 11:41 ']13,9% Mi zawsze na elektronike naliczali 4%. Inna sprawa, że to były części komputerowe. Może elektronika użytkowa jest droższa?[/quote]

Tak, jest droższa. A jak słyszą audio-video-multimedia to chcą pakować do jak to nazwałeś elektroniki uzytkowej (dział 8521).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='70328' date='29.11.2007, 11:56 ']Tak, jest droższa. A jak słyszą audio-video-multimedia to chcą pakować do jak to nazwałeś elektroniki uzytkowej (dział 8521).[/quote]
Aha, czyli "Aparatura wideo do zapisu i odtwarzania obrazu i dźwięku, nawet wyposażone w urządzenie do odbioru sygnałów wizyjnych i dźwiękowych (tunery wideo)". Faktycznie droga zabawa to cło w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='70308' date='29.11.2007, 09:40 ']No to mam już popcorna :) .[/quote]

No to świetnie. Mam cichą nadzieję, że uzupełnisz wcześniejszy, obszerny opis pozostałymi informacjami dotyczacymi tego sprzętu.
Na sporo pytań jeszcze nie mieliśmy odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też próbowałem obudowy. Taryfę podawaną na fakturze tudzież opis można skorygować dla "przyszłych pokoleń". Jak podasz im na forum bądź mnie (trochę zalazłem im już za skórę) to może dadzą się namówić na przyszłość.

Co do obudowy, jak dla mnie, jeżeli mam coś podobnego mieć w każdym pokoju to im mniejsze tym lepsze, mogliby wyewoluować w stronę "serwera" i kompletnie minimalistycznych klientów bez HDD + duuży NAS w piwnicy (mam trochę dosyć roli archiwisty kolejnych generacji płyt w domu). Trzeba też wziąć pod uwagę że chłopcy pomyśleli i zdecydowali się na pasywne chłodzenie poprzez obudowę wykonaną praktycznie w całości z metalu (duża odwaga bąź wiedza albo ignorancja na starcie, nie do odróżnienia, sądzę że planowali plastikową obudowę, po testach wyszło im że to może być problem i musieli zmienić koncepcję, stąd opóźnienie tudzież pewne uwagi co do wykonania). Plastik byłby (pewnie kiedyś będzie, niestety) tańszy ale nie wiem czy wystarczyłyby nawet dwa wiatraki. A dysk, ... może się uda zastąpic przez CF. Edytowane przez andy95
Po co cytujesz cały poprzedni post odnosząc się tylko do kilku jego linijek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='70280' date='29.11.2007, 01:31 ']mam nadzieje że będzie w cenie przy której nie będzie się opłacało zbudować HTPC:)[/quote]
Zawsze będzie się opłacało kupować HTPC jeżeli chce się być na topie, patrz Linux MCE+airMouse, nie ma szans żeby jakikolwiek specjalizowny chip zastąpił na bieżąco power coraz to nowszej generacji procesorów produkowanych zgodnie z prawem Moore-a + co-procesorów typu karty graficzne. Dla mnie przykładem jest Matrox i ich karta X.100, parę lat temu sprzedawała się jak złoto, aczkolwiek u mnie np. dodawała niewiele , dzisiaj, well... Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziewięć godzin lotu może zaszkodzić. Ciekawe kiedy coś takiego jak PCH uda im się wprowadzić na lotniskach i w hotelach ? Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaję taryfę celną dla stawki 0%: 8517620090

Opis: Urządzenie do konwersji i transmisji obrazu i głosu do sieci komputerowej.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp Wielkie dzięki. Tym na pewno zasłużysz sie wielu osobom. W tym i pewnie mi. WIELKIE Piwo dla Ciebie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super info.
Wielkie dzięki.
Ciekawe czy mój preamp ONKYO 885P da się tak kwalifikować.
Wszysko się zgadza:
konwersja AV jest
transmisja AV jest
LAN i USB jest
Niczego nie wzmacnia ani niczego nie odtwarza. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='70475' date='30.11.2007, 07:17 ']Opis: Urządzenie do konwersji i transmisji obrazu i głosu do sieci komputerowej.[/quote]
Hm, ale czy urządzenie nie robi właśnie czegoś odwrotnego?

Transmituje obraz i głos ale [b]Z[/b] sieci komputerowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...