Skocz do zawartości
Gmeru

Nowy dekoder CANAL+ BOX 4K z Android TV? Właśnie debiutuje na rynku! Już go mamy i testujemy. Co zaoferuje?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

 oni zamiast 1080i50 mają 720p50 i różnica w płynności jest dobrze widoczna.

no i to jest niemożliwe -sport czy to w 1080i50 czy 720p50 powinien mieć tą samą płynność - chyba że tuner sat lub tv źle "złoży" 1080i50 w 1080p25 - bo jak zrobi z tego 1080p50 używając deinterlacingu to nie ma bata by płynność była inna niż 720p50

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz otrzymuje dekoder.

 

caffd2dce22ad9cdd03f970a361a9245.jpg&key=e4adc3dbd7d332bb2defdd778c62abee530e30cd363f5aec10bafb282524633c

 

Taki wysyła dekoder do TV.

 

f11b3b013e521faf1acdf57020f096df.jpg&key=333f9c3c96a13f36555d7989ca5f95d6d7b53bce0022d0844febf3568a6d98bf

 

Taki dostaje TV od dekodera.

 

 

f68a2e610e8b962172597e89cb05e6a1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dekoder sat robi deinterlacing z 1080i25 (tak naprawdę na sat jest 1080i50) do 1080p50

i płynność powinna być identyczna w stosunku do tego samego ale nadawanego w 720p50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

Popytałem na forum sat i definitywnie jest różnica między pełnymi 50 klatkami a pół klatami, także nie mam omamów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, D4r3KS napisał:

@klaus71

Popytałem na forum sat i definitywnie jest różnica między pełnymi 50 klatkami a pół klatami, także nie mam omamów :)

w płynności nie może być różnicy - masz 50 "półobrazów" z których uzyskujesz 50 "pełnych obrazów" dzięki deinterlacingowi

płynność powinna być identyczna

daj linka do tego forum sat - najlepsze (dvhk) padło - więc jestem ciekaw z jakiego powodu ktoś ma lepszą płynność

jakaś teorię ktoś rzucił?

4 godziny temu, pmcomp napisał:

Ktos tu myli klatki z półobrazami.

raczej nie ja - 1080i25 podałem bo to wyświetla koledze tuner sat - mimo że sygnał na sat jest 1080i50 - więc co najwyżej tuner błędnie opisuje

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klaus71 napisał:

w płynności nie może być różnicy - masz 50 "półobrazów" z których uzyskujesz 50 "pełnych obrazów" dzięki deinterlacingowi

płynność powinna być identyczna

daj linka do tego forum sat - najlepsze (dvhk) padło - więc jestem ciekaw z jakiego powodu ktoś ma lepszą płynność

jakaś teorię ktoś rzucił?

raczej nie ja - 1080i25 podałem bo to wyświetla koledze tuner sat - mimo że sygnał na sat jest 1080i50 - więc co najwyżej tuner błędnie opisuje

No i niestety kolego mylisz się, to co podaje tuner kolegi jest zgodne z prawdą, dostaje 50 półobrazów które są stworzone z 25 pełnych klatek (czy nadawca wysyła to jako 50 półobrazów czy jako 25 pełnych klatek nie ma znaczenia, deinterlacing nie zrobi nic innego niż scalenie dwóch półobrazów w jedną pełną klatkę), to co na końcu dostaje TV to tak naprawdę 25 pełnych klatek które później są dublowane by dostać 50 pełnych klatek którch wymaga TV, albo TV za pomocą upłynniacza robi z nich 50 pełnych kletek tworząc klatki pośrednie, nadal jednak źródłem będzie 25 pełnowartościowych klatek i tą róznicę będzie widać.
Do niedawna używałem Dreamboxa i on miał jedentyczne funkcje jak VU i tak to właśnie działało.
Dlatego powtarzam że 720p50 jest bardziej płynne niż 1080i50.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie ma 1080i50 zresztą podawałem ci dane techniczne nagrań kanałów sportowych z sat i masz tam 25 klatek, i nie ma wtedy znaczenia co tuner pokazuje liczy sie tylko to co jest w nadawanym źródle.

Obraz składa się z 25 pół klatek tworząc 50, dlatego pełne 50 wygrywa płynnością.

https://www.sat-4-all.com/board/topic/298805-1080i-vs-2180p-a-50-klatek/

Cytat

Nie jest naprawdę 50 bo faktyczni jest zawsze  tylko 25 obrazów na sekundę tylko podzielonych i wyświetlanych na przemian   linie parzyste  i nieparzyste i wyjdzie że 1  obraz to DWIE KLATKI 

Cytat

Ale jest 50 klatek, ale to są PÓŁ KLATKI a nie całe klatki jak w 50 FPS 

 

dla i 25fps ( 50 półobrazów na sekundę ) : 1 obraz  to 2 klatki parzyste i  nieparzyste linie 1 obrazu , 2 obraz to 2 klatki parzyste i nieparzyste 2 obrazu  ... itd... 

dla p 50fps ( 50 obrazów na sekundę )  , 1 obraz 1 klatka, 2 obraz 1 klatka , 3 obraz 1 klatka... itd...

 

Także pokrywa się to z tym co piszę @Jasiek_31

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Jasiek_31 napisał:

No i niestety kolego mylisz się, to co podaje tuner kolegi jest zgodne z prawdą, dostaje 50 półobrazów które są stworzone z 25 pełnych klatek (czy nadawca wysyła to jako 50 półobrazów czy jako 25 pełnych klatek nie ma znaczenia, deinterlacing nie zrobi nic innego niż scalenie dwóch półobrazów w jedną pełną klatkę), to co na końcu dostaje TV to tak naprawdę 25 pełnych klatek które później są dublowane

no niestety nie masz (a raczej nie macie) racji - wszystko zależy czy źródłowy materiał miał pochodzenie "filmowe" (jak flmy BD i miał klatkaż 24 przyspieszony do 25) czy pochodzi od video/sportu który jest kręcony w 50 klatkach.

W zależności od tego to co nadaje satelita jako 1080i25(dla mnie to 1080i50) może mieć używając terminologi komputerowej 25 fpsów lub 50 fpsów

https://en.wikipedia.org/wiki/Deinterlacing#Progressive_source_material

polecam rozdział "Deinterlacing methods"

40 minut temu, D4r3KS napisał:

Słuchaj nie ma 1080i50 zresztą podawałem ci dane techniczne nagrań kanałów sportowych z sat i masz tam 25 klatek, i nie ma wtedy znaczenia co tuner pokazuje liczy sie tylko to co jest w nadawanym źródle.

Obraz składa się z 25 pół klatek tworząc 50, dlatego pełne 50 wygrywa płynnością.

ja używam 1080i50 na okreslenie że sygnał niesie 50 półobrazów - może wewnętrznie to jest zakodowane w 25 klatkach 9jak pokazujee tuner) ale każda ma "półklatkę" parzystą i nieparzystą więc półobrazów dla materiału video i sportu jest 50

zdaje się że dyski BD używają takiego określenia jak 1080i/50 (a nie 1080i25) - dla mnie to ma sens bo jest logiczniejsze - bo taki stream ma 50 "półklatek parzystych/nieparzystych" 1080 (czyli 50 półobrazów każdy w rozdziałce 540)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu mieszamy do tego płyty BD? płyty BD w 99,9999% przypadków są progressive a 99,99999% filmów jest w 23.976fps i jakiś mały promil w 24fps.

A i ostatni rodzynek Gemini man 2018p 60 fps :)

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie bardzo rozumiem czemu mieszamy do tego płyty BD?

bo 1080i50 to jest terminologia bliższa płytom BD i najlepiej tłumaczy jakie myki są robione w transmisji sat

by używając1080i50 (w przypadku sat nazywne 1080i25) móc wysłać wszystko - czyli film BD (w 24 fps) jak i "seriale"/sport kręcone kamerami video w 50fpsach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, klaus71 napisał:

ja używam 1080i50 na okreslenie że sygnał niesie 50 półobrazów - może wewnętrznie to jest zakodowane w 25 klatkach 9jak pokazujee tuner) ale każda ma "półklatkę" parzystą i nieparzystą więc półobrazów dla materiału video i sportu jest 50

zdaje się że dyski BD używają takiego określenia jak 1080i/50 (a nie 1080i25) - dla mnie to ma sens bo jest logiczniejsze - bo taki stream ma 50 "półklatek parzystych/nieparzystych" 1080 (czyli 50 półobrazów każdy w rozdziałce 540)

KOlego, mieszasz pojęcia i to niemiłosiernie, klatki z półobrazami, z rozdzielczością i ilością linii.
Każda klatka 1080i ma 540 linii a a 1080p, ma tych linii 1080, natomiast rozdzielczość mają taką samą 1920 na 1080.
Realizator obrazu zazwyczaj zapewne rejestruje obraz z najwyższą dla niego dostępną jakością (2160p50 bądź 1080p50), po czym na potrzeby transmisji dostosowuje ją do oczekiwanego formatu, na potrzeby transmisji telewizyjnej będzie to 2160p50, 1080i50 bądź 720p50.
W przypadku transmisji telewizyjnych w naszym kraju jest to 1080i50 w której zawsze dostajesz 50 półobrazów które są albo faktycznie 50-cioma półobrazami wyciągniętymi z oryginalnego materiału, albo 25-cioma pełnymi obrazami wyciągniętymi z tegoż samego oryginału. Wszytko to jest powodowane dostępnością pasma dla transmisji.

I nie mieszał bym do tego nośników fizycznych bo w ich przypadku jest inaczej, tutaj stosuje się w większości zapis bez przeplotu z klatkarzem w okolicy 24klatek.
 

3 minuty temu, klaus71 napisał:

bo 1080i50 to jest terminologia bliższa płytom BD i najlepiej tłumaczy jakie myki są robione w transmisji sat

by używając1080i50 (w przypadku sat nazywne 1080i25) móc wysłać wszystko - czyli film BD (w 24 fps) jak i "seriale"/sport kręcone kamerami video w 50fpsach

Niestety znów pudło, określenie 1080i50 jest właśnie najbliższe transmisjii telewizyjnej a nie płytom BD.
Proponuję poczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może koledze dodatkowo miesza jeszcze ten nieszczęsny 1080i50 na płytach BD?

Ten format faktycznie jest stosowany, aby była zgodność ze standardem Blu-Ray, w którym nie ma miejsca na 1080p25.

Niestety często stosowany przez chcących zaoszczędzić dystrybutorów (np Monolith w PL), którzy wydawali na płytach materiał przygotowany dla emisji telewizyjnych.

Jest lista takich "skopanych" płyt na naszym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutek też zje... i Parasite na bd ma 1080i25 Polska.... już nie wspominam że tylko DD dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

KOlego, mieszasz pojęcia i to niemiłosiernie, klatki z półobrazami, z rozdzielczością i ilością linii.

to co jest tu pomieszane:

"ja używam 1080i50 na okreslenie że sygnał niesie 50 półobrazów - może wewnętrznie to jest zakodowane w 25 klatkach"

?

napisałeś dokładnie to samo - to tunery sat wprowadziły zamieszanie - bo dla mnie 1080i25 to dziwne określenie parametrów sygnału

cieszę się że konkluzję masz taką samą - że video/sport na sat ma 50 półobrazów - czyli ma płynność 50fpsów czyli tyle co 720p50

zatem czemu wy widzicie jakąś lepszą płynność na 720p50?

 

1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

No i niestety kolego mylisz się, to co podaje tuner kolegi jest zgodne z prawdą, dostaje 50 półobrazów które są stworzone z 25 pełnych klatek (czy nadawca wysyła to jako 50 półobrazów czy jako 25 pełnych klatek nie ma znaczenia, deinterlacing nie zrobi nic innego niż scalenie dwóch półobrazów w jedną pełną klatkę), to co na końcu dostaje TV to tak naprawdę 25 pełnych klatek które później są dublowane by dostać 50 pełnych klatek którch wymaga TV, albo TV za pomocą upłynniacza robi z nich 50 pełnych kletek tworząc klatki pośrednie, nadal jednak źródłem będzie 25 pełnowartościowych klatek i tą róznicę będzie widać.
Do niedawna używałem Dreamboxa i on miał jedentyczne funkcje jak VU i tak to właśnie działało.
Dlatego powtarzam że 720p50 jest bardziej płynne niż 1080i50.

w sumie teraz sam sobie zaprzeczyłeś w stosunku do tego co napisałeś wcześniej

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę teraz jako laik, amator :)

Dyskusja jest chyba o tym, czy np. mecz piłki kopanej rejestrowany kamerą 1080p50 (50 pełnych, różnych, niezależnych klatek 1080) jest przerabiany na potrzeby transmisji TV na:

a) 1050i50 w sposób taki, że każdą z 50 klatek "kaleczymy" do 540 linii i mamy 50 półobrazów, ale różnych, czyli jakoby płynność jest zachowana kosztem jakości i deinterlacer wyczarowuje pozostałe 540 linii ?

b) 1050i50 w sposób taki, że obrabiana jest co druga klatka z 50p i tworzone są 2 pólobrazy z tej samej pierwotnej klatki?

Ktoś się orientuje, jak to działa?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Barnaba napisał:

Ktoś się orientuje, jak to działa?

jest wariant a) tak jak pisałem powyżej

dla sportu i video (seriale  tv) sat nadaje 1080i50 jako 50 półobrazów - jest flaga w takim materiale że deinterlacer ma sobie dostrugać brakujące 540 linii i zwłaszcza obecne deinterlacery robią to tak dobrze że ciężko odróżnić pełne 1080p50 od 1080i50 zdeinterlacewanego na 1080p50

 

przy materiale filmowym z satelity (np. filmy BD) samo źródło ma 24 fpsy więc jest przyspieszane do 25 i wysyłane jako także 1080i50

ale jest flaga w strumieniu która mówi że deinterlacer ma skleić dwie kolejne półklatki w jedną, by powstała o pełnej rozdzielczości

 

w efekcie w tv mamy filmy skaczące w 25fpsach i seriale/sport w płynnych 50fps - czyli tak jak jest w 720p50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

jest wariant a) tak jak pisałem powyżej

dla sportu i video (seriale  tv) sat nadaje 1080i50 jako 50 półobrazów - jest flaga w takim materiale że deinterlacer ma sobie dostrugać brakujące 540 linii i zwłaszcza obecne deinterlacery robią to tak dobrze że ciężko odróżnić pełne 1080p50 od 1080i50 zdeinterlacewanego na 1080p50

 

przy materiale filmowym z satelity (np. filmy BD) samo źródło ma 24 fpsy więc jest przyspieszane do 25 i wysyłane jako także 1080i50

ale jest flaga w strumieniu która mówi że deinterlacer ma skleić dwie kolejne półklatki w jedną, by powstała o pełnej rozdzielczości

 

w efekcie w tv mamy filmy skaczące w 25fpsach i seriale/sport w płynnych 50fps - czyli tak jak jest w 720p50

Być może masz rację, jednak "niepokoi" mnie fakt, że mi te filmy nie skaczą, podobnie jak sport. Jak czytasz moje posty, to wiesz, że mam wszystkie suwaki na 0 - nie cierpię jakichkolwiek upłynniaczy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 12:17, vader_4747 napisał:

Ja tylko dodam, że jakby ktoś miał wątpliwości co do tego czy 50i jest faktycznie płynniejsze w odbiorze w stosunku do 25 kl/s, to łatwo może sobie porównać - nc+ wprowadziło niedawno usługę telewizji online, właśnie w 25 fps. Do tego inne serwisy typu player to też 25 fps. Wystarczy włączyć sobie jakiś mecz na dekoderze i później puścić go sobie ze streamingu - różnica w płynności obrazu na korzyść sygnału z przeplotem jest zauważalna gołym okiem.

Rożnica jest wręcz kolosalna przy takim porównaniu. Mecz w 25 fps wygląda jak w zwolnionym tempie przy 50i. Jeśli ktoś chce zastąpić talerz tytułową usługą, a przy tym ogląda dużo sportu, to życzę szczęścia.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zsrr napisał:

Jeśli ktoś chce zastąpić talerz tytułową usługą, a przy tym ogląda dużo sportu, to życzę szczęścia.

upłynniacz rozwiązuje chyba ten problem - miałem przez jakiś czas eleven w tej apce play'a i oglądałem F1 

obraz jakoś specjalnie nie skakał - zakładam że miałem załączony upłynniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat braku płynności z aplikacji jest mi bliski. Myślałem, że winny był zewnętrzny Chromecast w starym telewizorze, ale po zmianie na Android tv w Sony 65A8 dalej nie podoba mi się ruch w sporcie na Playerze i C+ przez internet. Matryca 120, Motionflow włączony i dalej jest gorzej niż z UPC Horizon. Zaryzykuje stwierdzenie, że najlepiej jest na Ipla.


Wracając do pierwotnego tematu Canal+ BOX 4K. Coś niedobrego chyba dzieje się z tym sprzętem. Gmeru obiecywał test 1,5 miesiąca temu i nie ma. Na oficjalnej stronie usunęli „4K” z nazwy Boxa. Coś mi się wydaje, że planowane „w najbliższych tygodniach” 4K przez internet ma małą szansę szybkiej realizacji. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...