Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

A może mi ktoś z użytkowników naoisać jak wygląda odtwarzanie multimediów bezpośrednio z poziomu tv przez np. usb lub serwer w danych markach tv?

Interesuje mnie głównie Samsung OLED lub Miniled Sony OLED  i LG OLED.

Jak odtwarzają pliki video z napisami wbudowanymi lub zewnętrznymi.

Rozważam zakup jakiegoś Oleda lub Minileda do ok. 8000+ i nie wiem na co sie zdecydować.

Wg Sony można dokupić 5 letnią gwarancję za ok. 700zł w razie draki. Np. A80K

Wg LG dają dodatkowy rok gwarancji po zakupie w LG store lub necie LG C2 lub 5 lat gwarancji na panel w LG G2

W Samsungu tylko 2 lata gwarancji.  S95B

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci za bardzo nie pomogę ponieważ ja z plików odtwarzam jedynie struktury dysków DVD, BD czy BD-UHD lub ich obrazy ISO. Samsung takich struktur i ISO nie odtwarza.

Korzystam z zewnętrznego playera.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyś miał dziś wybierać zakup OLEDa to co byś wybrał z perspektywy użytkowania LG i Samsunga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z nich.. jeśli zależy ci na możliwie najlepszej obsłudze plików to wybór oczywisty Sony bo ma androida, zresztą interfejs, obraz czy to w Sony czy Pana będzie lepszy tylko cena...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android potrafi otworzyć ISO przy pomocy KODI

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, prodarek napisał:

Żaden z nich.. jeśli zależy ci na możliwie najlepszej obsłudze plików to wybór oczywisty Sony bo ma androida, zresztą interfejs, obraz czy to w Sony czy Pana będzie lepszy tylko cena...

Dlatego lepiej wybrać Samsunga, czy LG i kupić przystawkę i nadal kasa zostanie.

  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. Czy lepiej wziąć Samsunga S95B 65″ (9.000zł) czy Sony A95K 55″ (9.900zł i 13.600zł za 65") ? Oczywiście duży + dla Samsunga, że w cenie 55″ od Sony on daje 65″. Czy SONY posiada aż tak wyraźną przewagę która by przemawiała za taką dopłatą? TV ma byś stricte do konsoli PS5 oraz filmów z serwisów VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko do tego to chyba jednak kierował bym się ku Samsungowi. Gry na ps5 wyglądają kosmicznie dobrze, każdy streaming czy to Netflix/HBO czy prime to przepaść względem LCD. HDR - teraz dopiero widzę jak to powinno wyglądać. No i cena na poziomie 8700 za 65 cali. Różnica w jakości obrazu na soniaczu nawet jeśli jakaś jest- nie jest warta 1/3 róznicy w cenie. 

  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maty5ek napisał:

Czy SONY posiada aż tak wyraźną przewagę która by przemawiała za taką dopłatą?

Oledy mają panele Lg lub samsunga, ale elektronikę każdy kładzie inną.Od kilku lat nie rozumiem ludzi którzy piszą że nie warto przepłacać bo nie widać różnicy.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maty5ek napisał:

Pytanie za 100pkt. Czy lepiej wziąć Samsunga S95B 65″ (9.000zł) czy Sony A95K 55″ (9.900zł i 13.600zł za 65") ? Oczywiście duży + dla Samsunga, że w cenie 55″ od Sony on daje 65″. Czy SONY posiada aż tak wyraźną przewagę która by przemawiała za taką dopłatą? TV ma byś stricte do konsoli PS5 oraz filmów z serwisów VOD.

iestety, moje zastosowania trochę inne, ale wydaje sie, że dylemat miałem podobny. I jeśli do filmów i seriali 65" jest dla mnie w sam raz (1.85:1, 2.39:1) to 55" do gier (16:9) będzie wyglądał podobnie. Trudno walczyć z opłacalnością 65" od Samsunga, ale najzdrowiej bedzie rozmiar pominąć.

Ja się trochę naciąłem recenzjami obrazu i sądziłem, że jakość to przede wszystkim wow kolorki i jasność w HDR... Dopóki wszystko działa jak trzeba - może i tak. Przeczytałem też, że brak Dolby nie ma znaczenia, a później w praktyce okazało się, że w połowie oglądanych materiałów mapowanie jasności się nie zgadza. Wystarczyło włączyć mundial na TVP 4K. Jeśli coś nam nie pasuje, to w ustawieniach Sony można chociaż skorygować, czy wolimy większą jasność czy zakres HDR. Przy Tizenie nie kojarzę takiej opcji i pewnie cały mecz bym stracił zanim znalazł, a przy tym telewizor zawiesiłby się kilka razy i zrestartował.

Testerzy i recenzenci są coraz bardziej profesjonalni, czyli tendencyjni, więc programistom TV bardzo łatwo dobrać wyniki w benchmarkach niczym wyniki spalania w dieselgate'cie. I już raz Samsunga na tym złapano...

Ciekawi mnie też czemu Sony z tym samym panelem pomimo dodatkowego chlodzenia jest ciemniejszy (w testach)? Czy chodziło o zgodność obrazu czy o trwałość pod względem wypaleń.

Jeśli chodzi o "dopłatę" to bardziej widziałbym to tak, że niczym samochodowy handlarz za każdą wadę Samsunga odejmij parę stówek od ceny Sony i później zastanów się, czy warto/można zaoszczędzić (bo np. graczy te problemy nie dotyczą), ale tylko jeśli dany panel Cię interesuje ;) Wyjściowo oba TV kosztowały podobnie.

A LG G2 (ew. C2)? W grach powinny się sprawdzać równie dobrze co Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ekranu robi robotę. Już wolę 65" tańszy TV, niż 55" wypasiony. Dlatego uważam, że lepiej kupić 65" Sansunga, aniżeli 55" Sony.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kocimagnes napisał:

Przeczytałem też, że brak Dolby nie ma znaczenia, a później w praktyce okazało się, że w połowie oglądanych materiałów mapowanie jasności się nie zgadza. Wystarczyło włączyć mundial na TVP 4K.

Co ty piszesz za bzdury.

Czy material 4K z DVB-T2 czyli wspomniany mundial w 4K jest w Dolby Vision? Nie !!! Jest w HDR HLG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Co ty piszesz za bzdury.

Czy material 4K z DVB-T2 czyli wspomniany mundial w 4K jest w Dolby Vision? Nie !!! Jest w HDR HLG.

Ajjj, masz rację.

Tak czy siak, mam wrażenie że cały obraz był mega ciemny za wyjątkiem pojedynczych światełek gdzieś nad trybunami.

Także brak Dolby to jedno, a mapowanie to drugie, bo tu jestem pewien, że Samsung robi to po swojemu i pewnie nie radzi sobie z tymi pojedynczymi światełkami w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2022 o 15:54, slawkor napisał:

dziś wybierać zakup OLEDa to co byś wybrał z perspektywy użytkowania LG i Samsunga? 

Zakup oleda samsunga do duże ryzyko-nowość.Mam starego oleda sony 5 rok i zero wypaleń,gram nawet z 5 godzin dziennie na PS5,XSX.Wszyscy mają parcie na modele z tego roku,a może pomyśleć o oledzie z matrycą od Lg z 2021.Taki A90Jz 2021 w nocy daje po oczach,nie potrzebuje jaśniejszego.Po kalibracji firmy M.K szarości są rewelacyjne.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kocimagnes napisał:

Ajjj, masz rację.

Tak czy siak, mam wrażenie że cały obraz był mega ciemny za wyjątkiem pojedynczych światełek gdzieś nad trybunami.

Także brak Dolby to jedno, a mapowanie to drugie, bo tu jestem pewien, że Samsung robi to po swojemu i pewnie nie radzi sobie z tymi pojedynczymi światełkami w tle.

Bo ten telewizor nalezy skalibrowac. Po wyjeciu z pudla to jest porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawie na pewno zdecydowałem się na Samsunga bo jest dużo tańszy a testy w Polsce i na świecie pokazują, że jest doskonały i na pewno jeden z trybów obrazu mi podpasuje a jest ich mnóstwo. @pmcomp co jest porażką? Jakieś konkrety mógłbyś wskazać? Ja nie lubię obrazu w trybach film bo jest wyprawny i blady. 

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ruferek napisał:

Też prawie na pewno zdecydowałem się na Samsunga bo jest dużo tańszy a testy w Polsce i na świecie pokazują, że jest doskonały i na pewno jeden z trybów obrazu mi podpasuje a jest ich mnóstwo. @pmcomp co jest porażką? Jakieś konkrety mógłbyś wskazać? Ja nie lubię obrazu w trybach film bo jest wyprawny i blady. 

Ja już wszystko w temacie tego TV napisałem wcześniej w tym wątku, poczytaj. Obraz po kalibracji jest OK ale sama funkcjonalność telewizora to wielka wtopa. Stąd pewnie te ceny.

Doskonały? To poczytaj te światowe testy dokładniej. Ale userów, a nie te portalowe ;) . Cos tam nawet chyba cytowałem.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ruferek napisał:

Ja nie lubię obrazu w trybach film bo jest wyprawny i blady. 

No to ustawienia na  MAX i tryb ŻYWY i będzie'' Pan zadowolony''.

  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ja już wszystko w temacie tego TV napisałem wcześniej w tym wątku, poczytaj. Obraz po kalibracji jest OK ale sama funkcjonalność telewizora to wielka wtopa. Stąd pewnie te ceny.

Doskonały? To poczytaj te światowe testy dokładniej. Ale userów, a nie te portalowe ;) . Cos tam nawet chyba cytowałem.

 

No właśnie czytałem bardzo dokładnie te kluczowe testy, widziałem też wiele filmów na youtube w tym chłopaków (

) i wszystko się mi zgadza w Samsungu. Naprawdę sądzisz, że obniżenie ceny jest z powodu tego bo nie spodobał ci się interfejs? Masz wysokie mniemanie o sobie🤣🤣Z tego co wiem to Samsung jest producentem tych matryc więc może i dyktuje ceny. Skoro są numer 1 od wielu lat to pewnie pokazują kto tu rządzi i dyktują ceny.  

Godzinę temu, gangi007 napisał:

No to ustawienia na  MAX i tryb ŻYWY i będzie'' Pan zadowolony''.

Jakie ustawienia na MAX? Nic takiego nie robię w obecnym telewizorze. Mam standard. Samsung jak wynika z testów nie ma też takiego trybu jak żywy. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ruferek napisał:

Naprawdę sądzisz, że obniżenie ceny jest z powodu tego bo nie spodobał ci się interfejs? Masz wysokie mniemanie o sobie🤣🤣

Skoro wszystkie wady i niedoróbki sprowadzasz jedynie do podobania lub niepodobania interfejsu to ... przeczytaj sobie raz jeszcze od początku i najlepiej notuj, żeby ci coś nie umknęło :) .

A wysokość mojego mniemania nie ma z tym nic wspólnego. Ja po prostu mam teraz inny sposób zarabiania na życie niż testy tutaj i dzielenie się informacjami ;) . I w przeciwieństwie do ciebie jestem na tym forum od samego początku 😁.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma mnie ani kogokolwiek tutaj interesować twój sposób zarabiania na życie. Dzielisz się informacjami jak każdy inny na tym forum tylko z tego co widzę to niestety ale zachowujesz się jak rozwydrzony bachor - zdążyłem co nieco przeczytać i nie jest to za ciekawe - głównie jakieś problemy z pilotem czy problemy z obsługą telewizora oraz czytaniem instrukcji ze zrozumieniem a to nie świadczy o tobie za dobrze. Ja też na tym forum jest od dawna i co z tego? Co to zmienia? Mogę być od miesiąca a więcej ciekawego napisać o tym modelu niż twoje problemy z baterią w pilocie. Rozmawiamy o samsungu, który widać, że w swojej cenie deklasuje konkurencję. 

  • Plusik 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ruferek napisał:

Rozmawiamy o samsungu, który widać, że w swojej cenie deklasuje konkurencję. 

Jeśli „fire sale” traktujesz jako deklasacje konkurencji to … widać ze nie masz pojecia o telewizorach i o rynku telewizorów w Polsce :) . A ty jesteś ludzikiem znikąd i wkrotce pójdziesz gdzie indziej.  

A co do tej super ceny to strategia CCC jest kosztowna i nigdy nie zdaje egzaminu na dluzsza mete u lidera rynku, a za takiego Samsung sie uważa. Szczegolnie jak drogo kupuje sie udzialy ilościowe w rynku. 

Ostatnia akcja sieci paliw Circle K obnizki ceny detalicznej paliw na ich stacjach o 1 zł na litrze kosztowała mniej wiecej polowe tego co akcja Samsunga z tym telewizorem ale sadzę, ze zapadla w swiadomosć klientów i przyniosla ogromny efekt PR-owy.

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahaahahahahaha znowu mogłem się pośmiać wchodząc w ten wątek jak forumowy pajac i błazen @pmcomp myśli, że jest KIMŚ w świecie anonimowego internetu. Kolego ciebie to kablem od pilota musieli nieźle tłuc w dzieciństwie. Pewnie tego od twojego Samsunga. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp może masz i racje, bo nie kupiłem tego TV jako odbiornika telewizji, ale jako ekran do gier i filmów i nie mam doświadczenia w tym temacie. Osobiście czekam na QD-OLEDA 77" lub 83" w przyszłym roku 🙂 Ale o ile oprogramowanie TV jednemu się będzie podobać a innemu nie(dla mnie tragedia), to już pilot tego TV to jakieś totalne nieporozumienie. Nie rozumiem, jak tak dosyć ważna kwestia, nie została zaadresowana w recenzji i to jest nieporozumienie. 

Natomiast w kwestii obrazu, jego plastyczności i HDR tv prezentuje naprawdę znakomity poziom. Problem, który dotyka większość tv(oprócz Panasonica)  z dokładnością kolorów, cóż tu Samsung wypada słabo (u mnie występuje dominanta zielonego), czekam na kalibracje. 

Ogólnie oceniłbym tv na tle WRGB OLED na 8/10, szczególnie w zestawieniu z G23 i dziś żałuje jednak, że zmieniłem 83G23 na 65S95B 😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, że tak zapytam: co jest totalnym nieporozumieniem w pilocie od Samsunga? Mam takiego pilota od wielu, wielu lat i jedyne co na nim naciskam to strzałka w górę, dół, lewo, prawo, OK, wstecz oraz włącz wyłącz. Potrzeba tutaj rzeczywiście niesamowitego rozwiązania🤣😨Natomiast brawo dla samsunga za pozbycie się baterii i ładowania solarnego. Nikt na to nie wpadł. Bardzo przydatna sprawa.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...