Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='rafaladam2' post='70856' date='01.12.2007, 17:35 ']ogolnie czy mozna go po dolożeniu dysku zastosować jako Media Center
z dyskiem 750 Gb wyjdzie ok 1000 zl - nie ma lepszej oferty za cichy odtwarzacz
ole ile będzie czytał wszytsko łącznie z napisami[/quote]

Wyjdzie więcej niz 1000zł.

Podsumujmy:

224 USD x 2,50 = 560 zł + 22% VAT = 683 zł.
Dysk 750 GB ATA - 650 zł
Razem ok. 1.333 zł.
Ale i tak moim zdaniem warto.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego VAT ?
Podałeś kod celny jak najbardziej prawidłowy i stawka 0 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='70864' date='01.12.2007, 17:51 ']Dlaczego VAT ?
Podałeś kod celny jak najbardziej prawidłowy i stawka 0 %.[/quote]
W Polsce podstawową stawką vat jest 22%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='70864' date='01.12.2007, 17:51 ']Dlaczego VAT ?
Podałeś kod celny jak najbardziej prawidłowy i stawka 0 %.[/quote]

Stawka CŁA = 0%
Stawka VAT-u = 22%.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='70864' date='01.12.2007, 17:51 ']Dlaczego VAT ?
Podałeś kod celny jak najbardziej prawidłowy i stawka 0 %.[/quote]
Rozróżniasz VAT od CŁA? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='70859' date='01.12.2007, 17:39 ']Wyjdzie więcej niz 1000zł.

Podsumujmy:

224 USD x 2,50 = 560 zł + 22% VAT = 683 zł.
Dysk 750 GB ATA - 650 zł
Razem ok. 1.333 zł.
Ale i tak moim zdaniem warto.

Pozdro[/quote]
PMCOMP
plizz napisz co to czyta chodzi o zastosowanie jako media center

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='70793' date='01.12.2007, 14:40 ']Sprawdziłem, działa odtwarzanie obrazów DVD w formacie *.ISO - ale tylko z wewnętrznego HDD. Z USB nie sprawdzałem a po sieci na 100% nie działa. Działa Menu płyty i wszystkie funkcje. Płynne przewijanie do max. x32.[/quote]

Coś z tym odtwarzaniem DVD w ISO po sieci nie mogę się zgodzić. Oglądam je tylko po sieci. Inna sprawa że nie chodzą wszystkie, powiedzmy na 10 obrazów 9 mi chodzi. To ma ponoć związek z jakimś bugiem związanym z HDMI. Spróbuj obejrzeć po sieci w 720p60 Hz

[quote name='lipa_ml' post='70794' date='01.12.2007, 14:40 ']stestował kotos juz czy czyta mkv+srt[/quote]

PH czyta srt ale gdy są osobno i mają tą samą nazwę co plik video. Wmuxowanych w mkv nie czyta i całe szczęście :-)

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem o stawkach celnych 0%, mnie cło + vat dało kwotę 240pln do zapłaty :P inna sprawa że mam go od ponad 2 tygodni :)

Ten odtwarzacz wg mnie stworzony jest do odtwarzania mkv, to robi najlepiej. Nie spotkałem jeszcze mkv którego nie łyknął.
Zdarzyło mi się kilka DivX'ów, nawet mp3 których grać nie chce. Zdarzyły się obrazy z DVD ISO których nie zagrał (przez Component pewnie by zagrał) ale
akurat mkv śmigają pięknie.

Najbardziej denerwująca jest nawigacja po mkv. W zasadzie działa tylko forward 2-8x.
Jak przerwiesz oglądanie filmu w połowie, to potem 10min przewijasz żeby zacząć od tego samego momentu. Mam nadzieję że szybko to naprawią.

Jedną z rzeczy którą zauważyłem na początku to jakość obrazu w porównaniu z PC, wg mnie dużo dużo ładniej.

pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='70881' date='01.12.2007, 18:45 ']Coś z tym odtwarzaniem DVD w ISO po sieci nie mogę się zgodzić. Oglądam je tylko po sieci. Inna sprawa że nie chodzą wszystkie, powiedzmy na 10 obrazów 9 mi chodzi. To ma ponoć związek z jakimś bugiem związanym z HDMI. Spróbuj obejrzeć po sieci w 720p60 Hz



PH czyta srt ale gdy są osobno i mają tą samą nazwę co plik video. Wmuxowanych w mkv nie czyta i całe szczęście :-)

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem o stawkach celnych 0%, mnie cło + vat dało kwotę 240pln do zapłaty :P inna sprawa że mam go od ponad 2 tygodni :)

Ten odtwarzacz wg mnie stworzony jest do odtwarzania mkv, to robi najlepiej. Nie spotkałem jeszcze mkv którego nie łyknął.
Zdarzyło mi się kilka DivX'ów, nawet mp3 których grać nie chce. Zdarzyły się obrazy z DVD ISO których nie zagrał (przez Component pewnie by zagrał) ale
akurat mkv śmigają pięknie.

Najbardziej denerwująca jest nawigacja po mkv. W zasadzie działa tylko forward 2-8x.
Jak przerwiesz oglądanie filmu w połowie, to potem 10min przewijasz żeby zacząć od tego samego momentu. Mam nadzieję że szybko to naprawią.

Jedną z rzeczy którą zauważyłem na początku to jakość obrazu w porównaniu z PC, wg mnie dużo dużo ładniej.

pzdr[/quote]
Dzieki za info
srt -ok- a pl fonts ? bo to dość istotne
no i xvidy z pl napisami - bo sa najszybciej
czy może ktoś podłaczał cos takiego [url="http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/DVD_RW_/_DVD_RW/Lite_ON/zewnetrzne/Lite_ON_DVD_/_RW_EZ_DUB_LH_20A1PU_USB_2_0_BOX/pelny,id,41508/"]http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/...pelny,id,41508/[/url] do PH - ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' date='01.12.2007, 20:45 ' post='70881']
Coś z tym odtwarzaniem DVD w ISO po sieci nie mogę się zgodzić. Oglądam je tylko po sieci. Inna sprawa że nie chodzą wszystkie, powiedzmy na 10 obrazów 9 mi chodzi. To ma ponoć związek z jakimś bugiem związanym z HDMI. Spróbuj obejrzeć po sieci w 720p60 Hz


Działa z dysku sieciowego, nie działa przez myIHome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rafaladam2' post='70885' date='01.12.2007, 21:06 ']Dzieki za info
srt -ok- a pl fonts ? bo to dość istotne
no i xvidy z pl napisami - bo sa najszybciej
czy może ktoś podłaczał cos takiego [url="http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/DVD_RW_/_DVD_RW/Lite_ON/zewnetrzne/Lite_ON_DVD_/_RW_EZ_DUB_LH_20A1PU_USB_2_0_BOX/pelny,id,41508/"]http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/...pelny,id,41508/[/url] do PH - ?

pozdrawiam[/quote]

Nie, jak narazie nie czyta napisów w pl. Myślę że to tylko kwestia czasu biorąc pod uwagę pracę i kontakt inżynierów z Syabas.
Poza tym "import" :P [i]srt bez polskich znaków[/i] ...to standard :)
Jeśli chodzi o xvidy z pl napisami...nie bardzo rozumiem, czy chodzi o pliki z napisami wmuxowanymi...nie mam takich.
Jeśli chodzi o wyświetlanie napisów w divX i Xvid nie ma tu żadnych problemów sytuacja analogiczna jak w h/x 264 mkv. (TXT nie czyta)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andy95' post='70887' date='01.12.2007, 21:18 ']Działa z dysku sieciowego, nie działa przez myIHome.[/quote]

No właśnie, zapomniałem dodać że przez SMB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='70888' date='01.12.2007, 19:25 ']Nie, jak narazie nie czyta napisów w pl. Myślę że to tylko kwestia czasu biorąc pod uwagę pracę i kontakt inżynierów z Syabas.
Poza tym "import" :P [i]srt bez polskich znaków[/i] ...to standard :)
Jeśli chodzi o xvidy z pl napisami...nie bardzo rozumiem, czy chodzi o pliki z napisami wmuxowanymi...nie mam takich.
Jeśli chodzi o wyświetlanie napisów w divX i Xvid nie ma tu żadnych problemów sytuacja analogiczna jak w h/x 264 mkv. (TXT nie czyta)

pzdr[/quote]

divx , xvid + sub w oddzielnym pliku txt , srt itp. - czyta bez pl fonts tylko srt tak ?

dzieki za informacje
zbieram je gdyż chciałbym wreszcie rozwiazać problem odtwarzania multimediów nie skłądajac kolejenego pc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rafaladam2' post='70894' date='01.12.2007, 21:37 ']divx , xvid + sub w oddzielnym pliku txt , srt itp. - czyta bez pl fonts tylko srt tak ?

dzieki za informacje
zbieram je gdyż chciałbym wreszcie rozwiazać problem odtwarzania multimediów nie skłądajac kolejenego pc

pozdrawiam[/quote]

Czyta SRT, SMI, SUB, SSA bez polskich znaków - tak podaje producent, ja korzystam z SRT innych nie sprawdzałem.
Na pewno nie czyta TXT - niewielka strata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='70890' date='01.12.2007, 19:28 ']No właśnie, zapomniałem dodać że przez SMB :)[/quote]

Jasne, nie czytał bo próbowałem przez myiHome.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,ze wreszcie coś ruszy z moim zamówieniem. Dziś na Google Checkout pojawiła się informacja,ze dostali pieniądze. Trochę trwało zanim doszły, bo prawie tydzień. Muszę się chyba uzbroić jeszcze w cierpliwość :rolleyes:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='70041' date='27.11.2007, 20:07 ']W 2008 ma się pojawić np. taki sprzęt - [url="http://www.dune-hd.com/tech.htm"]http://www.dune-hd.com/tech.htm[/url], też z pomocą Syabas.
h[/quote]

I to też ciekawe :

[url="http://www.mtlk.com/My%20Documents/documents/MetalinkJabil.pdf"]http://www.mtlk.com/My%20Documents/documen...talinkJabil.pdf[/url]

[url="http://www.mtlk.com/inr.asp?pid=2786"]http://www.mtlk.com/inr.asp?pid=2786[/url]

HDTV thin client, nie wpadlem na to a to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem, klamorek działa z napedem DVD podłączonym pod USB. I działa klawisz eject w napędzie i z pilota. Rewela bo w TviX 4100 to nie działało jak należy.

Za to znalazłem jednego buga: nie wysyła DTS przez HDMI. Po coaxialu śmiga pieknie. Mam nadziję, że poprawią w następnym FW.

I na koniec o małym problemie: przygotowuję ISO z DVD programem DVDFab Platinum. Czasami obrazy odtwarzane z HDD Popcorna się kaszanią to znaczy pojawiają się kwadraty i cyfrowa kaszka i zanika dźwięk. Niektóre ISO tak mają a niektóre są OK. Od czego to zależy? Może robię jakiś bład?

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lech100' post='70552' date='30.11.2007, 15:29 ']Wlasnie czy bez wiatraczka hdd nie grzeje sie za mocno?
Pozdr.[/quote]
Radiator procesora pod obciążeniem - 46-49 st. C, dysk Seagate 500GB - 36-40 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='71277' date='03.12.2007, 23:29 ']I na koniec o małym problemie: przygotowuję ISO z DVD programem DVDFab Platinum. Czasami obrazy odtwarzane z HDD Popcorna się kaszanią to znaczy pojawiają się kwadraty i cyfrowa kaszka i zanika dźwięk. Niektóre ISO tak mają a niektóre są OK. Od czego to zależy? Może robię jakiś bład?[/quote]
Cięzko powiedzieć, ale spróbuj może tak jak ja. Ja mam włączony możliwie najświeższy AnyDVD, który zdejmuje zabezpieczenia w locie a obraz na wszelki wypadek robie dodatkowo DVDDecrypterem. Wątpie, żeby to coś zmieniło, ale zawsze możesz spróbować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='71304' date='04.12.2007, 00:51 ']Cięzko powiedzieć, ale spróbuj może tak jak ja. Ja mam włączony możliwie najświeższy AnyDVD, który zdejmuje zabezpieczenia w locie a obraz na wszelki wypadek robie dodatkowo DVDDecrypterem. Wątpie, żeby to coś zmieniło, ale zawsze możesz spróbować :([/quote]

A jakim programem odtworzyć na pececie zrobiony obraz ISO, żeby już na PC sprawdzić czy jest OK?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pmcomp Robi to np AllPlayer. U mnie wyskakuje,ze brak kodeka AUDIO jednak, jak dam ok to plyta odtwarza sie poprawnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bug'ów w kukurydzy:

Płytki DTS audio CD 1411 kbit, 44,1 kHz chodziły bez zarzutu na pierwszym firmware(przez SMB).
Po zaktualizowaniu lipa, moja Yamaha juz strumienia nie rozpoznała :mellow: , ale....wczoraj pobawiłem sie trochę myiHome
i tu miłe zaskoczenie cd'ki zagrały ponownie :( BTW dziwna sprawa grają przez iHome, biały szum przez SMB :blink:
Inna sprawa, u mnie wybór pliku audio (przez iHome, HDMI) klawiszem enter na pilocie powoduje zwiechę, jeżeli zaś użyję
[b]play[/b] PH zaczyna grać od pierwszego pliku w folderze, trzeba sobie pomóc klawiszem [b]next[/b].
Póki co zadowolony jestem z klienta torrent, rano sprawdziłem kolekcja książek wzrosła o 5 tomów od wczoraj wieczór,
no i przy wyłączonym PC. Napewno nie jest to dobra informacja dla ... Energa Gdańsk :rolleyes:

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@priem Problem z DTS-em zostal poruszony [url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=608"]tutaj.[/url]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='71332' date='04.12.2007, 10:53 ']@priem Problem z DTS-em zostal poruszony [url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=608"]tutaj.[/url]

Pozdrawiam[/quote]

Hmm, może nie napisałem jasno - chodzi mi o przesył strumienia DTS poprzez SPDIF, nie przez HDMI.
Poza tym nie ma problemu z dźwiekiem DTS lub DD (tu był ale po aktualizacji firmaware rozwiązany) z DVD,
lub z dzwiękiem DD (AC3) z mkv (nie wiem jak DTS + mkv, nie mam takiego pliku, jeszcze :()
Ja pisałem o DTS z płyt CD i tez w takim standardzie (1411/44,1). Pamiętam że bardzo długo walczyłem (przegrałem)
aby takie pliki zagrały mi przez SPDIF z PC a kukurydza to potrafi ale obecnie (FW) tylko przez iHome.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@priem Patrząc na to co robią chłopaki, to zapowiada sie ,ze za jakiś czas wszystko będzie śmigać. Częste aktualizacje to duży plus dla tego sprzętu. Fajnie by było żeby osiągnęli kiedyś taki poziom jak prezentuje w tej chwili XBMC, który niestety stanął przed wielka przeszkoda, czyli materiał HD (w końcu ten sprzęt ma swoje lata).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...