Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 !! PopCorn Hour - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ged' post='93678' date='29.03.2008, 16:11 ']Witam, i proszę o pomoc :blush:
Kupiłem do testów Popcorn. Zainstalowałem dysk, wgrałem na niego przez FTP kilka zdjęć, trochę muzyki i jeden film.
Zdjęć nie widzi :( , muzyki nie widzi, film działa :rolleyes: To jeszcze mnię nie zniechęciło, ale postanowiłem zobaczyć jak sytuacja wygląda z zasobami sieciowymi i teraz już nic nie rozumiem. Podmontowałem przez menu katalog udostępniony na Windows XP. Podmontował się (tak napisał popcorn :) )
ale przy próbie wejścia mam komunikat: Request cannot be processed.
Co robię nie tak jak trzeba? Soft w Popcorn to 14-POP -402 z 23.02.08 ostatni jaki sam chciał pobrać z serwera.[/quote]

Hmmm .... chcąc oglądać zdjęcia musisz je wgrać do katalogu Photo (choć to nie jest wymóg) i gdy wybierasz dysk to potem musisz wybrać ikonkę aparatu bo inaczej nic nie zobaczysz. Analogicznie chcąc odtwarzać muzykę musisz wybrać "nutkę". To takie trochę dziwne (i niewygodne) podejście. Ale tak jest.

Druga sprawa jest taka że ostatnia oficjalna wersja softu była generalnie do d..y. U mnie np. nie chciała wyświetlać zdjęć.
Radzę zrobić upgrade do najnowsze wersji beta. Ta chodzi już nieźle.
Zrób upgrade poprzez pendrive'a. Poczytaj o tym odpowiedni wątek na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Faktycznie z danymi na dysku wewnętrznym to rozwiązuje problem. Takie proste a do głowy mi nie przyszło. W tvix przez jaką ikonę nie wejdę to wszystko widać i widocznie tym się zasugerowałem. Jednak nadal nie wiem jak podłączyć dysk sieciowy. Czy to możliwe żeby PH nie widział dysków NTFS? Bo podłączenie dysku w FAT32 jest bezproblemowe. Ale mam jeden tylko mały po starym systemie :rolleyes:
A soft sobie wymienie zgodnie z radą kolegi Fantom. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dokumentacji do PH widnieje że czyta on (mowa o dyskach zewnętrznych) FAT32 i NTFS. Osobiście to sprawdziłem i faktycznie nie ma problemu.
Dysk wewnętrzny musi być sformatowany w EXT3 (to linuxowy format). Popcorn, gdy mu się wsadzi dysk, sam go sobie sformatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='93690' date='29.03.2008, 18:14 ']Dysk wewnętrzny musi być sformatowany w EXT3 (to linuxowy format)[/quote]
W ostatnim firmware masz wybór pomiędzy ext2 i ext3
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='93694' date='29.03.2008, 17:29 ']W ostatnim firmware masz wybór pomiędzy ext2 i ext3[/quote]
To komplementarne formaty. Kompatybilne ze sobą. EXT3 jest lekkim rozwinięciem EXT2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to ponieważ kiedyś tej opcji nie było :rolleyes:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='93687' date='29.03.2008, 17:41 ']Hmmm .... chcąc oglądać zdjęcia musisz je wgrać do katalogu Photo (choć to nie jest wymóg) i gdy wybierasz dysk to potem musisz wybrać ikonkę aparatu bo inaczej nic nie zobaczysz. Analogicznie chcąc odtwarzać muzykę musisz wybrać "nutkę". To takie trochę dziwne (i niewygodne) podejście. Ale tak jest.[/quote]

witam szanownych kolegow. wlasnie zamierzam kupic popcorn-a i w zwiazku z tym mam dwie watpliwosci.

1. czy bez wewnętrznego dysku zachowam pełną funkcjonalnośc, w szczególności ogladanie zdjęc - powyżej cytowana wypowiedź nasunęła mi tą wątpliwośc. bowiem wszystkie moje multimedia (filmy muzyka, zdjecia) są na NAS-ach (D-Link i QNAP) z wystartowanymi UPNP AV.

2. czy kukurydza bezproblemowo udźwignie przesył plików mkv po sieci z serwerów NAS, tak aby nie denerwowac oglądającego ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='and801' post='93778' date='30.03.2008, 02:46 ']witam szanownych kolegow. wlasnie zamierzam kupic popcorn-a i w zwiazku z tym mam dwie watpliwosci.

1. czy bez wewnętrznego dysku zachowam pełną funkcjonalnośc, w szczególności ogladanie zdjęc - powyżej cytowana wypowiedź nasunęła mi tą wątpliwośc. bowiem wszystkie moje multimedia (filmy muzyka, zdjecia) są na NAS-ach (D-Link i QNAP) z wystartowanymi UPNP AV.

2. czy kukurydza bezproblemowo udźwignie przesył plików mkv po sieci z serwerów NAS, tak aby nie denerwowac oglądającego ?

pozdrawiam[/quote]

Wewnętrzny dysk można zastąpić np. kartą Compact Flash. Koszt niewielki. Zaleta ... cicho :)
Dysk wewnętrzny jest potrzebny aby działały wszystkie serwery i aplikacje (Samba, torrent, itp).

Popcorn bez problemu będzie wyświetlał materiały HD przez sieć ...... warunek sieć przewodowa. Wi-Fi raczej się do tego nie nadaje. Za duże lagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93779' date='30.03.2008, 02:55 ']Wewnętrzny dysk można zastąpić np. kartą Compact Flash. Koszt niewielki. Zaleta ... cicho :)
Dysk wewnętrzny jest potrzebny aby działały wszystkie serwery i aplikacje (Samba, torrent, itp).[/quote]

dziekuję za super szybką odpowiedź.
jednak jeden rzeczy nie rozumiem. jeśli źródła multimedialne są na serwerach NAS, do czego jest mi potrzebna Samba (tzn wewnętrzny dysk) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='and801' post='93788' date='30.03.2008, 10:09 ']dziekuję za super szybką odpowiedź.
jednak jeden rzeczy nie rozumiem. jeśli źródła multimedialne są na serwerach NAS, do czego jest mi potrzebna Samba (tzn wewnętrzny dysk) ?[/quote]

Ok. Źle zrozumiałem. Jeśli chcesz Popcorna podłączyć do zewnętrznego serwera to faktycznie niepotrzebna :rolleyes:
Chciałem tylko zaznaczyć że część funkcjonalności Popcorna nie chodzi niestety bez wewnętrznego dysku.
W tej chwili nie powiem ci co. Bo też i nie testowałem tego.
W każdym razie nawet gdyby czegoś brakowało to za: 30 zł przejściówka PATA->CF + 60 zł 4GB karta CF będziesz miał 100% funkcjonalności i kompletną ciszę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='93811' date='30.03.2008, 12:59 ']Ok. Źle zrozumiałem. Jeśli chcesz Popcorna podłączyć do zewnętrznego serwera to faktycznie niepotrzebna :rolleyes:
Chciałem tylko zaznaczyć że część funkcjonalności Popcorna nie chodzi niestety bez wewnętrznego dysku.
W tej chwili nie powiem ci co. Bo też i nie testowałem tego.
W każdym razie nawet gdyby czegoś brakowało to za: 30 zł przejściówka PATA->CF + 60 zł 4GB karta CF będziesz miał 100% funkcjonalności i kompletną ciszę :rolleyes:[/quote]


dziekuje. bardzo fajne forum. pozdrawiam wszystkich uzytkownikow kukurydzy. od jutra tez bede szczesliwym wlascicielem. zycie jest piekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Już prawie wszystko działa jak powinno. Teraz muszę się zastanowić co sprzedać, czy tvix czy PH ;)
Każdy ma swoje plusy i minusy... Jeszcze jak ktoś mi powie jak w PH uruchomić napisy to mój wybór będzie bardziej świadomy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ged' post='94112' date='31.03.2008, 21:39 ']Jeszcze jak ktoś mi powie jak w PH uruchomić napisy to mój wybór będzie bardziej świadomy ;)[/quote]

Przecież Popcorn doskonale radzi sobie z napisami w formacie SRT jak i z napisami wbudowanymi w kontenerze MKV ....... gdzie niby ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki że nie wyświetla na tv ;) Napisy w formacie srt, zresztą txt też starałem się uruchomić i nie wiem jak, bo sam nie chce czytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]ged[/b]...... brachu ....... co ty wygadujesz???
Zapisujesz plik z napisami do filmu w tym samym katalogu co film i z tą samą nazwą co film.
Np. film_720p.mkv
film_720p.srt ......... i gotowe ;)

O tym że napisy muszą być faktycznie w formacie SRT nie muszę chyba mówić? Nie wystarczy zmiana rozszerzenia TXT na SRT. Konwerter się kłania.
Napisów z rozszerzeniem TXT Popcorn nie czyta ...... możesz się nie trudzić.

Mam na dysku kilkadziesiąt filmów (z napisami) i z żadnym nie miałem najmniejszych problemów :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zupełnie nie oszalałem ;)
Mam tak:
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e650b691d854c592.html"][img]http://images6.fotosik.pl/161/e650b691d854c592m.jpg[/img][/url]
i nie wyświetla. Może coś w ustawieniach napaprałem.
Jutro sprawdzę.
A swoja drogą to nie sądziłem że jeszcze ktoś o tej porze tu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisy w formacie srt wewnątrz muszą byc w formacie czasowym, ale to na pewno jest wiadome.
Ostatni oficjalny soft ma buga i napisy znikają po przewinięciu.
Na pilocie należy włączyć napisy. Jak dobrze pamiętam, mnt zapamiętywał ostatnie ustawienie.
W Setup NMT należy włączyć wyświetlanie napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='s2k2' post='94149' date='01.04.2008, 06:34 ']Ostatni oficjalny soft ma buga i napisy znikają po przewinięciu.[/quote]

Zapomniałem o tym. Faktycznie ostatni oficjalny soft jest kiepski. Polecam wgranie bety.
Może to jest przyczyna dla której [b]ged[/b] nie ma napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna nie jest sot tylko 10 roznych formatów srt B) sprawdz sobie w konwerterze. Sprawdzilem kilka roznych formatów i tylko jeden wspolpracuje prawidlowo. Innych niewidzi albo sa po jakims czasie wywalane , a jeden to nawet zawiesza PCH tak że ten buforuje przez godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Alcazar[/b] nie będę polemizował bo nie wiem na pewno ale zawsze myślałem że format SRT jest jeden ustalony.
Coś takiego:

1
00:03:07,022 --> 00:03:08,148
Be careful.

2
00:03:23,071 --> 00:03:26,336
You never told me you spoke
my language, Dr. Jones.

W wikipedii jest taka definicja:

Subtitle number
Start time --> End time
Text of subtitle (one or more lines)
Blank line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
definicja jest super , ale kazda aplikacja inaczej wypluwa ten plik wynikowy, oczywiscie z tym samym rozszerzeniem SRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='94282' date='01.04.2008, 17:11 ']definicja jest super , ale kazda aplikacja inaczej wypluwa ten plik wynikowy, oczywiscie z tym samym rozszerzeniem SRT[/quote]

Jeśli tak twierdzisz to musisz znaleźć taką która robi to zgodnie ze wzorcem :)
Ja biorę napisy z naprawdę różnych źródeł. Jeśli nie są w formacie SRT to używam prostego programiku SubtitleTool.exe
Nigdy, podkreślam NIGDY, problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Subtitle workshop na domyślnych ustawieniach także wypluwa napisy srt czytane przez PH.
Napisy pobrane z napisy.info już w formacie srt także nie sprawiają kukurydzy problemów.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce marudzić ale ...... odrobinka dobrej woli i pomyślunku .....
Przecież nikt nie każe wgrywać tych "nastu" różnich formatów SRT do popcorna aby sprawdzić czy chodzą.
Jeśli mamy plik z napisami otwieramy go np. w Notatniku i patrzymy czy jest zgodny z podanym wcześniej wzorcem czy nie.
To jest prostsze od budowy cepa :)

Chociaż jak podkreślam nie spotkałem się nigdy z innym formatem SRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem się na forum o kompa do HD, miałem go już zamawiać w przyszłym tygodniu ale zauważyłem ten wątek :)
I tu moje pytanie: jak odtwarzacz Popcorn Hour A-100 ma się do kompa ? Oczywiście chodzi tu o najbardziej popularny format HD na necie czyli .mkv ostatecznie xvid, a wszytko z w rozdzielczości 1080p i polskimi napisami z .txt lub .srt ? Jak z płynnością odtwarzania, oraz z jakością obrazu ? (takiego z bitrate na poziomie do 18Mb ? )
Jak z dyskiem, bo z tego co przeglądałem nie posiada on złącza SATA, czy dysk 500/750GB będzie działał ok na przejściówce ?
No i ostanie pytanie: Czy odtwarzacz można kupić w Polsce w sklepie (nie na allegro ) ? Jeśli tak to gdzie ?

Edytowane przez Ramz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...