Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='coca' post='88970' date='02.03.2008, 19:13 ']Jakim kabelkiem połączyć Popcorna z routerem skrosowanym czy 1 do 1 bo w oczekiwaniu na maszynkę zrobię sobie kabelek ;)[/quote]

Router to taki switch ........ popcorna można traktować jak komputer więc
zdecydowanie kabel NIE-krosowany. Na wprost.
Krosowane kable służą połączeniu dwóch komputerów ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='88905' date='02.03.2008, 12:03 ']Bardzo dziwne. Zmień czytnik. Próbowałem kilka:
- pierwszy to mały czytniczek "pendrive" USB kart SD .... działał.
- drugi to czytnik USB róznych kart (SD,MC,CF,XD itp.) ...... działał.
- konwerter SATA/PATA (dysków twardych) na USB ..... też działał :blink:
Na razie nie znalazłem nic co by nie działało.[/quote]

kurcze no normalnie kupa i tyle przetestowalem dzis trzy podobne urzadzonka do zastosowan wewnetrznych jedno nawet sie wzbudzilo ale tylko za pierwszym razem i to na jednej karcie , a wsadzilem 3 rozne modele zeby sprawdzic , normalnie jestem zalamany, chyba trzeba bedzie zerzygnowac z tego gadzetu i podlaczac go zewnetrznie. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
popcorna z routerem podłącza sie krosowanym a switch prostym. Chyba, że któreś z tych urządzeń posiada autosense wtedy nie ma różnicy jakim kablem podłączasz. Edytowane przez rumcais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rumcais' post='89073' date='03.03.2008, 09:28 ']popcorna z routerem podłącza sie krosowanym a swich prostym. Chyba, że któreś z tych urządzeń posiada autosense wtedy nie ma różnicy jakim kablem podłączasz.[/quote]

Przecież router to taki switch? A więc kiedy tak a kiedy tak?
Rozumiem że miałeś na myśli że PH łączymy krosowanym do wejścia WAN routera? Ale to przecież bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
router to router. Ty pewnie piszesz o routerze, który ma wbudowany switch. Do routera zawsze podłączam krosem, bez względu czy to lan czy wan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rumcais' post='89089' date='03.03.2008, 10:41 ']router to router. Ty pewnie piszesz o routerze, który ma wbudowany switch. Do routera zawsze podłączam krosem, bez względu czy to lan czy wan.[/quote]

Tak oczywiście piszę właśnie o takim routerze (z wbudowanym 4-portowym switch'em) . Bo w 99% przypadków w domu właśnie takiego się używa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='coca' post='88970' date='02.03.2008, 20:13 ']Jakim kabelkiem połączyć Popcorna z routerem skrosowanym czy 1 do 1 bo w oczekiwaniu na maszynkę zrobię sobie kabelek :)[/quote]

napisz jaki to dokladnie model i bedzie wiadomo na czym stoisz. Nie wiadomo cz ten Twoj router to:
1. (router-komputer z dwoma kartami LAN) - kabel krosowany
2. (router-osobne urządzenie) - kabel krosowany lub nie, zależne od modelu
3. (router-ze switchem) - kabel jaki kolwiek, w nowych modelach wszystkie routery mają sprawdzanie połaczenia i czy podłaczysz takim czy takim to sam zię przestawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Router DLinka DSL-604+ z modemem adsl i wifi, kompa mam podłaczonego kablem 1 do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='coca' post='89165' date='03.03.2008, 18:36 ']Router DLinka DSL-604+ z modemem adsl i wifi, kompa mam podłaczonego kablem 1 do 1.[/quote]

Popcorn łączysz dokładnie tak jak kolejny komputer. Bo Popcorn to właściwie jest komputer :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='70018' date='27.11.2007, 18:30 ']Jestem załamany kupiłem specjalnie dysk , wrzuciłem wszystko co tylko miałem , 500GB danych na sformatowanym NTFS i co teraz , włoże do PH i odpale format?? TOTALNA ZALAMKA...[/quote]

nie mialem to nie wiedzialem , oczywiscie nikt o tym nie wspomnial TO TOTALNA NIEPRAWDA!!!

jak sie nie potrzebuje bajerow , typu wewnetrzne oprogramowanie , serwery , torrenty , to mozna wrzucic do kukurydzy gotowy sformatowany dysk NTFS z pod Windy i zapisanymi plikami i wszystko smiga jak trzeba nie potrzebny zaden EXT3 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serwer samby działa jak trzeba bez zadnego problemu mozna wybrac dowolny udostepniony dysk w sieci i zapisac do niego dostep na Kukurydzy :)

niestety w druga strone to niedziała i tu jest kiszka...

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Alcazar' post='89788' date='07.03.2008, 03:59 ']Serwer samby działa jak trzeba bez zadnego problemu mozna wybrac dowolny udostepniony dysk w sieci i zapisac do niego dostep na Kukurydzy ;)

niestety w druga strone to niedziała i tu jest kiszka...[/quote]

no to ja oczywiście pisałem o tej drugiej stronie. a więc kiszka...

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
łączę się ph z qnap ts100 po sambie i przy odtwarzaniu materiału DVD jakoś się to przycina (troche tnie się obraz, traci dźwięk) - czy to możliwe że po sambie ma za wolny transfer na przesyłanie DVD?
OLO Edytowane przez olo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
transfer jest ok , ale przy niektórych materiałach DVD wszczegolnosci ISO mam taki sam problem i to nawet na tych które nagram na wew. HDD - nie mam narazie pomysłu co z tym fantem zrobic. Na kilku pozycjach pomoglo wyodrebnienie plików z ISO do katalogu ale nie na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem też opis tego problemu na forum NMT ale nie znalazłem tam rozwiązania - może ktoś u nas ten problem zwalczył?

Byłbym wdzięczny - wczoraj odpaliłem, chciałem pokazać żonce a tu ups i taka wtopa ... - w zasadzie ze zgranych DVD chodzi mi tylko 1 - kupiony kiedyś przed laty na stadionie ...

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te same filmy odpalane np z pendrive dzialaja bez problemu wiec to chyba jednak problem polaczenia z dyskiem sieciowym ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odpowiedzcie mi jak to jest bo jestem w tym temacie zielony jak puszczam z PH po HDMI do telewizorka filmy mkv z dzwiękiem ac3 to mam i obraz i dźwięk w TV a jak w mkv jest dźwiek DTS to nie mam dźwięku tylko obraz?? Jak to podłączyć, musze mieć amplituner jakiś czy moge jakoś to obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='coca' post='91263' date='15.03.2008, 09:35 ']Panowie odpowiedzcie mi jak to jest bo jestem w tym temacie zielony jak puszczam z PH po HDMI do telewizorka filmy mkv z dzwiękiem ac3 to mam i obraz i dźwięk w TV a jak w mkv jest dźwiek DTS to nie mam dźwięku tylko obraz?? Jak to podłączyć, musze mieć amplituner jakiś czy moge jakoś to obejść.[/quote]
To bardzo proste. PH ma problem z DTS'em po HDMI. Problemu takiego nie ma po coaxialu. O analogowym przesłaniu DTS nie ma wogóle mowy ponieważ PH nie dekoduje DTS tylko przesyła zakodowany strumień dalej.
Więc albo łączysz PH z ampli coaxialem i DTS dekodowany jest w ampli, albo przerabiasz ścieżki dźwiękowe na AC3.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='91278' date='15.03.2008, 11:06 ']To bardzo proste. PH ma problem z DTS'em po HDMI. Problemu takiego nie ma po coaxialu. O analogowym przesłaniu DTS nie ma wogóle mowy ponieważ PH nie dekoduje DTS tylko przesyła zakodowany strumień dalej.
Więc albo łączysz PH z ampli coaxialem i DTS dekodowany jest w ampli, albo przerabiasz ścieżki dźwiękowe na AC3.
pzdr[/quote]

Dzięki wszystko teraz jasne jak słońce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magazynowanie plików na dysku twardym NMT jest dość wygodne, ale tylko do czasu. Taki dysk szybko się zapełnia. Zewnętrzny dysk twardy to też dobre rozwiązanie.
Jednak ceny zwykłych płyt DVD są dużo bardziej ekonomiczne. Dodatkowo wygodnie jest wyjąć z pudełka ulubioną pozycję i włożyć do zewnętrznego czytnika optycznego.
Niestety pojemność 4.7 GB jest niewystarczająca a płyty 8.5 GB są jeszcze dość drogie.
Większe pliki trzeba podzielić. Metoda pakowania z podziałem np. rar-em jest niewygodna.

I tutaj powstaje pewien problem z prawidłowym odtwarzaniem części materiałów w plikach mkv z x264 i dźwiękiem dts w NMT.
Okazuje się, że często występują pozycje, które po podziale nie są prawidłowo odtwarzane przez NMT (przed podział wszystko jest w porządku).
Po chwili, na drugiej płycie następują przycięcia głosu i obrazu. Taki materiał jest prawidłowo odtwarzany w PC, ale już nie w NMT. Przypuszczam, że wina leży tutaj jednak po stronie programu mkvmerge ( sposobu łączenia dźwięku dts z obrazem).

Rozwiązałem ten problem w następujący sposób:
Do wykonywanych operacji stosuję mkvtoolnix-unicode-2.2.0

Podział filmu.

Pierwsza metoda.
Należy wydzielić ścieżkę dźwiękową z filmu przy pomocy MKVextract,
Ponownie do posiadanego filmu należy podłączyć wcześniej wydzieloną ścieżkę przy pomocy mkvmerge, odznaczając tą, która już jest. Jednocześnie ustalamy punkt podziału filmu i zapisujemy.

Druga metoda.
Korzystając z mkv merge od razu dzielimy film na dwie części,
Z drugiej części filmu wydzielamy ścieżkę przy pomocy MKVextract,
Ponownie do drugiej części należy podłączyć wcześniej wydzieloną ścieżkę przy pomocy mkvmerge, odznaczając tą, która już jest i ponownie zapisać plik.
W ten sposób obie płyty chodzą bez zacięć po sieci, dysku usb lub z dysku twardego.

Łączenie filmu.

W przyszłości przydałoby się móc poprawnie połączyć nasze podzielone płyty.
Niestety dalej łączenie nie jest w pełni poprawnie wykonywane przez mkvmerge.
Aby film był prawidłowo połączony należy to zrobic tak:
Łączymi film przez mkvmerge,
Wydzielamy całą scieżkę dźwiękową przy pomocy MKVextract,
Ponownie do posiadanego filmu należy podłączyć wcześniej wydzieloną ścieżkę przy pomocy mkvmerge, odznaczając tą, która już jest.

W ten sposób film w miejscu łączeń jest identyczny jak przed podziałem (nie jest identyczny bitowo na samym końcu pliku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='92987' date='25.03.2008, 12:42 ']Niestety pojemność 4.7 GB jest niewystarczająca a płyty 8.5 GB są jeszcze dość drogie.[/quote]

no nie róbmy se jaj jakie drogo? shity mozna kupic juz od 2.90zł a markowe Maxell, Verbatim, Philips od 4,80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dla wszystkich to jest tanio.
Można tylko rozpatrywać płyty markowe, to chyba zrozumiałe.
Dysk twardy np 500 GB mozna kupić za 350 zł.
Taki dysk to w rezultacie około 467 GB.
Nalezy kupić około 60 płyt, aby wyszło to samo.
60 x 5 zł = 300 zł
W takim wypadku, to ja już wolę dyski twarde.
Natomiast płyt 4.7 (4.37 GB) potrzeba 106 = około 106 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dane magazynowane na płytach DVD są moim zdaniem o wiele bezpieczniejsze niż na dysku twardym.>>> Jeśli dojdzie do awarii HDD to najprawdopodobniej tracisz wszystko co tam masz, w przypadku porysowania/zniszczenia płyty DVD tracisz tylko jeden film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i proszę o pomoc :blush:
Kupiłem do testów Popcorn. Zainstalowałem dysk, wgrałem na niego przez FTP kilka zdjęć, trochę muzyki i jeden film.
Zdjęć nie widzi :( , muzyki nie widzi, film działa :rolleyes: To jeszcze mnię nie zniechęciło, ale postanowiłem zobaczyć jak sytuacja wygląda z zasobami sieciowymi i teraz już nic nie rozumiem. Podmontowałem przez menu katalog udostępniony na Windows XP. Podmontował się (tak napisał popcorn :) )
ale przy próbie wejścia mam komunikat: Request cannot be processed.
Co robię nie tak jak trzeba? Soft w Popcorn to 14-POP -402 z 23.02.08 ostatni jaki sam chciał pobrać z serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...