Skocz do zawartości
Gmeru

Wielki test telewizora Samsung Neo QLED QN95A! Technologia Mini LED to krok milowy na który czekaliśmy wiele lat

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2021 o 11:03, Atmos napisał:

Jeśli dla ciebie obraz (czerń) jest identyczny jak na oled to obojętnie co ustawisz i tak nie zobaczysz różnicy 😉

Widzę że musisz hejtowac telewizor którego na oczy nie widziałeś, którego nie posiadasz.

Szkoda mi takich ludzi, jedyny cel krytykować coś czego nie mam, czego nie mogę mieć? 

Ha Ja zmieniam tv każdego roku! I mogę spokojnie porównać i ocenić, na żywo nie z filmów na YT ... żenada 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 95A śledzenie obiektu na ekranie ( dźwięk) działa tylko w trybie inteligentnym? 

Czy nie trzeba trybu inteligentnego używać, by z tego skorzystać? 

Dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2021 o 17:41, Gmeru napisał:

Nie wiem o co komu chodzi oprócz tematu czerni bo nie mam czasu tego analizować. Mnie chodzi o to, że QN95A ma prawie perfekcyjną czerń i tyle. A zaraz go pewnie zjedzą MiniLED Philips czy TCL (na papierze to robią a jak będzie w rzeczywistości to się okaże po testach i pomiarach). Hisense 9 MiniLED już wiem, że tego nie zrobił bo go widziałem. Ale za krótko z nim obcowałem jeszcze. To są wnioski "na pierwszy rzut oka". Reszta dyskusji to jest moja luźna opinia.

Są podobne ale nie są takie same. Przynajmniej w tych co mierzyliśmy (65 cali oba). Wiem, że wszędzie generalnie jest opinia, że to to samo i dla laika tak będzie. Ale jak już wejdziemy w szczegóły to raz wygrywa jeden a raz drugi. Może w końcu uda się niedługo wrzucić test QN91A to będzie porównanie (podkreślam: QN91A bo z głowy nie wiem czym się różni QN90A - chyba dostępność w zależności od marketu?). 

I jak tam sytuacja ? jest szansa, że pokaże się test QN91a lub QN90a ? wiadomo w końcu czy to ten sam model ?:)

Mam już LG OLED c8 model i teraz chciałem TV do salonu, i mocno się zastanawiam nad modelem 85 cali ale z tego co widzę to tylko jest dostępny model QN90a w Polsce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru...

ja też poproszę o test QN91A. Telewizor już mam, ale jestem bardzo ciekawy opinii fachowców. Ciekawe czym się różni od modelu QN95A?

A jeśli chodzi o różnice między QN91A  a QN90A to o ile udało mi się ustalić , ten pierwszy ma matrycę VA a drugi IPS.

 

Edytowane przez gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić qn95 w wersji 85 cali ale okazuje się, że nigdzie w Polsce nie ma możliwości zakupu z montażem na ścianie … Teoretycznie jest taka możliwość w eurortvagd ale po wyborze tej opcji jest ona anulowana, dzwoniłem do nich i okazuje się, że nie mają wykwalifikowanych ludzi do montażu…
 

Czy jest tutaj ktoś mądry i ma wiedzę czy jest szansa na dostęp tego modelu np w mediaexpert gdzie można zakupić tv z montażem?:) niestety nie mają tego modelu jest tylko qn85 wersja 85 cali lub oled 77 i 83 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się kompletnie nie wiem co wybrać. Miałem 3 lata lg b7 i nie wiem czy iść znowu w o.ed 65 lg c11 czy zaryzykować i kupić qn91 w 75 calach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Migot napisał:

Ja się kompletnie nie wiem co wybrać. Miałem 3 lata lg b7 i nie wiem czy iść znowu w o.ed 65 lg c11 czy zaryzykować i kupić qn91 w 75 calach...

Ja mam oleda c8 65 cali i jestem bardzo zadowolony, a teraz postanowiłem kupić samsunga qn95 85 cali do salonu, chce sam zobaczyć czy będę widział różnice :) no i wolę 85 cali niż np oleda 77 bo to zawsze 8 cali więcej:)

Edytowane przez Daruin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daruin napisał:

Ja mam oleda c8 65 cali i jestem bardzo zadowolony, a teraz postanowiłem kupić samsunga qn95 85 cali do salonu, chce sam zobaczyć czy będę widział różnice :) no i wolę 85 cali niż np oleda 77 bo to zawsze 8 cali więcej:)

O to daj proszę znać jak wrażenia i czy da się oglądać LCD po oledzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Migot napisał:

O to daj proszę znać jak wrażenia i czy da się oglądać LCD po oledzie :)

Z chęcią jak znajdę sklep który mi go sprzeda z montażem na ścianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to cacko:) okazało się, że przez firmę morele była możliwość zakupu z montażem na ścianie, Panowie mają być w środę u mnie,

Jakieś porady na co zwrócić uwagę?:)

Mam małego stresa jak ekipa poradzi sobie z montażem 85 cali,

Ale też zauważyłem, że była tylko jedna sztuka dostępna, bo po moim zakupie już nie ma tego modelu dostępnego na morele.net oraz w eurortvagd... taka ciekawostka 

Edytowane przez Daruin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem to cacko:) okazało się, że przez firmę morele była możliwość zakupu z montażem na ścianie, Panowie mają być w środę u mnie,
Jakieś porady na co zwrócić uwagę?:)
Mam małego stresa jak ekipa poradzi sobie z montażem 85 cali,
Ale też zauważyłem, że była tylko jedna sztuka dostępna, bo po moim zakupie już nie ma tego modelu dostępnego na morele.net oraz w eurortvagd... taka ciekawostka 
Jaki dokładnie model 85 cali zakupiłeś?

Czy ten model jest pozytywnie oceniany qe85qn85aat ?


Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 09:03, Daruin napisał:

Kupiłem to cacko:) okazało się, że przez firmę morele była możliwość zakupu z montażem na ścianie, Panowie mają być w środę u mnie,

Jakieś porady na co zwrócić uwagę?:)

Mam małego stresa jak ekipa poradzi sobie z montażem 85 cali,

Ale też zauważyłem, że była tylko jedna sztuka dostępna, bo po moim zakupie już nie ma tego modelu dostępnego na morele.net oraz w eurortvagd... taka ciekawostka 

Miałem już różne uchwyty. Ale gdy zakupiłem uchwyt Vogel's W50080 to stwierdzam, że wszystkie inne to tylko koło uchwytów stały. Mam tego Samsunga 75' i sam montowałem uchwyt na ścianie. Jedyne co było mi potrzebne to pomoc szwagra przy zawieszeniu. Jeśli jeszcze nie kupiłeś uchwytu to się nie zastanawiaj tylko kup właśnie taki. Na nim tv jest maksymalnie blisko ściany co skutkuje estetyką. 

Edytowane przez krecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 09:03, Daruin napisał:

Jakieś porady na co zwrócić uwagę?:)

Co dokładnie chciałbyś wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv wisi już na ścianie, 85 cali robi wrażenie i do tego sounbar daje dużo pod kątem dźwięku:)

Obraz pierwsza klasa chociaż oled który mam chyba lepiej daje rade w ciemnych scenach 

W dniu 1.11.2021 o 20:27, Andy_LIs napisał:

Jaki dokładnie model 85 cali zakupiłeś?

Czy ten model jest pozytywnie oceniany qe85qn85aat ?


Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

Kupiłem model którego dotyczy to forum :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam tv z serii QN rozmiar 75 cali od kilku dni, i mam podejrzenia iż dostałem model z ekspozycji, gdzie w systemie tizen mogę sprawdzić licznik godzin ?

mialem kiedys podobna sytuacje z phlipsem z allegro ktory kupilem jako nowy a po sprawdzeniu w systemie android mial prawie 4000 godzin przelotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na 100% czy wiadomo że QE65QN90AATXXH to IPS czy VA?
100% VA

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ja może troszkę z innej beczki. Zareklamowałem 75Q90 za którego dostałem zwrot i teraz nam dylemat co kupić.
Mam zamówiony 75QN95A za 11500zl. Wszedzie najtaniej po 14-15k.
Chciałem pójść w oleda lecz pamiętam, że rok temu miałem obok siebie LG Cx i Q90t i był oled dla mnie za ciemny. Teraz jedynie w grę wchodziłby LG C1 lecz nie sądzę, że jest dużo jaśniejszy. Chętnie wysłucham opinii. Ogólnie z Q90t byłem zadowolony lecz brakowało mi lepszej czerni i mniejszego bloomingu. Wiem że 75QN95A ma 1000~ Stref wygaszania i ta czern jest już zbliżona do olejowej. Oczywiście mógłbym kupić A90j Który tak wszędzie zachwalany lecz kosztem cali i musiałby być to 65 cali a to troszkę mi się nie widzi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mini-qledy okażą się równorzędnym partnerem oledów na rynku, po prostu każdy wedle własnych preferencji dostanie wybór: precyzyjne odwzorowanie obrazu na poziomie pojedynczego piksela oraz totalna czerń vs wysoki HDR i lepsza żywotność matrycy. Oczywiście bezkonkurencyjne będą w przyszłości micro-ledy, które zapewne jako produkt ostateczny dostaną jeszcze kwantowa kropkę dla zapewnienia szerszej palety barw, bo to jest w tej chwili szczyt szczytów tej technologii, natomiast będzie to wąska gama telewizorów z najwyższej półki = drogich, z rozdzielczością 4K liczoną od min. ok 80 cali wzwyż. Miniaturyzacja syntetycznych diod ma niestety swe ograniczenia, w teorii można upakować FHD w mniejsze celaże 80> ale wówczas rośnie wielkość piksela, ale nie to jest największym problemem. Niemożliwe staje się tu zniwelowanie przestrzeni pomiędzy diodami, co przy danej odległości od ekranu względem odpowiadającemu jemu celażowi, może wywoływać pewien dyskomfort, niczym podczas oglądania meczu w zbyt bliskiej odległości na telebimie, kiedy mamy wrażenie jakby ktoś nakrył ekran moskitierą. W tej sytuacji może się okazać że aby uzyskać komfort piksela przy jednoczesnym zachowaniu odwzorowanego detalu należałoby tu zaopatrzyć się w ekran od 120 cali wzwyż. Oj tanio nie będzie, na pewno te lepsze multipleksy w takie ekrany się zaopatrzą. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Czy czy jest możliwość aby sprawdzić w modelu QN95a czas pracy TV?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się trochę nie pod temat podpytam.

Zagwozdka brzmi czy wziąć w 55 cali qn85a czy q80a?
ADS , mini led i ponad 500 stref wygaszania vs VA, 50 stref, zwykły led. Cena prawie identyczna.

Trochę oglądania pod kątem, trochę na wprost. Filmy z napisami, trochę sportu, trochę odbić od akwarium wieczorem i od okna w dzień i bądź tu mądry. Dzień/noc – 60/40.

Blooming to coś co mi się nie podoba ;)

Próbowałem OLEDa Philipsa ale odbicia i cukierkowość mi nie podpasowały.

TLC 825 był jakiś zazieleniony.

Podpowiecie który lepszy? przeczytałem testy z Geexa i naprawdę nie wiem który. Pozdro Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tak z innej beczki mam pytanie. Ostatnio gdy odpaliłem grę na swym qn95a to zobaczyłem niepokojące zjawisko na ekranie. Otóż na białym tle widać 2 pasy które są lekko mówiąc irytujące. Czy coś takiego podlega reklamacji tv? Czy będę musiał z tym już żyć? Dodam tylko, że na filmach przy jasnych scenach też to widać.

20230812_121103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można próbować, ale wątpliwe 😬 Tym bardziej znając serwis szajsunga 🤭 To na początku go nie sprawdzałeś pod kątem dse? 😅

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...