Skocz do zawartości
Gmeru

Nowy dekoder CANAL+ BOX 4K z Android TV? Właśnie debiutuje na rynku! Już go mamy i testujemy. Co zaoferuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy dekoder CANAL+ BOX 4K z Android TV? Właśnie debiutuje na rynku! Już go mamy i testujemy. Co zaoferuje?

CANAL+ wprowadził dziś do oferty nowy dekoder dedykowany serwisowi CANAL+ telewizja przez internet wspierający technologię 4K HDR i oparty o system operacyjny Android TV (9.0). Urządzenie oferuje dostęp do wyselekcjonowanych kanałów na żywo oraz treści na żądanie dostępnych w ramach usługi CANAL+ telewizja przez internet, kanałów cyfrowej telewizji naziemnej po podłączeniu anteny, aplikacji PREMIERY CANAL+ z hitami kinowymi do wypożyczenia, Netflix oraz setek innych aplikacji ze sklepu Google Play.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie: jaki jest bitrate nadawanych kanałów?

 

Miejmy nadzieję, że to nie będzie taki złom jak pamietny box player+

09_player_plus_box.jpg?1528704896

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądanie sportu na nim to udręka, przyczyna znana wszystkim... 25 klatek/s

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, niestety nie wiem, czy procek udźwignie wszystkie oczekiwania (Dolby Atmos w Netflix, itd...). Jeśli tak, to świetna konkurencja dla Shield TV PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

oglądanie sportu na nim to udręka, przyczyna znana wszystkim... 25 klatek/s

Hmm, a ja właśnie myślę o przetestowaniu tego rozwiązania dla piłki kopanej w 4K na projektorze.

Mam multiroom niestety tylko w 2K, a Ipla(z ATV)  daje śladową ilość kontentu w 4K, więc teoretycznie byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Ciekawe tylko, jaka jakość będzie tego 4K w sensie bitrate. Klatkaż 25fps mi wystarcza.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze inwestować w TV Satelitarną? Mam zamontowaną przyzwoitą 1 metrową antenę SAT z której nie korzystam od kilku lat. Może zmienić tylko konwerter na jakiś dobry z 4K i dokupić dekoder, może taki canal + tylko wersję SAT. A może jakiś lepszy dekoder jak VU+ DUO 4K SE (ENIGMA2)... 

Drugie pytanie to jakie programy są dostępne "na żywo" z takiego dekodera typu telewizja przez internet. Czy są tu podstawowe kanały jakie są dostępne w DVB-T? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 18:34, D4r3KS napisał:

Na satelicie też masz 25 klatek.

od kiedy ? masz 50 w sporcie i materiałąch video (np. seriale)

W dniu 9.11.2020 o 00:37, Barnaba napisał:

Klatkaż 25fps mi wystarcza.

sport i tak leci w 50klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowadnij mi taki materiał np nagranie, mam vu ultimo 4k nagrywam masę rzeczy i na bieżąco mogę wyświetlić dane o obrazie nigdy e życiu nie widziałem na naszych PL stacjach 50 klatek materiału.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, D4r3KS napisał:

Udowadnij mi taki materiał np nagranie, mam vu ultimo 4k nagrywam masę rzeczy i na bieżąco mogę wyświetlić dane o obrazie nigdy e życiu nie widziałem na naszych PL stacjach 50 klatek materiału.

nie wiem jak masz go skonfigurowanego ale prawie wszystko co w europie nadają na satelicie to ma 1080i50

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie nadaje 50, masz 50hz bo materiał jest robiony 2x25klatek, nie ma to nic wspólnego z ilością tego ile materiał wideo ma klatek nie rób ze mnie idioty mam ci pokazać dane nagrań meczy? I ile materiał ma fps?

General
ID                                       : 1500 (0x5DC)
Complete name                            : /nagrane/LaLiga Santander_ Levante UD - Deportivo Alaves.ts
Format                                   : MPEG-TS
File size                                : 14.7 MiB
Duration                                 : 15 s 384 ms
Start time                               : UTC 2020-11-14 22:05:04
End time                                 : UTC 2020-11-14 22:05:17
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 7 742 kb/s
Country                                  : POL
Timezone                                 : +01:00:00

Video
ID                                       : 161 (0xA1)
Menu ID                                  : 5102 (0x13EE)
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L4
Format settings                          : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, Reference frames        : 4 frames
Codec ID                                 : 27
Duration                                 : 15 s 80 ms
Bit rate                                 : 6 843 kb/s
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 25.000 FPS
Standard                                 : Component
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Interlaced
Scan type, store method                  : Separated fields
Scan order                               : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.132
Stream size                              : 12.3 MiB (84%)
Encryption                               : TPS-Crypt  or Viaccess
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.709
Transfer characteristics                 : BT.709
Matrix coefficients                      : BT.709
General
ID                                       : 1500 (0x5DC)
Complete name                            : /nagrane/Grand Prix Turcji_ Kwalifikacje.ts
Format                                   : MPEG-TS
File size                                : 43.3 MiB
Duration                                 : 40 s 362 ms
Start time                               : UTC 2020-11-14 22:02:53
End time                                 : UTC 2020-11-14 22:03:33
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 7 828 kb/s
Country                                  : POL
Timezone                                 : +01:00:00

Video
ID                                       : 166 (0xA6)
Menu ID                                  : 5107 (0x13F3)
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L4
Format settings                          : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, Reference frames        : 4 frames
Codec ID                                 : 27
Duration                                 : 40 s 180 ms
Bit rate                                 : 7 279 kb/s
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 25.000 FPS
Standard                                 : Component
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Interlaced
Scan type, store method                  : Separated fields
Scan order                               : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.140
Stream size                              : 34.9 MiB (81%)
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.709
Transfer characteristics                 : BT.709
Matrix coefficients                      : BT.709

 

Edytowane przez D4r3KS
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, orwell-1984 napisał:

Warto jeszcze inwestować w TV Satelitarną? Mam zamontowaną przyzwoitą 1 metrową antenę SAT z której nie korzystam od kilku lat. Może zmienić tylko konwerter na jakiś dobry z 4K i dokupić dekoder, może taki canal + tylko wersję SAT. A może jakiś lepszy dekoder jak VU+ DUO 4K SE (ENIGMA2)... 

Drugie pytanie to jakie programy są dostępne "na żywo" z takiego dekodera typu telewizja przez internet. Czy są tu podstawowe kanały jakie są dostępne w DVB-T? 

vu nie ma za bardzo sensu kupować bo bedziesz musiał używac w nim moduł CI a to mocno przycina możliwości vu - moduły są zdaje się dalej jednostruumieniowe i chyba zablokowali w nich kanał 4k

22 minuty temu, D4r3KS napisał:

Nic nie nadaje 50, masz 50hz bo materiał jest robiony 2x25klatek, nie ma to nic wspólnego z ilością tego ile materiał wideo ma klatek nie rób ze mnie idioty mam ci pokazać dane nagrań meczy? I ile materiał ma fps?

no niestety mylisz się - dziwi mnie że nie odróżniasz płynności w 24/25 klatkach (filmy BD) od dużo płynniejszego wideo(np.seriale)/sport w 50 klatkach

oczywiście F1 leci w 50klatkach tak jak i wszystkie mecze

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, klaus71 napisał:

od kiedy ? masz 50 w sporcie i materiałąch video (np. seriale)

sport i tak leci w 50klatkach

W tv masz 1080i50 czyli 25fps

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Barnaba napisał:

W tv masz 1080i50 czyli 25fps

mylisz się - mój tuner robi z 1080i50 -> 1080p50 - magia nazywa się deinterlacing :)

tv może oczywiście zrobić z 1080i50 format 1080p25 ale tylko jak poprawnie wykryje rodzaj sygnału

wy naprawdę nie widzicie różnicy między płynnością 24klatki w BD i płynnością wideo/sportu w telewizji?

jak by tv miała 25klatek to piłka by skakała co kilka centymetrów na tv - bez upłynniacza nie dałoby się tego oglądać

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klaus71 napisał:

mylisz się - mój tuner robi z 1080i50 -> 1080p50 - magia nazywa się deinterlacing :)

wy naprawdę nie widzicie różnicy między płynnością 24klatki w BD i płynnością wideo/sportu w telewizji?

 

Wiem co to jest. Miałem osobiście kilka bardzo zaawansowanych procesorów obrazu np DVDO i to ze złączami SDI. To ocierało się o magię, szczególnie na projektorach.

Z czasem jednak przestałem się tym podniecać :)

Dla mnie obraz 24 fps z BD jest wystarczająco płynny i nie używam żadnych "upłynniaczy". Wręcz mi przeszkadzają.

Natomiast sport jest zazwyczaj bardzo kiepski i ratują go tylko transmisje 4K.

Podkreślam, że powyższe opinie są subiektywne ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAT i DVB-T wypuszczają zawsze sygnał PAL/2k/4k 50i. Oznacza to, że odbieramy 25 półobrazów z liniami parzystymi i 25 półobrazów z liniami nieparzystymi. Każdy TV składa to do kupy i widzimy 50 klatek w każdej sekundzie. Nadawca odpowiada za mastering źródłowego video 24/25/30/50/60 fps do formatu 50i. Powód prosty. Dzierżawcy transponderów SAT płacą za ilość danych i optymalny sygnał (tani) to 50i.

Tunery także mogą usuwać przeplot gdy maja wybór output i/p. Wtedy możemy sami zdecydować czy usuwanie przeplotu robi tuner czy TV. Od lat usuwanie przeplotu jest dopracowane. Panele TV zawsze pracują z SAT/DVB-T z odświeżaniem 50/100 Hz.

Co innego streaming internetowy np. YT czy NETFLIX i.t.p.  Flaga strumienia video ustawia odświeżanie panelu TV na 50/60/100/120 Hz. Niektóre panele TV mogą odświeżać dodatkowo 48/96 Hz w trybie tzw. filmowym pod 24 fps ale to tajemny temat. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

vu nie ma za bardzo sensu kupować bo bedziesz musiał używac w nim moduł CI a to mocno przycina możliwości vu - moduły są zdaje się dalej jednostruumieniowe i chyba zablokowali w nich kanał 4k

Tak, temat do przemyślenia. W pierwszej kolejności to chyba zainwestuję w internet 1Gb/s.

8 godzin temu, Barnaba napisał:

Wiem co to jest. Miałem osobiście kilka bardzo zaawansowanych procesorów obrazu np DVDO i to ze złączami SDI. To ocierało się o magię, szczególnie na projektorach.

Ha, DVDO a wcześniej Faroudja to były firmy... DVDO to jeszcze istnieje, ciekawe jak długo. Czy taki DVDO iScan Mini to jeszcze ma sens w dzisiejszych czasach 4K, HDR, Dolby vision, jakoś śmiem wątpić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, UHD fan napisał:

SAT i DVB-T wypuszczają zawsze sygnał PAL/2k/4k 50i. Oznacza to, że odbieramy 25 półobrazów z liniami parzystymi i 25 półobrazów z liniami nieparzystymi. Każdy TV składa to do kupy i widzimy 50 klatek w każdej sekundzie. Nadawca odpowiada za mastering źródłowego video 24/25/30/50/60 fps do formatu 50i. Powód prosty. Dzierżawcy transponderów SAT płacą za ilość danych i optymalny sygnał (tani) to 50i.

To jest pierwszy twój post który ma jakiś sens i jest odpowiedzią dlaczego jest 25 klatek.

Także wychodzi na to że klaus71 ma raję tylko wiecie co? te 50 klatek z 1080i to o kant [beeep]y rozbić bo jak wczoraj porównałem kanał 4K gdzie było 50fps i rozdzielczość 2160p to to dopiero można nazwać za[beeep]ista płynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jakby ktoś miał wątpliwości co do tego czy 50i jest faktycznie płynniejsze w odbiorze w stosunku do 25 kl/s, to łatwo może sobie porównać - nc+ wprowadziło niedawno usługę telewizji online, właśnie w 25 fps. Do tego inne serwisy typu player to też 25 fps. Wystarczy włączyć sobie jakiś mecz na dekoderze i później puścić go sobie ze streamingu - różnica w płynności obrazu na korzyść sygnału z przeplotem jest zauważalna gołym okiem.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, D4r3KS napisał:

 te 50 klatek z 1080i to o kant [beeep]y rozbić bo jak wczoraj porównałem kanał 4K gdzie było 50fps i rozdzielczość 2160p to to dopiero można nazwać za[beeep]ista płynnością.

może masz coś źle skonfigurowanego bo potencjalnie tuner może popsuć konwersję 1080i50 i robić ją do 1080p25

w materiale są odpowiednie flagi które mówią czy konwertować 1080i50 do 1080p50 (sport, materiał wideo) czy do 1080p25 (filmy)

mając vu masz potencjalnie możliwość że coś źle działa (feler w imaga lub jest źle skonfigurowane) - ja kiedyś ten proces przerzucałem na tv czyli wyprowadzałem 1080i50 z tunera bo miałem pewność że etv zasze robił to poprawnie

poza tym niektóre kanały 4k mają 60fpsów - może taki kanał porównujesz do 1080 w 50fpsach

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z vu mam włączałem fps na multi w zależności co nadaje kanał lub jaki materiał wideo włącze tuner przełącza tv w ten tryb także wszystko jest ok, zresztą ja nie narzekam na jakość szybkość kanałów a wręcz przeciwnie obraz zaj... programy ogląda się z dużą przyjemnością.

A co do porównania to robiłem je do 4k50fps mam nawet nagrany ten kawałek ruch głowy twarzy no bajka taka płynność.

Edytowane przez D4r3KS
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może masz coś źle skonfigurowanego bo potencjalnie tuner może popsuć konwersję 1080i50 i robić ją do 1080p25
w materiale są odpowiednie flagi które mówią czy konwertować 1080i50 do 1080p50 (sport, materiał wideo) czy do 1080p25 (filmy)
mając vu masz potencjalnie możliwość że coś źle działa (feler w imaga lub jest źle skonfigurowane) - ja kiedyś ten proces przerzucałem na tv czyli wyprowadzałem 1080i50 z tunera bo miałem pewność że etv zasze robił to poprawnie
poza tym niektóre kanały 4k mają 60fpsów - może taki kanał porównujesz do 1080 w 50fpsach
Głupi jesteś i tyle

Nic nie pomoże

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro 50fps na kanale 4k jest bardziej płynne niż 50fps na kanale full hd to coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klaus71 napisał:

no skoro 50fps na kanale 4k jest bardziej płynne niż 50fps na kanale full hd to coś jest nie tak

NIc nie jest nie tak, 4K nie dopuszcza nadawania z przeplotem więc materiał 50fps w 4K to jest 50 pełnych klatek na sekundę podczas gdy w fullHD to będzie 50 półobrazów, które zazwyczaj są wycinane z oryginalnego materiału rejestrowanego jako 50fps bez przeplotu, wystarczy zobaczyć sobie niektóre kanały sat nadawane przez Niemców, oni zamiast 1080i50 mają 720p50 i różnica w płynności jest dobrze widoczna.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...