Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Brak instrukcji obsługi w pudle i niedziałający poprawnie pilot to nie są choroby wieku dziecięcego niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzających niedoróbek trochę ma, aż dziwne. A jak powiedz obrazowo, bo to w sumie kluczowy aspekt do oceny - jest smakowicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest ewidentnie trafiony. Nie ładuje się ani przez ładowarkę USB-C ani przez ten panel fotowoltaiczny.

To tak jakbym wyjechał nówką Mercedesa S Klasse z salonu bez działającego układu kierowniczego.

Masakra i wstyd, żeby Samsung w produkcie klasy premium tak dawał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obraz nie jest skalibrowany więc na razie jest gorszy od starego LG. Dotyczy to materialu w SDR.

Dzisiaj pobawię się materiałem z BD-UHD to cos wiecej napiszę.

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Ambient
Nie działa co opisywaliście w teście, pewnie tego nie sprawdziliście i Samsung leci sobie w kulki, bo nie można dodać swoich grafik.

Ani za pomocą pilota w menu , ani za pomocą aplikacji.

Nie widzę folderu, jaki podaje instrukcja 😕

Przesiadłem się z Philipsa 7601.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa niezgodnosc z umowa. Dlatego jak tak bardzo kocham Samsunga :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie usterki pilota dokonane na Call Center Samsunga. Czas oczekiwania na nowy pilot około tygodnia 😪. Uszkodzony pilot mogę sobie zostawić na pamiątkę. Pani z Call Center bardzo miła, "wyglądała" na zaadaptowaną w Polsce Ukrainkę ale ... kompetentna. Wiedziała, że LED w pilocie może migać, pomimo że w instrukcji nie ma o tym nawet słowa. Zapewne to nie pierwszy raz ;) . Nie zadawała głupich pytań i nie "kazała" robić jakiś oczywistych rzeczy. Kontakt serwisowy zdecydowanie na plus, czas usunięcia problemu zdecydowanie na minus.

 

Wracamy do TV. Wczoraj wieczorem pilot "na sznurku" trochę podziałał. Pobawiłem się trochę opcjami i zapoznałem głębiej system Tiesen. Nie jest tak straszny jak wyglądał na pierwszy rzut oka. Trochę podobny do WebOS ale jednak inny. Nigdzie nie znalazłem np. opcji włączenia czy zaprogramowania nagrania na HDD podłączony pod USB. Znalazłem za to opcję przypomnienia o programie komunikatem. Powtórzę, że obsługa tym pilotem jest jednak bardziej upierdliwa niż pilotem standardowym dla TV. Wykonanie funkcji wymaga często więcej clicków i latania po ikonach TV. Powtórzę, opcja myszy w LG jest genialna, tu trzeba się nalatać po ekranie kursorem. Z dużej chmury mały deszcz i zaświeciło słonko. Z tym Tiesenem da się żyć, na pewno jest lepszy przynajmniej od starego systemu Panasonica i na pewno od wielkiego zła czyli Androida czy GoogleTV jak to sie teraz nazywa. Z pwodu problemów z pilotem musiałem bawic się aplikacją Samsunga ba iOS czyli SmartThings. Jesli ktoś lubi bawić się ciężkim telefonem, bardzo proszę, jego wybór. Dla mnie jest to niewygodne, TV jest zbyt ciężki. Pilot Samsunga lezy super w ręku i wszystko obsługuje się ... kciukiem. Sprawnie i przyjemnie. Celowalność w klawisze jest duuuużo lepsza niż w starym pilocie do LG E6 i nawet lepsza niż w pilocie do LG C1. Klawiszy jest tak mało, że "kciuk" łatwo zapamiętuje pozycje klawiszy. Pilot idealny dla mnie to coś pomiędzy C1 i S95B :)  ... jeszcze takiego nie wyprodukowano.

 

Teraz o ergonomii przyłączeniowej ... niestety fatalna. Tak to wygląda:

02CNmXTvTOg5XyM2SpjvQl7-8.fit_lim.size_1

 

Jeśli telewizor wisi to praktycznie dostęp do gniazd jest prawie zerowy. W 65" do gniazd nie dostaniemy się z boku. Nawet jesli uchwyt daje miejsce na włożenie ręki. Jest po prostu za daleko. Od dołu teoretycznie się da o ile uchwyt da trochę miejsca na operowanie ręką ale trafi się raczej tylko w te gniazda od dołu, w te z boku nie ma szans. Oczywiście wszystko w ciemno bo oczu się tam nie włączy. W LG E6 dostep był łatwiejszy, wszystkie gniazda HDMI i USB z boku i blisko. W  LC C1 jest cos pomięczy E6 i tym Samsungiem. I przede wszystkim w LG można łatwo włożyć i wyjąć moduł CI. W E6 zrobiono to genialnie bo moduł wkłada się od góry i nie jest wsuwany blisko ścianki tylnej. łatwa możliwość operacji nawet w ciemno. W C1 jest już wyraźnie gorzej bo moduł wsuwa się z boku. Natomiast w Samsungu moduł CI umieszcza się w dokładane gniazdo umieszczone pod ta klapką pomiędzy bocznymi HDMI i nogą. Na szczęście można tą klapkę zdjąć na stałę ale i tak po powieszeniu TV dostęp w ciemno jest praktycznie zerowy. Dla mnie to poważna wada ponieważ ja często zmieniam moduł CI pomiędzy różnymi telewizorami. W końcu po to on jest żeby był łatwo instalowany i mobilny. Wtedy płace jeden abonament w Canal+ a nie kilka :) .

Generalnie moim zdaniem należy wszystkie gniazda uzbroić w kable przy montażu przed powieszeniem na ścianie. Ja włożyłem 4 kable HDMI, 2 krótkie kable przedłużające USB z gniazdami do podłączenia urządzeń tak że do tych gniazd jest dostęp, kabel antenowy DVT, kabel antenowy SAT i kabel wyjścia optycznego toslink.

O braku wyjścia słuchawkowego na małym jacku wiedziałem przed zakupem. Szkoda, czasamy wyjście analogowe dźwięku czasem się przydaje. No cóż, w dzisiejszych czasach rządzą słuchawki z BT. Ten brak jest całkowicie akceptowalny, a wada pomijalna. Bardziej szkoda mi np. wejścia component.

Mam nadzieję, że to wszystkie minusy tego telewizora. Jesli ktoś postawi TV na nodze będzie miał łatwiejszy dostęp ale taki TV to się raczej wiesza.

 

Jestem już umówiony na kalibrację TV, wtedy pobawię się obrazem. Jak opisano w teście kolory wpadają fabrycznie w czerwony. Fabryczne tryby KINO dla SDR i FILMMAKER dla HDR nie sa złe ale ... moim zdaniem TV należy skalibrować.

Pozdro

 

 

Wracając do gniazd.

W E6 wygląda to tak:

8wvTMI.jpg


zmwbXE.jpg

 

Dojście do szczeliny na moduł CI od góry, jest tam jak włożyć rękę i nawet manewrować w ciemno:


8FBW99.jpg

 

 

Dostęp jest prosty. W 77C1 niestety jest podobnie ciężko jak w Samsungu. Do tego chyba w LG dwa gniazda HDMI są na wprost prostopadle do panela tylnego i do ściany, co może powodować duże trudności podłączenia kabla przy uchwycie dającym małą odległość od ściany.

 

Pozdro

 

Moje zdjęcia dotyczą modelu 55" czyli 55E6. W modelu 65E6 gniazda przyłączeniowe są tuż przy lewej krawędzi telewizora:

E6_Desktop_zoom_08.jpg

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-OLED65E6V

Jak dla mnie to jest wzór ergonomii położenia gniazd przyłączeniowych. Jak widać dzisiaj producenci TV mają ten "problem" głęboko gdzieś na zasadzie martw się kliencie sam. A wszystko to w pogoni za "cienizną" TV.

 

Tak jest w LG 65C1:

oled65c1-D-07v.jpg

lg-c1-rear-100912229-orig-100912449-larg

 

Do trzech gniazd HDMI i jednego USB mozna dostać się z boku, nawet w ciemno. Podobnie do gniazda CI. Na pewno manewrowan ie będzie utrudnione ale łatwiejsze niż w przypadku 65S95B.

Jak napisałem, dla mnie wzorem jest tutaj stareńki LG E6.

 

I jeszcze jedno. Założenie wieszaków. W Samsungu mamy dostepny standard VESA 20x30 cm. Nigdzie w instrukcji nie podano jakiej średnicy mają być śruby. Jest to fi 8mm. Długość zależna od wieszaka, u mnie ok. 35 mm. Śruby nie mogą być zbyt długie bo nie wejdą w "obudowę" TV. Oczywiście jak będą ciut zbyt długie od strony wieszaka można zastosować podkłądki.

 

 

 

W 65S95B w celu podłączenia modułu CI używa sie takiego adaptora:

https://allegro.pl/oferta/samsung-oryginalny-adapter-do-kart-ci-common-inter-7047320025?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=CjwKCAiA68ebBhB-EiwALVC-NqW-i1xrIDiL2jOJfGWGtqQGGzW0KMSmWb2HuuLgeXIv5ziLe7Z8sRoC9N8QAvD_BwE

Jest na wyposażeniu TV.

To zdjęcie z innego modelu TV Samsunga ale zasada połączenia jest identyczna:

28149i707FEA2F2B58F4AD?v=v2

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 23:49, pmcomp napisał:

Brak instrukcji obsługi w pudle i niedziałający poprawnie pilot to nie są choroby wieku dziecięcego niestety.

TV wygląda tak jakby faktycznie był projektowany na szybko. Zauważ że Samsung ogłosił go nagle wiosną jakoby w odpowiedzi na wcześniej zaprezentowanego Sony A95K na tej matrycy. Coś w tym jest, może obie firmy były dogadane że QD-OLED trafi pod strzechy w 2023r, a Sony sie ostatecznie wyłamało a Samsung musiał szybko odpowiedzieć. To właśnie może tłumaczyć te niedoróbki.

Edytowane przez Waldo94
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozwiązanie jest niezłe bo jest więcej miejsca żeby wsunąć moduł. Jak na obrazku powyżej. Adapter lekko odstaje od obudowy TV i lekko się rusza. Niestety w S95B to gniazdo i adapter są tak daleko że nie ma szans przy powieszonym TV, jak opisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waldo94 napisał:

TV wygląda tak jakby faktycznie był projektowany na szybko. Zauważ że Samsung ogłosił go nagle wiosną jakoby w odpowiedzi na wcześniej zaprezentowanego Sony A95K na tej matrycy. Coś w tym jest, może obie firmy były dogadane że QD-OLED trafi pod strzechy w 2023r, a Sony sie ostatecznie wyłamało a Samsung musiał szybko odpowiedzieć....

Mam nadzieję, że ktoś z Samsunga poczyta ten wątek, przekaże do działu R&D i nastepny model wypuszczą z bardziej dopracowaną ergonomią gniazd przyłączeniowych.

To tak jakby kupować wypasione auto premium tylko z obrazka i z parametrów technicznych i PR-u na prospektach. A za kierownicą auta trzeba zasiąść osobiście i sprawdzić "czy dosięgamy" do pedałów i jaka jest ergonomia w środku. Tutaj jest podobnie.

Zresztą jak widać na zdjęciu tego adaptera CI Samsung też potrafi to zrobić dobrze bo w tym przykłądzie dostep do gniazd jest dużo lepszy, na tym zdjęciu niestety nie widać jak daleko jest od krawędzi TV.

 

Da się ??? :) 

Jak ktoś chce oszczędzać energię to ...:

jP2mA4.jpg

 

 

klasa G wygląda zdecydowanie gorzej niż nowoczesne pralki czy lodówki :) :) :) .

A w trybie HDR to już "trzeba trzymać się za kieszeń" ;) .

 

Piszę o tym bo kiedyś narzekano jakie to plazmy są prądożerne w stosunku do LCDków. Niestety telewizory z HDR, szczególnie OLEDy też nie należą do oszczędnych.

Pozdro

 

 

PS. dobre silniki benzynowe np.niedoładowane V8 też potrafią chlać ale ile jest z nich fanu !!!

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, pobawiłem obrazem, HDRem itp. czyli tym co mlode misie lubia najbardziej.

Zapuscilem Top Gun Maveric, ktory ostatnio ogladalem na moim projektorze.

Zacznę od … dzwieku.  Z telewizora. Dla mnie … rewelacja !!!. Prawie tak dobry jak ze starej belki JVC. No trochę brakuje :) . Ale to nie jest przepaść. A te stare daja jakosciowo lepszy dzwiek od tych nowych. Uwierzcie, w moich oczach to wielki komplement. Na prawde w tym aspekcie inzynierowie Samsunga sie postarali. Nie wiem jak to zrobili ale moze to wplyw zakupu Harman Kardona, a co za tym idzie JBLa. Brawo !!!. W obu moich LG dzwiek jest gorszy.

Jesli chodzi o obraz tu na razie jeszcze troche do idealu brakuje. Zdecydowanie ten TV potrzebuje kalibracji. Moim zdaniem z efektow HDR da sie wycisnać wiecej. Obraz jest „zbyt kontrastowy” w HDR kosztem jasności i przede wszystkim kosztem utraty szczegółów w czerniach i w ciemnych scenach. Jest potencjał.

W fabrycznych ustawieniach i tak tryb HDR „chodzi” lepiej niż w SDR. W SDR widać czerwony zafarb.

Cdn.

PS. wcale nie ma przepasci w tym tytule pomiedzy projem JVC RS520 a tym OLEDem. Poczekajmy na kalibrację. A do tego potrzebny sprawny pilot 😛.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapuścilem Transformers. Tu braki w czerniach sa wyraźniejsze ale efekty HDR sa za[beeep]iste. Ten TV daje radę :) . Az nie mogę doczekać sie wizyty Maćka.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno … 65” vs. 55”.

Jak to w sypialni … wielkośc ma znaczenie :) .

A czy Maxigra czy Braveran to …


Zapuściłem Whiplash z BD-UHD … najlepszy materiał do testowania czerni w czerniach.

Przykro mi ale w trybie fabrycznym w czerniach jest masakra. Wszystko zlane :( . Żadnych szczegółów.

Kalibracja durniu … kalibracja, parafrazujac klasyka.

 

Tak jak przewidywałem, starsze filmy wygladają lepiej.

The Fifth Element BD-UHD, wydanie Canal+ w 24p z porządnym bitratem wyglada obłędnie.

 

Jak beda porzadne czernie to bedzie gut. :) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wołaj tak szybko Maćka, daj mu najpierw pograć/pogrzać się z 200-250h 👌

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Nie wołaj tak szybko Maćka, daj mu najpierw pograć/pogrzać się z 200-250h 👌

A co to jest ... halogen jak w projektorze? ;) 

Jakieś źródło informacji, że emiter światła w QD-OLED zmienia swoje parametry w czasie na początku używania? Daj jak masz jakis link.

 

 

No to kolejny ZONK ... albo ten model albo mój egzemplarz ... nie nagrywa !!!

W instrukcji jest napisane, całkiem rozsądnie, że funkcja nagrywania i timeshift działa wyłącznie z programów telewizyjnych, czyli z tunerów. Podłączone i wykorzystywane mam dwa: SAT albo DVB-S/S2 jak kto woli i cyfrowa TV naziemna czyli DVB-T/T2. Ustawiony mam tryb tunera SAT z modułem dostępu.

Nie mam żadnych funkcji nagrywania, które powinny byc dostepne w menu TV.

Oczywiście wcześniej podłączyłem do portu USB twardy dysk. Twardy dysk zgłosił się ale ... tylko w trybie dostepu do niego w celu odtwarzania:

vfmnaW.jpg

Co najciekawsze ta opcja pojawia się z dostępną przestrzenią prawie 200GB, a dysk ma pojemność 500GB i był sformatowany albo pod: FAT, FAT32, exFAT i NTFS. Każdy system rozpoznawał.

Nie pojawiła się opcja sformatowania twardego dysku do celów nagrywania na TV Samsunga. Tak się działo np. w LG. W instrukcji wyczytałem, że dysk musi być w NTFS i tak sformatowany pod Win dysk podłączałem. Ze skutkiem jw.

Sprawdziłem mniejszy dysk 320GB omen w omen od Samsunga. TO SAMO !!!

RENCE opadają !!! Ma ktoś z Was jakiegoś pomysła ???

Kolejny moim zdaniem wielki problem.

Po naciśnięciu klawisza info TV pokazuje rozdzielczość i inne parametry wyświetlanego sygnału tylko dla opcji wbudowanych tunerów DVB-T i DVB-S:

KmumRa.jpg

 

Super, tylko to jest rozdzielczość sygnału wejściowego, a nie wyświetlanego.

Dla Netflix wygląda to tak:

yPQGFi.jpg

 

Pytanie: czy ten TV dokonuje upscalingu do 4K? Jeśli tak to gdzie to się ustawia?

 

Pozdro

 

 

 

Czy sie nie ustawia i zawsze jest upscaling do 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby pozbyć się tego gówna na moim staruszku C7 wystarczy ustawić TCP Enable = Off (jest w zakładce 12. OLED). Tyle, że jeśli ktoś karmi często swojego OLEDa programami informacyjnymi, itd. to radzę tę opcję z powrotem włączać po zakończonym seansie filmowym
 
To jest tylko na Lg i Samsung? Bo do Sony nie ma instrukcji.
 
Zapuścilem Transformers. Tu braki w czerniach sa wyraźniejsze ale efekty HDR sa za[beeep]iste. Ten TV daje radę  . Az nie mogę doczekać sie wizyty Maćka.
To Maciej jeszcze jeździ po klientach? Myślałem, że tylko pracownicy.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sk_uter napisał:


To Maciej jeszcze jeździ po klientach? Myślałem, że tylko pracownicy.

 

Ja mam specjalne przywileje :) … ma do mnie rzut beretem ;) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja nie jest tutaj potrzebna, strata pieniędzy. Ten TV ma super obraz.

Wczoraj TV zgubił kartę sieciową i musiałem go twardo resetować.

Edytowane przez jodlasty
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

 

No to kolejny ZONK ... albo ten model albo mój egzemplarz ... nie nagrywa !!!

 

Zadzwoniłem dzisiaj ponownie na infolinię Samsunga i ... już wiem czemu mój TV nie nagrywa. Ano nie nagrywa ponieważ tego nie potrafi !!! :) :) :) .

I co najciekawsze Samsung uważa, że wszystko jest w najlepszym porządku ponieważ w instrukcji obsługi na stronie 118 widnieje taka informacja:

"Nagrywanie programów

Bieżący program lub przyszłe programy można nagrywać przy użyciu urządzenia USB zamiast nagrywarki wideo.

Ta funkcja może nie być obsługiwana w zależności od modelu lub regionu geograficznego."

 

Otrzymałem informację, że telewizor na rynek polski nie posiada funkcjonalności nagrywania. Przypominam, że rzeczona instrukcja obsługi nie znajdowała się w pudle wraz z zakupionym telewizorem ani w języku polskim ani w żadnym innym :) .

Na zadane pytanie na jakim rynku ten model telewizora ma taka funkcjonalność Pani odpowiedziała, że ... nie wie i odesłała mnie na strony Samsunga w każdym kraju (sic!). Czyli klient musi sobie sam sprawdzić na np. niemieckiej, włoskiej czy portugalskiej stronie, czy tam oferowany ten telewizor ma nagrywanie. Pani obsługuje tylko rynek polski i nie ma takiej wiedzy. Czyli Samsung nie ma globalnej bazy wiedzy? Ja takich tłumaczeń nie kupuję. Pani wmawiała mi jeszcze, że ten telewizor hardware'owo nie jest identyczny tylko, że na każdy rynek sprzedawany jest ... inny, w innej wersji. Moim zdaniem bzdura totalna, to są identyczne telewizory różniące się oprogramowaniem gdzie region czyli to oprogramowanie zmienia się wybierając kraj instalacji podczas pierwszej instalacji i uruchamiania. Dlaczego? Bo tak się robi na całym świecie.

Wciskają kit. Moim zdaniem po prostu ten TV nie ma tej funkcjonalności, co w dzisiejszych czasach jest kuriozum. To tak jakby auto klasy premium np. BMW, Mercedes czy Audi w swoich topowych modelach nie oferowali np. radia z nawigacją albo klimatyzacji.

Na podstawie tej sytuacji skłaniam się do postawionej wcześnie przez jednego kolegę tezy, że ten TV był projektowany na szybko aby jak SONY wypuścić QD-OLEDa jeszcze w 2022 roku.

 

 

Ciekawe czego jeszcze ten TV nie ma, a co jest standardem na rynku ???

 

Ale jaja :) .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Super obraz dla każdego znaczy co innego :) .

Jasne, nie będę z tym dyskutować.

Każdy robi co uważa.

Ja kieruję się swoimi doświadczeniami, już miałem taką usługę.

Co do telewizora, na razie jestem bardzo zadowolony.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony A95K jest nagrywanie i nawet pozytywne zaskoczenie, bo na jednym kablu dvb-t2 mogę nagrywać i oglądać drugi kanał jednocześnie. Jedyny brak time shift.



Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Sk_uter napisał:

nawet pozytywne zaskoczenie, bo na jednym kablu dvb-t2 mogę nagrywać i oglądać drugi kanał jednocześnie. 

 

Ale chyba tylko w obrębie jednego MUXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jodlasty napisał:

Jasne, nie będę z tym dyskutować.

Każdy robi co uważa.

Ja kieruję się swoimi doświadczeniami, już miałem taką usługę.

Co do telewizora, na razie jestem bardzo zadowolony.

Jak napisałem w trybach fabrycznych giną detale w czerniach. Film Whiplash pokazuje to dobitnie. Wszytskie sceny kiedy zespół gra w sali. Tu masz próbkę tych scen. Na trybach fabrycznych wszystko w czerniach się zlewa. A np. czarny t-shirt musi się odcinać od czarnego tła. Spodnie też mają inny odcień czerni. Popatrz:

 

51l-ALDLPZL._AC_SY580_.jpg

 

BTW to jest znakomity film :) .

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...