Skocz do zawartości
Redakcja

Przystawka Apple TV 4K drugiej generacji oficjalnie - mocny procesor, nowy pilot, HDMI 2.1! Ile będzie kosztować i kiedy w sklepach?

Rekomendowane odpowiedzi

Przystawka Apple TV 4K drugiej generacji oficjalnie - mocny procesor, nowy pilot, HDMI 2.1! Ile będzie kosztować i kiedy w sklepach?

Apple oficjalnie zaprezentowało odświeżoną przystawkę Apple TV 4K! Nowa wersja odtwarzacza otrzymała procesor A12 Bionic, zupełnie nowy pilot zdalnego sterowania, HDR z HFR i port HDMI 2.1. Funkcjonalność tego ostatniego standardu nie jest do końca jasna, ponieważ producent zapowiedział wsparcie dla maksymalnie 4K 60fps.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło info o 60 klatkach i pomyślałem, że nie dali HDMI 2.1, co byłoby idiotyczne, no ale jak widać po speckach wszytko jest na miejscu. Zwróciliscie uwagę, że kolejny gigant idzie w DolbyVision zamiast HDR10+. Jak tak dalej pójdzie to tylko Samsung będzie to wspierał...

Zastanawiam się czy brać, bo ATV3 które mam od lat działa dobrze jako AirPlay, a w C1 jest appka ATV+ która bardzo dobrze radzi sobie z DV i DA, więc chyba nie ma sesnu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 9000 napisał:

Zwróciliscie uwagę, że kolejny gigant idzie w DolbyVision zamiast HDR10+

Z HDR10+ korzysta Amazon i o ile w Polsce nie jest zbyt popularny to na Zachodzie jest to potentat porównywalny z Netlfix.

10 minut temu, 9000 napisał:

a w C1 jest appka ATV+ która bardzo dobrze radzi sobie z DV i DA

Co to jest C1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, somerset napisał:

Z HDR10+ korzysta Amazon i o ile w Polsce nie jest zbyt popularny to na Zachodzie jest to potentat porównywalny z Netlfix.

Co to jest C1 ?

Disney+ który niedługo prześcignie nawet NF też idzie w DV. 

Amazon ma trzy różne HDR, DV też wspiera.

C1 to model  LG OLED z 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 9000 napisał:

Disney+ który niedługo prześcignie nawet NF też idzie w DV

Prześcignie pod warunkiem ,ze nadal będzie rozdawany darmowo do abonamentów komórkowych 😉 .

7 minut temu, 9000 napisał:

Amazon ma trzy różne HDR, DV też wspiera

HDR PQ ,HDR 10 i HDR 10+ owszem są jednak w DV nic nie napotkałem - możesz podać tytuł materiału w takim formacie bym sprawdził u siebie.Ciekaw jestem czy DV z Amazon wygląda (subiektywnie oczywiscie) niż DV z Netflix , bo szczerze mówiąc HDR10+ na Amazon jest lepszy niż DV na Netflix.

Apple TV z kolei ma bardzo dobry obraz i pomiędzy włączonym a wyłączonym DV nie ma przepaści.

15 minut temu, 9000 napisał:

C1 to model  LG OLED z 2021.

Dziękuję za informacje-nie wiedziałem ,że Atmos z Apple jest dostępny na innych urządzeniach niż Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sebna napisał:

Czy wiadomo czy nadal będzie miał 1gbps Ethernet port?

 

Wiadomo - jest dokładna specyfikacja.

Oczekiwałeś 10Gbps ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaczar napisał:

Procesor z 2018r, trochę stary ...

Pytanie tylko, czy naprawdę potrzeba lepszego? Mam Apple TV 4K i ten system śmiga rewelacyjnie szybko - mimo że procek stary jak świat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pebe86 napisał:

Pytanie tylko, czy naprawdę potrzeba lepszego? Mam Apple TV 4K i ten system śmiga rewelacyjnie szybko - mimo że procek stary jak świat. 

a DV w 60fps działa? bo tu to reklamują jako nowość ale chyba i poprzednik to miał bo to nic wielkiego

chyba główna zaleta nowego to jak ktoś chce odpalić gierkę (np. emulator nintendo wii i sobie pograć w mario kart sprzed 15lat)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Wiadomo - jest dokładna specyfikacja.

Oczekiwałeś 10Gbps ? :)

Bomba dzięki. Haha nie, chciałem mieć pewność, że nie usunęli portu w ramach oszczędności. 

 

13 minut temu, klaus71 napisał:

a DV w 60fps działa? bo tu to reklamują jako nowość ale chyba i poprzednik to miał bo to nic wielkiego

chyba główna zaleta nowego to jak ktoś chce odpalić gierkę (np. emulator nintendo wii i sobie pograć w mario kart sprzed 15lat)

Poprawili że poprawnie odtwarza 24hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierki, to bzdura. ATV4k nie bedzie ani Plejka ani Szildem.

ATV 4k potrzebowalo i potrzebuje tylko jednej rzeczy.

Hacka.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sebna napisał:

Poprawili że poprawnie odtwarza 24hz.

no ale stary atv4k chyba też dostanie poprawkę - wszystkie poprawki - czyli w sumie co nowego w nowym jest czego nie ma stary?

guzik z boku na pilocie wykonanym z recyklingowalnego aluminium? :)

18 minut temu, binary napisał:

Gierki, to bzdura. ATV4k nie bedzie ani Plejka ani Szildem.

no właśnie - to po co większa moc skoro wszystko udźwignie stara atv4k?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, klaus71 napisał:

no ale stary atv4k chyba też dostanie poprawkę - wszystkie poprawki - czyli w sumie co nowego w nowym jest czego nie ma stary?

guzik z boku na pilocie wykonanym z recyklingowalnego aluminium? :)

no właśnie - to po co większa moc skoro wszystko udźwignie stara atv4k?

Znając Apple to w starym 24hz nie zostanie poprawione. Gdyby miało być to by już było poprawione a nie 3 lata później. Nowy ATV ma inny hardware w środku a to nie jest raczej problem softwarowy tylko brak odpowiednich zegarów na pokładzie starej jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

24Hz jest już poprawione w wersji beta tvOS 14.5 na obecnym Apple TV 

a szybszy procesor zawsze się przyda, będzie dłużej OS aktualizowany 

teraz nie za bardzo mam powód do wymiany na nowa wersje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jaczar napisał:

24Hz jest już poprawione w wersji beta tvOS 14.5 na obecnym Apple TV 

a szybszy procesor zawsze się przyda, będzie dłużej OS aktualizowany 

teraz nie za bardzo mam powód do wymiany na nowa wersje 

 

Nice. Dzięki za info. Co za matoły swoją drogą, że zajęło im to jedyne 4 lata od premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za Bareją: Audio HD passthrough i obsluga DV z plików mkv bym chciała najbardziej usłyszeć

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, user7878 napisał:

Idąc za Bareją: Audio HD passthrough i obsluga DV z plików mkv bym chciała najbardziej usłyszeć emoji6.png

Naiwnością jest oczekiwać uniwersalności od jakiegokolwiek rozwiązania (sprzętowego lub programowego) firmy Apple.

To ma działać w "magicznym" kręgu treści zatwierdzonych przez koncern.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, user7878 napisał:

Idąc za Bareją: Audio HD passthrough i obsluga DV z plików mkv bym chciała najbardziej usłyszeć emoji6.png

Od kiedy kontener MKV obsługuje HDR Dolby Vision ? Dajcie jakiś link do takiego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, UHD fan napisał:

Od kiedy kontener MKV obsługuje HDR Dolby Vision ? Dajcie jakiś link do takiego pliku.

Dałbyś już spokój - net jest "zawalony" takimi wersjami mkv z DV. Trudniej obecnie znaleźć pełne obrazy/struktury UHD DV.

Linki musisz sam znaleźć, ale zapewniam, że nie jest to trudne i wujek G. ci pomoże ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...