Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='maxiuca' post='75427' date='22.12.2007, 15:17 ']A ja nie czekam. Chętnie już bym to cudo kupił.
XBMC to jak ktoś już napisał historia. Port na x360 się nie zapowiada. PS3 też na razie nie złamany. Więc zostają maszynki typu Popcorn. Na razie wygląda na to, że ta maszynka to strzał w dziesiątke. Firma nie może się wyrobić z zamówieniami a ciągłe update'y jeszcze tylko podgrzewają atmosfere. Na szczęście mądre Chińczyki tam pracują i wiedzą, że jak będą dopracowywać software to hardware będzie się sprzedawał w takim tempie jeszcze dłuuugie miesiące.
Ja czekam na zaproszenie do kupna cały czas...[/quote]

Maszynki typu Popcorn lub port XBMC na Linuksa. Koszty zlozenia PC pod XBMC to jakies 1000-1300zl w niskoprofilowej obudowie (odliczajac naped i dysk, ktorych nie dostajemy z Popcornem wychodzi 700-1000zl).
Rzecz jasna Popcorn duzo tanszy, ale Tvix'om juz blizej cena do HTPC niz do Popcorna :rolleyes:

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy tego sprzęciku.
Jak daje sobie radę z plikami mkv (H264) z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi, np. EN i PL.
Moje doświadczenia z takim układem do tej pory nie są zbyt ciekawe.
Jeśli juz można przełączyć się na inną scieżkę to "broń cię panie" uruchomić przewijanie.

Rozumiem, że audio w rodzaju dts nie stanowi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' post='75440' date='22.12.2007, 16:49 ']1 Jak daje sobie radę z plikami mkv (H264) z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi, np. EN i PL.
2 Rozumiem, że audio w rodzaju dts nie stanowi problemu.[/quote]


Ad 1. Nie mam takich mkv więc nie wiem :(
Ad 2. Z dts'em nie ma problemów :rolleyes:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze zrozumialem, to co przeczytalem na forum Popcorna, ale czy faktycznie nie dzialaja na nim DVD z CSS ?
Czy dziala na nim nasz region czy lyka tylko region free?
Na jak duza skale stosuje sie CSS w DVD na naszym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='embrion' post='75513' date='22.12.2007, 22:18 ']Nie wiem czy dobrze zrozumialem, to co przeczytalem na forum Popcorna, ale czy faktycznie nie dzialaja na nim DVD z CSS ?
Czy dziala na nim nasz region czy lyka tylko region free?
Na jak duza skale stosuje sie CSS w DVD na naszym rynku?[/quote]

Hmm, wydaje mi się że ten problem jest jednak nieistotny. Do odtwarzania DVD potrzebujesz szuflady po USB. Prościej jest jednak zrobić ISO z DVD (wtedy blokada regionalna idzie do nieba - nie - lepiej do piekła :lol: ) i odtwarzasz ISO z wbudowanego HDD.

BTW jutro sprawdzę, jak jest z czytaniem DVD z szuflady i z regionem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='75449' date='22.12.2007, 17:27 ']Ad 2. Z dts'em nie ma problemów :lol:[/quote]


Owszem nie ma problemu ale po coaxialu. Pomimo najnowszego update'u FW, DTS po HDMI dalej nie jest przesyłany. Wada mała ale upierdliwa.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą dla mnie jak dotąd niedogodność w PH jest obsługa coaxialu. Mimo przełączenia PH w tryb stand-by jest on nadal aktywny Mam podłączony do amplitunera jeszcze tuner DM5620 przez optyk i muszę niestety wyłączać kabelek z PH by lecial dzwięk z Dreama. Może zostanie to poprawione :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='75554' date='23.12.2007, 13:01 ']Największą dla mnie jak dotąd niedogodność w PH jest obsługa coaxialu. Mimo przełączenia PH w tryb stand-by jest on nadal aktywny Mam podłączony do amplitunera jeszcze tuner DM5620 przez optyk i muszę niestety wyłączać kabelek z PH by lecial dzwięk z Dreama. Może zostanie to poprawione :)[/quote]

Miałem podobnie tzn PH do ampli po coaxialu a PS3 do ampli po optyku i faktycznie lipa po wyłączeniu kukurydzy nie słyszałem konsoli, ale...
ustawiłem sobie ampli tak że coaxial(PH) to DVD a optyk(PS3) to DTV, teraz klikam na pilocie i przełączam źródła (nazwy źródeł też zmieniłem :angry: ).
Mój ampli to Yamaha RX-V459.
pzdr

p.s.
odnośnie DTS i HDMI faktycznie :lol: , ale jak się HDMI kojarzy z obrazem (na razie) a nie z dźwiękiem to się tego poprostu nie zauważa.

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='75596' date='23.12.2007, 19:28 ']Miałem podobnie tzn PH do ampli po coaxialu a PS3 do ampli po optyku i faktycznie lipa po wyłączeniu kukurydzy nie słyszałem konsoli, ale...
ustawiłem sobie ampli tak że coaxial(PH) to DVD a optyk(PS3) to DTV, teraz klikam na pilocie i przełączam źródła (nazwy źródeł też zmieniłem :( ).
Mój ampli to Yamaha RX-V459.
pzdr

p.s.
odnośnie DTS i HDMI faktycznie :) , ale jak się HDMI kojarzy z obrazem (na razie) a nie z dźwiękiem to się tego poprostu nie zauważa.[/quote]


Wielkie dzięki. Również mam Yamache i nawet nie wiedziałem,że można w ten sposób to zrobić :lol:

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Właśnie zrobiłem przedpłatę na kukurydzę.
Mam nadzieję,że dotrze ok. połowy stycznia.
Już nie mogę się doczekać. Ciekawe ile osób z Polski ma ten sprzęt?
Ja mam zamiar używać go przede wszystkim do odtwarzania filmów mkv.
Chyba sie nie zawiodę. Czekam też na soft z polskimi czcionkami w napisach.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='75621' date='23.12.2007, 23:44 ']...
Chyba sie nie zawiodę. Czekam też na soft z polskimi czcionkami w napisach.
Pozdrawiam.[/quote]

Skąd bierzecie napisy do filmów mkv, czy w jakimś innym formacie HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='helcik' post='75647' date='24.12.2007, 11:13 ']Skąd bierzecie napisy do filmów mkv, czy w jakimś innym formacie HD?[/quote]

Witam
Ja robię tak:

Zasysam jakieś napisy z netu z reguły jakieś dobrze ocenione dla ripów z DVD,
sprawdzam ilość klatek na sekundę swojego mkv, używam do tego zwykłego MPC
odpalam subtitle workshop, zaznaczam ilość klatek jakie mają napisy które ściągnąłem
wczytuje napisy, zaznaczam ilość klatek jakie mają mieć po zapisie zgodnie ze swoim mkv no i zapis :)
Zazwyczaj wszystko gra, czasami trzeba jeszcze przesunąć "w te lub we fte" o pare sekund, to tyle

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn dostał czkawki przy [url="http://http.vitalstreamcdn.com/bvimflash_vitalstream_com/WallE/Trlr2/WallE_Trlr2_1080.mov"]tym[/url] trailerze :)

Sprawdźcie u siebie i dajcie znać jak to śmiga u was.

Pozdrawiam


P.s. Sorki zmieniam zdanie o Popcornie. Wszystko śmiga. Po prostu w tym czasi przesyłałem dane przez ftp i filmik w szybkich akcjach zaczął się rwać. Teraz jednak już wszystko śmiga.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba do wszystkich kupujących lub oczekujących na możliwość kupna tego sprzętu, jesli będziecie mogli zamówić 2szt. to bardzo bym prosił bez problemu wpłacę kaskę na odpowiednie konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety przy zamawianiu jest info, że powyżej jednej sztuki na osobę
mogą odmówić realizacji zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje jakiś sensowny odtwarzacz i nagrywarka z HDD (najlepiej z NTFS) i z interfejsem sieciowym Ethernet lub WiFi z wbudowaną SAMBĄ. Dlaczego TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX nie posiadają wejść audio i video?

PS.
Nie pytam o nagrywarki DVD z HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AKa' post='75941' date='27.12.2007, 02:18 ']Czy istnieje jakiś sensowny odtwarzacz i nagrywarka z HDD (najlepiej z NTFS) i z interfejsem sieciowym Ethernet lub WiFi z wbudowaną SAMBĄ. Dlaczego TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX nie posiadają wejść audio i video?

PS.
Nie pytam o nagrywarki DVD z HDD.[/quote]

TVIX jest nagrywarką. Po włożeniu modułu DVB-T możesz nagrywać programy na HDD.

A dlaczego nie mają wejść? A po co? Sa przecież odtwarzaczami ew. z funkcją PVR. Do nagrywania HD (po component, bo po HDMI nie da się) potrzeba dobry dopracowany soft a to kosztuje. Zobacz jak mało jest nagrywarek na rynku z wejściem component HD i nie ma ich w katalogach "znanych marek". A do nagrywania w SD służą nagrywarki SD na z HDD lub DVD. Jak potrzebujesz nagrać w SD to wypalasz płytkę a potem robisz z niej obraz odtwarzany np. przez Popcorna lub konwertujesz do MPEG-2 czy H.264 i Popcorn czy TVIX łyka to bez problemu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie wyraziłem jasno albo ktoś nie przeczytał uważnie.
Nie chodzi mi o nagrywarkę DVD z HDD i wypalanie płytek - po co?
Jak chcę sobie coś wypalić płytkę to mam nagrywarkę w kompie.
Potrzebne jest tylko sensowne urządzenie Audio&Video z HDD z LAN lub WLAN.

Wiem że jest tuner DVB-T do TVIXa.
Kwestia DVB-T w Polsce to temat na osobny post.

Ale jak nagrać sygnał z tunera DVB-S (najlepiej przez component, a niechby nawet przez composite) albo jak nagrać analogową telewizję PAL. Nie wszystko jest HD istnieje też świat SD.
TVIX byłby niemal idealny ale zapomnieli, że istnieje telewizja satelitarna, że istnieje PAL, że istnieje świat audio no i nawet radio. Wejścia component, albo chociażby composite i wejścia audio przydałyby się.

Jakbym chciał nagrać mecz z TV satelitarnej, albo z TV analogowej - to jak?

Wysłałem trochę pytań do DVICO.
Odpowiedzieli, że pracują nad nowym urządzeniem. Podali orientacyjnie kwartał. Nie wiem czy nie ściemniają.
Tylko, że znowu trzeba czekać.

Na koniec powtórzę pytanie (przeszukałem już internet), ale może ktoś znalazł coś ciekawego:
Czy już dzisiaj istnieje jakiś sensowny odtwarzacz i nagrywarka z HDD (najlepiej z NTFS) i z interfejsem sieciowym Ethernet lub WiFi z wbudowaną SAMBĄ.
Dlaczego TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX nie posiadają wejść audio i video?

PS.
Nie pytam o nagrywarki DVD z HDD, bo nie znam z interfejsem sieciowym (no może KISS).
Nie pytam o Dreamboxa czy Relooka.
Wiem, że mogę sobie kupić nagrywarkę DVD z HDD, Relooka i TVIXa - tylko po co mi trzy dodatkowe piloty :rolleyes:.

Pytam o urządzenia typu TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX.

Może ktoś znalazł coś ciekawego (a może nawet ma) i zechce się podzielić informacjami.


Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego w NOWYM ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='69950' date='27.11.2007, 08:57 ']A gdzie to cudeńko mozna kupić?[/quote]


Cudeńko..to to bedzie dla tych co chca koniecznie oszczedzic...andy :P na ten przyklad uzywa jeszcze xboxa jako odtwarzacza..hm jak z takim znalezsc wspolny jezyk..to bylo dobre z 5 lat temu..teraz jak dlamnie...liczy sie tylko x264, takze w divixie..wobec tego JEDYNYM do przyjecia playerem jest TVix 6500...trudno jakos przebole te 399 dolcow x 2.44..po tyle ostatnio sprzedawalem dolary..pisze to 29.XII._ Juz zamowilem i czekam z niecierpliwoscia...bo wiem ze tvix 4100,ktory ma moj kolega,jest maszyna wlasciwie doskonala, -czekalem na sensowny test jej tutaj, ale oczywiscie oprocz uwag o reklamie .:) i bezczelnym zachowanie sie wlascicieli stronki, lub ich przedstwicieli..nawet z Krakowa...wstyd mi za bezczelne zachowanie jednego z nich...myslalem ze Krakow jest wolny od wiesniakow..szkoda ze sie mylilem.....Wiec mysle ze ten 6500 bedzie modelem,ktory...bedzie na jakis czas ..jak dlugi..zobaczymy...playerkiem,ktory spelni moje wymagania i bedzie usprawiedliwieniem dla tych paru zlotych wydanych wiecej...ale bez ryzyka..!


Tak mi sie nudzi..ciagle szukam cos nowego..ale znajduje sam belkot :)...mam nadzieje ze tvix..juz dawno bym kupil to 4100..zeby nie zapowiedzi 6500..da mi to co oczekuje...
Szkoda tylko..ze od ownerow ..naszego forum.../ mam takie odczucie/ ,nic ponad chec zarobienia paru nedznych groszy.. na tej nedznej reklamie|!!! nie mozna oczekiwac nic!!
Pozdrawiam....szczegolnie przyjaciol stefek100

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='75386' date='22.12.2007, 12:17 ']video: MASZ
audio: MASZ
kontenery: MASZ
napisy: MASZ (bez txt)
ethernet: 100 MASZ
NFS/FTP: MASZ
obsługa dysków: MASZ
obsługa napędu: po USB lub IDE - MASZ
nietragiczne menu: MASZ

więc czego się czepiasz? Nie rozumiem?

Do tego masz znakomity support, co chila cos poprawiaja i dodają. I tak moim zdaniem to pierwszy player na rynku któy w momencie wypuszczenia miał tak dobrze dopracowany firmware.

To w tej chwili najlepszy player na rynku i jeszcze do tego za śmieszną kasiorę.

XBMC to historia.

PS: mój PS3 widzi Popcorna bez problemu i udostepnia mu pliki. Z PS3 oglądanie zdjęć zrobili genialnie, dużo wygodniej niż bezpośrednio z Popcorna.

Pozdro[/quote]

a jak jest z podpięciem do tego typu napędów sata przez ADAPTER USB - SATA chodzi o dysk i np napęd [url="http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy_napedy_blu_ray_hd_dvd.html"]http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy...ray_hd_dvd.html[/url]?
czy nawet chociażby napędu z HD-DVD z 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stefek100' post='76375' date='30.12.2007, 01:01 ']Cudeńko..to to bedzie dla tych co chca koniecznie oszczedzic...andy :) na ten przyklad uzywa jeszcze xboxa jako odtwarzacza..hm jak z takim znalezsc wspolny jezyk..to bylo dobre z 5 lat temu..teraz jak dlamnie...liczy sie tylko x264, takze w divixie..wobec tego JEDYNYM do przyjecia playerem jest TVix 6500...trudno jakos przebole te 399 dolcow x 2.44..po tyle ostatnio sprzedawalem dolary..pisze to 29.XII._ Juz zamowilem i czekam z niecierpliwoscia...bo wiem ze tvix 4100,ktory ma moj kolega,jest maszyna wlasciwie doskonala, -czekalem na sensowny test jej tutaj, ale oczywiscie oprocz uwag o reklamie .:) i bezczelnym zachowanie sie wlascicieli stronki, lub ich przedstwicieli..nawet z Krakowa...wstyd mi za bezczelne zachowanie jednego z nich...myslalem ze Krakow jest wolny od wiesniakow..szkoda ze sie mylilem.....Wiec mysle ze ten 6500 bedzie modelem,ktory...bedzie na jakis czas ..jak dlugi..zobaczymy...playerkiem,ktory spelni moje wymagania i bedzie usprawiedliwieniem dla tych paru zlotych wydanych wiecej...ale bez ryzyka..!


Tak mi sie nudzi..ciagle szukam cos nowego..ale znajduje sam belkot :(...mam nadzieje ze tvix..juz dawno bym kupil to 4100..zeby nie zapowiedzi 6500..da mi to co oczekuje...
Szkoda tylko..ze od ownerow ..naszego forum.../ mam takie odczucie/ ,nic ponad chec zarobienia paru nedznych groszy.. na tej nedznej reklamie|!!! nie mozna oczekiwac nic!!
Pozdrawiam....szczegolnie przyjaciol stefek100

Pozdrawiam..[/quote]

Żadna baba Ci dzisiaj nie dała czy co ;) , że jesteś taki sfrustrowany i żale wylewasz ???
Jak chcesz poczytać o 4100/5100 to załóż gogle, wyjdzie na formach mnóstwo testów czy opinii. A jak język nie ten to albo się naucz albo włącz jakiś translator.

Co do mozliwości Popcorna napisałem tu, po własnym teście, bardzo wyraźnie x.264 jest odczytywane !!! Jak się nie doczytałeś to ja nic na to nie poradzę. Może i 6500 będzie jedynym do przyjęcia playerem ... jak będzie, bo go na razie nie ma. Nie mówiąc o tym że będzie ze 4 razy droższy od Popcorna.

Poza tym masz wszystko do kupienia w sklepach w formacie dużo lepszym niż x.264. No cóż, ja rozumiem że zassać z sieci jest łatwiej. A może kasiory na oryginały brakuje ???

A jak ci sie nudzi to zakup coś i sam zrób jakiś porządny test, to zobaczymy, czy nie wyjdzie z tego czasem jakiś bełkot. Tylko weź proszę wcześniej parę lekcji ze stylistyki, gramatyki i interpunkcji, będzie się wtedy Ciebie łatwiej i "rozumniej" czytało ;) .

Co do ownerów tegoż forum proponuję Ci założyć własne (niewieśniackie) i pokazać nam jak to się robi, a do nas z takimi komentarzami nie zaglądać.

:angry::angry::angry:


Wybitnie nie pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goggy' post='76452' date='30.12.2007, 16:47 ']a jak jest z podpięciem do tego typu napędów sata przez ADAPTER USB - SATA chodzi o dysk i np napęd [url="http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy_napedy_blu_ray_hd_dvd.html"]http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy...ray_hd_dvd.html[/url]?
czy nawet chociażby napędu z HD-DVD z 360[/quote]

Podejrzewam, że się nie da bo takie adaptery potrzebują sterowniki, których w tym przypadku raczej nie będzie gdzie zapisać.

Na szczęście są jeszcze do kupienia dyski ATA, nawet 750 GB. I jak ktoś chce to niech w miarę szybko kupuje, bo producenci zaprzestają ich produkcji.

Pozdrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goggy' post='76452' date='30.12.2007, 18:47 ']a jak jest z podpięciem do tego typu napędów sata przez ADAPTER USB - SATA chodzi o dysk i np napęd [url="http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy_napedy_blu_ray_hd_dvd.html"]http://www.allegro.pl/48897_dyski_i_napedy...ray_hd_dvd.html[/url]?
czy nawet chociażby napędu z HD-DVD z 360[/quote]
HD-DVD z 360 dziala jako naped co nie oznacza ze PH mozna traktowac jako player HD DVD bo nie wspiera EVO, AACS etc. EVO prawdopodobnie bedzie wspieral niebawem ale licencje typu AACS, CSS Macrovison kosztuja i raczej bym sie tu ich nie spodziewal. Podobnie ma sie rzecz z BR. Co do 8635 to na razie nie wiadomo co to bedzie - powinien miec CSS Macrovision ale na razie brak specyfikacji na stronie producenta - [url="http://www.sigmadesigns.com/public/Products/SMP8630/SMP8630_series.html"]http://www.sigmadesigns.com/public/Product...630_series.html[/url]
[url="http://www.sigmadesigns.com/public/Products/selection_guide/selection_guide.html"]http://www.sigmadesigns.com/public/Product...tion_guide.html[/url]. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3005... A swoją drogą to jest trochę żenada, że ta firma nie jest w stanie obsłużyć takiej ilości klientów. Ja rozumiem jakby kolejka była na 40 tysięcy ale to jest marne 4000 playerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...