Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie szybkie pytanie a nie chce zakładać osobnego tematu. Czy logo stacji TTV stwarza wysokie ryzyko wypalenia OLEDa? Żadnych kanałów info nie oglądam wiec o tyle dobrze tylko to nieszczęsne TTV mnie zaczęło zastanawiać. 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy twoja soudbara działa w Dolby Atmos ale zalecam wyłączyć eArc.
W specyfikacji pisze że posiada dolby Atmos. Czemu zakrecasz wyłączenie eARC. Przez jakiś czas miałem ARC ale jakoś wydawało mi się że eARC lepiej wypada oglądając zwykła TV i póki co tak zostawiłem.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, LG miało problem z puszczaniem Dolby Atmos, po eArc, chyba że to naprawili ale wątpię.

 

Oczywiście, nie muszę pisać, że w zwykłej telewizji, nie ma Dolby Atmos.

 

O jaki Dolby Atmos, co dokładnie chodzi?

Z jakiego źródła?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co sądzicie o tym panelu? CX 65, Oled Light ustawione na 60. Widać nieco odbcie okna, sorry za to.

 

DC77546D-C63A-4A7B-9B89-642EDF716439.jpeg

Edytowane przez sojer2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ronaldo864 napisał:

szału nie ma , przy 5% pewnie będzie jeszcze gorzej

Kompletnie nie masz racji, ten panel nie jest zły. Moim zdaniem po 200-300 h i kilkunastu zwykłych trybach czyszczących będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AC-3

Kurde, to nie mam pomysłu.
Ja miałem problemy z DTSem i czasem z TrueHD, ale po przerobieniu na AC3 napisy były odtwarzane bez problemów.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ronaldo864 napisał:

szału nie ma , przy 5% pewnie będzie jeszcze gorzej

 

36 minut temu, ma_ko napisał:

Kompletnie nie masz racji, ten panel nie jest zły. Moim zdaniem po 200-300 h i kilkunastu zwykłych trybach czyszczących będzie OK.

Ok, troche jakby nieco jaśniej po stronie lewej. Ale to tylko na tych planszach widać. TV ma około 200 h, może trochę mniej...

Tu jest 5 %

 

176D2040-0BC8-4E1F-B34D-AD91ED6DACB0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ronaldo864 napisał:

szału nie ma , przy 5% pewnie będzie jeszcze gorzej

 

 

Z tego nic nie będzie widoczne w realu..bo sam telefon to mocno podbija...., ta prawa strona jest ciut mocniej zaciemniona ale naprawdę banding jest minimalny....

Jak na LG nie szukałbym dziury w całym...wrzuć sobie film z Netflix Marco Polo (minuty scen znajdziesz tu na portalu min innymi w moich "przebojach z LG) jak nic nie widać nie szukać problemów zdjęcia są w jakim trybie TV??

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to po ciemku powinno być robione zdjęcie. Nie jest w każdym razie jakoś bardzo źle. Jak to wygląda przy normalnych treściach?

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ma_ko napisał:

 

 

Z tego nic nie będzie widoczne w realu..bo sam telefon to mocno podbija...., ta prawa strona jest ciut mocniej zaciemniona ale naprawdę banding jest minimalny....

Jak na LG nie szukałbym dziury w całym...wrzuć sobie film z Netflix Marco Polo (minuty scen znajdziesz tu na portalu min innymi w moich "przebojach z LG) jak nic nie widać nie szukać problemów zdjęcia są w jakim trybie TV??

 

1 minutę temu, vader_4747 napisał:

Tylko, że to po ciemku powinno być robione zdjęcie. Nie jest w każdym razie jakoś bardzo źle. Jak to wygląda przy normalnych treściach?

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Wrzuciłem te test szarości bardziej z ciekawości, czytając posty innych.

ISF Expert Dark Room z podbitym Oled light do 60.

Przy normalnych treściach nie widzę specjalnie niczego.

Raczej chyba bez sensu jest dręczyć serwis LG ? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sojer2005 napisał:

 

Ok, troche jakby nieco jaśniej po stronie lewej. Ale to tylko na tych planszach widać. TV ma około 200 h, może trochę mniej...

Tu jest 5 %

 

176D2040-0BC8-4E1F-B34D-AD91ED6DACB0.jpeg

 

Teraz, sojer2005 napisał:

 

Wrzuciłem te test szarości bardziej z ciekawości, czytając posty innych.

ISF Expert Dark Room z podbitym Oled light do 60.

Przy normalnych treściach nie widzę specjalnie niczego.

Raczej chyba bez sensu jest dręczyć serwis LG ? ;)

 

Wrzuć zdjęcia 5% w trybie nocnym...na 30-40 jasność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ma_ko napisał:

 

Wrzuć zdjęcia 5% w trybie nocnym...na 30-40 jasność..

Ok, tryb nocny. OLED light 30.

 

 

EDF8C6DF-FF67-4E30-BA51-162784DB59E1.jpeg

BFFE5085-E8F2-4654-9214-48DA422C5027.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Axi25 napisał:

Cześć mam takie szybkie pytanie a nie chce zakładać osobnego tematu. Czy logo stacji TTV stwarza wysokie ryzyko wypalenia OLEDa? Żadnych kanałów info nie oglądam wiec o tyle dobrze tylko to nieszczęsne TTV mnie zaczęło zastanawiać. 

W zasadzie to dodam do tego pytania jeszcze taka kwestię. Czy jest sens pchać się w Oleda kiedy 50% oglądania tv to zwykła telewizja? Żadnych informacyjnych kanałów nie oglądamy, prędzej kanały typu Polsat, TVN czy właśnie TTV. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sojer2005 napisał:

Ok, tryb nocny. OLED light 30.

 

 

EDF8C6DF-FF67-4E30-BA51-162784DB59E1.jpeg

BFFE5085-E8F2-4654-9214-48DA422C5027.jpeg

Tragedii nie ma jak nie ma innych wad to osobiście  bym zostawił,  po wygrzaniu będzie trochę lepiej  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uwagi dotyczące panelu.

Niestety pojawił się kolejny problem, zauważylem czarne piksele na niebieskim, zielonym i szarym tle. Co ciekawe nieobecne na białym i zielonym.

Trochę jestem zaskoczony, to mój trzeci OLED i nigdy nie miałem problemów z pikselami.

Zastanawiam się nad zwrotem do MM (45 dniowy zwrot w ramach klubu).

Jak sądzicie?

2B0E54A1-9F61-4A5F-BC1F-B7CB6303D93E.jpeg

Edit: obecne także na zielonym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czeka mnie najpewniej wymiana matrycy. Dziś zgłosiłem problem do LG telefonicznie. Naprawa planowana na 28 grudnia.

Czy macie jakieś doświadczenia z serwisem z Gdańska / Gdyni ? ;)

Na żótym tle ten piksel jest podbarwiony na czerwony kolor i po przesłaniu zdjęć Pani z serwisu LG uznała, że nie jest to do zaakceptowania, stąd wymiana matrycy....

7 godzin temu, decklen napisał:

Jest nowy soft do CX :)

03.21.09 dostępny na stronie producenta Koreańskiej

https://www.lgservice.co.kr/search/driverSoftTotalSearchPage.do?searchKeyWord=2020년 LG 올레드 AI 최신 소프트웨어_OLEDxxCXX_GXX_O20

znaczne zmiany i poprawa działania.

Tylko nie wiem dlaczego TV nie widzi mi tego softu na pendraku ?

Hej, nie zainstalujesz bo ten soft nie jest na przeznaczony dla modeli EU. Trzeba czekać, aż pojawi się na stronie .pl lub co.uk, innej z EU.

61D5F157-A3F4-485D-A503-1101D3D05BAD.jpeg

Edytowane przez sojer2005
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

Jak sprawić, żaby telewizor automatycznie włączał dekoder, zamiast pytać czy ma to zrobić?

Nie udało mi się znaleźć takiej opcji default_sad.png

 

Włączam TV, z automatu powinien włączyć dekoder, zamiast tego pokazuje się pytanie, czy go włączyć, a na telewizorze wyświetlają się obrazy.

Z włączaniem PS4 nie ma problemu i konsola włącza się automatycznie, jeśli była ostatnio używana i jest ustawiona jako aktywne HDMI.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 15:00, sojer2005 napisał:

Hej, co sądzicie o tym panelu? CX 65, Oled Light ustawione na 60. Widać nieco odbcie okna, sorry za to.

 

DC77546D-C63A-4A7B-9B89-642EDF716439.jpeg

Dobry panel. Te przebarwienia będą fluktuowac po kolejnych cyklach kompensacyjnych matrycy OLED. W normalnym materiale video te niedoskonałości widiczne przy 5-20% szarości będą kompletnie niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bambolo82 napisał:

Dobry panel. Te przebarwienia będą fluktuowac po kolejnych cyklach kompensacyjnych matrycy OLED. W normalnym materiale video te niedoskonałości widiczne przy 5-20% szarości będą kompletnie niewidoczne.

Tak , dzięki za ocenę. Niestety pojawił się problem z pikselami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 17:58, Axi25 napisał:

W zasadzie to dodam do tego pytania jeszcze taka kwestię. Czy jest sens pchać się w Oleda kiedy 50% oglądania tv to zwykła telewizja? Żadnych informacyjnych kanałów nie oglądamy, prędzej kanały typu Polsat, TVN czy właśnie TTV. 

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Axi25 napisał:

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć? 🙂

Hej, oczywiście, że warto. Z mojej perspektywy przejście z LED na OLED to była rewolucja. Teraz już trochę przyzwyczaiłem się do tego obrazu, ale jak czasami oglądam coś u znajomych to widzę różnicę na korzyść mojego, we wszystkich treściach. Oczywiście najlepiej filmy. To tego zostały stworzone. Netflix, HBO też wygląda rewelacyjnie. Na pewno nie będziesz żałował.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sojer2005 napisał:

Hej, oczywiście, że warto. Z mojej perspektywy przejście z LED na OLED to była rewolucja. Teraz już trochę przyzwyczaiłem się do tego obrazu, ale jak czasami oglądam coś u znajomych to widzę różnicę na korzyść mojego, we wszystkich treściach. Oczywiście najlepiej filmy. To tego zostały stworzone. Netflix, HBO też wygląda rewelacyjnie. Na pewno nie będziesz żałował.

Dzięki wielkie z odpowiedź! Jak myślisz logo stacji TTV stanowi dosyć wysokie zagrożenie wypaleniem? Tych kanałów info w ogóle nie oglądam.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...