Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

W nasze ręce prawie miesiąc temu trafił w końcu pierwszy ekran OLED od Samsunga - S95B! Mieliśmy naprawdę dużo czasu by wnikliwie przetestować tą elektryzującą wszystkich nowość. Elektryzującą bo przecież nikt się nie spodziewał, że koreański producent wprowadzi do sprzedaży organiczne telewizory. Przecieki okazały się jednak prawdą i koreański producent postanowił stworzyć własny panel samo-emisyjny o nazwie QD-OLED detronizując tym samym wieloletniego lidera rynku paneli organicznych czyli LG Display. Diametralnie różni się on od konwencjonalnego panelu produkowanego przez LG. Z założenia, nowy typ matrycy, posiada wszystkie zalety technologii OLED, czyli idealną czerń i nieskończony kontrast obrazu, ale także wnosi udoskonalenia w innych aspektach. Przede wszystkim posiada większą jasność oraz lepsze pokrycie szerokiej palety barw na które czekaliśmy od lat w temacie OLED. Póki co, w ofercie Samsunga dostępny będzie tylko jeden model w dwóch rozmiarach: 55 i 65 cali. Producent zapowiedział jednak dostępność innych rozmiarów w kolejnych wydaniach. Zapraszamy do testu, w którym dogłębnie sprawdzimy telewizor pod kątem różnych aspektów obrazu oraz podzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy Samsung podzieli się swoimi matrycami QD-OLED z kimś jeszcze (poza Sony) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. W tym roku po prostu to inne firmy nie kupiły tych matryc z różnych względów. Sony zrobiło bardzo odważny krok i wygrało w 2022 we flagowcach OLED razem z Samsungiem. Za rok pewnie wszystkie flagowce różnych firm będą na QD-OLED. Ciekawe co z LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że coś się ruszyło z ekranami. Mocny telewizor/technologię wypuścił Samsung.

Jedyne co mi przeszkadza (pomijam już brak obsługi DV oraz brak większych przekątnych), to słaba czerń absorpcyjna przy oglądaniu w dzień. Może jednak z czasem producenci coś tu zaradzą.

Przy moich preferencjach/guście to nr 1 jeśli chodzi o obraz na chwilę obecną. Trzeba tylko odrobinę poczekać, czy jakieś "kwiatki" przy nowej technologii nie wyskoczą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Groszek napisał:

Jedyne co mi przeszkadza (pomijam już brak obsługi DV oraz brak większych przekątnych), to słaba czerń absorpcyjna przy oglądaniu w dzień. Może jednak z czasem producenci coś tu zaradzą.

no faktycznie - w dzień ta czerń wygląda jak na Kuro gdy porównywałem go z plazmą panasa st60 - zupełna padaka - a w ciemności już Kuro był bezproblemowo lepszy.

może stąd się bierze ta super jasność? zrobiliby taką powłokę jak ma LG i z 1000 nitów zostałoby 850.

na marketingowych papierach LG by to na pewno wykorzystało. w tabelkach HDTVPOLSKA i RTINGs "przełomu" by nie było widać.

niestety ale dla mnie szara czerń w dzień to masakra - ma być czarno zawsze - może Sony da porządną powłokę - no i będzie DV

58 minut temu, Groszek napisał:

Jedyne co mi przeszkadza (pomijam już brak obsługi DV oraz brak większych przekątnych), to słaba czerń absorpcyjna przy oglądaniu w dzień. Może jednak z czasem producenci coś tu zaradzą.

no faktycznie - w dzień ta czerń wygląda jak na Kuro gdy porównywałem go z plazmą panasa st60 - zupełna padaka - a w ciemności już Kuro był bezproblemowo lepszy.

może stąd się bierze ta super jasność? zrobiliby taką powłokę jak ma LG i z 1000 nitów zostałoby 850.

na marketingowych papierach LG by to na pewno wykorzystało. w tabelkach HDTVPOLSKA i RTINGs "przełomu" by nie było widać.

niestety ale dla mnie szara czerń w dzień to masakra - ma być czarno zawsze - może Sony da porządną powłokę - no i będzie DV

ciekawe jaki kontrast wyszedłby gdyby zmierzyć tą "szarą czerń"

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z spadkiem HDR przy dłuższym oglądaniu? W teście Vincenta Samsung słabo na tym wypadł. Sony A95K nie miał tego problemu. Dlaczego w teście nic nie jest o tym wspomniane?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze byłby to TV referencyjny gdyby … obsługiwał Dolby Vision :) .

  • Plusik 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada obiecująco. Brawo za jasność i jednorodność koloru białego pod kątami. Bardzo dobrze ze coś ruszyło na rynku OLED'ów, może LG  weźmie się za większe innowacje ;)

Minusem może być brak DV w Samsungu no i ciekawe kiedy zejdą na Ziemie z cenami.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 14:24, Gmeru napisał:

 

ps. Zobaczcie co dzisiaj zrobił Samsung. SZACH MAT. 55" za... 5999 zł.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-qd-oled-55-65-s95b-promocje-black-friday-media-expert/

Warto przeczytać regulamin tej promocji: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/campaign/tvs/promocja-oled/Regulamin_CASHBACK_OLED_v12102022.pdf

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna liczba telewizorów objeta promocja to 2450 sztuk.

 

BTW aktualna cena cena rynkowa netto tych telewizorów (po odliczeniu VAT) jest niższa od ceny brutto telewizorów po odliczeniu 2000 zł. Regulamin promocji wyraźnie stanowi, że TV nie może być zakupiony na fakturę z NIPem nabywcy i nie może być od tego zakupu odliczony VAT. Czyli promocja ma sens tylko i wyłącznie dla "zwykłych" konsumentów. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :) . Ponownie odsyłam do zalinkowanego regulaminu.

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się kupić za 8,8 K w 65" bez jakiś mega negocjacji 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 13:33, qazar napisał:

Mnie udało się kupić za 8,8 K w 65" bez jakiś mega negocjacji 

Można dużo taniej ale po mega negocjacjach ;) .

Zakupiony. Zobaczymy jak toto świeci na własne oczka we własnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Zobaczymy jak toto świeci 

sprawdzisz bok-w-bok z oledem lg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klaus71 napisał:

sprawdzisz bok-w-bok z oledem lg?

Na początku grudnia mogę porównać z C9 😉 tyle, że 77"

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

sprawdzisz bok-w-bok z oledem lg?

Mógłbym ale jedynie z LG E6, a to model z 2016 więc wiadomo co będzie górą. Ten Samsung go właśnie zastepuje.

Do stawiania go w salonie obok 77C1 jakoś nie mam motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qazar napisał:

Na początku grudnia mogę porównać z C9 😉 tyle, że 77"

super - ciekawe jak to jest z tą "niby szarą" powłoką w qd-oledach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

super - ciekawe jak to jest z tą "niby szarą" powłoką w qd-oledach

napiszę, to dosć łatwo porownać. Zrobie zdjecia LG i S w tych samych warunkach.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

napiszę, to dosć łatwo porownać. Zrobie zdjecia LG i S w tych samych warunkach.

 

Z tymi zdjęciami to dałbym sobie spokoj jeśli nie chcesz sobie zmienić opinię na no właśnie ! 

Dla mnie lubię Czytać co Napiszesz ale o foto to daj .... Pozdrawiam :):)::) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zeobisz fotke w tych samych warunkach oswietleniowych dobrym aparatem w identycznych parametrach w trybie manual fotki będa wiarygodne.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Mógłbym ale jedynie z LG E6, a to model z 2016 więc wiadomo co będzie górą.

idealnie - też mam E6. wg mnie te stare oledy nie mają co się wstydzić - jak ktoś nie jest fanem 500nitów na białej planszy to spoko one dają radę.

zwłaszcza jak ta "szara czerń" od światła w pokoju okaże się rzeczywiście zauważalna w porównaniu z "pure kuro" na oledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria E ma dwie podstawowe wady: przezroczysta otoczka czy chmurka ala maskowanie Predatora dookoła ruchomych obiektów, szczególnie widzialne w sporcie np. piłka kopana. A druga to kolorowy zafarb bieli.

Ma za to jedna niepodwazalna zalete: nieziemskie 3D.

:) .

A seria C1 ma odwrotnie: super obraz, niezła jasnosc z panelu EVO (tylko duze przekatne) oraz … brak 3D.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

super - ciekawe jak to jest z tą "niby szarą" powłoką w qd-oledach

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gmeru napisał:

 

no mam nadzieję że taka masakra jest tylko na wyłączonym panelu - w sklepie nie wyglądało to źle ale tam jest też mega jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mega jasno to jeszcze powinno być gorzej ;) Jakby to była masakra to nikt by się nie zachwycał nad tymi telewizorami. Referencji nie daje się masakrom 😜 Skoro padają ciągle pytania np. o ten aspekt to naprawdę mam wrażenie, że nie każdy obejrzał ten film. Wiem, że ma 30min ale po to go nagraliśmy by rozwiać jak najwięcej wątpliwości. Także tych związanych z powłoką...W nim też jest pokazane, że brak Dolby Vision na Samsungu nie robi żadnej różnicy. Jeżeli nie każdy mógł dotrzeć na wykład i pokaz na audio video show to ten film naprawdę wiele wyjaśnia. Plus oczywiście kanał Vincenta który zawodowo nagrywa filmy (my tylko w wolnych chwilach): https://www.youtube.com/c/hdtvtest

Podsumowując moje doświadczenia z QD-OLED oraz zwykłymi OLED na WRGB:

1. Jak ktoś chce mieć najlepszy obecnie telewizor na rynku do wieczornych seansów to QD-OLED ma o klasę wyższe parametry względem najlepszych OLED TV jakie do tej pory były dostępne i są. HDR i kolory dużo lepsze. Czerń wieczorem taka sama jak na WRGB OLED.

2. Jak ktoś ogląda filmy w słońcu albo przy mocnym świetle to czerń na QD-OLED jest nieco słabsza. Nie polecam takich warunków NIGDY do oglądania jakiegokolwiek telewizora czy to LCD, czy też obojętnie jakiego OLED TV. QD-OLED przypomina mi trochę plazmę ;) Magia zawsze pojawia się przy wieczornych seansach. Czyli w dzień nieco lepiej sprawdzi się WRGB OLED ale będzie miał sporo słabszy HDR oraz węższy gamut kolorów (ale jednak nadal 100 DCI-P3 czyli 99% obecnie dostępnych materiałów filmowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...