Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@LV426 nie zrozumiałeś - u mnie to był sarkazm - bo jak obcinanie jakości w lcd można traktować jako rozwój

oled nie musi nic robić - i jest 10 długosci przed każdym lcd - dlatego mamy stagnację w oled - monopol na jakość obrazu nie sprzyja wprowadzaniu udoskonaleń

a w bajki o tysiącach stref w lcd, dwuwarstwowych lcd itp uwierzę jak coś z tego pojawi się na rynku w racjonalnych cenach

  • Plusik 5
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LV426 napisał:

z roku na rok w temacie OLED tylko czytam ciągle te głupią mantrę powtarzaną na forach, że "już nic się nie wypala bo są lepsze zabezpieczenia jak w roku poprzednim"

 

To przestań czytać swoje własne posty, gdyż wskazaną mantrę to na tym forum głównie sam powtarzasz. Prawda jest taka, że ciężko znaleźć jakiegoś doświadczonego posiadacza OLEDów, który jeszcze by twierdził, że problem wypaleń został już zupełnie wyeliminowany.

 

 

11 godzin temu, LV426 napisał:

Czy nie było też pomysłu aby za kolorowym LCD dawać drugi czarno biały co miało poprawiać kontrast?

To nie pomysł, ale praktyka, która jako systemu strefowego wygaszania używa drugiej monochromatycznej matrycy lcd o rozdzielczości FHD. Taki model pojawił się na rynku australijskim i chińskim, ale z dalszego rozpowszechniania na chwilę obecną zrezygnowano - podobno ze względu na fakt, że  przepuszczanie światła przez dwa panele jest bardzo mało wydajne i wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię.

  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? To nie ja te rzeczy wypisuję tylko wielu ludzi na tutejszym (i nie tylko) forum. Również "profesjonalni recenzenci" dokładnie to powtarzają (a ludzie w internecie za nimi i tworzy się błędne koło). Tylko przypomniałem o tym bo takie wprowadzanie niektórych nieświadomych problemu ewentualnych nabywców nie jest fajne. To zwykłe kłamstwo. 

Dziękuję za uzupełnienie informacji o tym nowym typie FALD.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

To nie ja te rzeczy wypisuję tylko wielu ludzi na tutejszym (i nie tylko) forum.

Powyższe zdanie najlepiej podsumowuje dalsza część twojej wypowiedzi:

Godzinę temu, LV426 napisał:

To zwykłe kłamstwo. 

Cytat z wczoraj:

Cytat

no jak to? OLEDy się nie wypalają! 

 

Smutne, że od dawna jedyne co potrafisz to posługiwać się tym zmyślonym cytatem sugerując, że użytkownicy tego forum umyślnie wprowadzają innych w błąd. Nikt z doświadczonych posiadaczy OLEDów nie twierdzi, że problem został zupełnie wyeliminowany, więc wymyśliłeś sobie bajeczkę, którą powtarzasz, bo jak widać na tym twoje argumenty się kończą. Zresztą jakiś czas temu chyba @efel prosił o cytat takiej kategorycznej wypowiedzi, stwierdzającej, że problem został w 100% wyeliminowany i oczywiście nabrałeś wody w usta. Te twoje "wrzutki" nie są więc żadnym uświadamianiem innych, jak zwykłym trollowaniem, co pokazuje jedynie dużą hipokryzję, bo sam taki zarzut lubisz wobec innych stosować. 

 

 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 4
  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a czy ktoś może wyjaśnić poszczególne funkcje opcji zaawansowanych obrazu i jak należy ustawić w zależności od źródła i trybu obrazu.

Zalecanie standardowo wyłączyłem kontrast dynamiczny, kolor dynamiczny i super rozdzielczość, natomiast w opcjach mamy jeszcze funkcję:

"gamma kolorów" z zakresem szeroki/rozszerzony/auto,

"gamma" z zakresem w zależności od źródła 1.9, 2.2, 2.4, BT.1886 lub niski, pośredni, wysoki1, wysoki2,

"jasność maksymalna" z zakresem wył., niski, średni, wysoki,

Dodatkowo w zaawansowanych opcjach mamy jeszcze balans bieli gdzie domyślnie mam wszędzie ustawione temp. barw ciepła2, zakres 2-punktowy, punkt wysoki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vader_4747 Hipokryzją i agresją aż kipi. Tyle lat kłamania a teraz udajemy że nie pisaliśmy bzdur... Typowe zachowanie ludzi, a szczególnie w internecie bo to ujma przyznać się do błędu. Teraz po prostu już te same osoby dodają na wszelki wypadek (za recenzentami) że: "istnieje małe prawdopodobieństwo wypaleń ale to w sumie marginalny problem". 

Wystarczy czytać forum aby to widzieć i te twoje domaganie się "dowodów" jest naprawdę zabawne. Wystarczy sobie przejrzeć co "eksperci" jak ty wypisywali tutaj jeszcze 2-3 lata temu. Widzę fanklub Barnaby klaszcze. Zabawne. Ani kultury ani rozumu. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LV426 napisał:

Tyle lat kłamania a teraz udajemy że nie pisaliśmy bzdur...

 

22 minuty temu, LV426 napisał:

Wystarczy czytać forum aby to widzieć i te twoje domaganie się "dowodów" jest naprawdę zabawne. Wystarczy sobie przejrzeć co "eksperci" jak ty wypisywali tutaj jeszcze 2-3 lata temu.

Nigdy nie pisałem, że problem wypaleń został w 100% wyeliminowany, a więc znowu zmyślasz i potwierdzasz, że jedynie to potrafisz. Jedyną osobą posługującą się kłamstwami jesteś więc ty sam. 

 

22 minuty temu, LV426 napisał:

Ani kultury ani rozumu. 

Jedyne co jak widać potrafisz to pisać bzdury i obrażać. Ja nie sugerowałem tobie braku rozumu, a jedynie wytknąłem hipokryzję. A co do określenia "trollowanie" to jak inaczej nazwać praktykę, którą uprawiasz na forum? Zresztą to twoje własne określenie, którym się często posługujesz. Jeżeli więc u kogoś  brak kultury i rozumu to tylko u ciebie.

 

A co do domagania się cytatów to chyba logicznym jest, że jeżeli komuś stawia się zarzut to trzeba go czymś podeprzeć, w przeciwnym wypadku jest on nic niewartym wymysłem. 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Lg Cx 65 cali i miałbym kilka pytań.

1. Z doświadczenia jak myślcie czy cena spadnie do okolic 7k? Widziałem ze ostatnio np podrożały ale może to przejściowy wzrost cen.

2. Gdyby trafił mi się egzemplarz wadliwy tzn jakiś martwy pixel np i chciałbym telewizor zwrócić to jak go zapakować? Z tego co wiem te kartony od lg są zamykane tymi taśmami zgrzewanymi a po przecięciu można górę zdjąć. 
 

3. Wszędzie w internecie są testy modeli 55 cali a jak wiadomo 65 są trochę jaśniejsze. Macie może dane jak to wypada miedzy BX a CX? 
 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Michael97 napisał:

2. Gdyby trafił mi się egzemplarz wadliwy tzn jakiś martwy pixel np i chciałbym telewizor zwrócić to jak go zapakować? Z tego co wiem te kartony od lg są zamykane tymi taśmami zgrzewanymi a po przecięciu można górę zdjąć. 
Pozdrawiam :)

Spakowałem do kartonu nie zaklejając go, a jak przywieźli nowy to pokazałem że wszystko jest spakowane i obkleiliśmy karton szarą taśmą tak jak była taśma zgrzewana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AKI napisał:

Spakowałem do kartonu nie zaklejając go, a jak przywieźli nowy to pokazałem że wszystko jest spakowane i obkleiliśmy karton szarą taśmą tak jak była taśma zgrzewana.

A to nie jest tak ze kupując w Mediaexpert czy MediaMarkt trzeba zawieść telewizor do nich we własnym zakresie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem w ME z dostawą do domu z wniesieniem i rozpakowaniem w celu sprawdzenia uszkodzeń podczas transportu i czy się załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AKI napisał:

Też kupiłem w ME z dostawą do domu z wniesieniem i rozpakowaniem w celu sprawdzenia uszkodzeń podczas transportu i czy się załącza.

Rozumiem, czyli jeśli np włączyłbym plansze testowe i np na 5% byłaby tragedia to mógłbym wtedy powiedzieć ze nie przyjmuje i chce inna sztukę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od dostawcy, czy będzie chciał zaczekać aż przeprowadzisz testy.

Przy drugim TV za małe gratyfikacje  ;)  pomogli zawiesić i poczekali na sprawdzenie czy wszystko jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AKI napisał:

To wszystko zależy od dostawcy, czy będzie chciał zaczekać aż przeprowadzisz testy.

Przy drugim TV za małe gratyfikacje  ;)  pomogli zawiesić i poczekali na sprawdzenie czy wszystko jest OK. 

Myślałem ze to wyglada tak ze kupuje a oni przywożą i jeśli nie jest np zbita matryca a na planszach testowych mi się coś nie podoba to oni umywają ręce i już wtedy wymienić np na gwarancji albo we własnym zakresie do sklepu oddawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym TV wadę zauważyłem po paru godzinach  i zgłosiłem to w sklepie na drugi dzień, to był w czwartek, sklep od razu złożył zamówienie do centrali na nowy, a ten kazali mi używać do czasu wymiany która nastąpiła we wtorek.

TV zamówiłem przez Internet z odbiorem w sklepie a u nich dokupiłem dostawę do domu ze sklepu. W tedy przysługuje prawo zwrotu do 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AKI napisał:

To wszystko zależy od dostawcy, czy będzie chciał zaczekać aż przeprowadzisz testy.

Przy drugim TV za małe gratyfikacje  ;)  pomogli zawiesić i poczekali na sprawdzenie czy wszystko jest OK. 

Podasz linki w oparciu które robiłeś testy, plansze, proceury  itp?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem robić testów, feler był bez nich widoczny, pionowa kreska.

IMG_20201105_205652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w aktualizacji firmware 03.21.09 została obniżona jasność tv w HDR o 20%

Na zagranicznych forach polecają wyłączyć automatyczna aktualizacje i zostać  przy starszej wersji jeśli komuś zależy na wyższej jasności. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Dawid LB napisał:

Podobno w aktualizacji firmware 03.21.09 została obniżona jasność tv w HDR o 20%

Na zagranicznych forach polecają wyłączyć automatyczna aktualizacje i zostać  przy starszej wersji jeśli komuś zależy na wyższej jasności. 

Tak piszą, ale tylko w trybie Gra! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 22:17, LV426 napisał:

Hipokryzją i agresją aż kipi. Tyle lat kłamania a teraz udajemy że nie pisaliśmy bzdur...

Skoro kolega @vader_4747 tyle lat kłamał, to chyba z łatwością znajdziesz chociaż jeden jego post i go tu przytoczysz jako dowód własnej tezy.

Jak kogoś oskarżasz o coś to odrobina przyzwoitości nakazuje jednak przedstawić dowody, cytaty, cokolwiek. Ja wiem że w dzisiejszych czasach, szczególnie oglądając telewizję, można nabyć innych nawyków i oskarżać bezpodstawnie bez żadnych konsekwencji (szczególnie w Internecie co sam zauważasz), ale tu na forum są też myślący ludzie, którym twoje pyskówki i teorie wysysane z palca wychodzą już bokiem. Zrób nam przyjemność w nowym roku i pokaż chociaż raz dowód potwierdzający czarno na białym rację twoich bredni.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...