Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z szanownych forumowiczów testował timeseek dla MKV, ponoc zaimplementowane w najnowszym fw?
Jest to jedna z kilku rzeczy jakich brakuje mi w PH. Czy mógłby ktoś mi udostępnić owe fw do PH. Byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
binary

P.S.
Za porady w stylu zarejestruj sie jako betatester z gory dziekuje (tym razem juz bez wdziecznosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='81754' date='26.01.2008, 17:53 ']Witam!

P.S.
Za porady w stylu zarejestruj sie jako betatester z gory dziekuje (tym razem juz bez wdziecznosci).[/quote]


???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Dvico Tvix M-6500A[/quote]
- Jest o 600 zł droższy od SONY PS3 ( 40GB).
- nie ma napędu
- nie odtwarza zabezpieczonych m2ts (BD)
- nie odtwarza zabezpieczonych EVO (HD DVD)
- zero Audio HD ( dts MA i DD TrueHD)

[url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2475"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2475[/url]
Chyba tu brak HDD ?
Czyżby kolejne parę setek do zapłaty ?

Od kiedy umiem za pomocą NeroVision5 8.2.8 odpalać wszystko ( MKV nie dotykam) z DD 5.1 na PS3 to żadne zabawki typu PH i inne za 2,2K mnie nie interesują.
To raczej taki żart cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='81787' date='26.01.2008, 21:12 ']- Jest o 600 zł droższy od SONY PS3 ( 40GB).
- nie ma napędu
- nie odtwarza zabezpieczonych m2ts (BD)
- nie odtwarza zabezpieczonych EVO (HD DVD)
- zero Audio HD ( dts MA i DD TrueHD)

[url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2475"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2475[/url]
Chyba tu brak HDD ?
Czyżby kolejne parę setek do zapłaty ?

Od kiedy umiem za pomocą NeroVision5 8.2.8 odpalać wszystko ( MKV nie dotykam) z DD 5.1 na PS3 to żadne zabawki typu PH i inne za 2,2K mnie nie interesują.
To raczej taki żart cenowy.[/quote]
A mógłbyś przybliżyć trochę informacji na ten temat? Zastanawiam się nad kupnem PS3, ale nie interesowałem się jej możliwościami multimedialnymi. Gdzie zasięgnąć dodatkowe info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie kabla HDMi. Kiedy kukurydza jest podlaczona do pradu, wystepuja zaklucenia na programach, ktore z reguly maja slaby sygnal. Napewno jest to widna kabla, wiec pytanie moje brzmi czy to jest jakies slabej jakosci kabel?? Jezeli wymienie go na inny to czy wyzej wymienione problemy znikna. Troche to glupio zabrzmi, bo wszyscy ciagna sygnaly z jakichs kablowek lub eNki ja niestety mam podlaczona zwykla antene naziemna :lol: Tivik to Panasonic 42 Pv60, czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='super_oko' post='82077' date='28.01.2008, 15:49 ']Mam pytanie odnosnie kabla HDMi. Kiedy kukurydza jest podlaczona do pradu, wystepuja zaklucenia na programach, ktore z reguly maja slaby sygnal. Napewno jest to widna kabla, wiec pytanie moje brzmi czy to jest jakies slabej jakosci kabel?? Jezeli wymienie go na inny to czy wyzej wymienione problemy znikna. Troche to glupio zabrzmi, bo wszyscy ciagna sygnaly z jakichs kablowek lub eNki ja niestety mam podlaczona zwykla antene naziemna :lol: Tivik to Panasonic 42 Pv60, czy jakos tak.[/quote]

Zupełnie nie rozumiem problemu ....... co ma do rzeczy kabel HDMI do podłączenie popcorna do gniazdka sieciowego???? A już zupełnie nie rozumiem co ma jeszcze do tego oglądanie na TV programów z anteny. Te trzy rzeczy nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego ....... !?!?

Mogę się tylko domyślać że kabel sieciowy od popcorna jest zbyt blisko kabla od anteny (jest z nim spelciony?) i dlatego pogorszył ci się odbiór programów telewizyjnych. To tak zwana indykcja elektromagnetyczna. Po prostu nie kładź ich obok siebie.
Natomiast co ty chcesz od kabla HDMI ...... to chyba nie zrozumiem nigdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='81016' date='22.01.2008, 18:10 ']HDMI 1.3 to ściema marketingowa, bo niby do czego to HDMI 1.3 ma się przydać? Do DeepColor? :P[/quote]

Jak to do czego?
Do przesłania bitstreamu audio HD czyli DD+, DDTHD, DTS HD.
A tego niestety kukurydzy brakuje.

No cóż, trzeba o czymś marzyć, za parę miechów wyjdzie kukurydza 2 :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tabelka z porównaniem wszystkich werski HDMI.

[url="http://img106.imageshack.us/my.php?image=20080128175041eo9.jpg"][img]http://img106.imageshack.us/img106/782/20080128175041eo9.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='82098' date='28.01.2008, 17:26 ']Jak to do czego?
Do przesłania bitstreamu audio HD czyli DD+, DDTHD, DTS HD.
A tego niestety kukurydzy brakuje.[/quote]
W kontekście dyskusji czytaj, nie na wyrywki.
Chodzi o to że HDMI 1.3 przy braku możliwości wysyłania bitstreamu audio HD to żadna przewaga nowego Tvixa nad PH.
A na razie nie zapowiada się, żeby którykolwiek z istniejących lub przyszłych sieciowych playerów obsługiwał bitstream nowych formatów - kwestie licencyjne się kłaniają.
A licencji nie dostaną bo na razie jedynym źródłem takiego dźwięku dla takiego urządzenia jest piracka kopia filmu (względnie kopia wykonana samemu ale i tak jest to wbrew widzimisię wielkich korporacji).

Stąd nie widzę przydatności HDMI 1.3 w tego typu playerach i przewagi w tym punkcie Tvixa nad PH - tak jak pisałem marketingowa ściema.
Paniemajesz towarzisz? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='82110' date='28.01.2008, 18:05 ']Paniemajesz towarzisz?[/quote]

Da, da.

Doswidania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pojawił się nowy firmware.


Dodano obsługę polskich napisów.

Więcej szczegółów [url="http://www.popcornhour.com/download/01-15-080123-14-POP-402.html"]http://www.popcornhour.com/download/01-15-...14-POP-402.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aeiouy' post='82678' date='31.01.2008, 12:38 ']Dzisiaj pojawił się nowy firmware.

Dodano obsługę polskich napisów.

Więcej szczegółów [url="http://www.popcornhour.com/download/01-15-080123-14-POP-402.html"]http://www.popcornhour.com/download/01-15-...14-POP-402.html[/url][/quote]

Były już wcześniej , jako "Czech"
Teraz jednak PH gada z nami po polsku i to z polską diaktryką....

ale to chyba jedna z mniej ważnych zmian. Puszczam *.mkv naciskam TIME SEEK i....... ... pokazuje się na ekranie.....

To ci czad!

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funky' post='82733' date='31.01.2008, 18:53 ']ale to chyba jedna z mniej ważnych zmian. Puszczam *.mkv naciskam TIME SEEK i....... ... pokazuje się na ekranie.....[/quote]

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast przewijać mkv x8 możesz skoczyć do konkretnego momentu filmu np. do 15min 35sek.
Do tej pory działało tylko w divixach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aeiouy' post='82678' date='31.01.2008, 12:38 ']Dzisiaj pojawił się nowy firmware.[/quote]

Jutro rano trzeba wstać ale co tam nie mogłem się powstrzymać i potestowałem nowy "olej" do kukurydzy i co... i wielki...
uśmiech mam na twarzy ;)
Podstawowa rzecz to poruszanie się po mkv, to działa bez zająknięcia. Zarówno time seek jak i skok klawiszami < > o naście sekund.
Drugą rzeczą dla mnie najważniejszą są napisy...czemu, a no dlatego że moja lepsza połówka od samego początku suszyła mi głowę że są za małe,
że nic nie widzi, że ją bolą oczy i wogóle idzie już spać (przyzwyczaiła się bidulka do PC, tam zawsze mężuś ustawił dowolnie),
ale jutro ją zaskoczę:
Regulacja wielkości czcionki: 20 - 28
Wybór koloru czcionki: naprawdę sporo, także dwukolorowe
Położenie napisów w pionie
Czas napisów: można dodać lub odjąć po kilka sekund (bardzo przydatne)
A to wszystko banalnie łatwo i mega szybko zmieniamy.
Dobra kończę bo się podpaliłem troszkę, idę stestować FLAC'a..........bo tak naprawdę niczego już od PH nie potrzebuję, wszystko już ma.

pzdr

p.s.
Pobawiłem się FLAC'em kilka chwil. Mam mieszane uczucia. Część plików gra zarówno z HDD w PH jak i z PC przez myIhome,
zaś inne "could not play" niezależnie od sposobu zapodania.
Oprócz tego że ładnie brzmią, połowę mniej miejsca zajmują to niewiele wiem o tym kodeku.
A jak u Was wszystkie grają bez problemów?

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no, no, no, testujmy nowy fw!

Ci którzy już to mogą zrobić piszcie jakie nowe feature'y dodali.

obsługa EVO?

można słuchać muzyki podczas oglądania zdjęć?

jak z DVD ISO, czy nie ma już problemów z odtwarzaniem (po 2 min. skacze).

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
natknąłem się na coś takiego: [url="http://www.storex.fr/storex/htm/scripts/produit.asp?categorie_produit=Disque%20dur%20multim%E9dia&nom_produit=AivX-380HDRW&num_cat=11"]AivX-380HDRW[/url] , umozliwia m.in. nagrywanie, ale cena pewnie będzie kosmiczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='d@ro' post='85719' date='14.02.2008, 15:09 ']Witam,
natknąłem się na coś takiego: [url="http://www.storex.fr/storex/htm/scripts/produit.asp?categorie_produit=Disque%20dur%20multim%E9dia&nom_produit=AivX-380HDRW&num_cat=11"]AivX-380HDRW[/url] , umozliwia m.in. nagrywanie, ale cena pewnie będzie kosmiczna :)[/quote]

Pomyłka. Takich urządzeń to jest od groma.
Owszem odtwarza materiał HD ale tylko formaty Div'x i MPEG2 ...... o TS, MKV itp zapomnij. Od dzwięku HD zapomnij.
O nagrywaniu w HD też ..... on nagrywa tylko w SD.

Takie urządzenia można kupić za około 600-800 zł i nie jest to żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='85730' date='14.02.2008, 16:54 ']Pomyłka. Takich urządzeń to jest od groma.
Owszem odtwarza materiał HD ale tylko formaty Div'x i MPEG2 ...... o TS, MKV itp zapomnij. Od dzwięku HD zapomnij.
O nagrywaniu w HD też ..... on nagrywa tylko w SD.

Takie urządzenia można kupić za około 600-800 zł i nie jest to żadna rewelacja.[/quote]

Dzieki za info, dopiero wkraczam w swiat HD :) i nie orientuje sie za dobrze w tych wszystkich odtwarzaczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Poradźcie mi proszę, jak najszybciej i najtaniej ściągnąć to cacko do Polski ?
Czy zamawialiście bezpośrednio ze strony www.popcornhour.com czy od
jakiegoś europejskiego dystrybutora ? A może ktoś zamawia kukurydzę dla
siebie, to chętnie bym się przyłączył, aby zmniejszyć koszty przesyłki...
Jak wygląda sprawa cła, VATu itp ?

Pozdrawiam, Pawoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawoj' post='85800' date='14.02.2008, 22:05 ']Witam,

Poradźcie mi proszę, jak najszybciej i najtaniej ściągnąć to cacko do Polski ?
Czy zamawialiście bezpośrednio ze strony www.popcornhour.com czy od
jakiegoś europejskiego dystrybutora ? A może ktoś zamawia kukurydzę dla
siebie, to chętnie bym się przyłączył, aby zmniejszyć koszty przesyłki...
Jak wygląda sprawa cła, VATu itp ?

Pozdrawiam, Pawoj.[/quote]
Wszystko o zamawianiu napisane jest w tym poście i w dziale o popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawoj' post='85800' date='14.02.2008, 22:05 ']Poradźcie mi proszę, jak najszybciej i najtaniej ściągnąć to cacko do Polski ?
Czy zamawialiście bezpośrednio ze strony www.popcornhour.com czy od
jakiegoś europejskiego dystrybutora ? A może ktoś zamawia kukurydzę dla
siebie, to chętnie bym się przyłączył, aby zmniejszyć koszty przesyłki...
Jak wygląda sprawa cła, VATu itp ?[/quote]
Od razu i szybko się raczej nie da. Poczytaj dział "Odtwarzacze Networked Media Tank" znajdziesz tam odpowiedź na wszystkie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85804' date='14.02.2008, 22:24 ']Od razu i szybko się raczej nie da. Poczytaj dział "Odtwarzacze Networked Media Tank" znajdziesz tam odpowiedź na wszystkie pytania.[/quote]

OK, dzięki. Przetrawiłem cały dział i już wiem jak zamawiać, ale kilkumiesięczne oczekiwanie działa trochę zniechęcająco.
Mam jeszcze pytanie, czy istnieje inna możliwość podłączenia czytnika DVD niż po USB ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawoj' post='85876' date='15.02.2008, 12:03 ']Mam jeszcze pytanie, czy istnieje inna możliwość podłączenia czytnika DVD niż po USB ?

Pozdrawiam.[/quote]


Możesz udostępnić czytnik, który masz w PC.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a obsłuży na jednym kablu dwa dyski PATA, albo moze jeden dysk i czytnik?
aby tylko miał dwa kanały to powinno nie byc problemu z obsługą w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...