Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2022 o 11:13, pmcomp napisał:

Zobaczcie co dzisiaj zrobił Samsung. SZACH MAT. 55" za... 5999 zł.

szach i to bez mata byłby w okolicach 3,5 kzł ;)

39 minut temu, Gmeru napisał:

QD-OLED ma o klasę wyższe parametry względem najlepszych OLED TV jakie do tej pory były dostępne i są

tzn poprzednie "referencje" jakoś mało wiarygodne były? :)

42 minuty temu, Gmeru napisał:

WRGB OLED ale będzie miał (...) węższy gamut kolorów (ale jednak nadal 100 DCI-P3 czyli 99% obecnie dostępnych materiałów filmowych).

no to o klasę wyżej czy o 1% ? ;)

Pozostaje jasność. którą (szczególnie) w wieczornych seansach redukujemy mocno i HDR, który jest jednak efekciarskim i czasem przyjemnym zjawiskiem.

Czy to jest przełom?

Ok - fajny tv i całkowicie rozumiem marketingowe zachwyty redakcji...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Gmeru napisał:

1. Jak ktoś chce mieć najlepszy obecnie telewizor na rynku do wieczornych seansów to QD-OLED ma o klasę wyższe parametry względem najlepszych OLED TV jakie do tej pory były dostępne i są. HDR i kolory dużo lepsze.

@Gmeru, w takim razie ponawiam zapytanie o wyniki Shootout'u 2022.

Bo takie stwierdzenia kategoryczne stoją w sprzeczności z ekspertami (m.in. @Maciej Koper) którzy w optymalnych warunkach testowali skalibrowane telewizory.

1. Panasonic LZ2000 był lepszy w kategorii kolory

2. LGC2 (tradycyjny oled) był lepszy od Samsunga s95b o którym tu mowa HDR.

 

Kontrast i czerń Punktacja Panasonic OLED LZ2000 3,61 punktu Sony QD-OLED A95K 3,39 punktu

Wierność odwzorowania kolorów Punktacja Panasonic OLED LZ2000 3,61 punktu Sony QD-OLED A95K 3,47 punktu

Wydajność HDR Punktacja Sony QD-OLED A95K 3,74 punktu LG G2 3,37 punktu

Odwzorowanie ruchu Punktacja Samsung QD-OLED S95B 3,60 punktu Sony QD-OLED A95K 3,60 punktu

Przetwarzanie obrazu Punktacja Sony QD-OLED A95K 3,55 punktu Samsung QD-OLED S95B 3,29 punktu

Jednorodność obrazu Punktacja Panasonic OLED LZ2000 4,44 punktu Samsung QD-OLED S95B 4,44 punktu

Jakość obrazu w jasnym pokoju Punktacja Samsung QD-OLED S95B 3,69 punktu Sony QD-OLED A95K 3,69 punktu
Źródło: https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-najlepszy-2022-4k-sony-qd-oled-panasonic-lg-samsung-co-wybrac-shootout/

 

Co to jakiś Folwark Zwierzęcy Orwella? "Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle."  "Cztery nogi dobrze, dwie nogi lepiej."

O co tu chodzi? Nie potrafię sobie tego ułożyć. Przeczycie sami sobie w tym co publikujecie.  Dla mnie cierpi wiarygodność zamieszczanych tu informacji. Coś tu nie gra i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: pogadaj z chłopakami. Ja piszę swoje odczucia. A najlepiej idź do sklepu i sobie popatrz ;D W Sony Centre są super warunki, kanapa, te sprawy. Forum przyjmie wszystko. Nie ma jak samemu sobie wyrobić zdanie. Albo przyjechać na audio video show i w kozackich warunkach, w towarzystwie samych maniaków wszytko dokładnie sprawdzić czy to w ciemności czy przy świetle. I zadać pytania i jeszcze uzyskać na nie odpowiedź patrząc na te telewizory na żywo przy monitorze studyjnym. A trochę osób z forum było. Tylko te osoby się nie odzywają bo pojawiają się na tych spotkaniach rok w rok. Na forum ciężko jest rozmawiać o obrazie. Tak samo jak ciężko jest rozmawiać o dźwięku. To trzeba zobaczyć i usłyszeć bo każdy inaczej czuje. Włączaliśmy np. Mad Maxa i sam jak zobaczyłem ognie w HDR na QD-OLED vs monitor studyjny za 150K zł to szczęka mi opadła mimo, że widziałem to wiele razy ale nigdy nie były tak realistyczny na WRGB OLED. Były jak prawdziwe chociaż wiem ile jeszcze jest zapasu... A kolega wyżej chce coś skręcać 😜 lol to a jakim celu kupuje się taki telewizor? Polecam w takim razie kupić coś za 2K zł z 300 nitów HDR i problem z głowy. Obraz płaski, efektu brak.

Brak opisu.

22 minuty temu, Barnaba napisał:

szach i to bez mata byłby w okolicach 3,5 kzł ;)

tzn poprzednie "referencje" jakoś mało wiarygodne były? :)

no to o klasę wyżej czy o 1% ? ;)

Pozostaje jasność. którą (szczególnie) w wieczornych seansach redukujemy mocno i HDR, który jest jednak efekciarskim i czasem przyjemnym zjawiskiem.

Czy to jest przełom?

Ok - fajny tv i całkowicie rozumiem marketingowe zachwyty redakcji...

No tak, najlepiej za darmo 😜 3,5k to by było zniszczenie rynku i wiadomo, że do takiego czegoś nie dojdzie. Mercedesa też kupisz nowego za 10tys zł? No tak raczej słabo. Od tego są inne marki a premium to premium i dla mnie te 5999 zł to jest już sroga zagrywka ale jak wiemy ilość sztuk jest mocno ograniczona i to okazja specjalnie na Black Friday > przynajmniej nikt nie powie, że znowu Black to ściema. No nie, bo mamy QD-OLEDa za śmieszną kasę.

Rozumiem, że mam zmienić oceny telewizorów sprzed roku czy 5 lat bo wyszło coś nowego?:DDla mnie to przełom. Bo do tej pory OLED stał już od wielu lat w miejscu i testy były nudne. A teraz mamy w końcu coś nowego. HDR nie jest efekciarski tylko jest niezbędny by obraz był bardziej realny (patrz wyżej jak opisałem ognie w Mad Max). Widziałem swego czasu 4000 nitów na Dolby monitorze a obok stał Panasonic top model (zaraz przed covidem). A jak wiemy Panasonic to była referencja. Ale przy tym monitorze wyglądał jak telewizor za 1000 zł. Obraz był tak realny na Dolby jak przez szybę. Jeszcze wiele lat przed nami jeżeli chodzi o rozwój obrazu i bardzo się z tego cieszę. Na monitorze Dolby było widać jak wiele jeszcze jest do zrobienia w domowym zaciszu. Może za kilka lat... I nie, nic nie redukujemy z HDR bo niby jak go redukujesz? On jest i już albo odpalasz film w SDR ;) Jasność HDR ma być jak najwyższa na danej matrycy fabrycznie bo wtedy jest realistycznie w materiałach Ultra HD. Serio po 10 latach już chyba od wejścia UHD trzeba pisać takie rzeczy? Przecież parametr HDR jest kluczowy w testach telewizorów przy materiale 4KUHD. I głównie tym parametrem różnią się OLEDy od kilku lat. No, jeszcze Ambilight w Philips mocno go wyróżnia (mnie skłonił do zakupu) a w Sony mamy zacny procesor obrazu, który rzeczywiście realnie wpływa na pewne aspekty obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o redukcji jasności, a nie HDR. Oceniamy jakość obrazu pod kątem kinomaniaka, czy krzykliwych demo? ;)

Kwestia HDR jest jednak dyskusyjna - nie tylko dla mnie nie jest to najważniejszy parametr obrazu. Masz prawo jednak sądzić inaczej i pewnie masz rację ;)

I widzę, że nie tylko ja zauważyłem "pewną' niekonsekwencję w zachwytach. Może także zbytnią gorliwość? ;)

Niemniej jednak doceniam, że coś się ruszyło w oledach.

ps.

z ciekawością czekam na pierwsze uwagi od @pmcomp

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwycam się bo mnie to zachwyca. Zachwyca mnie zobaczenie puszki coli czerwonej jak należy bo w końcu jest rec2020 prawie pełny. Zachwyca mnie też HDR, którego w takiej jakości nigdy w filmach nie widziałem. "Mad Max" czy "MEG" zrywają kapcie z nóg. Proste. To moja pasja. I jak w końcu wychodzi coś zajebistego i nowego to się tym podniecam. Takie przełomy są raz na 10 lat. Więc mam ochotę jeszcze długo się podniecać i analizować ten temat ;) Niedawno znowu zobaczyłem Samsunga MicroLEDa TV i tym też będę się kiedyś grubo podniecać. QD-OLEDa zjada i wypluwa. I tak można bez końca...

10 minut temu, Barnaba napisał:

Pisałem o redukcji jasności, a nie HDR. Oceniamy jakość obrazu pod kątem kinomaniaka, czy krzykliwych demo? ;)

Kwestia HDR jest jednak dyskusyjna - nie tylko dla mnie nie jest to najważniejszy parametr obrazu. Masz prawo jednak sądzić inaczej i pewnie masz rację ;)

I widzę, że nie tylko ja zauważyłem "pewną' niekonsekwencję w zachwytach. Może także zbytnią gorliwość? ;)

Niemniej jednak doceniam, że coś się ruszyło w oledach.

ps.

z ciekawością czekam na pierwsze uwagi od @pmcomp

Ale po co redukować jasność obrazu? Przecież obraz jest ciemny a tylko światła, rozbłyski itd. są jasne takie jak w rzeczywistym świecie. Po to jest HDR by właśnie nie redukować jasności bo obraz masz ciemny ale zachowujesz detale dzięki hdr. W kinie domowym HDR ma być jak najlepszy i po to go wymyślono - to jest esencja najlepszego kinowego obrazu a nie dema. Polecam wizytę w kinie Dolby - raz byłem w Londynie więc wiem o czym piszę. Szkoda, że w Polsce jeszcze brak. Tam HDR Dolby Vision powala na kolana i nikt nie ściemnia obrazu 😜 A obraz jest kinowy, najlepszy jaki tylko obecnie istnieje. Z niezwykle jasnymi, mocnymi efektami HDR.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Gmeru - punkt dla ciebie. Doceniam twoją pasję... nawet przymknę oko na ten "Ambilight w Philips" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Gmeru napisał:

Tak jak pisałem: pogadaj z chłopakami. Ja piszę swoje odczucia. A najlepiej idź do sklepu i sobie popatrz ;D W Sony Centre są super warunki, kanapa, te sprawy. Forum przyjmie wszystko. Nie ma jak samemu sobie wyrobić zdanie. Albo przyjechać na audio video show i w kozackich warunkach, w towarzystwie samych maniaków wszytko dokładnie sprawdzić czy to w ciemności czy przy świetle. I zadać pytania i jeszcze uzyskać na nie odpowiedź patrząc na te telewizory na żywo przy monitorze studyjnym.

Ja to wszystko rozumiem. Przy zakupie audio, czy nawet tv zawsze testuje w warunkach domowych. Audio we własnym pomieszczeniu/miejscu odsłuchowym.  Zrozumiała sprawa.

Jednak tego nie potrafię zrozumieć. Jest tu dla mnie sprzeczność. Tak jak mówiłem, gdyby QD-OLEDY wymiotły w tych kategoriach, to przyjąłbym do wiadomości i tyle. Oczywiście dodatkowo zweryfikowałbym to sam przed zakupem, czy przy jakiejś okazji.

Odnoszę się tylko do testów i informacji z Shootoutów zamieszczanych na HDTV Polska. Gdzie ta wyższość skoro eksperci podczas profesjonalnego porównania tego nie potwierdzają? :)

P.S.

A odczucia to oczywiście. Każdy może mieć swoje. Jest tylko drobna różnica jak piszę o nich przeciętny użytkownik forum i jak piszesz o  nich Ty ze swoim autorytetem  ;)

P.P.S.

Wcale też nie wykluczam, że będę miało odczucia do Twoich QD-OLED vs OLED. Jednak na chwilę obecną mam zgrzyt, bo w pewien sposób dostałem sprzeczne informacje z tego samego źródła. ;) Dodam jeszcze, że ze źródła któremu ufam (choć samemu i tak sprawdzam ;) ) i szanuje. Peace! :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Ok, Gmeru - punkt dla ciebie. Doceniam twoją pasję... nawet przymknę oko na ten "Ambilight w Philips" ;)

Spoko, chyba po to jest forum. Każdy czuje inaczej. Gdyby było tak samo u każdego to nie było by dyskusji. Nie zdziwi mnie jak np. pmcomp napisze coś innego. Ja po prostu dość dobrze poznałem już QD-OLED a na to potrzeba czasu i wielu analiz, szczególnie gdy się nie dokona pomiaru bo wtedy nie wiemy do końca czy nam się wydaje czy może tak jest.

Co do Ambi: Widzisz bo wiele osób myśli, że Ambilight to tylko kolorki bajerki. A ja np. skalibrowałem Ambilight i służy wieczorem do ciepłego podświetlenia obrazu. Filmy ogląda się dużo bardziej komfortowo, oczy odpoczywają a lampka za TV to nie jest to samo. Ciekawostka. Ale jak bardzo pomocna 😜 A że lubię pograć to wiadomo do czego mi też służy. Wszystko kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gmeru napisał:

 Niedawno znowu zobaczyłem Samsunga MicroLEDa TV i tym też będę się kiedyś grubo podniecać. QD-OLEDa zjada i wypluwa. I tak można bez końca...

 

Ja i owszem, obraz jest wspaniały tylko ... nie wiem czy na codzień bym z nim wytrzymał ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gmeru napisał:

 

Ale po co redukować jasność obrazu? Przecież obraz jest ciemny a tylko światła, rozbłyski itd. są jasne takie jak w rzeczywistym świecie. Po to jest HDR by właśnie nie redukować jasności bo obraz masz ciemny ale zachowujesz detale dzięki hdr. W kinie domowym HDR ma być jak najlepszy i po to go wymyślono - to jest esencja najlepszego kinowego obrazu a nie dema. 

Dobrze, że napisałeś: w kinie domowym. To do mnie lepiej trafia.

Środowisko operatorów filmowych nie cierpi HDRu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gmeru napisał:

Nie zdziwi mnie jak np. pmcomp napisze coś innego.

pmcomp zamieni jednego OLEDa na QD-OLEDa i opisze swoje odczucia i spostrzeżenia :) . A po zamiania do dyspozycji będzie miał kolejnego OLEDa LG C2 do porównań na bierząco. A zacznę, bo o to mnie poproszono i też mnie to ciekawi ... od sprawdzenia "czerni ekranu" przy wyłączonym TV.

Zawsze mam 14 dni na zwrot 😜 i zakup 65C2.

Godzinę temu, Gmeru napisał:

 

I nie, nic nie redukujemy z HDR bo niby jak go redukujesz? On jest i już albo odpalasz film w SDR ;) 

Niektórzy tak wolą, o operatorach filmowych pisałem. 

10 minut temu, pmcomp napisał:

pmcomp zamieni jednego OLEDa na QD-OLEDa i opisze swoje odczucia i spostrzeżenia :) . A po zamiania do dyspozycji będzie miał kolejnego OLEDa LG C2 do porównań na bierząco. A zacznę, bo o to mnie poproszono i też mnie to ciekawi ... od sprawdzenia "czerni ekranu" przy wyłączonym TV.

Zawsze mam 14 dni na zwrot 😜 i zakup 65C2.

Niektórzy tak wolą, o operatorach filmowych pisałem. 

Ja tak napisałem ??? Na bieżąco :) .

1 godzinę temu, Groszek napisał:

@Gmeru, w takim razie ponawiam zapytanie o wyniki Shootout'u 2022.

Bo takie stwierdzenia kategoryczne stoją w sprzeczności z ekspertami (m.in. @Maciej Koper) którzy w optymalnych warunkach testowali skalibrowane telewizory.

1. Panasonic LZ2000 był lepszy w kategorii kolory

2. LGC2 (tradycyjny oled) był lepszy od Samsunga s95b o którym tu mowa HDR.

 

Kontrast i czerń Punktacja Panasonic OLED LZ2000 3,61 punktu Sony QD-OLED A95K 3,39 punktu

Wierność odwzorowania kolorów Punktacja Panasonic OLED LZ2000 3,61 punktu Sony QD-OLED A95K 3,47 punktu

Wydajność HDR Punktacja Sony QD-OLED A95K 3,74 punktu LG G2 3,37 punktu

Odwzorowanie ruchu Punktacja Samsung QD-OLED S95B 3,60 punktu Sony QD-OLED A95K 3,60 punktu

Przetwarzanie obrazu Punktacja Sony QD-OLED A95K 3,55 punktu Samsung QD-OLED S95B 3,29 punktu

Jednorodność obrazu Punktacja Panasonic OLED LZ2000 4,44 punktu Samsung QD-OLED S95B 4,44 punktu

Jakość obrazu w jasnym pokoju Punktacja Samsung QD-OLED S95B 3,69 punktu Sony QD-OLED A95K 3,69 punktu
Źródło: https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-najlepszy-2022-4k-sony-qd-oled-panasonic-lg-samsung-co-wybrac-shootout/

 

Co to jakiś Folwark Zwierzęcy Orwella? "Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle."  "Cztery nogi dobrze, dwie nogi lepiej."

O co tu chodzi? Nie potrafię sobie tego ułożyć. Przeczycie sami sobie w tym co publikujecie.  Dla mnie cierpi wiarygodność zamieszczanych tu informacji. Coś tu nie gra i tyle...

Zapewne każdy ma swoje inne wrażenia.

Pisano o "słabym" upłynniaczu w A95K, a powyżej ocena dla obu QD-OLEDów taka sama. Może na tym Shootout'cie było tak samo jak wczoraj podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, a jej shot przedstawił Glapa i wyniki jest jaki jest :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

A zacznę, bo o to mnie poproszono i też mnie to ciekawi ... od sprawdzenia "czerni ekranu" przy wyłączonym TV.

ja bardziej poprosze o sprawdzenie jak musi być ciemno w pokoju by czerń na QD-OLED była taka jak na OLED.

bo ta szara powłoka wg mnie może skutkowac tym że czerń będzie tak czarna jak na klasycznym oledzie tylko jak w pokoju jest zupełne zaciemnienie (jak przy projektorze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na pożegnanie w mojej sypialni zrobilem sobie seans Avatara w 3D. na 55E6.

To byl wielki blad zrezygnowac z tej technologii. Teraz przy wiekszych jasnosciach OLEDa czy LCDków pasywna technologia 3D bylaby super.

Wielka szkoda, Dobrze, ze ten TV dalejzostaje ze mną.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2022 o 00:24, Groszek napisał:

1. Panasonic LZ2000 był lepszy w kategorii kolory

2. LGC2 (tradycyjny oled) był lepszy od Samsunga s95b o którym tu mowa HDR.

Wszystko (prawie) masz wyjaśnione w filmiku Vincenta na temat tego Shootoutu.

Kolory - na końcowy wynik składał się obraz zarówno po kalibracji jak i przy ustawieniach fabrycznych wyświetlaczy - więc dla mnie nie ma żadnej niespodzianki, że wygrał tutaj Panas, który ma najbliższe wzorcowi kolory out of the box. Poza tym filmy, które wzięli do testów w tej kategorii nie przekraczały palety DCI-P3 (zresztą takie wykorzystujące choć w niewielkim stopniu paletę Rec. 2020 pewnie można policzyć na palcach obu rąk),, więc koniec końców nie było możliwości ukazania tej przewagi QD-OLEDów w postaci pokrycia 90% Rec.2020.

HDR - Samsung tutaj poległ przez jego ułomny algorytm mapowania tonów (bierze pod uwagę przede wszystkim parametr MaxMDL, który nic nie mówi o rzeczywistej jasności filmu), z powodu którego obraz paradoksalnie był zbyt ciemny niż być powinien w stosunku do monitora referencyjnego. Tutaj mógłby pomoć DV, ale wiemy jakie jest stanowisko Samsunga w tym względzie. Sami sobie strzelają w stopę, ale to ich problem. Poza tym OLED Samsunga, podobnie jak te od LG, mają dla mnie cholernie dokuczliwą wadę w postaci stopniowego przyciemniania obrazu w długotrwałych ciemnych scenach w HDR. Można to sobie wyłączyć, ale wiąże się to z wejściem do menu serwisowego.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywieźli klamora. Samsung QD-OLED 65S95B.

Na gorąco sprawdziłem dwie rzeczy:

- sztywność panelu

- odblaski od panelu.

Panel zrobiony także na cienkiej tafli szkła czy plastiku w LG 55E6 jest duuuużo sztywniejszy. Próbując go lekko skrzywić praktycznie jest to niemożliwe. Jest ciut grubszy od Samsunga. W Samsungu panel gnie się jak ta lala. Może przesadzam ale ze sztywnością nie ma to nic wspólnego. Łapiąc za róg i krzywiąc poddaje się bardzo.

LG:

Uoo7Ds.jpg

 

Samsung:

iZ78Cl.jpg

 

 

Pdbicia światła. TV ma zawisnąć w sypialni. Na ekran może padać bezpośrednie światło z okna ale ... jest ono przysłoniete żaluzjami. Teraz żaluzję otworzyłem. W pomieszczeniu było dość ciemno, pogoda jest jaka jest, brak słońca. Do tego u mnie na zewnątrz okno chronione jest szerokim okapem.

Przy zapalonym LEDowym świetle górnym wygląda to tak. Widać od razu, że poświata LG jest "fioletowa". Samsung miał jedynie odsłonięty z folii lewy górny róg.

gxgtbx.jpg

LG:

GdNwaR.jpg

Samsung:

IlNJGo.jpg

 

Moim zdaniem w tym aspekcie Samsung wygląda o niebo lepiej. Nie widzę na razie żadnych szarości na ekranie. Zobaczymy jak będzie jak TV zawiśnie w docelowym miejscu. C1 wiszący w salonie ma podobne efekty jak ten E6.

 

Tyle na gorąco.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @misfit,

 

fajnie, że opisałeś powody. Tylko to wszystko summa summarum niewiele zmienia.  Wynik jest wynikiem.

Panasonic był najlepszy (m.in.) w  kolorach, w HDRe LG przed QD-OLEDEM Samsunga.

Przewaga qd-oledów jest , ale jej nie ma. ;) 

QD_OLEDY potencjał mają świetny. Sporo większy niż oledy.  I super, jest przełom po kilkuletniej stagnacji w oledach.

Temat mocno mnie ciekawi, na razie QD_OLEDy obserwuję. I mocno im kibicuje. Jeszcze mają za małe przekątne żebym myślał o ich zakupie. Zamawiać do domu i amatorsko testować dla testowania zwyczajnie mi się nie chce w takim układzie ;) Może uda się gdzieś popatrzeć na taki tv, w miejscu gdzie będą rozsądne warunki.

Czas działa na moją korzyść. Zobaczymy czy pojawią się jakieś kwiatki. Jak będzie z trwałością matryc i ich świeceniem, itp. Pewnie jeszcze doszlifują technologię (w końcu to pierwszy wypust). Może wydadzą filmy, które pokażą ich przewagę. Może Samsung poprawi swoje algorytmy mapowania tonów, a Sony pochyli się nad lepszą obsługą ruchu (ilość ustawień) i gier. Może Samsung zacznie wspierać DV? Może uda się zrobić ciemną powłokę ekranu w qd-oledach, tak żeby była lepsza czerń przy świetle, czy w dzień. Itd, itp.

A może......         .....zmienią się procedury testowe. Wtedy wszystko będzie pasować i qd-oledy będą niepodzielnie rządzić. ;) Tylko trzeba będzie zapomnieć o tym nieszczęsnym Schootout'e 2022   ;)

 

P.S.

Dobra już nie gdybam i nie bije piany w  temacie wyników Shootoutu. Pożyjemy zobaczymy. Widzę, że @pmcomp zabrał się do rzeczy i zaczyna robić się ciekawie. :)

@pmcomp dzięki za pierwsze wrażenia, czekamy na więcej :)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, misfit napisał:

Poza tym OLED Samsunga, podobnie jak te od LG, mają dla mnie cholernie dokuczliwą wadę w postaci stopniowego przyciemniania obrazu w długotrwałych ciemnych scenach w HDR. Można to sobie wyłączyć, ale wiąże się to z wejściem do menu serwisowego.

Mógłbyś podpowiedzieć, który to parametr? Gwarancja się skończyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powieszony, zainstalowany.

Na szybko ... obraz OK jak na TV bez kalibracji.

Niestety nt. funkcjonalności mogę rzucić tylko kilka fucków.

Po pierwsze w załączonej instrukcji obsługi nic nie ma !!! Nie wiem jak ten TV podłączy, skonfiguruje i obsłuży nawet 30-o latek, który nie ma pojęcia o technice i elektronice. A juz na pewno będą miały problemy osoby starsze. Opis jak sparowac pilota znalazłem na ... piankowym opakowaniu pilota. Nigdzie w instrukcji nie ma ani słowa. Do tego już co najmniej kilka razy mi się rozłączył. Był dość długo ładowany przez USB-C. Niestety nie wiem dlaczego mam takie problemy bo nigdzie nic na ten temat nie moge przeczytać. Bez pilota obsługa przez ten jeden przycisk na dolej krawędzi telewizora to jakis żart. Nie doś że go trudno wymacać to ... już napisałem.

Pobiegałem trochę po tym menu i ... ponownie wrócę do pilota. Tak minimalistyczny kawałek goowna widziałem jedynie w eGreat A5. Ale tam i tak obsługuje sie to to łatwiej. W Samsungu wszędzie gdzieś trzeba wchodzić. Nie ma np. klawisza info, żeby sprawdzić co mam ktualnie włączone, jakie, parametry obrazu i dźwieku, jaka rozdzielczość, czy i jaki HDR. To jakiś koszmar i totalna porażka. Web OS od LG nauczyłem się w pięć minut, tutaj latam jak wariat już od ponad dwóch godzin. W LG pilot ala myszka jest genialny w porównaniu do tego kawałka plastiku ze zbyt małą ilością klawiszy. No i jak na razie Tizen nawet się nie umywa do Web OS.

Sorry Samsung. Zróbcie porządną instrukcję obsługi gdzie jest jak chłop krowie na rowie opisane co i jak obsługiwać bo tu trzeba wszystkiego szukać i się domyślać gdzie jest. A jak już się znajdzie to co to robi.

Masakra !!!

 

Oby jutro zaświeciło słońce.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby pozbyć się tego gówna na moim staruszku C7 wystarczy ustawić TCP Enable = Off (jest w zakładce 12. OLED). Tyle, że jeśli ktoś karmi często swojego OLEDa programami informacyjnymi, itd. to radzę tę opcję z powrotem włączać po zakończonym seansie filmowym ;)

 

Edytowane przez misfit
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bojów z Samsungiem ciag dalszy.

Uruchomiłem aplikację do sterowania TV przez wi-fi na iOS. Oczywiście na początku wielki ZONK, bo aby używać tej aplikacji nalezy najpierw zarejestrować konto na Samsungu. A po kiego wała ??? Ja wiem, Samsung chce za darmo wiedzieć co jak i kiedy oglądam. Wrrrrrrrr.

Zarejestrowałem, zainstalowałem, połączyłem z TV, nie bez problemów, dopiero za trzecim razem. Działa i to nawet dość intuicyjnie, za to plusik. Nawet znalazłem klawisz INFO.

 

Niestety mój ten super pilot dalej żyje własnym życiem. Malutki czerowny LED miga na nim po podłączeniu do zasilania USB-C. Zapewne trwa ładowanie ale kiedy to się dzieje to pilot nie działa, nie komunikuje się z TV. Po odłączeniu od zasilania pilot nie działa i nie daje znaku życia. Zauważyłem, że działał jak ta dioda świeci światłem ciągłym. Jak napisałem nie mam gdzie się dowiedzieć bo instrukcji pilota i jego obsługi nie dostałem w formie papierowej. Zaraz spróbuję poszukać w necie. Może ciągle nienaładowany? A wcześniej pokazywał info, że naładowany, siedział w ładowaniu ze dwie godzimy non-stop. Wrrrrrrr.

Jak na razie masakra masakra ... na szczęście mam 14 dni na zwrot. 

Wrrrrrrr.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem instrukcje obsługi w necie ... po angielsku. Po polsku brak. Nie żeby mi to przeszkadzało ale ... polskie prawo mówi, że polska instrukcja być musi. Jesli Samsyng myśli, że w takiej postaci jak dołączyli do TV w postaci papierowej to ... gratuluję. Jutro ją zeskanuję i tu zamieszczę. Żenada !!!

Zabieram się do czytania.

 

To jest instrukcja do pilota: https://downloadcenter.samsung.com/content/EM/202209/20220917035513001/BN68-13841A-01_Leaflet-Remote_QLED LS03_ZG XN ZT_L05_220304.0.pdf , jakieś jaja.

Nie ma ani słowa o sytuacji gdy dioda na pilocie miga. Ma sie świecić podczas ładowania.

 

A to jest manual dołączony do TV, w tej wersji nie ma polskiego, ja na papierze mam. Co nic nie zmienia bo ... W TYM MANUALU NIC NIE MA !!!: https://downloadcenter.samsung.com/content/EM/202209/20220917035518001/BN68-14529B-01_UM_QS9XB_ZG XN ZT_L05_220527.0.pdf

Popatrzcie, scyzoryk mi sie w kieszeni otwiera.

 

Tu znalazłem kompletny manual do TV. Taki w języku polskim powinien być dołączony do TV. Ten jest in english: https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202210/20221007165443572/BN81-22795C-560_EM_OSNDVBEUB_EU_ENG_221005.0.pdf

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pmcomp za info. Jak  dalej tak będzie szło, to zapowiada się na niezłą epopeję z tym Samsungiem. ;)

Cierpliwości życzę, pewnie będzie warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroby wieku dziecięcego, tak jak można sie było tego spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...