Skocz do zawartości
Gmeru

Wielki test telewizora Samsung Neo QLED QN95A! Technologia Mini LED to krok milowy na który czekaliśmy wiele lat

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2021 o 01:19, Gmeru napisał:

Totalna ściema. Serio...Chyba z godzinę patrzyłem na oba te modele w redakcji oko w oko i w życiu czegoś takiego nie było a sprawdzałem wiele filmów (na foto jest demo...).

No chyba jednak nie jest to ściema...
Fragment wklejam z recenzji
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

We had a chance to compare Samsung QN90A / QN95A side-by-side with Sony X90J (full review coming later). 
The latter has fewer dimming zones but stays true to the source. Even in 'Movie' mode with the various dynamic picture systems deactivated, 
Samsung's TV employs dynamic tone-mapping to make HDR video look brighter as evidenced by these photos (both TVs in HDR 'Movie' mode). 
The scene on Samsung's TV looked almost like day. It should have looked like dusk.


Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Our findings above relate mainly to HDR video because with SDR content, meaning everything not in HDR, zone dimming is employed less aggressively (unless you use Dynamic or Standard mode). Pictures look more balanced and there are fewer distractions. Samsung has a good video processor but we recommend that you deactivate the various dynamic systems including the "AI" features as they tend to degrade the picture and make it look artificial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 01:30, Grendel napisał:

No chyba jednak nie jest to ściema...
Fragment wklejam z recenzji
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

We had a chance to compare Samsung QN90A / QN95A side-by-side with Sony X90J (full review coming later). 
The latter has fewer dimming zones but stays true to the source. Even in 'Movie' mode with the various dynamic picture systems deactivated, 
Samsung's TV employs dynamic tone-mapping to make HDR video look brighter as evidenced by these photos (both TVs in HDR 'Movie' mode). 
The scene on Samsung's TV looked almost like day. It should have looked like dusk.


Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Our findings above relate mainly to HDR video because with SDR content, meaning everything not in HDR, zone dimming is employed less aggressively (unless you use Dynamic or Standard mode). Pictures look more balanced and there are fewer distractions. Samsung has a good video processor but we recommend that you deactivate the various dynamic systems including the "AI" features as they tend to degrade the picture and make it look artificial.

To jest nic, bo detale przynajmniej są na miejscu 

Tu to jest dopiero masakra 

QN90A vs Q8FN

 

received_1710667312457280.jpeg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 01:30, Grendel napisał:

No chyba jednak nie jest to ściema...
Fragment wklejam z recenzji
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

We had a chance to compare Samsung QN90A / QN95A side-by-side with Sony X90J (full review coming later). 
The latter has fewer dimming zones but stays true to the source. Even in 'Movie' mode with the various dynamic picture systems deactivated, 
Samsung's TV employs dynamic tone-mapping to make HDR video look brighter as evidenced by these photos (both TVs in HDR 'Movie' mode). 
The scene on Samsung's TV looked almost like day. It should have looked like dusk.


Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Samsung QN95A review

LEFT: SONY X90J. RIGHT: SAMSUNG QN95A/QN90A

 

Our findings above relate mainly to HDR video because with SDR content, meaning everything not in HDR, zone dimming is employed less aggressively (unless you use Dynamic or Standard mode). Pictures look more balanced and there are fewer distractions. Samsung has a good video processor but we recommend that you deactivate the various dynamic systems including the "AI" features as they tend to degrade the picture and make it look artificial.

Flatpanels z fachowymi testami niema za wiele wspólnego (gud wideo procesor LOL). I nigdy nie miało gdybyś śledził ich dokładnie oraz ze zrozumieniem czytał umieszczane tam testy od wielu lat a nie teraz. Popełniają mnóstwo błędów - samo postawienie telewizorów obok siebie i włączenie good procesorów nie wystarczy. Fachowe testy to rtgins czy hdtvtest. Tam polecam się udawać po dodatkowe opinie jak jakiś szukasz a nie randomowe filmy/zdjęcia z sieci, które można sobie nagrywać na 100 sposobów wedle uznania i pokazywać różne bzdury.

Ja sobie siedzę z @Maciej Koperi piszę co widzę w takich warunkach używając sprzętu oraz co najważniejsze współpracując z osobą(Maciej) o których flatpanels może tylko pomarzyć. Czy muszę coś więcej dodawać? Chyba tylko tyle, że na zdjęciu wspomniane modele na których po mega dokładnym ustawieniu obejrzałem wiele wycinków filmów z płyty np. Grawitacja, która rozkłada swoim czarnym kosmosem większość LCD). Widzisz jakie tutaj są warunki? Jaki jest pokój redakcyjny? Zapytaj flatpanels czym testują i w jakich warunkach 😉Nie raz miałem okazję na wyjazdach zagranicznych przed pandemią posłuchać ich na żywo a raczej zobaczyć jak nie mają nic do powiedzenia gdy pojawia się trudniejsze pytanie jak stoimy z innymi dziennikarzami. rtings czy hdtvtest nie musisz bo z nimi działamy od lat i doskonale wiem jakimi są profesjonalistami. Reszta świata może im co najwyżej buty polerować w temacie testów telewizorów. Ten Samsung to BARDZO dobry telewizor i żadne pseudo filmy tego nie zmienią. A, że konkurencja jest duża? Normalne. Wybór jest bardzo trudny.

Test Samsung Neo QLED QN95A MiniLED porównanie z oled.jpg

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiszajs z906🤣 🤣🤣 Widać jaka tu profeska na pełnej 😄

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kolam napisał:

Logiszajs z906🤣 🤣🤣 Widać jaka tu profeska na pełnej 😄

A o sprzęcie do testowania tv coś napiszesz? Pewnie trochę się znasz.

W dniu 23.07.2021 o 22:09, Czychu3 napisał:

Tak wygląda ten tv:

 

U Rusków ten tv ma matrycę IPS, no chyba robi to sporą różnicę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kolam napisał:

Logiszajs z906🤣 🤣🤣 Widać jaka tu profeska na pełnej 😄

Panie anonimie z kwietnia tego roku z bardzo fajnymi postami z przeszłości (xD widzę króluje) - w sumie zamiast cię zignorować ze względu na posty jakie do tej pory stworzyłeś to jeszcze chwilę coś napiszę. Pewnie przyda się innymi NOWYM czytelnikom - nie każdy śledzi nas od lat tylko od miesięcy. Ja na nich słucham w redakcji Spotify - do uprzyjemniania dnia są znakomite - nic lepszego do kompa nie znam - dają dużo basu za śmieszne pieniądze a na tym mi zależy :) Do poważnego audio chętnie zapraszam na odsłuch do domu :)Zarówno do kina jak i do stereo. Chętnie też poczytam jaki to ty masz sprzęt - forum jest właśnie od takich dyskusji i wymiany poglądów. Co do sprzętu pomiarowego telewizorów, projektorów i monitorów to obecnie w głównej walizce (a jest ich wiele w tej redakcji):

  • Spektroradiometr Jeti Specbos 1211
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • OPPO UDP-203
  • I kilka kluczowych zabawek w tym np. do pomiaru input laga w 4K HDR (jedyni w kraju to mierzymy)

Jak masz jakieś cenne uwagi co można jeszcze dokupić to czekam z niecierpliwością. Ale może od razu oszczędzę ci czasu: nie ma nic lepszego co można by jeszcze dokupić :)Problem jest bardziej w tym aby umieć to wykorzystać. Bo cena nawet ponad 250 000 zł za wszystko z głównego sprzętu jest pewnie dla niektórych ok tylko jeszcze trzeba wiedzieć "co i jak" oraz mieć dedykowany pokój do takich zabaw. A to "co i jak" zdobywamy się od 2006 roku a nie od wczoraj.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie tylko dodam że ten telewizor nie jest dla mnie, dokładnie chodzi o oddanie kolorów - cytat z recenzji "Telewizor stosuje bardzo wiele zabiegów mających na celu sztucznie podbijać i przejaskrawiać obraz". Zawsze wybierałem urządzenie które oddaje najbliżej naturalne kolory , nieważne czy to TV czy aparat fotograficzny. Nie lubię podbarwień. Ale najważniejsze aby była mocna konkurencja wśród producentów na rynku - to dla nas konsumentów najkorzystniejsze, jest z czego wybierać. Pozdrawiam

P.S. Wiem że wakacje ale ostatnio mało tych testów TV

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tracer10 napisał:

Cacy za to Rtings i portal Gmaru oba opłacone przez Samsunga.

czyli wszyscy biorą ? ale tylko od Samsunga? a co jak Sony lub LG chciałoby zapłacić? :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tracer10 napisał:

No i mówiłem, że tak będzie hahaha.

Wyłonił sie Gmeru i nagle Flatpanels jest be i amatorzy wogóle bez dwóch zdań, randomowe zdjęcia mają i ściema wogóle. Cacy za to Rtings i portal Gmaru oba opłacone przez Samsunga.

Jeżeli to ma być wyznacznikiem to gratulacje.

Weź chłopie lepiej zdejmij już ten artykuł z głównej o QN95 bo za długo tam jest, kto miał się najarać na ten NAJLEPSZY NA ŚWIECIE TV już przeczytał 50x ten artykuł, a cała reszta nim już wymiotuje widząc co dzień.

A90J nawet połowy tego czasu nie wisiał na głównej.😄

O G1 nawet nie wspomnę.

Przepraszam ale kim ty jesteś od decydowania co się dzieje na portalu? Dodatkowo jesteś w błędzie: to nie jest najlepszy telewizor na świecie ale w czołówce najlepszych? Zdecydowanie tak. Sam korzystam prywatnie z qledów Samsunga +85 cali od wielu już lat (właściwie co roku przesiadam się na nowszy model o praktycznie tym samym rozmiarze tyle, że siedzę w modelach flagowych 8K) i w salonie zdaje egzamin doskonale. Wielki uniwersalny ekran, który chodzi całe dnie. A dlaczego Samsung? Bo przyzwyczaiłem się do onecoonect i nie będę już nigdy ciągnąć tak długich kabli hdmi z tak dużego ekranu - obecnie są to maksymalnie metrowe odcinki hdmi 2.1. Dodatkowo najlepiej pasuje mi do grania > ma wszystko z nowoczesnych funkcji w Tizen (chociażby niezbędny FreeSync) a do tego matrycę VA z filtrem kątowym. Mnie osobiście taka konfiguracja pasuje najbardziej - zależy mi na kontraście i wysokim HDR pokazywane na bardzo dużej przekątnej. Do PS5 czy Xbox Series X perfekto.

  • Lubię 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu (lipiec 2021, stan na 26 dzień) jesteś jednym z 1 160 255 unikalnych użytkowników na portalu. Dziękuję za opinię. Śledzę setki komentarzy na portalu DZIENNIE - uwierz mi, że gdy na portal wchodzi ponad milion użytkowników w miesiącu to każdy lubi coś innego i nikomu nie dogodzisz :)Forum natomiast traktuję bardziej osobiście bo jest totalnie niszowe i tutaj dyskutujemy sobie właśnie np. o tym co mamy, co lubimy, że spotkałem się z człowiekiem z rtings czy robimy kalibracje z Vincentem z hdtvtest - bo na forum siedzi część pasjonatów (których takie ciekawostki ciekawią) a nie tylko naburmuszonych krzykaczy itd. Jak chcesz dla nas pracować to zapraszam z CV. Kto wie, może będziesz kiedyś decydować co gdzie wisi i jak długo :) A i trochę "siana" zarobisz. Pozdrawiam!

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tracer10 napisał:

 

W imieniu użytkówników portalu apeluję abyś zdjął test QN95 z głównej albo przesunął na bok, w dół, gdziekolwiek.

 

Masz kolego moje upoważnienie do takich żądań? Nie przypominam sobie abym komuś czegoś takiego udzielał...

Mam ten TV w domu od dwóch tygodni i nie zauważyłem żadnych z opisywanych "bug'ów", a jest on jeszcze przed kalibracją. Ja go posiadam fizycznie i jestem póki co bardzo zadowolony choć nikt mi za to zadowolenie nie płaci. Natomiast Ty jesteś zwykłym trollem. Takim bardzo pospolitym. A na nie wystarcza Raid....

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam też test qleda, nie przeszkadza, bo nie czytam portalu .
Tylko forum.
A w domu mam 2 topowe qledy z 2018 i 2019,.z obu jestem zadowolony.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Czychu3 napisał:

Mniej naturalne kolory ma ten qled, przeżółcone, przejaskrawione.

 

A kolega widział to "na żywo" czy wyszperał w necie? BTW. problem żółci to chyba już od jakiś trzech lat istnieje w różnych LCD tej firmy ale z doświadczenia wiem, że można to zminimalizować. A jaskrawość? Kwestia ustawienia/kalibracji. 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyk banik za obrażanie bo dostałem kilka zgłoszeń od innych użytkowników. Odpocznij sobie kilka tygodni od forum - dobrze ci zrobi. Takiego stylu wyrażania się na pewno nie będziemy tutaj tolerować.

 

Godzinę temu, Czychu3 napisał:

Mniej naturalne kolory ma ten qled, przeżółcone, przejaskrawione.

 

Ja tutaj widzę na pierwszy rzut oka amatorskie wywody bez żadnych pomiarów (przejrzałem cały ten kanał na szybko i nie widzę by ktoś coś mierzył tylko nagrywa filmy na oko, porównuje filmy - fajne, spoko, zawsze to dodatkowa wiedza. Ale żeby na tej bazie oceniać jakość kolorów? Nie ma najmniejszego sensu). Kolory się kalibruje i bez problemu da się te dwa telewizory sprowadzić praktycznie do takich samych nastaw w przypadku oddania barw. Dodatkowo skąd wiesz, że ten lew nie powinien być właśnie tak nasycony bo źródło takie było? No właśnie. A trybów fabrycznych każdy z tych modeli ma wiele - można sobie nagrywać wiele takich filmów i każdy będzie pokazywał inne kolory.

Poniżej cytaty z testu w naszej redakcji. Oczywiście wszystko to dotyczy wiernego oddania barw czyli tak jak film został pokolorowany w studio. Jak ktoś przedstawi rzetelnie wykresy oraz jak skalibrował oba ekrany, możemy rozmawiać czy lew jest bardziej czy mniej nasycony gdy film był kolorowany w studio filmowym. Reszta trybów i rozmowa na temat barw inna niż po fachowej kalibracji, zawsze będzie subiektywną oceną. Jedni wolą brunetki a inni blondynki i takie tam...
 

Samsung QN95A:

"Oddanie barw pozwala się wyregulować do pewnego stopnia. Samsung zapewnia mnogość parametrów kalibracyjnych w tym celu. Balans bieli po kalibracji wygląda prawie idealnie. Czasami algorytm lokalnego wygaszania potrafi nieznacznie zmienić kolor szarości, ale jest to zjawisko minimalne. Barwy wypadają naturalnie w większości przypadków, choć niektóre z nich pozostają lekko przesycone, lub zabarwione innym odcieniem."

Sony A90J:

"Fabryczne ustawienia Sony A90J, tj. te w trybie “Imax Enhanced”, tudzież w ustawieniu “Własny”, są niezłe, ale okazuje się, że mogą być jeszcze lepsze. W oglądaniu zgodnie z oryginalną wizją reżysera przeszkadza rozjaśniony obraz w czerni (przez zbyt niską gammę) i niepoprawny ton (ochłodzony, zdominowany przez błękity). To powoduje, że obraz nie posiada takiej głębi jakiej spodziewalibyśmy się po telewizorze OLED i jest nieco wyprany z barw. Na szczęście bogactwo funkcji kalibracyjnych jest duże i sytuację można bez problemu poprawić. Po kalibracji jest blisko do ideału, choć nieznaczne rozjaśnienie w czerniach nadal pozostaje i niektóre odcienie żółtego mają lekko czerwonawy odcień."

Oddanie barw pozwala się wyregulować do pewnego stopnia. Samsung zapewnia mnogość parametrów kalibracyjnych w tym celu. Balans bieli po kalibracji wygląda prawie idealnie. Czasami algorytm lokalnego wygaszania potrafi nieznacznie zmienić kolor szarości, ale jest to zjawisko minimalne. Barwy wypadają naturalnie w większości przypadków, choć niektóre z nich pozostają lekko przesycone, lub zabarwione innym odcieniem.
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-neo-qled-qn95a-mini-led-test-recenzja/4/"
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam QE65QN91A od kilku dni.. Ze względu na bardzo jasny salon z dużą ilością okien oraz żółte pasy często oglądanej stacji bez odnowionej koncesji nie rozważaliśmy OLEDa. Przesiadka nastąpiła z Sony 55XE9305 - także modelu z dobrym HDR. 

Moje spostrzeżenia (kolejność przypadkowa): Tizen dużo szybszy i wygodniejszy niż Android; bardzo dobra powłoka antyrefleksyjna; idealne kąty widzenia, nie dostrzegam strat w kolorach czy czerni; kolory, ich nasycenie bajka; dobra współpraca z Xbox Series X; czerń w mojej ocenie doskonała, a co ważne, film oglądany w dzień nie traci nic ze szczegółów jeśli są ciemne sceny; jak na tak cienki tv bardzo dobry dźwięk z wbudowanego audio, płynność obrazu fajna, raczej bez artefaktów, duży zakres regulacji. Obudowa dobrej jakości, wszystkie porty z prawej strony, dobrze oznaczone, ultra cienka ramka - przy 65 calach robi to duże wrażenie. Sama matryca bez wad, równomiernie podświetlona, bez winietowania i poświat. Dużo lepsza niż w Sony. AirPlay działa bardzo fajnie i sprawnie, nie zawiesza się. Apki streamingowe działają płynnie i błyskawicznie. Na koniec najważniejsze: jasność w SDR i HDR rewelacyjna, duży skok w powołaniu do i tak dobrego już Sony XE9305. 

Z rzeczy które mnie zaskoczyły na minus: Sony lepiej sobie radził z niektórymi ruchomymi elementami (typu ogrodzenie, pasiasta, kraciasta odzież, itp). Tutaj pojawiają się artefakty i migotanie tego typu elementów, ale to szczegół. Na razie nie udało mi się tego zwalczyć ustawieniami. Funkcja wstawiania ciemnych klatek nie do wykorzystania - ekran migocze jak kiedyś tv z aktywnym 3D, jest dużo ciemniejszy. Ekran na firmowej nodze nie nadaje się do domu z kotami lub dzieciakami, jest mało stabilny i naprawdę łatwo można go przewrócić. 

Z tego miejsca chciałbym pogratulować zespołowi z HDTVPolska - oba tv kupiłem po Waszych testach - były dla mnie konkretne i przystępne. Miałbym tylko uwagę, iż przyszłe testy powinny być mniej syntetyczne - zwłaszcza jeśli chodzi o płynność, szczegółowość i gradację.

Edytowane przez DamianWr
  • Plusik 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DamianWr napisał:

 idealne kąty widzenia, nie dostrzegam strat w kolorach czy czerni

ale qn91 chyba nie ma powłoki kątowej - czyli ma kąty jak matryca VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

ale qn91 chyba nie ma powłoki kątowej - czyli ma kąty jak matryca VA?

Ma :)

Różnice są w głośnikach (ilość) i braku One Connect Box. Różnica w cenie wyniosła 3100 zł, więc tym bardziej nieopłacalny byłby zakup QN95A.

 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie czy w trybie gry ( neo Qled 95A ) 

Lepiej używać HGiG czy nie używacie? 

Chciałbym uzyskać w grach optymalną jakość HDR. Jak koledzy mają ustawione? Warto to włączyć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Oled 65 C9 na Neo Qled  95A 75 cali ... obraz jest praktycznie identyczny jak na Oled ( czern ) Duży plus to jasność i jakość hdr ! Nie widziałem jeszcze tak Dobrego hdru.

Mam oczywiście kilka pytań do posiadaczy Neo Qled. Mam do tv podłączone xbox series X i ps5. Na C9 był poziom czerni hdmi na niski ,w tym samsungu z automatu jest na Auto. 

Sprawdziłem na średni zdecydowanie lepsze kolory w grach ( warto zmienić w tv ustawienia z auto na średnie? ) 

Kolejne pytanie czy ktoś używa trybu inteligentny? Jest tam tryb dźwięku który śledzi obiekty na ekranie,  czy ta funkcja działa tylko w trybie inteligentny? Chciałbym sprawdzić ta funkcje dźwięku. 

Czy conet box może stać z boku kolo ekranu ? 

Nie będzie ciepło  negatywnie wpływać na telewizor ? Boję się go wkładać do półki bo tam się całkiem może grzać. Czy może tak stać jak na zdjęciu? 

20210920_102806.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko ci odpowiem, że one connect spokojnie może tam stać :) Trochę byczy jest więc raczej bym go nie chował w szafkę.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gmeru napisał:

Na szybko ci odpowiem, że one connect spokojnie może tam stać :) Trochę byczy jest więc raczej bym go nie chował w szafkę.

Dziękuję Ci za odpowiedź,  czy możesz mi pomóc i odpowiedzieć na pozostałe pytania?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...