Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, FUNBOY ;) napisał:

Ktoś ma wiedzę na temat menu szybkiego uruchamiania aplikacji smart, przypisywania ich pod klawiaturę numeryczną pilota i gdzie to można znaleźć?

Instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest coś takiego jak menu szybkiego uruchamiania skrótów aplikacji pod numerem 0 na klawiaturze pilota (przytrzymanie przycisku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jak radzi sobie CX ze sportem, płynność powidoki itp ( sygnał z karty CI sieci kablowej)  oraz ze zwykłym sygnałem HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak to wygląda z tym "odświeżaniem pikseli" po tych 4h pracy? dostajemy jakaś informacje czy coś o tym?.

Ponieważ po pierwszych dwóch dniach użytkowania tv po te 4-5 h i wyłączeniu, przeleciała biała kreska przez ekran i była informacja po włączeniu, że "odświeżanie pikseli zostało ukończone".  Być może przypadkiem coś przełączyłem ponieważ teraz po pracy te 4-5h tv żadnej takiej informacji nie ma i nic się nie dzieje. Jak to wygląda z tym odświeżaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 06:13, ciekawy12 napisał:

Witam jak to wygląda z tym "odświeżaniem pikseli" po tych 4h pracy? dostajemy jakaś informacje czy coś o tym?.

Ponieważ po pierwszych dwóch dniach użytkowania tv po te 4-5 h i wyłączeniu, przeleciała biała kreska przez ekran i była informacja po włączeniu, że "odświeżanie pikseli zostało ukończone".  Być może przypadkiem coś przełączyłem ponieważ teraz po pracy te 4-5h tv żadnej takiej informacji nie ma i nic się nie dzieje. Jak to wygląda z tym odświeżaniem?

Biała kreska przeleciała, bo włączyłeś w menu ręczne odświeżanie pikseli. To jest długi cykl kompensacji trwający około 1h i on się sam załącza po 2000h pracy telewizora. Nie należy tego uruchamiać samemu, jeśli nie masz żadnych problemów z obrazem.

Krótkie odświeżanie pikseli po 4h pracy trwa jakieś 8 minut po wyłączeniu TV z pilota. Można to poznać po tym że:

  • Nie słychać od razu cyknięcia przekaźnika po wyłączeniu TV - cyknięcie będzie jak się kompensacja skończy po tych 8miu minutach
  • Jak masz podłączony dysk USB do TV (i w opcjach masz zaznaczone żeby nie było zasilania usb non stop) to zauważysz że lampka od dysku się pali jeszcze przez cały ten czas trwania kompensacji. Zamiast dysku sobie możesz podłączyć cokolwiek innego np lampkę na usb jeżeli rajcuje Cię temat totalnej inwigilacji i chcesz zawsze wiedzieć co Twój TV robi w trybie standby
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ kilka dni temu kupiłem telewizor LG OLED55CX3LA mam pytanie, jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin odbiornika? Czy da się to zrobić za pomocą pilota dostarczanego z telewizorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na naszych polskich modelach tylko jakaś aplikacja z telefonem IR pomoże oraz specjalny pilot do wejścia w menu serwisowe.
Szkoda bo w innych wydaniach fajna opcja z wyświetlaniem godzin...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukasznow napisał:

Telefonów z IR nie ma od lat. Jaki to może być pilot? Jaki to wydatek?

Nadal telefony mają irdę np Huawei P30pro, ale i tak aplikacja nie pozwala wejść do menu serwisowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem załamany... wczoraj składałem z żoną szafkę rtv i puknęła niechcący szklaną pułką w matrycę... I został oczywiście uszczerbek widoczny na zdjęciu... Jestem niesamowicie zły... telewizor nie ma jeszcze miesiąca, a 5 zł nie kosztował. Co teraz ? Będzie się to pogłębiać? Na jaskrawych kolorach widać jakieś dziwne barwy. 

20210418_140247.jpg

20210418_141132.jpg

20210418_141444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się to pogłębiać(chyba że znowu tam przywalisz), rysa szczerze mówiąc widoczna z takiej odległości z jakiej robiłeś zdjęcie czyli kilkunastu centymetrów, z kanapy pewnie nie widoczna. Naucz się oglądać TV nie wpatrując się w ten punkt i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Alwyn napisał:

Nie będzie się to pogłębiać(chyba że znowu tam przywalisz), rysa szczerze mówiąc widoczna z takiej odległości z jakiej robiłeś zdjęcie czyli kilkunastu centymetrów, z kanapy pewnie nie widoczna. Naucz się oglądać TV nie wpatrując się w ten punkt i tyle :)

To prawda... nie jest widoczna z kanapy ale boli sam fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, poniżej zamieszczam zdjęcia z mojego nowego CX 65   z Neonet. 

Powiedzcie czy ten tv był na wystawie czy taki bubel się trafił jako nowy? Posiadam cx55 i nie ma śladu żadnych plam po pół roku w tym samym teście. 

 

20210418_203031.jpg

20210418_203040.jpg

20210418_203050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz jakieś zaburzenia obrazu przy oglądaniu cyfrowej/netflixa/itp? Jeśli nie to dałbym sobie siana z myśleniem czy to zwrot czy nie. Niestety tylko w wersji na US można łatwo sprawdzić ile godzin pracował telewizor co dałoby jasną odpowiedź na to czy był używany.

Może też być tak że sklepy wciskają już CX-y ze zwrotów bo z produkcji już pewnie nie ma skoro wszedł C1, ale to tylko takie podejrzenie moje

Edytowane przez Maciej Jacewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czyszczenie matrycy i na szybko patrząc jest lepiej, ale przed był dramat. Przy oglądaniu na YT jakiś filmów z kolorami nie widać, ale pierwsze uruchomienie i konfiguracja tv była cała na szarym tle i na całym ekranie były te pasy. Aż żałuję że nie zmieniłem zdjęcia, taki zonk miałem. Jak mówiłem przy półrocznym cx55 perfekt wszystko jest...

No i oczywiście apka YT przy włączaniu jest szara i tam też mega dawało to po oczach. 

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj użytkować intensywnie przez 2 tygodnie i zobaczyć czy się poprawi. Jeśli po tym okresie nic się nie zmieni i będzie Ci to przeszkadzało to zawsze możesz odesłać pod warunkiem że nie minęło 14 dni (chyba że Neonet dodatkowo ten okres wydłuża). Mi by się nie chciało, sama myśl że miałbym tego giganta pakować do kartonu jest zniechęcająca :D ale rozumiem też że osoby które dały 7 k za CX chcą mieć matrycę idealną, sam wpatrywałem się dobre kilka godzin w te ekrany testowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym tak zrobił w Polsce, ale go zatargałem już do mieszkania w Niemczech, ledwo wszedł do auta (hatchback) i nie mam zamiaru znowu tego robić. Wymiany LG pewnie już nie zrobi w de jak w pl kupiony był. A prawdę mówiąc powinni bo wydać tyle kasy na nowy tv i mieć takie pasy zaraz po włączeniu i konfiguracji to jest dramat po prostu. Tyle się naczytałem o tych matrycach przed kupnem tego 55 calowego i trafiłem widocznie super, a teraz z nieba do piekła i co tu zrobić. 

Napiszę do LG na czacie jutro jak to widzą, ja ten cykl przypadkowo przerwałem dzisiaj za pierwszym razem ale nawet po przerwaniu wydawało się lepiej o wiele. Po zakończeniu żona mówi że dalej widać ale ja już poza domem. Jeśli jeszcze widać jest sens to robić jeszcze raz?

PS jeszcze może być teoria że na Niemcy lepsze matryce pchają, bo ten 55 calowym kupiony w de był właśnie. :)

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gemplay napisał:

PS jeszcze może być teoria że na Niemcy lepsze matryce pchają, bo ten 55 calowym kupiony w de był właśnie.

Nie sądzę, na Niemcy na pewno też trafiają egzemplarze z polskiej produkcji bo u nas nie ma tak chłonnego rynku... Odświeżania pikseli nie puszczaj bo to tylko skraca żywot matrycy. Normalnie użytkuj i sprawdź za jakiś czas jak wygląda obraz, w międzyczasie nie zaszkodzi napisać do LG. Swoją drogą pomyśl czy zauważyłbyś problem bez puszczania tablic testowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć w danych technicznych telewizora, czy podaje on zasilanie z gniazda antenowego 5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Maciej Jacewicz napisał:

Nie sądzę, na Niemcy na pewno też trafiają egzemplarze z polskiej produkcji bo u nas nie ma tak chłonnego rynku... Odświeżania pikseli nie puszczaj bo to tylko skraca żywot matrycy. Normalnie użytkuj i sprawdź za jakiś czas jak wygląda obraz, w międzyczasie nie zaszkodzi napisać do LG. Swoją drogą pomyśl czy zauważyłbyś problem bez puszczania tablic testowych...

Widzialem przy otwieraniu YT, wyszukiwaniu w nim, i całej konfiguracji :) nie powiem trochę humor to zepsuło. Na 'starym' jest igła.  Zobaczę jutro jak to wygląda 

numery na Niemcy to cx9la chyba a na Polskę to 3. Coś tam mają innego bo czytałem o tym ale czy matrycematryce... Chemia w Niemczech lepsza więc nic mnie już nie zdziwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos CX razem z PS5? Synchronizacja przez HDMI to istne dziadostwo. Jesli HDMI Link jest wlaczone w ustawieniach PS5 to przy wlaczaniu tv konsola wlacza sie automatycznie. Zeby tak nie robila, trzeba przed wylaczeniem tv przelaczyc HDMI na jakies inne zlacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ps5 ale nie miałem takiego przypadku żeby się włączałą automatycznie. mam ją podłączoną po dołączonym do zestawu kablu hdmi 2.1, nie pamiętam żebym coś grzebał w ustawieniach konsoli czy tv dla tego złącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, WinterX napisał:

Ma ktos CX razem z PS5? Synchronizacja przez HDMI to istne dziadostwo. Jesli HDMI Link jest wlaczone w ustawieniach PS5 to przy wlaczaniu tv konsola wlacza sie automatycznie. Zeby tak nie robila, trzeba przed wylaczeniem tv przelaczyc HDMI na jakies inne zlacze.

To nie będzie taka funkcja ale w tv do wyłączenia?

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-automatically-turn-on-your-tv-with-the-playstation-4-or-pro-using-hdmi-cec.html

Pytanko: działa vrr na ps5 czy nie ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, WinterX napisał:

Ma ktos CX razem z PS5? Synchronizacja przez HDMI to istne dziadostwo. Jesli HDMI Link jest wlaczone w ustawieniach PS5 to przy wlaczaniu tv konsola wlacza sie automatycznie. Zeby tak nie robila, trzeba przed wylaczeniem tv przelaczyc HDMI na jakies inne zlacze.

Tak jest od czasu PS4 i B7. Nowsze wersje webos miały mieć taką opcję żeby TV nie startował do ostatniego wejścia HDMI, tylko do menu smart (tak jak jest to w samsungu) i wtedy problem się rozwiązałby sam. Nie pamiętam, czy mieli to wprowadzić w serii 'X' czy '1'. Pogmeraj po ustawieniach.

Jeżeli nic nie znajdziesz to jedyną dobrą opcją jest wyłączenie CEC w menu konsoli. Moim zdaniem jest to błąd projektowy w Playstation - jeżeli już wprowadzili funkcjonalność uruchamiania konsoli za pomocą CEC to powinni to dać jako opcję w ustawieniach. Inne konsole (Nintendo) mają CEC zaimplementowane poprawnie - w jedną stronę czyli odpalam konsolę padem i startuje telewizor, odpalenie samego telewizora nie startuje konsoli, bo po co? Jakbym chciał grać, to bym miał pada w ręce i uruchamiał nim konsolę a za nim TV.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...