Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby jakosc obrazu byla taka sama to najprosciej rzecz ujmujac nikt by highendowego sprzetu nigdy nie kupil. A czy roznica jest warta ceny to juz zupelni inna historia i kazdy musi indywidualnie ocenic ten aspekt.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Xisiek napisał:

Jakby jakosc obrazu byla taka sama to najprosciej rzecz ujmujac nikt by highendowego sprzetu nigdy nie kupil. 

Najprościej rzecz ujmując, to nie masz racji ;)

Po to branduje się TE same produkty i używa odpowiedniego marketingu, żeby sprzedać je w różnej cenie.

Gdy przy okazji idzie jeszcze za tym jakaś wartość dodana np design, lepszy dźwięk, lepsze algorytmy płynności ruchu, rozszerzony serwis/gwarancja itp. to dla mnie jest uzasadnione podniesienie ceny.

Dobrym przykładem jest BO za który bez wątpliwości zapłaciłbym kilka razy więcej, ponieważ doceniam takie wzornictwo.

Natomiast i BO, i LG, i Panas, po kalibracji, reprezentują w 99,9 ten sam poziom obrazu, co jest dla mnie najważniejszym parametrem urządzenia.

Natomiast zgadzam się całkowicie, że sprawa jest mocno indywidualna i wyobrażam sobie, że ktoś ulega marketingowi i wierzy np w chłodzoną matrycę w Pasikoniku, i da za to kilka tysięcy zł dodatkowo  :)

 

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Barnaba napisał:

Gdy przy okazji idzie jeszcze za tym jakaś wartość dodana np design, lepszy dźwięk, lepsze algorytmy płynności ruchu, rozszerzony serwis/gwarancja itp. to dla mnie jest uzasadnione podniesienie ceny.

no to panas ma to co opisujesz - lepszy upłynniacz, choć gwarancja niby gorsza ale za to można wydłużyć do 5 lat

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

no to panas ma to co opisujesz - lepszy upłynniacz, choć gwarancja niby gorsza ale za to można wydłużyć do 5 lat

 

To miło, że potwierdzasz moje słowa ;)

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Najprościej rzecz ujmując, to nie masz racji ;)

Po to branduje się TE same produkty i używa odpowiedniego marketingu, żeby sprzedać je w różnej cenie.

Gdy przy okazji idzie jeszcze za tym jakaś wartość dodana np design, lepszy dźwięk, lepsze algorytmy płynności ruchu, rozszerzony serwis/gwarancja itp. to dla mnie jest uzasadnione podniesienie ceny.

Dobrym przykładem jest BO za który bez wątpliwości zapłaciłbym kilka razy więcej, ponieważ doceniam takie wzornictwo.

Natomiast i BO, i LG, i Panas, po kalibracji, reprezentują w 99,9 ten sam poziom obrazu, co jest dla mnie najważniejszym parametrem urządzenia.

Natomiast zgadzam się całkowicie, że sprawa jest mocno indywidualna i wyobrażam sobie, że ktoś ulega marketingowi i wierzy np w chłodzoną matrycę w Pasikoniku, i da za to kilka tysięcy zł dodatkowo  

Niby tak, ale do końca się z Tobą nie zgodzę.

Może matryca jest od LG, czy selekcjonowane dla Panasonica lub Sony (i innych), to pomińmy.

Jednak elektronika też jest ważna żeby wycisnąć lepszy jakościowo obraz. I tu jest to co piszesz (upłynniacz, itp) a dodatkowo lepszy obraz, bo lepsza/stabilniejsza/dokładniejsza elektronika więcej z niego jest w stanie wycisnąć.

Przy okazji upłynniacz jest dla mnie nieodzownym elementem w ocenie jakości obrazu. No chyba, że oglądamy zdjęcia ;)

Oczywiście każdy z oledów zapewnia satysfakcjonujący obraz. Różnice po kalibracji są niewielkie.

Jednak są. Dla jednego może to być pomijalne, a dla drugiego niedopuszczalne. To nie tylko kwestia wiary, może bardziej pieniędzy... ;)

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Groszek napisał:

Jednak elektronika też jest ważna żeby wycisnąć lepszy jakościowo obraz. I tu jest to co piszesz (upłynniacz, itp) a dodatkowo lepszy obraz, bo lepsza/stabilniejsza/dokładniejsza elektronika więcej z niego jest w stanie wycisnąć.

Masz całkowitą rację - pojęcie "jakości obrazu" jest mocno subiektywne i niewątpliwie upłynniacz może wchodzić w skład oceny.

Jednakże jak chcesz to obiektywnie ocenić, skoro dla mnie obraz jest idealnie płynny, jak wyłączę te wszystkie systemy? Dla ciebie jest zupełnie odwrotnie.

I bardzo dobrze, że tak pięknie się różnimy tylko nijak nie porozumiemy się w sprawie oceny jakości :)

Zresztą sprawa jest bardziej skomplikowana i bardziej widoczna np. w fotografii, gdzie używa się już pojęcia "jakości cyfrowej". Zauważyłeś jak subiektywnie niezłe są fotografie z tych mikroskopijnych obiektywów i mikromatryc? To zdaje się zaprzeczać prawom fizyki, a jednak efekt jest znakomity.

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Barnaba napisał:

Masz całkowitą rację - pojęcie "jakości obrazu" jest mocno subiektywne i niewątpliwie upłynniacz może wchodzić w skład oceny.

Jednakże jak chcesz to obiektywnie ocenić, skoro dla mnie obraz jest idealnie płynny, jak wyłączę te wszystkie systemy? Dla ciebie jest zupełnie odwrotnie.

I bardzo dobrze, że tak pięknie się różnimy tylko nijak nie porozumiemy się w sprawie oceny jakości

Pełna zgoda! :)

Dlatego zadałem sobie niemało trudu i przy wyborze tv (2018/2019) przetestowałem u siebie w salonie oledy od LG/Sony/Panasonica i dwa premium ledy od Samsung i Sony.

Tak jak piszesz każdy z nas jest inny i ma inne priorytety. Dlatego przykładowo wszelkie prośby/opisy modeli telewizorów, czy technologii na forum, należy traktować nie jako "prawdy objawione" a swego rodzaju wytyczne/kierunek.

A sprawdzić trzeba samemu, bo to my a nie kolega z forum będzie oglądał :)

@Adam60 litości za co??? :)

Kolegę @wincent19 też mi ciężko zrozumieć. Może potraktował mój wpis jako atak na LG  ? ;)  A tak lubię oledy tej firmy. Serio.

By the way -  @Adam60ciesz się, że @Barnaba obśmiewa mordką Twoje posty. Nabija Ci przynajmniej pkt. reputacji, na których jak wiem masz niezłą korbę....

 

Niezła dziecinada i przedszkolna piaskownica się tu odwala siostry!!! ;) Bawcie się dalej, beze mnie! 😁 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Pozdrawiam obszczymurka Adasia, który "nagradza" KAŻDY mój post 🤡

Niestety, trochę mnie rozczarowuje, ponieważ jest tchórzem i kłamcą - obiecał doniesienie do prokuratury i/lub do sądu i co? Czekam...

Nawet nie masz pojęcia co mi zrobiłeś bo to jak mnie wtedy obrażałeś miało wpływ na moje życie realne... I naprawdę się dziwię bo jak na faceta pod 60tkę, który nie jest przecież młodzikiem powinieneś wiedzieć, że prokuratury i sądy nie działają w ciągu 2 tygodni, a latami... Więc na wszystko przyjdzie pora... Nie obawiaj się...

A teraz od tamtego czasu - hejerze i trollu udajesz jaki to jesteś dla innych miły i piszesz teksty w stylu: "To miło, że potwierdzasz moje słowa" albo tym podobne... Niech każdy sobie zobaczy co do mnie pisałeś i do innych w ciągu ostatnich 2 lat !!! Ale dobrze, ze choć taki miałem na ciebie wpływ... Natomiast ja niestety ci nie daruję...

Nie pozdrawiam !

Groszek - ikonki dostałeś przez pomyłkę... Poprawione.. Przepraszam...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio daj spokój. Przecież to tylko forum. Popiszemy, pośmiejemy się, wymienimy poglądy. Potem będą nowe sprzęty a nasze stare będą przeżytkiem. Za kilka lat będziesz się śmiał ze swojego Q9FN bo będzie Q20FN, który go "zje na śniadanie"... Szkoda życia na nerwy, bo ktoś ma inne zdanie albo że ktoś dał Ci buźkę - tak ta wyżej jest ode mnie ;)

Wracając do tego Panasa z wątku to właśnie przymierzam się do drugiego TV i widzę, że mocno tanieją OLEDy. Co prawda HZ2000 dalej 16799 zł i to w 65" ale np. Sony 77AG9 jest już za 17999 zł co staje się już bardzo ciekawą propozycją...

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, user7878 napisał:

Wracając do tego Panasa z wątku to właśnie przymierzam się do drugiego TV i widzę, że mocno tanieją OLEDy. Co prawda HZ2000 dalej 16799 zł i to w 65" ale np. Sony 77AG9 jest już za 17999 zł co staje się już bardzo ciekawą propozycją...

Qrcze przy takim układzie to brałbym raczej 77AG9. Jak kupowałem tv to oledy 77" były dla mnie za drogie - nie mogłem się przemóc do wydania takiej kasy na tv. Mimo, ze jestem kompletnym freakiem "jakości obrazu" w takim rozdaniu (65" HZ2000 vs 77"AG9) zagrałaby wielkość obrazu. Jakość i tak mega.

P.S.

Pamiętam tylko, że w oledzie Sony (chyba A8) nie mogłem ustawić pod siebie upłynniacza (używam z dużym umiarem) . Skok pomiędzy pozycjami był tak nieszczęśliwie dla mnie dobrany, że na jednym jeszcze przycinał, a na następnym już był efekt teatru (kwestia indywidualna dla każdego z nas). Może w tym modelu już poprawili.

 

P.P.S.

@Adam60 spoko, luz, peace ! :)  Ja mam na to wywalone, ale dzięki! :)

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 18:36, Groszek napisał:

Jednak elektronika też jest ważna żeby wycisnąć lepszy jakościowo obraz. I tu jest to co piszesz (upłynniacz, itp) a dodatkowo lepszy obraz, bo lepsza/stabilniejsza/dokładniejsza elektronika więcej z niego jest w stanie wycisnąć.

Zgadzam się. Panasonic miał przetwarzanie zawsze na wysokim poziomie. Nie chcę znowu być posądzony o fanbojstwo, ale zobacz co zrobiło LG w ciągu ostatnich 2 lat - nauczeni doświadczeniem błędami z mrugającymi makroblokami w serii 8, doprowadzili do sytuacji gdzie CX wypada w takich sytuacjach (mocna kompresja obrazu, ciemne sceny) bardzo dobrze, a może i najlepiej z całej stawki. Pokazywał to Vincent na swoim kanale. 

Koreańczycy nie zasypują gruszek w popiele i cały czas uczą się na błędach. Moim zdaniem jeżeli chodzi o przetwarzanie obrazu dogonili już stare wielkie marki, został im już 'tylko' upłynniacz do poprawy. 

W dniu 30.10.2020 o 21:52, Groszek napisał:

Qrcze przy takim układzie to brałbym raczej 77AG9. Jak kupowałem tv to oledy 77" były dla mnie za drogie - nie mogłem się przemóc do wydania takiej kasy na tv. Mimo, ze jestem kompletnym freakiem "jakości obrazu" w takim rozdaniu (65" HZ2000 vs 77"AG9) zagrałaby wielkość obrazu. Jakość i tak mega.

Cała dyskusja którą sprowokowałem w tym temacie była spowodowana tym że nie ma HZ2000 w 77 calach, a cena modelu 65 cali jest bliska modelom 77 od konkurencji. 

Jakbym miał 15 tys do wydania na TV, to postąpiłbym podobnie jak Ty i brał 77 cali

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel, dokładnie też tak myślę.

Wracając jeszcze do tej elektroniki to myślę, że to ma znaczenie. Matrycą matrycą, ale aplikacja też ważna. 

Tak samo jak "know-how" które jednak Panasonic i Sony mają większe niż LG w temacie telewizorów. Choć trzeba przynać, że LG szybko się uczy, bardzo szybko reaguje na feed back z rynku i jest równoważnym graczem w tym temacie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Groszek napisał:

Tak samo jak "know-how" które jednak Panasonic i Sony mają większe niż LG w temacie telewizorów.

Mogę się zgodzić z tym twierdzeniem, niestety u starych marek telewizory projektuje nadal księgowy. Może nie tak bardzo w Panasonic, ale u Sony to na pewno. Poszczególne modele są kastrowane i specjalnie robione tak żeby były gorsze niż flagowce, nawet jeżeli z punktu widzenia konsumenta to jest bez sensu i wymaga od nich dodatkowych nakładów pracy żeby te pogorszenie wprowadzić. Dobitnym przykładem są ostatnie 'tanie' OLEDy Sony z serii A8, gdzie zakombinowali z działaniem upłynniacza i nie da się uzyskać tzw złotego środka, czyli lekkiego upłynnienia w filmach i wyraźnego ruchu w sporcie - to był silny punkt każdego Soniacza zawsze. Wg mnie ograniczyli to programowo, żeby była różnica pomiędzy wysoką a najwyższą półką.

Firma na 'L' ma podejście które lubię, przynajmniej jeżeli chodzi o OLEDy - produkt jest zasadniczo ten sam, ale różni się dizajnem i dodatkami. Nie opłaca im się robić różnych matryc do różnych modeli (albo ich selekcjonować) i różnego oprogramowania, które tym steruje. Dzięki temu produkcja jest prostsza, marketing bardziej zrozumiały i przede wszystkim klienci korzystają bo nie dostają kastrata. 

Edytowane przez efel
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2020 o 18:07, Piotr Fiszer napisał:

Gdzie?

Ciągle 16,5k

 

W euro agd z promocją "Nawet do 6600 zł rabatu" można już zjeść na ~12600 zł + ok. 300 zł za najtańszą drugą rzecz.

Edytowane przez cromb898

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te promocje z drugą, trzecią rzeczą czy też z rabatami kwotowymi są ciekawe. Jak się dobrze pokombinuje to niezle mozna zyskać. W neonet Sony 77AG9 mozna bylo za 16850 kupic i do tego cos za ok 2000 zl do tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "Starą Gwardię" będę coś tam "wrzucał" bo po 3 latach z EZ1000 kupiłem to "cudo" czy dobrze..., zobaczymy. Mając widmo zapowiedzi Panasonic z  Android na przyszły rok w TV lub jeszcze gorsze ze Panasonic w ogóle odpuści rynek TV kupiłem....

Nie oceniam. jeszcze.... ładny solidny "kawałek" plastiku i "szkła"....jak to u Panasonic..., archaizm w systemie...cóż...(mam Apple TV i jakiegoś box na Syfdroid ponoć premium" wiec system mi wisi ale WebOS zazdraszczam...(jedyne co dobrze wspominam z LG).... obraz w Panas......HAHAHA>>>>

Edytowane przez ma_ko
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 11:12, ma_ko napisał:

Witam "Starą Gwardię" będę coś tam "wrzucał" bo po 3 latach z EZ1000 kupiłem to "cudo" czy dobrze..., zobaczymy. Mając widmo zapowiedzi Panasonic z  Android na przyszły rok w TV lub jeszcze gorsze ze Panasonic w ogóle odpuści rynek TV kupiłem....

Nie oceniam. jeszcze.... ładny solidny "kawałek" plastiku i "szkła"....jak to u Panasonic..., archaizm w systemie...cóż...(mam Apple TV i jakiegoś box na Syfdroid ponoć premium" wiec system mi wisi ale WebOS zazdraszczam...(jedyne co dobrze wspominam z LG).... obraz w Panas......HAHAHA>>>>

Brawo i "witojcie" po przerwie. Czekamy na Twoje wrazenia/recenzje :)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co na pewno bardzo mocno na plus do EZ1000 to ruch..., przeskok kosmiczny, po ostatniej aktualizacji w EZ1000 w poprzednim roku było już OK ,ale w HZ2000 to jest inny wymiar..., czarna "ramka".., to jest duży progres..., sam panel no cóż... "brałem w ciemno" nie jak EZ1000 gdzie kupowałem i oglądałem w Saturn przed zapłaceniem i transportem do domu...

`Jest tak...

 

 

No to co na pewno bardzo mocno na plus do EZ1000 to ruch..., przeskok kosmiczny, po ostatniej aktualizacji w EZ1000 w poprzednim roku było już OK ,ale w HZ2000 to jest inny wymiar..., czarna "ramka".., to jest duży progres..., sam panel no cóż... "brałem w ciemno" nie jak EZ1000 gdzie kupowałem i oglądałem w Saturn przed zapłaceniem i transportem do domu...

 

Jest tak...

 

 

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 16:59, southorn napisał:

Dużo kropek...

Fakt, jak zawsze z OLED potrzeba czasu i lekkiego "wytrawienia" obrazu... te około 200H wystarczy z reguly choć z mojego doświadczenia wiem ze zaczyna najlepiej świecić po około 5 tys H....

 

Obraz wytrawiony, TV już po kalibracji, razem z HDR i DOLBY...

Jak "widziałem" było zbyt czerwono i wynik kalibracji to potwierdził, korekty w tym zakresie... swieci na 850 nit więc jest OK (mój EZ1000 już świecie ponad 800 nit)... równomierność ekranu..., widziałem wiele OLED sam mialem kilka-scie... haha... ten jest wybitny.... nawet jestem skłonny i rozumiem co to "custom profesional master oled" ...

Naprawdę dobry dźwięk..., jest zaskoczony a używam Focal Dimension i nie widzę gigantycznej przepaści w przenoszeniu dźwięku z filmów i programów ..., muzyka no tu Dimension to jak na ścienny "naleśnik" jest wybitny...i ciężko by coś go "przegrało"...

Ruch, to jest coś co mnie zadziwia..., i jakość obrazu w ruchu..., tu Panas postawił wysoko poprzeczkę...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...