Skocz do zawartości
Konrad Kozłowski

Czy warto kupować seriale na DVD? Niestety, ale czasami tak...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupować seriale na DVD? Niestety, ale czasami tak...

Podobnie jak wy (lub większość z was) uwielbiam seriale i filmy w jak najlepszej oprawie audiowizualnej. Niestety, nasz rynek nas nie rozpieszcza, a i są takie przypadki, że cały świat musi zadowolić się mniejszym złem. Do takiej szufladki można już schować wydania DVD, ale nie raz są one jedyną deską ratunku.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie się śmieją, że oglądam DVD, a właśnie pisałem, że to często jedyna alternatywa i także dla filmów dla każdego  kto:

- nie zna na tyle dobrze angielskiego żeby oglądać zagraniczne wydania BD/UHD

- nie stać go na Oppo z czytaniem zewn. napisów PL

- stać go na Oppo, ale nie po to kupuje za 6k player i oryginalne filmy na BD/UHD żeby jeszcze szukać do nich napisów i KAŻDORAZOWO je ładować na USB... Woli w takim wypadku ściągnąć sobie lepszą od DVD kopię RIP-BD z netu

Polski rynek jest traktowany niestety - tak jak na to zasługuje... 80% Polaków korzysta z pirackich wydań lub serwisów VOD... Z moich znajomych i rodziny każdy się puka w czoło ile wydaję i już wydałem na oryginalne filmy DVD/BD/4K których wszystkich mam już prawie 800... Więc dystrybutorom najzwyczajniej się nie chce lub nie opłaca im się robienie polskich wersji... Jesteśmy tu niestety zakładnikami społeczeństwa w jakim się urodziliśmy...

Na całe szczęście upscalowanie w niektórych sprzętach jest na tyle dobre, że można oglądać i filmy na DVD... Pierwszy przykład z brzegu - wczorajszy mój obejrzany film na DVD - "Oscar" z Luisem De Fines z 1967r. - mogłem włączyć nawet wyostrzanie... Bardzo dobra jakość...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto - chyba, że nie ma innej opcji. Dlatego m.in. niedawno kupiłem Bundych na DVD bo szans na prawdziwe HD w tym przypadku (i wielu innych seriali, które nie były rejestrowane na taśmie filmowej).nie ma żadnych.

Ale ogólnie niestety trzeba się przyzwyczaić, że poza tymi najpopularniejszymi serialami, większość będzie/jest dostępna tylko w streamingu i na VOD. Dotyczy to również DVD. Ten trend ma miejsce już od około 10 lat.

3 godziny temu, Adam60 napisał:

- stać go na Oppo, ale nie po to kupuje za 6k player i oryginalne filmy na BD/UHD żeby jeszcze szukać do nich napisów i KAŻDORAZOWO je ładować na USB... Woli w takim wypadku ściągnąć sobie lepszą od DVD kopię RIP-BD z netu

Po 1 OPPO 203 w polskiej dystrybucji był za ~3800zł (a np. w UK tysiaka mniej). W tym momencie odnosisz się do czegoś co jest unikatem i nie istnieje w sklepach, a od osób z drugiej ręki.

Po 2 jak pewnie wiesz OPPO nie jest jedynym playerem, który umożliwia załadowanie polskich napisów np. z USB.

Po 3 jak ktoś woli sobie ściągnąć coś czego nie da się kupić z pl wersją to i tak MUSI sobie pobrać do tego napisy. Różnica polega na tym, że w tym przypadku pokazujesz twórcom wielkiego faka.

3 godziny temu, Adam60 napisał:

Na całe szczęście upscalowanie w niektórych sprzętach jest na tyle dobre, że można oglądać i filmy na DVD... Pierwszy przykład z brzegu - wczorajszy mój obejrzany film na DVD - "Oscar" z Luisem De Fines z 1967r. - mogłem włączyć nawet wyostrzanie... Bardzo dobra jakość...

Ten Oscar z DVD to pewnie stary transfer ? Nawet kosmiczny sprzęcik prosto z NASA nie sprawi, że toto chociaż zbliży się do remastera na BD. Ale niektórzy wierzą w cuda...

Edytowane przez misfit
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, misfit napisał:

Po 1 OPPO 203 w polskiej dystrybucji był za ~3800zł (a np. w UK tysiaka mniej). W tym momencie odnosisz się do czegoś co jest unikatem i nie istnieje w sklepach, a od osób z drugiej ręki.

No właśnie obecnie z 2 ręki po 6k chodzą. Faktycznie wcześniej było jak piszesz. Niech będzie i za 4k to tak 2x drożej niż najlepszy player w RTV-EURO-AGD...

Cytat

Po 2 jak pewnie wiesz OPPO nie jest jedynym playerem, który umożliwia załadowanie polskich napisów np. z USB.

Rok temu był jedyny i jego odpowiednik Canbridge - ale to to samo... Obecnie mój Panasonic ze stopki tez to potrafi, ale bez polskich znaków. Jeszcze jest jakiś ?

Cytat

Po 3 jak ktoś woli sobie ściągnąć coś czego nie da się kupić z pl wersją to i tak MUSI sobie pobrać do tego napisy. Różnica polega na tym, że w tym przypadku pokazujesz twórcom wielkiego faka.

No tak, ale różnica jest zasadnicza - nie płaci za film i nie płaci 4k za player, a ma prawie TO SAMO... :) Taka różnica.

Ja nie jestem za piractwem. Jak mam film na DVD to nie ściągam go w BD...

Cytat

Ten Oscar z DVD to pewnie stary transfer ? Nawet kosmiczny sprzęcik prosto z NASA nie sprawi, że toto chociaż zbliży się do remastera na BD. Ale niektórzy wierzą w cuda...

Nie wiem nie znam się na transferach, wydaniach i remasteringu... Wiem po prostu co oglądam, a zazwyczaj w ciągu tygodnia oglądam zarówno DVD jak i UHD czy BD... I jak już napisałem w swoim temacie: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

wolę takiego Oscara z DVD gdzie wszystko jest ładnie oświetlone niż Ocean's gdzie połowa scen wygląda koszmarnie... To oczywiście nie kwestia sprzętu i technologii tylko twórców o czym tam piszę, więc to tylko tak na marginesie... Wiadomo, że nigdy DVD nie będzie na poziomie BD, ale nie wiem jak inny sprzęt, ale mój Panasonic świetnie sobie radzi z DVD... Podobno darbee też było ok, a ktoś pisał w innym temacie, że powstaje nowa wersja darbee 4K...

Temat upscalowania nie jest dostatecznie poruszony ani na tym forum ani innych, a szkoda. Wobec upsalowania w różnych TV z zastosowaniem AI czy w nvidia shield czy np playerach temat wydaje się ważny dla wielkiej ilości ludzi, myślę, że większej niż pasjonatów projektorów i pasjonatów HDR10+ lub DV (analizujących każdą klatkę :) ) razem wziętych... Warto o tym napisać w temacie o DVD...

 

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Adam60 napisał:

No właśnie obecnie z 2 ręki po 6k chodzą. Faktycznie wcześniej było jak piszesz. Niech będzie i za 4k to tak 2x drożej niż najlepszy player w RTV-EURO-AGD...

Nie będę się wypowiadał za innych - ja dałem ~2800 zł i już dawno mi się to zwróciło.
PS. Przypomnij mi ile dałeś za pakiecik Wajdy na DVD. Czy to przypadkiem nie Ty kupowałeś też polskiego Terminatora 2 na BD za 400 czy 500 zł ? Ja za wydanie UHD w nowym transferze dałem ~30 zł. To tak a propos przepłacania ;)

29 minut temu, Adam60 napisał:

Rok temu był jedyny i jego odpowiednik Canbridge - ale to to samo... Obecnie mój Panasonic ze stopki tez to potrafi, ale bez polskich znaków. Jeszcze jest jakiś ?

Jeśli chodzi o BD to opcji dodawania napisów było i jest mnóstwo. Jakoś tak już od 2007r. kombinowałem z kupowaniem filmów i seriali na BD z zagranicy i dodawaniem pl wersji. . Dla chcącego nic trudnego.

29 minut temu, Adam60 napisał:

wolę takiego Oscara z DVD gdzie wszystko jest ładnie oświetlone niż Ocean's gdzie połowa scen wygląda koszmarnie... To oczywiście nie kwestia sprzętu i technologii tylko twórców o czym tam piszę, więc to tylko tak na marginesie... Wiadomo, że nigdy DVD nie będzie na poziomie BD, ale nie wiem jak inny sprzęt, ale mój Panasonic świetnie sobie radzi z DVD... Podobno darbee też było ok, a ktoś pisał w innym temacie, że powstaje nowa wersja darbee 4K...

Ja z kolei słyszałem, że Panasonic radzi sobie słabo z DVD NTSC - problemy z deinterlacerem i wynikające z tego "schodki".

Co do darbee - wyostrzanie obrazu to kompletnie nie moja bajka, preferuję "neutralne" podejście do obrazu i takie tez algorytmy skalowania i obróbki obrazu. Zresztą co do Darbee to z tego co pamiętam to sami jego twórcy radzili nie przesadzać z nim przy materiale wątpliwej jakości bo jeśli zapodasz mu słabe źródło to jego mankamenty po Darbee jeszcze bardziej wyjdą na wierzch.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misfit napisał:

Nie będę się wypowiadał za innych - ja dałem ~2800 zł i już dawno mi się to zwróciło.
PS. Przypomnij mi ile dałeś za pakiecik Wajdy na DVD. Czy to przypadkiem nie Ty kupowałeś też polskiego Terminatora 2 na BD za 400 czy 500 zł ? Ja za wydanie UHD w nowym transferze dałem ~30 zł. To tak a propos przepłacania ;)

Masz rację.. Finansowo po paru filmach się zwraca... Natomiast szlak by mnie trafiał jak bym miał player za 4k czy za więcej, zagraniczny film za który też zapłaciłem i do tego jako legalny użytkownik jestem w ten sposób karany, że jak piraci muszę szukać napisów... Analizowałem ten temat wiele razy i wiem, ze psychologicznie bym się za każdym razem wkurzał. Mój szacun dla Ciebie i innych ludzi, którzy wbrew podejściu dystrybutorów do polskiego rynku (czyli jego olewania) są na tyle zdeterminowani żeby bawić się w takie rzeczy... Ja aż tak nie jestem...

Teraz, misfit napisał:

Jeśli chodzi o BD to opcji dodawania napisów było i jest mnóstwo. Jakoś tak już od 2007r. kombinowałem z kupowaniem filmów BD z zagranicy i dodawaniem pl wersji. . Dla chcącego nic trudnego.

Patrz wyżej...

Teraz, misfit napisał:

Ja z kolei słyszałem, że Panasonic radzi sobie słabo z DVD NTSC - problemy z deinterlacerem i wynikające z tego "schodki".

Nigdy nie miałem żadnego filmu na DVD w NTSC więc się nie wypowiadam... Z DVD w PALu radzi sobie doskonale :)

Teraz, misfit napisał:

Co do darbee - wyostrzanie obrazu to kompletnie nie moja bajka, preferuję "neutralne" podejście do obrazu i takie tez algorytmy skalowania. Zresztą co do Darbee to z tego co pamiętam to sami jego twórcy radzili nie przesadzać z nim  rzy materiale wątpliwej jakości bo jeśli zapodasz mu słabe źródło to jego mankamenty po Darbee jeszcze bardziej wyjdą na wierzch.

No więc mamy tu inne podejście... Dla mnie niestety niekiedy twórcy nie do końca jednak wiedzą co robią jak ostatni przykład Oceans... Lub po prostu ja mam inne preferencje... Każdy ma inaczej...

PS - Jaki inny player oprócz Oppo (Cambridge) i Panasonica ma opcję dodawania napisów zewn. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Adam60 napisał:

No właśnie obecnie z 2 ręki po 6k chodzą. Faktycznie wcześniej było jak piszesz. Niech będzie i za 4k to tak 2x drożej niż najlepszy player w RTV-EURO-AGD...

Rok temu był jedyny i jego odpowiednik Canbridge - ale to to samo... Obecnie mój Panasonic ze stopki tez to potrafi, ale bez polskich znaków. Jeszcze jest jakiś ?

No tak, ale różnica jest zasadnicza - nie płaci za film i nie płaci 4k za player, a ma prawie TO SAMO... :) Taka różnica.

Ja nie jestem za piractwem. Jak mam film na DVD to nie ściągam go w BD...

Nie wiem nie znam się na transferach, wydaniach i remasteringu... Wiem po prostu co oglądam, a zazwyczaj w ciągu tygodnia oglądam zarówno DVD jak i UHD czy BD... I jak już napisałem w swoim temacie: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

wolę takiego Oscara z DVD gdzie wszystko jest ładnie oświetlone niż Ocean's gdzie połowa scen wygląda koszmarnie... To oczywiście nie kwestia sprzętu i technologii tylko twórców o czym tam piszę, więc to tylko tak na marginesie... Wiadomo, że nigdy DVD nie będzie na poziomie BD, ale nie wiem jak inny sprzęt, ale mój Panasonic świetnie sobie radzi z DVD... Podobno darbee też było ok, a ktoś pisał w innym temacie, że powstaje nowa wersja darbee 4K...

Temat upscalowania nie jest dostatecznie poruszony ani na tym forum ani innych, a szkoda. Wobec upsalowania w różnych TV z zastosowaniem AI czy w nvidia shield czy np playerach temat wydaje się ważny dla wielkiej ilości ludzi, myślę, że większej niż pasjonatów projektorów i pasjonatów HDR10+ lub DV (analizujących każdą klatkę :) ) razem wziętych... Warto o tym napisać w temacie o DVD...

 

Nie, OPPO nie chodzi po 6k. Używane można już kupić nawet zo około 4000PLN (ale to okazja), czyli cena w okolicach kiedy było dostępne nowe w sklepach. Częściej można kupić na około 5k PLN. ???  nowe OPPPO np. w US są wystawione nawet na 5.000$, wiec cena 6k pln jest z ….

Znowu, nie, Twój panasonic nie potrafi, bo najpierw byś musiał zapłacić €30 za soft, który nie jest nawet w połowie tym co daje oppo jeśli chodzi o napisy z polskimi znakami..

8 minut temu, Adam60 napisał:

Masz rację.. Finansowo po paru filmach się zwraca... Natomiast szlak by mnie trafiał jak bym miał player za 4k czy za więcej, zagraniczny film za który też zapłaciłem i do tego jako legalny użytkownik jestem w ten sposób karany, że jak piraci muszę szukać napisów... Analizowałem ten temat wiele razy i wiem, ze psychologicznie bym się za każdym razem wkurzał. Mój szacun dla Ciebie i innych ludzi, którzy wbrew podejściu dystrybutorów do polskiego rynku (czyli jego olewania) są na tyle zdeterminowani żeby bawić się w takie rzeczy...

Znowu się zaczyna, te same majaczenia jak rok temu, dodanie zewnętrzny napisów to nie jest piractwo. Piractwo to udostępnianie treści objętych prawem, autorskim bez zgody właściciela.

Mnie trafia szlag kiedy jestem traktowany jak ….. i w PL mam dostępne tylko (o ile w ogóle są dostępne) filmy za kosmiczne kwoty, te sam, które za granica można kupić nawet za 35% polskiej ceny.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei słyszałem, że Panasonic radzi sobie słabo z DVD NTSC - problemy z deinterlacerem i wynikające z tego "schodki".
Co do darbee - wyostrzanie obrazu to kompletnie nie moja bajka, preferuję "neutralne" podejście do obrazu i takie tez algorytmy skalowania i obróbki obrazu. Zresztą co do Darbee to z tego co pamiętam to sami jego twórcy radzili nie przesadzać z nim przy materiale wątpliwej jakości bo jeśli zapodasz mu słabe źródło to jego mankamenty po Darbee jeszcze bardziej wyjdą na wierzch.
Taka była cena w UK. Wtedy wydawało mi się trochę drogo ale patrząc z perspektywy czasu, to była dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, misfit napisał:

(...)Terminatora 2 na BD za 400 czy 500 zł ? Ja za wydanie UHD w nowym transferze dałem ~30 zł. (...)

Co do darbee - wyostrzanie obrazu to kompletnie nie moja bajka, preferuję "neutralne" podejście do obrazu i takie tez algorytmy skalowania i obróbki obrazu. 

Bardzo czesto widze u sporej czesci znajomych mocno podbite/przeostrzne nastawy obrazu. Nie wiem jak to mozna sobie tak ustawic, ale byc moze to kwestia zbyt slabych szkiel/wady wzroku...

PS. Terminator 2 - imho genialny mastering (BD widoczny downgrade z 4K), ale gdzie mozesz podpowiedziec warto szukac wydania uhd w tak atrakcyjnej wycenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nygus napisał:

Znowu się zaczyna, te same majaczenia jak rok temu, dodanie zewnętrzny napisów to nie jest piractwo. Piractwo to udostępnianie treści objętych prawem, autorskim bez zgody właściciela.

A ty mnie znowu nie rozumiesz tak jak rok temu... Czy ja nie piszę zrozumiale ? Gdzie ja napisałem, że to piractwo ? Wręcz przeciwnie - napisałem, że mam szacunek do takich ludzi. Zalecam czytać jednak wszystkie zdania... Pisałem i piszę, że dla mnie to jest zmuszanie takich ludzi żeby MUSIELI SIĘ ZACHOWYWAĆ JAK PIRACI i szukać napisów, mimo, że są legalnymi właścicielami, a nie, że oni sami są piratami. Napisy oczywiście jak piszesz nie mają praw autorskich...

Godzinę temu, Nygus napisał:

Znowu, nie, Twój panasonic nie potrafi, bo najpierw byś musiał zapłacić €30 za soft, który nie jest nawet w połowie tym co daje oppo jeśli chodzi o napisy z polskimi znakami..

Tak oczywiście, trzeba dopłacić... Ale nie o kwestiach finansowych piszemy.. Zresztą i tak nawet z tą dopłatą wychodzi taniej niż za Oppo... Nie jest w połowie tym samym ? Oprócz problemów ze znakami PL, gdzie to podobno można w ciągu kilku sek. przekonwertować na łacińskie znaki to chyba jest to samo...

24 minuty temu, Xisiek napisał:

Bardzo czesto widze u sporej czesci znajomych mocno podbite/przeostrzne nastawy obrazu. Nie wiem jak to mozna sobie tak ustawic, ale byc moze to kwestia zbyt slabych szkiel/wady wzroku...

A co to masz wszystkich znajomych z wadą wzroku ? :) Może po prostu jednak ludzie tak wolą jak i ja i to nie ja jestem dziwakiem tutaj tylko inni i "normalny" ktoś uchodzi za dziwaka.... Ja też lubię podbity obraz... Na tyle, że po włączeniu topowego TV nie byłem w stanie patrzeć na "mdły" obraz z projektora... A i dodam, że nie mam żadnej wady wzroku... Nigdy nie miałem i nie mam... Badanie okulistyczne w tym roku... :)

Napiszę jeszcze, że wciąż mnie bardzo kusi wizja takiego oglądania zagranicznych wydań i może jak wyjdzie taki player w którym nie będzie trzeba ładować każdorazowo na USB tylko będzie można je zapisywać na pamięci urządzenia, a ściąganie napisów będzie automatyczne jak w KODI - to wtedy może i kupię taki sprzęt...

A jak pisałem rok temu - wszyscy użytkownicy Oppo (Panasonica z wykorzystaniem tej funkcji), którzy kupują zagraniczne wydania i ściągają napisy są dla mnie przykładem prawdziwej pasji do technologii i uczciwości !

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam60 napisał:

A ty mnie znowu nie rozumiesz tak jak rok temu... Czy ja nie piszę zrozumiale ? Gdzie ja napisałem, że to piractwo ? Wręcz przeciwnie - napisałem, że mam szacunek do takich ludzi. Zalecam czytać jednak wszystkie zdania... Pisałem i piszę, że dla mnie to jest zmuszanie takich ludzi żeby MUSIELI SIĘ ZACHOWYWAĆ JAK PIRACI i szukać napisów, mimo, że są legalnymi właścicielami, a nie, że oni sami są piratami. Napisy oczywiście jak piszesz nie mają praw autorskich...

Napisałeś, ze piraci szukają napisów... wyraźnie tak jest napisane; "że jak piraci muszę szukać napisów..." czyli tylko "piraci" szukają napisy i dodają je do filmów. Masakra. Ale z drugiej strony to... tak tez jestem piratem :), czasami ściągam też filmy a nie tylko napisy :). Tyle tylko, że samo szukanie napisów nie ma nic wspólnego z piractwem...

32 minuty temu, Adam60 napisał:

Tak oczywiście, trzeba dopłacić... Ale nie o kwestiach finansowych piszemy.. Zresztą i tak nawet z tą dopłatą wychodzi taniej niż za Oppo... Nie jest w połowie tym samym ? Oprócz problemów ze znakami PL, gdzie to podobno można w ciągu kilku sek. przekonwertować na łacińskie znaki to chyba jest to samo...

Nie jest to to samo. Doskonale wiesz, że wyświetla tylko kilka polskich znaków, wiec na cokolwiek przekonwertujesz napisy nie będzie miał wszystkich polskich znaków, tylko te kilka, które s wyświetlane. Jest to pierdoła z jednej strony, ale nie oszukuj się, w tym przypadku nie masz czego porównywać.

I nie ma tu żadnego znaczenia jak dla mnie kasa, ani to, że jest to nieoficjalny firmware. Po prostu w pasasonicu nie ma polskich liter, a w Twoim nie masz możliwości dodania zewnętrznych napisów, bo najpierw musiałbyś kupić soft i go zainstalować. A jeśli już wyskakujesz z kasa, to są jeszcze tańsze opcje na PL napisy niż Twój panasonic, wystarczy kupić napęd UHD (ale nie byle jaki) do kompa i zainstalować Kodi i masz super sprzęt za jeszcze niższa cenę do oglądania filmów z płyt z polskimi napisami.

49 minut temu, Xisiek napisał:

Bardzo czesto widze u sporej czesci znajomych mocno podbite/przeostrzne nastawy obrazu. Nie wiem jak to mozna sobie tak ustawic, ale byc moze to kwestia zbyt slabych szkiel/wady wzroku...

PS. Terminator 2 - imho genialny mastering (BD widoczny downgrade z 4K), ale gdzie mozesz podpowiedziec warto szukac wydania uhd w tak atrakcyjnej wycenie? :)

T2 na UHD 4K był do kupienia na Amazon US, wyszło chyba 27zł, o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nygus napisał:

T2 na UHD 4K był do kupienia na Amazon US, wyszło chyba 27zł, o ile dobrze pamiętam.

+ 50 dolców przesyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

+ 50 dolców przesyłka?

Nie, nie :) , nie aż tak źle. Mam zapisana cenę 9,99$ z wysyłka.

Ale to było dość dawno. Chyba początek 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nygus napisał:

Nie, nie :) , nie aż tak źle. Mam zapisana cenę 9,99$ z wysyłka.

Ale to było dość dawno. Chyba początek 2019.

tak tanio to chyba w butelce przez ocean wysyłali :)

teraz za oculus questa 2 chcą 29 dolców za wysyłkę - nawet niezła cena bo 2-4 dni dostawa

wiesz może jak jest z gwarancją jak się kupi z amazon.com ? można reklamowac w europie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Masz rację.. Finansowo po paru filmach się zwraca... Natomiast szlak by mnie trafiał jak bym miał player za 4k czy za więcej, zagraniczny film za który też zapłaciłem i do tego jako legalny użytkownik jestem w ten sposób karany, że jak piraci muszę szukać napisów... Analizowałem ten temat wiele razy i wiem, ze psychologicznie bym się za każdym razem wkurzał.

Piszesz o tym jakby to się równało zbudowaniu rakiety kosmicznej. Jest kilka portali z polskimi napisami, zdecydowana większość jest dopasowana, wystarczy pobrać i zgrać na pena i co najwyżej pousuwać zbędne html tagi (których OPPO nie czyta). Jakaś minuta roboty. Ale jak ktoś chce ponarzekać to zawsze znajdzie powód.

Natomiast przyznam, że w przypadku seriali z krótszymi odcinkami może to być troszkę upierdliwe takie latanie co 20 czy 30 minut z penem. Dlatego w takich przypadkach wolę zgrać cały sezon na dysk twardy np. poprzez darmowy makemkv i z dysku twardego przez OPPO serwować sobie maratony serialowe.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

Mój szacun dla Ciebie i innych ludzi, którzy wbrew podejściu dystrybutorów do polskiego rynku (czyli jego olewania) są na tyle zdeterminowani żeby bawić się w takie rzeczy... Ja aż tak nie jestem...

I dlatego w sporej części musisz karmić swojego TV filmami DVD. Mój szacun dla Ciebie.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

No więc mamy tu inne podejście... Dla mnie niestety niekiedy twórcy nie do końca jednak wiedzą co robią jak ostatni przykład Oceans... Lub po prostu ja mam inne preferencje... Każdy ma inaczej...

Nie wiem, nie mam tego filmu i mieć nie będę. Ale wiem jedno - pasjonaci wyostrzania obrazu to zwykle są te same osoby, które później narzekają na ziarno filmowe, którego wielkość została zwielokrotniona przez takie, a nie inne "preferencje".
Tak swoją drogą to porównywanie filmu X na DVD do filmu Y na BD czy UHD nie ma większego sensu.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

PS - Jaki inny player oprócz Oppo (Cambridge) i Panasonica ma opcję dodawania napisów zewn. ?

Taka podpowiedź - po zgraniu zawartości płyty na dysk twardy możesz zrobić z nim wszystko, nawet wykorzystać swojego Shielda do oglądania BD/UHD z dodanymi polskimi napisami. Koszt napędu, który łyka też UHD BD to ok. 300 zł + ew. zewnętrzna kieszeń (100zł czy coś) do podpięcia go pod laptopa przez USB.

Godzinę temu, Xisiek napisał:

PS. Terminator 2 - imho genialny mastering (BD widoczny downgrade z 4K), ale gdzie mozesz podpowiedziec warto szukac wydania uhd w tak atrakcyjnej wycenie?

Nowe wydania mają wiele wad, największa z nich to dla mnie zdecydowanie za dużo wosku, ale to udało mi się "zamaskować" dodając ziarno. HDRa to tu jednak prawie nie ma.
Ogólnie jeśli chodzi o wydania katalogowe na UHD to jest to jedna z najsłabszych płyt z jakimi miałem do czynienia. IMO :) Dlatego polowałem na niego po całkowitej taniości. Co roku na Black Friday jest po kilka dolców w USA. Sęk w tym, że w obecnych czasach koronawirusowych koszty wysyłki poszły do góry, a niektórych filmów nawet nie chcą wysyłać do Europy.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie wersje pioneera lx500/800 ze zmodyfikowanym oprogramowaniem mają nawet możliwość pobierania napisów i mogę mieć więcej napisów nie tylko jedne jak w oppo.

A co składani komputerów jako player i używania makemkv umówmy się to nie są rozwiązania problemów to OPCJA i tak tylko dla garstki osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pijesz do mnie to w żadnym miejscu w tym temacie nie pisałem o składaniu komputerów jako player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

tak tanio to chyba w butelce przez ocean wysyłali :)

teraz za oculus questa 2 chcą 29 dolców za wysyłkę - nawet niezła cena bo 2-4 dni dostawa

wiesz może jak jest z gwarancją jak się kupi z amazon.com ? można reklamowac w europie?

 

:) zależy od tego kiedy się kupuje, nie pamietam dokładnie ale akurat w tym przypadku mogłem mieć wysyłkę na adres do rodziny w UK. Był taki moment ze T2 był w cenie kilku dolarów. Na Amazonię US sa/były jakieś preferencyjne stawki na wysyłkę do UK.

Nic nie jestem w stanie powiedzieć na temat reklamacji, odpukać nie miałem potrzeby sprawdzania tego...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, misfit napisał:

Taka podpowiedź - po zgraniu zawartości płyty na dysk twardy możesz zrobić z nim wszystko, nawet wykorzystać swojego Shielda do oglądania BD/UHD z dodanymi polskimi napisami. Koszt napędu, który łyka też UHD BD to ok. 300 zł + ew. zewnętrzna kieszeń (100zł czy coś) do podpięcia go pod laptopa przez USB.

Tak - oczywiście znam i takie rozwiązanie...

U mnie u nie chodzi o samo oglądanie... To też kolekcjonowanie filmów... Tak naprawdę to na BD zależy mi max gdzieś na kilku filmach, które mam na DVD... Może jak by było więcej to bym się pobawił w te rozwiązania o których piszecie. Reszta tych co mi zależało mam już w wersji na BD/UHD . Po za tym jest wciąż szansa, że jeśli coś jeszcze nie wyszło na UHD to może wyjść i zamienię swoje DVD...

A co do seriali - to mam pierwszy serial na świecie jaki wyszedł na UHD czyli 1 sezon Westworld... Może kiedyś mieć niezłą wartość... Ale nie dlatego go kupiłem tylko bardzo mi się podobał (1 sezon) bo im dalej w las tym gorzej...

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna półka z serialami na BD i UHD (nie licząc polskich i DVD - te są w innych miejscach).

AjZpYvQ.jpg

Pakiecik Gry o Tron, Czarnobyl i trzeci sezon Westworld też już zamówiony (wszycho w UHD). The Office US, Miami Vice, Sukcesja, Ostre przedmioty i Fleabag też prędzej czy później trafią na półkę.
Ale ogólnie widziałbym u siebie duuużo więcej nieco starszych seriali, głównie od HBO typu Oz, Six Feet Under czy Carnivale. Może kiedyś się doczekam.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, misfit napisał:

Moja skromna półka z serialami na BD i UHD (nie licząc polskich i DVD - te są w innych miejscach).

Pakiecik Gry o Tron, Czarnobyl i trzeci sezon Westworld też już zamówiony (wszycho w UHD). The Office US, Miami Vice, Sukcesja, Ostre przedmioty i Fleabag też prędzej czy później trafią na półkę.
Ale ogólnie widziałbym u siebie duuużo więcej nieco starszych seriali, głównie od HBO typu Oz, Six Feet Under czy Carnivale. Może kiedyś się doczekam.

Też mam Grę o Tron na BD i dałem do sprzedaży, ale chyba sobie jednak zostawię... Jakość jest oszałamiająca... Podobno w ostatnim sezonie ginęły detale w czerniach jak jest walka z Nocnym Królem, a dla mnie to jeśli chodzi o czernie to było coś najlepszego jakiego widziałem... Świetny serial... Świetna jakość... Można sobie np. porównać właśnie to i Ocean's Thirteen i zobaczyć jaka jest wielka różnica w prawidłowym oświetleniu... Z twojej kolekcji mam też Pacyfik i też genialna jakość. I tu szczególnie dużą rolę odgrywa dźwięk. Nawet nie pamiętam czy przypadkiem nie DTS a nie tylko DD 5.1 ,ale oglądanie tego w stereo z HBO GO to profanacja..

Inne seriale oprócz Westworld mam niestety na DVD bo jak się nazywa ten temat mało jest wydań PL na BD... Miałem je właśnie dać do sprzedaży i wziąć HBO GO, ale dzięki, że mi przypomniałeś o tym stereo bo bym zapomniał jakie badziewie w audio dają na HBO GO.

PS A Archiwum X mam to wydanie książkowe PL - i chyba tej jesieni/zimy sobie pooglądam... :) Też DVD.

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serial THE X-Files (to odnośnie tej fajne półki) - to w tej chwili jest dostępna cała seria na Amazon Prime Video, w bardzo przyzwoitej jakości i co ważne z polskimi napisami...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deimos Tak z ciekawości: masz takie hobby żeby dawać mnie i koledze @misfit hurtowe ilości złych buziek ? :)

No cóż jak Bóg Kubie tak... itd.  ;)

To forum to naprawdę przyciąga niezłych świrów... 🤔

Chwalisz jego półkę i dajesz mu zniesmaczoną buźkę ? Szkoda słów...

Edytowane przez Adam60
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...