Skocz do zawartości
Redakcja

Przystawka Apple TV 4K drugiej generacji oficjalnie - mocny procesor, nowy pilot, HDMI 2.1! Ile będzie kosztować i kiedy w sklepach?

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, klaus71 napisał:

może im ten "wybrakowany" A12bionic zalega - to i wypychają wersję przestażałą już na start

a za rok kolejna wersja

Może tak być, aczkolwiek jako amator mogę powiedzieć, ze AV1 nie wydaje się magia nie do obsługi przez (jednak całkiem mocny) A12. Pytanie jednak czy wydaje mi się nie mija się z faktami i czy chłopcy z Apple „dołożą” czy czekamy na specjał edyszyn 2022/23?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z Apple mają to w nosie i słusznie. Mityczny AV1 niby zapowiedziany,  niby wchodzi, ale to nie jest tak, że z roku na rok inne kodeki na których stoi streaming znikną z rynku. Najnowszy Google Chromecast 4.0 też nie wspiera sprzętowo AV1. Podobnie dopiero co wydane boxy postrzegane jako dekodery do np Canal+ Online, Play Now TV czy Vectra TV Smart. Mało tego. Wszystkie obecnie wypuszczane laptopowe Ryzeny z zintegrowaną  Vegą na pokładzie również bez wsparcia AV1. Przykłady można mnożyć. Zetem do szerokiego upowszechnienia AV1 droga bardzo daleka i sprzęt się zdąży zestarzeć zanim stanie się bezużyteczny, bo czegoś tam nie wspiera. Bijcie dalej pianę. 

Edytowane przez zsrr
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś taki pantofelek (jakiś hu*, czy inny Adaś), który twierdził, że projektor się do niczego nie nadaje, a tv samsunga jest najlepsiejszy.

Poziom argumentów podobny ;)

3 godziny temu, zsrr napisał:

Chłopcy z Apple mają to w nosie i słusznie.

I tego się trzymajmy. Słusznie i naukowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zsrr napisał:

Ryzeny z zintegrowaną  Vegą na pokładzie również bez wsparcia AV1.

Ryzen pyknie dekodowanie AV1 na 20% mocy procka - więc po prostu mogli dlatego olać temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie gdzie jest jakiś materiał kodowany w AV1 ? Wymieńcie kilka źródeł. PLEASE

Kto nadaje teraz kontent AV1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Apple dostalo w 2020 nagrodę za swój kodek


https://www.emmys.com/news/awards-news/engineering-201008

Wprowadzony w 2007 roku Apple ProRes stał się wszechobecnym kodekiem wideo w branży filmowej i telewizyjnej. Zapewnia doskonałe zachowanie jakości obrazu źródłowego, a dzięki innowacyjnej konstrukcji algorytmu, szybkie kodowanie i ultraszybkie dekodowanie. Te dwie właściwości - w połączeniu z branżowym wsparciem licencjonowania i certyfikacji - sprawiają, że ProRes jest jednym z najczęściej używanych kodeków do kompleksowych przepływów pracy związanych z tworzeniem treści: od wysokiej jakości akwizycji po wydajną edycję, korekcję kolorów, pozyskiwanie i odtwarzanie transmisji oraz tworzenie efektów FX w celu opanowania dystrybucji i archiwizacji treści.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, UHD fan napisał:

Napiszcie gdzie jest jakiś materiał kodowany w AV1 ? Wymieńcie kilka źródeł. PLEASE

Kto nadaje teraz kontent AV1 ?

Tylko po co??? przecież Twój sprzęt i stara wersja media info... tego nie rozpozna... to po co??

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, UHD fan napisał:

Napiszcie gdzie jest jakiś materiał kodowany w AV1 ? Wymieńcie kilka źródeł. PLEASE

Kto nadaje teraz kontent AV1 ?

UHD fan cały czas czekam na relacje odnośnie pliku, który Tobie podesłałem w linku bo cisza jak makiem zasiał ... aż nie wierzę że ,, mowę ,, Ci odebrało :)

Jak tam DV MKV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] Media Info uaktualniony. Procedura wymagała odinstalowania starszej wersji. Aplikacja MI 21.03 nie nadpisuje się (u mnie PC z win 7 32bit) do nowszej wersji. Skutek taki, że teraz MI 21.03 pokazuje informację o HDR DV w tym pliku mkv. Tylko, że nic z tego nie wynika.

Oczekiwana relacja: żadne z trzech moich urządzeń z obsługą HDR DV ( TV, UHD BD player, media player UGOOS AM6PLUS) nie generują na ektanie TV z tego pliku flagi HDR Dolby Vision. Nie następują także stosowne dla HDR zmiany w menu TV.

WNIOSEK: kontener mkv jeszcze nie obsługuje HDR DV. TV musi pokazać logo HDR DV.  TV pokazuje HDR 10.

[2] poproszę jakiś inny plik mkv z HDR DV. Ten jest coś zwalony bo tsmuxer ma problem z rozpoznaniem: "track was not recognized" ?!

[3] Czy ty kiedyś już dałeś plik mkv Midway (intro) ?

CIEKAWOSTKA:

KIKI kupił monitor SAMSUNG. B. fajny ...

SAMSUNGu CJ89 43" 

 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, UHD fan napisał:

[1] Media Info uaktualniony. Procedura wymagała odinstalowania starszej wersji. Aplikacja MI 21.03 nie nadpisuje się (u mnie PC z win 7 32bit) do nowszej wersji. Skutek taki, że teraz MI 21.03 pokazuje informację o HDR DV w tym pliku mkv. Tylko, że nic z tego nie wynika.

Oczekiwana relacja: żadne z trzech moich urządzeń z obsługą HDR DV ( TV, UHD BD player, media player UGOOS AM6PLUS) nie generują na ektanie TV z tego pliku flagi HDR Dolby Vision. Nie następują także stosowne dla HDR zmiany w menu TV.

WNIOSEK: kontener mkv jeszcze nie obsługuje HDR DV. TV musi pokazać logo HDR DV.  TV pokazuje HDR 10.

[2] poproszę jakiś inny plik mkv z HDR DV. Ten jest coś zwalony bo tsmuxer ma problem z rozpoznaniem: "track was not recognized" ?!

[3] Czy ty kiedyś już dałeś plik mkv Midway (intro) ?

 

Wyciągasz błędne wnioski.

Jest tylko jeden oczywisty wniosek,  Twój sprzęt nie jest w stanie odczytać danych o DV z pliku mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojej wnioski są śmieszne... 

Podsumowanie

1. brak ci wiedzy

2. Ugoos na systemowym odtwarzaczu nie potrafi odczytać mkv z dv.

https://www.avsforum.com/threads/media-players-that-processing-dolby-vision-full-enhancement-layer.3183512/

I po raz pierdylion szósty raz próbki są dostępne na https://www.makemkv.com/download/dvtest/

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj .. szkoda 

Szkoda czasu na tego Pana.

Niby fan UHD ale co to za fan ..... źle kupił i teraz pewnie sobie w brodę pluje... 

 

Dodam tylko że :

 

[2] poproszę jakiś inny plik mkv z HDR DV. Ten jest coś zwalony bo tsmuxer ma problem z rozpoznaniem: "track was not recognized" ?!  szkoda że nie wiesz dlaczego taki komunikat wyskoczył w tsmuxer - jakbyś choć jeden film przerobił to byś wiedział :)

[3] Czy ty kiedyś już dałeś plik mkv Midway (intro) ?   więcej ode mnie już nie będzie :)

 

fan ... chyba w wentylatorze ....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaznujecie. Spychacie to forum na totalne dno. 

[1] czyli Midway mkv od ciebie jakiś czas temu. Już wtedy kontener mkv nie uruchamiał DV. Po zmianie na m2ts DV działał. Napisałeś  "jakbyś choć jeden film przerobił to byś wiedział". No i masz przypomnienie i dowód na kolejne pisanie głupot. 

[2] "więcej ode mnie już nie będzie" - i bardzo dobrze bo wysyłasz pliki, które nic nie wnoszą do problemu 

[3] "źle kupił i teraz pewnie sobie w brodę pluje... " - o czym ten bełkocik ? 

[4] "brak ci wiedzy" - o jakiej wiedzy piszesz. Konkret poproszę a nie tajemnicze głupoty. Jak wiesz to napisz.

[5] "Ugoos na systemowym odtwarzaczu nie potrafi odczytać mkv z dv." - nie pisz głupot o urządzeniu o którym nie masz żadnego pojęcie ani nawet go w życiu na oczy nie widziałeś. Już na tym forum zamieszczałem film na którym pokazałem AM6 PLUS jak gra HDR DV w czasie rzeczywistym. Siejesz amatorkę oszukują bezczelnie czytelników.

Na koniec prośba: proszę wskazać TELEWIZOR który z pendrive (USB) odtwarza mkv z HDR DOLBY VISION. Podjadę do sklepu i sprawdzę. To proste rozwiązanie. 

Pliki już dwa mam MIDWAY i gniota 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dalej błaznujesz nawet nie wiesz co potrafi a czego nie urządzenie jakie masz.

To jest właśnie brak wiedzy i amatorka. Czołem gościu! szkoda czasu na ciebie. 

7 minut temu, UHD fan napisał:

Już na tym forum zamieszczałem film na którym pokazałem AM6 PLUS jak gra HDR DV

Napisałem mkv dv, błaźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, UHD fan napisał:

Błaznujecie. Spychacie to forum na totalne dno. 

[1] czyli Midway mkv od ciebie jakiś czas temu. Już wtedy kontener mkv nie uruchamiał DV. Po zmianie na m2ts DV działał. Napisałeś  "jakbyś choć jeden film przerobił to byś wiedział". No i masz przypomnienie i dowód na kolejne pisanie głupot.  ---Te dwa pliki czymś się różniły - dlatego w drugim ten komunikat

[2] "więcej ode mnie już nie będzie" - i bardzo dobrze bo wysyłasz pliki, które nic nie wnoszą do problemu  --- Dla Ciebie są i będą te dwa pliki przekleństwem chyba ...

[3] "źle kupił i teraz pewnie sobie w brodę pluje... " - o czym ten bełkocik ? --- O sprzęcie jaki posiadasz

[4] "brak ci wiedzy" - o jakiej wiedzy piszesz. Konkret poproszę a nie tajemnicze głupoty. Jak wiesz to napisz.

[5] "Ugoos na systemowym odtwarzaczu nie potrafi odczytać mkv z dv." - nie pisz głupot o urządzeniu o którym nie masz żadnego pojęcie ani nawet go w życiu na oczy nie widziałeś. Już na tym forum zamieszczałem film na którym pokazałem AM6 PLUS jak gra HDR DV w czasie rzeczywistym. Siejesz amatorkę oszukują bezczelnie czytelników.

Na koniec prośba: proszę wskazać TELEWIZOR który z pendrive (USB) odtwarza mkv z HDR DOLBY VISION. Podjadę do sklepu i sprawdzę. To proste rozwiązanie.  ----

Np LG OLED C9

 

Pliki już dwa mam MIDWAY i gniota  - I musisz z nimi żyć podczas gdy Inni otwierają je w DV

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro zrobię test C9.

UGOOS AM6 PLUS śmiga HDR DV z plików *ts i *mp4. Producent o tym oficjalne nie pisze bo nie może z formalnych powodów. Powtarzam: zamieściłem na tym forum demonstracje w tej sprawie. Jak znajdę to zalinkuję.

ps.: chamstwo wypowiedzi, czarny MEGA PR plus nieuzasadniona agresywność (co po niektórych) niszczy to forum od lat. Skutki widoczne po dziennej ilości wpisów. Szerokim łukiem ...

 

.

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaniżaj poziomu tego forum.

19 minut temu, Eleonor napisał:

Np LG OLED C9

c9 odtworzy mk dv? na pewno nie na standardowym odtwarzaczu, więc jeśli miałeś na myśli że odtworzy w plex to powinieneś to napisać.

14 minut temu, UHD fan napisał:

Powtarzam: zamieściłem na tym forum demonstracje w tej sprawie. Jak znajdę to zalinkuję.

Nie interesuje nas test z odwietrzania dv z ts mp4 to potrafi co drugie urządzenie. Masz jakieś problemy z koncentracją i skupieniem? mowa jest o dv mkv KROPKA.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik mam od rusków, firmware stare jak świat 03.50.22 na drugim C9 aktualizowanym się nie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem co to za plik LG_2_DEMO_4K_O_H_2_Dolby Trailer.mkv " Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.04.06, BL+EL+RPU" .

Tak czy siak jak anty fan pojedzie do sklepu ze swoimi plikami to ich na 99% nie odpali.

Zresztą tu tak na prawdę nie ma co udowadniać wszystko zostało już powiedziane, a to że on ma problem to tylko jego problem.

2 godziny temu, UHD fan napisał:

Producent o tym oficjalne nie pisze bo nie może z formalnych powodów.

Za formalnie może pisać Zidoo nie tylko o DV ale też o DV dla mkv. Zatkało kakao? no to poszukaj patyka teraz.

image.png.6bd5f82b6db0433b03b2b8aa407a9da4.png

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2021 o 09:21, zsrr napisał:

Chłopcy z Apple mają to w nosie i słusznie. Mityczny AV1 niby zapowiedziany,  niby wchodzi, ale to nie jest tak, że z roku na rok inne kodeki na których stoi streaming znikną z rynku. 

To jasne. Ponawiam jednak pytanie - czy AV1 może być obsłużony przez stara wersje procka i kwestia pozostaje softowa, czy AV1 jest tak „trudny”, ze wymaga dedykowanego hardwaru w procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...