Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie pomoże ? muszę szybko podjąć decyzje bo bez telewizora to bida 😃

Nie wiem dlaczego poprzedni post mi wywaliło taką dużą czcionką.Może przez to ze go przekopiowałem z innej strony- przepraszam . Ale nie widzę opcji kasowania bo bym napisał od nowa.

 

Edytowane przez sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś.

Design i dźwięk, to jedyne różnice.

Musisz sobie wybrać.

 

No jeśli e9 to model 2019, to jesze masz lepszy transfer na HDMI 2.1

Został okrojony na cx, ale i tak jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E9 super, wyższy model. Ale starszy, pewnie z krótszym wsparciem. Jest jeszcze kwestia tego czy kupisz fabrycznie nowy egz. Tysiąc zł to dużo. Ja bym nie dopłacał i wziął CX. To oczywiście Twój wybór, Twoje pieniądze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie ocenić E9, ale z CX jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to brak natywnego wsparcia DTS, co może być dla niektórych problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widać wyraźnej różnicy to po co przepłacać. Ja mam CX, naprawdę fajnie wygląda i metalowa stopka TV świetnie się prezentuje. Niestety długo prezentować się nie będzie bo chce kupić uchwyt i powiesić TV na ścianie.
Dźwięk to za mało żeby dopłacać bo można wziąć CX i dopłacić do soundbara wtedy jeszcze lepiej na tym wyjdziesz. A w promocji RTV AGD lub media expert biorąc CX masz rabat 500zl na soundbara z LG.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie. Dowiadywałem się , ze z racji ze zakup jest przez internet , to telewizor ( chodzie o e9) jest nowka z magazynu. A nie jakiś ze sklepu z ekspozycji. Jednak chyba wezmę e9, bo dźwięk jest dla mnie ważny , a nie mam za bardzo miejsca na soundbar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, tesbor said:

Jeżeli ktoś planuje robić kalibracje CXa to lepiej się wstrzymać do wydania v.03.21.xx, która ma wprowadzić istotne zmiany m.in. w Dolby Vision (obsługa "czerni") co może wiązać się z potrzebą ponownej kalibracji jeżeli będzie konieczna wg indywidualnych preferencji. Aktualnie wersja 03.21.xx jest w fazie testów - niestety bez określenia terminu wydania.

Kalibracja trybu DV to tylko balans bieli metodą 2-punktową. Raczej żaden update softu nie wpłynie na odchyły danej matrycy jeśli chodzi o balans bieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sipap napisał:

Dzięki Panowie za opinie. Dowiadywałem się , ze z racji ze zakup jest przez internet , to telewizor ( chodzie o e9) jest nowka z magazynu. A nie jakiś ze sklepu z ekspozycji. Jednak chyba wezmę e9, bo dźwięk jest dla mnie ważny , a nie mam za bardzo miejsca na soundbar. 

Ja też zakupiłem 65CX przez internet  niby z magazynów ME, przyjechał bez foli ochronnej na ekranie i z wadą matrycy. Albo ze zwrotu albo z wystawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć . W takim razie zwrócę uwagę na to czy będzie folia na ekranie. Kuzwa , człowiek wywala taką kasę i jeszcze musi się denerwowac tym , czy dostanie nowy sprzęt . Rozumiem , ze każdy nowy oled ma folie na ekranie i chyba tez z tylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sipap napisał:

Dobrze wiedzieć . W takim razie zwrócę uwagę na to czy będzie folia na ekranie. Kuzwa , człowiek wywala taką kasę i jeszcze musi się denerwowac tym , czy dostanie nowy sprzęt . Rozumiem , ze każdy nowy oled ma folie na ekranie i chyba tez z tylu ?

Tak na nowym  folia musi  być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia tylko na ekranie, na pilocie również jest folia przyklejona. Przynajmniej u mnie tak było. Prosta sprawa zamów przez neta do sklepu z opłatą w sklepie. Niech w sklepie go odpakuja (mają obowiązek czy nie był uszkodzony przy dostawie do sklepu) zobaczysz że coś nie tak, nie ma folii rezygnujesz z zakupu :) na następny dzień zamawiasz ponownie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odnaleźć jaki standard zaimplementowano w TV LG OLED65CX3LA, wg specyfikacji Wifi jest zgodne z AC -czy dwuzakresowe, a gniazdo LAN - 100Mbit czy 1Gbit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, psychoderyna napisał:

Folia tylko na ekranie, na pilocie również jest folia przyklejona. Przynajmniej u mnie tak było. Prosta sprawa zamów przez neta do sklepu z opłatą w sklepie. Niech w sklepie go odpakuja (mają obowiązek czy nie był uszkodzony przy dostawie do sklepu) zobaczysz że coś nie tak, nie ma folii rezygnujesz z zakupu :) na następny dzień zamawiasz ponownie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Muszę z dostawą do domu, bo nie zmieści mi się pudło w samochodzie. Za 50 pln mam przywiezienie , rozpakowanie, montaż stopki i wstępne ustawienia. Jak zobaczę po rozpakowaniu , ze nie ma folii to nie przyjmę . Mam płatność gotówka przy odbiorze, tak ze jeszcze nic nie opłaciłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dziubek_lodz_83 napisał:

Nie mogę odnaleźć jaki standard zaimplementowano w TV LG OLED65CX3LA, wg specyfikacji Wifi jest zgodne z AC -czy dwuzakresowe, a gniazdo LAN - 100Mbit czy 1Gbit?

Dołączam do pytania o przepustowość LAN- 100 Mb czy 1 Gb ? Może ktoś wie ile jest w modelu e9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, badam LG CX3 i widzę, że na oficjalnej stronie jest napisane "True Motion Refresh Rate 100Hz". Zakładam, że telewizor obsługuje 120 Hz, ponieważ ma HDMI 2.1, ale miałem nadzieję, że ktoś tutaj może to potwierdzić. Przepraszam za mój słaby polski, jestem spoza Polski i używam Google Translate.

 

Hello, I am researching the LG CX3 and I see that on the official page it says "True Motion Refresh Rate 100Hz". I assume the TV does support 120Hz since it has HDMI 2.1, but I was hoping someone here can confirm this. Please excuse my poor polish, I am from outside of Poland and using Google Translate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Good Friend napisał:

Witam, badam LG CX3 i widzę, że na oficjalnej stronie jest napisane "True Motion Refresh Rate 100Hz". Zakładam, że telewizor obsługuje 120 Hz, ponieważ ma HDMI 2.1, ale miałem nadzieję, że ktoś tutaj może to potwierdzić. Przepraszam za mój słaby polski, jestem spoza Polski i używam Google Translate.

 

Hello, I am researching the LG CX3 and I see that on the official page it says "True Motion Refresh Rate 100Hz". I assume the TV does support 120Hz since it has HDMI 2.1, but I was hoping someone here can confirm this. Please excuse my poor polish, I am from outside of Poland and using Google Translate.

Hi, CX = HDMI 2.1 = max 4K 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 19:04, Kr4ju napisał:

Aktualizacja 03.11.30 została wprowadzona do konkretnych modeli. czy jak to wygląda? Wczoraj i dziś sprawdzałem i jeszcze nie mam do pobrania tej wersji.

Witam. Mam "55 CX3LA i u mnie też cały czas aktualizacja 03.11.30 nie jest dostępna z poziomu TV. Na stronie LG można pobrać nowy FirmWare ręcznie ale czy ktoś wie kiedy będzie można go pobrać z automatu? Pytam bo posiadam PS5 jak XSX i chciałbym wgrać najnowsze poprawki do TV bez zabawy z PenDrive

20201119-133311.jpg

Gmeru czy aktualizacje FirmWare na OLED TV od LG są rotacyjne jak w smartfonach czy o co tutaj biega że jedni już mają a inni nie?

Podobno nowy soft naprawia problemy z VRR więc jest to dla mnie istotna aktualizacja bo korzystam z tego grając na XBOX SERIES X

https://www.lg.com/pl/wsparcie/oprogramowanie

Screenshot-20201125-143757-Samsung-Inter

Nic z tego nie rozumiem 

20201123-181430.jpg

 

20201123-181511.jpg

Edytowane przez azgan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Witam. Mam "55 CX3LA i u mnie też cały czas aktualizacja 03.11.30 nie jest dostępna z poziomu TV. Na stronie LG można pobrać nowy FirmWare ręcznie ale czy ktoś wie kiedy będzie można go pobrać z automatu? Pytam bo posiadam PS5 jak XSX i chciałbym wgrać najnowsze poprawki do TV bez zabawy z PenDrive

20201119-133311.jpg

Gmeru czy aktualizacje FirmWare na OLED TV od LG są rotacyjne jak w smartfonach czy o co tutaj biega że jedni już mają a inni nie?

Podobno nowy soft naprawia problemy z VRR więc jest to dla mnie istotna aktualizacja bo korzystam z tego grając na XBOX SERIES X

https://www.lg.com/pl/wsparcie/oprogramowanie

Screenshot-20201125-143757-Samsung-Inter

Nic z tego nie rozumiem 

20201123-181430.jpg

 

20201123-181511.jpg

Jak nie pendrive  to musisz  poczekać  , z tydzień  góra dwa i będzie  można przez neta aktualizacje zrobić

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, psychoderyna napisał:

Folia tylko na ekranie, na pilocie również jest folia przyklejona.
 

Na odwrocie ekranu również powinna być przyklejona folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo Google nic nie wyświetla.. Najlepiej, może jakiś posiadacz się wypowie. Mianowicie, zanim przejdę na rtx 3080 (czekam na asusa z blokiem wodnym) i korzystaniu w pełni do grania z pc na 4:4:4 HDR, cx miał by mi służyć głównie do filmów. Sygnał idzie do denona x1500h przez hdmi 2.0b, więc interesuje mnie czy cx nie ma problemu z 24p/25p/30p 10/12bit pełne 4:4:4. Głównie zależy mi na tym, by odwzorować filmy BR po 30gb+ by dawały radość z oglądania, niestety rtings i cała reszta podnieca się tylko i mówi o obsługach 60hz wzwyż, czego mój 1080ti teraz nie ogarnie i tak.

Jeszcze drugie pytanie, zanim rtx wjedzie to w cyberpunka pograć w 60fps też by wypadało, ale znów denon nie ma pół środka i obsługuje albo 444 8bit lub 422 12bit, nie wiem dlaczego nie ma 422 10bit.. A jak cx odbiera sygnał 12bit? To takie Dolby vision ready tylko przez soft, czy matryca rzeczywiście 12bit obsługuje jak należy i PC wykryje i da możliwość wybrania takich ustawień.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat wsparcia ma system webos? Tyle ile samsung, że po 2-3 latach brak aktualizacji i usuwanie aplikacji  (model 2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje będą. Mam w sypialni chyba 7 letni tv z webosem od LG. Wszystkie apki działają. Ale aktualizacja ostatnia nie pamiętam kiedy była 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze to temat nie o tym modelu. Ale skoro tutaj prosiłem o pomoc i otrzymałem cenne rady, to się tu również pochwalę, ze 55” e9 szczęśliwie się u mnie zameldowała . Wszystko na razie gra, telewizorek był cały ofoliowany, pudło(rany ale jest wielkie) było zapieczętowane . I co mogę powiedzieć po tych kilku godzinach spędzonych z tym odbiornikiem . Otóż rozumiem ludzi , którzy pisali ze kto raz popatrzy na oled-a , to już nie spojrzy na inny typ telewizora . No wyglada to naprawdę obłędnie . Filmy na Netflixie, Hbo czy na Prime wyglądają obłędnie . A już te nadawane w 4 k i UHD po prostu zbierałem szczękę z podłogi. Gry z Xboxa SX to samo. Zupełnie nowe doznania. Do tego dochodzi u mnie przeskok z 40” na 55”. Różnica jest kolosalna.

Koledzy powiedzcie mi , na co powinienem zwracać uwagę przy eksploatacji Oleda? Czytałem coś o wyłączaniu z prądu . Ze nie można tego robić zaraz po zgaszeniu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/26/2020 at 3:11 PM, dziubek_lodz_83 said:

Nie mogę odnaleźć jaki standard zaimplementowano w TV LG OLED65CX3LA, wg specyfikacji Wifi jest zgodne z AC -czy dwuzakresowe, a gniazdo LAN - 100Mbit czy 1Gbit?

Jak pisali przede mną - 100 Mbps.

Można kupić kartę ETH na USB, wtedy da się wyciągnąć ok. 300 Mbps po kablu. Wada? TV nie wykrywa, że ma internet :) Ale appki działają o dziwo.

Można też używać wifi 5GHz - tutaj też spokojnie 300 Mbps da się wyciągnąć. Aczkolwiek wiadomo jak to z wifi, potrafią być chwilowe spadki transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...