Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Koowall napisał:

Tak po paru h obcowania nie powiem żebym miał efekt wow po przesiadce z XE9305, kolory są bardziej żywe i czerń jest tak samoła, to chyba dwa największe plusy. Minusem oczywiście jest to, że teraz nie wrzucę sobie TVN24 na nie wiadomo ile nie bacząc na konsekwencje... Dodatkowo XE9305 o wiele lepiej radziło sobie z tv kablową, obraz bardziej wyraźny. C1 nie bardzo chce Atmos na Netflixie odpalić w połączeniu z Sony HT ZF9, szukałem odpowiedzi i narazie nie znalazłem rozwiązania.  Dodatkowo napisy wypalają oczy... Narazie folii nie zdejmuje, potestuję przez 14 dni się zdecyduję czy zostaje czy jednak rezygnacja. 

Masz podobne obserwacje jak wiele osób, z którymi miałem okazje rozmawiać i które właśnie robiły zakup na podstawie oledowego hajpu w necie, a później się okazywało ze rzeczywistość jest nieco inna. Oled tak naprawdę zamiata oglądany pod katem po zupełnej ciemnicy i w treściach sportowych (szybki ruch) przy podaniu naprawdę dobrego sygnału i tak jest od lat. Z gorszym materiałem ponoć lepiej radzi sobie najnowszy Sony, ale jego atrakcyjność cenowa raczej nie zachęca do zakupu.

PS. Zwróć tez uwage jak oceniasz ostrość obrazu, szczególnie dalsze plany na C1. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, na tą chwilę biję się z myślami co zrobić. Zastanawiam się tylko czy jeżeli pilot jest wyciągnięty z folii w której był to nadal mogę zwrócić. Folie na tv mam jeszcze w razie czego. Jest fajnie, ale oczekiwałem ze będzie wow i super jednak. 

Zastanawiam się także czy karton od tv mogę polepić od dołu jakoś, bo przecież te cienkie taśmy trzymające musiałem przeciąć żeby pudło otworzyć... 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze aby ktoś czepiał się, ze karton oklejony jest inna taśma. Ale pilot był w woreczku czy zaciągnięty jakaś folia + w jakim sklepie zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt się nie czepia wyjętego pilota. Poza tym chyba baterie nie są w pilocie więc jak sprawdzić tv nie ruszając pilota z folii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot zaciągnięty folią, zakup w Media Expert. Dzwoniłem na infolinię to nawet karton nie musi być oryginalny, ważne żeby bezpiecznie zapakować i można nawet do sklepu podrzucić i kasę od ręki wypłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Xisiek napisał:

Widzisz elegancko 🙂

Hehe ale mam zagwozdkę nieziemską... Tymbardziej, że jutro ktoś przychodzi obejrzeć Soniaka... Jeżeli kupi to zostaje, jeżeli nie to pewnie w przyszłym tygodniu pojadę oddać. 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Koowall napisał:

Hehe ale mam zagwozdkę nieziemską... Tymbardziej, że jutro ktoś przychodzi obejrzeć Soniaka... Jeżeli kupi to zostaje, jeżeli nie to pewnie w przyszłym tygodniu pojadę oddać. 

No cóż czasem tak bywa :) A jaka przekątna kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś porównać np w sklepie Samsung MiniLED QN90A z OLED C1 lub G1? Na YT wyglądają ciekawie, choć kolor skory mało realistyczny.

U mnie nie ma Samsungow w sklepie żeby zobaczyć live.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Koowall napisał:

55

Jeśli xe się sprzeda zawsze możesz rozważyć opcję (całkiem rozwojowy wariant) zwrotu C1 i nabycia XH95 w 65 calach 👍 (stock chyba się szybko kończy obecnie).

2 godziny temu, Grafii napisał:

Udało się komuś porównać np w sklepie Samsung MiniLED QN90A z OLED C1 lub G1? Na YT wyglądają ciekawie, choć kolor skory mało realistyczny.
 

Ale jak Ty chcesz porównywać kolor skory - na swoim tv oglądając YouTuba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak Ty chcesz porównywać kolor skory - na swoim tv oglądając YouTuba?

Chce zobaczyć live samsunga i ocenić. Na YT jest porównanie QN90A do chyba G1 o ile dobrze pamietam. Na samsungu wyglada to słabo, ale wolałbym zobaczyć live niż na YT. Dlatego pytałem czy ktoś widział ten tv live.

 

Samsunga i tak bym nie chciał, nie lubię tej marki, ale jak ma potencjał (na filmie na YT wyglada ciekawie pod wieloma względami),to LG MiniLED może być ciekawa opcja. Niedługo LG ma wypuścić MiniLEDy

 

Może kolor skory da się poprawić przez kalibrację tv, bo to tez kwestia balansu bieli.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, ze kalibracja poprawisz kolor/odcień skory na prawidłowy. Bardzo dobrze, ze chcesz zobaczyć go na żywo, oglądanie na YouTube nie ma większego sensu dla wyciągania wniosków odnośnie kolorów/temp.barwowej - nie wiemy czy tv był dobrze skalibrowany (o ile w ogóle), czy jest jakieś (jak duże) przekłamanie z kamery, czy monitor na którym oglądamy prawidłowo wyświetla barwy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy ktoś miał już styczność live z tym tv. MiniLED będzie chyba bliżej (pod wzgledem jakości obrazu) do OLED nóż do tradycyjnego LCD dlatego myślałem ze ludzie którym zależy na dobrym odwzorowaniu obrazu (właściciele OLED) mogli mieć styczność z MiniLED np QN90A.

 

Jak go zobaczę w sklepie to na pewno mu się przyjrzę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zmienia nazwę portu HDMI? Miałem sobie konsole Xbox pod HDMI2 i ładnie się to nazywało. Xbox. Coś zmieniałem w podłączeniach i teraz zamiast Xbox mam nazwę HDMI2 i nie mogę znaleźć opcji zmiany tej nazwy.
W panelu domowym. Mam tylko możliwość przypisania pilota do sterowania czego robić nie chce.
Ktos pomoże krótko i w temacie?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu domowym  wybierasz ustawienia w prawym górnym rogu i opcję EDYTUJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W panelu domowym  wybierasz ustawienia w prawym górnym rogu i opcję EDYTUJ.
Tego miejsca nie sprawdzałem. Zerknę później. Dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem 55CX, i mam problem, mianowicie dużo opcji nie da się uruchomić, napisy są szare i nie aktywne. Chyba coś musiałem poprzestawiać bo na początku wszystko było aktywne. Da się to jakoś naprawić oprócz resetu systemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam "mały" problem. Przesiadłem się z innego Oleda na Oleda CX. I niestety nie działa mi poprawnie funkcja HDMi CEC.  Wcześniej za pomocą pilota Magic włączałem zarówno TV, dekoder UltraBox 4K jak i soundbar. Jednym przyciskiem startowała całość sprzętu.Teraz jest jakaś lipa. Niby TV dokonał konfiguracji pilota uniwersalnego, jednak funkcja w ogóle nie działa... Włączenie za pomocą pilota Magic włącza tylko TV, dekoder muszę uruchomić za pomocą pilota z dekodera, zaś soundbar za pomocą pilota z soundbara... Więc jak łatwo policzyć muszę korzystać z 3 pilotów...

Jeśli chodzi o kwestie techniczne to soundbar jest wpięty w HDMI e-Arc, zaś dekoder 4K w HDMI 1.

Masakra jakaś :(  Bardzo proszę o pomoc, stawiam wielkie piwo za rozwiązanie problemu. Oczywiście na każdym sprzęcie jest włączone HDMI CEC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales odlaczyc z zasilania caly sprzet? 

 

Ps

Po ostatniej aktualizacji materialy 4k z playera dzialaja jak nalezy :)

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2021 o 11:46, mufek napisał:

Probowales odlaczyc z zasilania caly sprzet?

Tak, niestety nic to nie dało... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probowales odlaczyc z zasilania caly sprzet? 
 
Ps
Po ostatniej aktualizacji materialy 4k z playera dzialaja jak nalezy
A jakie to materiały? No chyba tylko listy do m4 i jakoś serial był, nic więcej w 4k. Coś się zmieniło?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche materialow 4k przybylo. 

Np Szadz. Wczesniej klatkowalo w 4k. Teraz po aktualizacji dziala elegancko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...