Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, sojer2005 napisał:

Ciekawe czemu u mnie całkowicie zniknęły? Technicznie sie zastanawiam...

Tv używałem przez 5 dni zanim dostarczono nowy, próbowałem różnych ustawień a pasek jak był tak został do końca. Ewidentnie wada matrycy była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Jako że przez dłuższy okres szukałem dla siebie odpowiedniego TV i doszedłem do wniosku że OLED LG 55CX3LA jest dla mnie idealny. Widze że ceny tego modelu są coraz atrakcyjniejsze i okres w którym planuje go kupić może być jednym z najlepszych. Telewizor będę używał do nadrobienia zaległości z netflixa,amazona,hbo itd, aktualnie konsola PS4 PRO, pewnie po jakimś czasie PS5, i raz po raz telewizja satelitarna. Jako że lubię wiedzieć, czy wykorzystam w pełni potencjał drzemiący w telewizorze pytam was. Macie dla mnie jakieś porady aby w pełni cieszyć sie owym OLEDEM ?

Mam też kino domowe 5:1 cały zestaw może mieć dobrze z 10 lat i bardzo dobrze mi służy po dzień dzisiejszy. Amplituner to  ONKYO HT-R508 i z tego co widziałem posiada wszystkie podstawowe złącza. Amplituner ma swoje lata i z tego co mi wiadomo  takich cudenek jak Dolby Atmos nie posiada,  jedynie Dolby Digital/PLUS. Pytanie brzmi w jaki sposób najlepiej podłączyć go z telewizorem żeby w pełni cieszyć sie pięknym dźwiękiem ?. I czy dla mnie jako laika będzie miał wpływ jego brak ?

Z góry dziękuje za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czemu nie mogę włączyć wszystkich opcji na xb1x ?

Trzeba bezpośrednio podłączyć kablem pod tv a nie przez soundbara? 

W tv frees i vrr są włączone. 

20201117_114016.jpg

Edytowane przez wincent19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, wincent19 napisał:

Trzeba bezpośrednio podłączyć kablem pod tv a nie przez soundbara? 

A soundbar obsługuje HDMI 2.1? Zresztą najłatwiej będzie jak po prostu przepniesz kable i sam sprawdzisz gdzie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy miał ktoś problem z Quick Access. Na początku działało bez problemu, ale teraz nie mam możliwości przypisywania klawiszy trzymając długo przycisk. Jedyna opcja to otwarcie menu przyciskiem 0. Co więcej, kiedy w menu ręcznie przypiszę skrót do klawisza, niezależnie czy jest to aplikacja, urządzenie HDMI czy cokolwiek, to i tak to nie działa. Próbowałem odłączenia TV od prądu i ponowne uruchomienie, ale nic to nie pomogło.

Kolejna rzecz, to czy jest możliwość wyświetlenia zdjęć telefonu za pomocą zwykłej projekcji, bez korzystania z aplikacji LG? Chciałbym, aby w sytuacji kiedy ktoś chciałby wyświetlić jakieś zdjęcie ze swojego telefonu, nie musiał instalować LG ThinQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia to można skorzystać z przesyłania ekranu z telefonu na Tv, jest taka opcja w Androidzie tylko trzeba pamiętać żeby TV i telefon były w tej samej sieci WiFi. Może nie jest to bezpośredni sposób przesyłania zdjęć prosto z Galerii ale działa bez instalowania LG ThinQ na telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MartinW napisał:

Jeśli chodzi o zdjęcia to można skorzystać z przesyłania ekranu z telefonu na Tv, jest taka opcja w Androidzie tylko trzeba pamiętać żeby TV i telefon były w tej samej sieci WiFi. Może nie jest to bezpośredni sposób przesyłania zdjęć prosto z Galerii ale działa bez instalowania LG ThinQ na telefonie. 

No właśnie próbowałem to uruchomić za pomocą projekcji, ale TV nie chciał zaakceptować połączenia. No nic, spróbuję raz jeszcze wieczorem. Dzięki.

Nawiasem mówiąc, wyszła wersja beta softu naprawiającego sturrering w vrr/gsync.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Kupilem w tym tygodniu 65CX :) ale wzgledem starego LG (UH8507 z webOS 3.0) sa dwie rzeczy, ktorych nie moge znalezc, a ich brak w moim odczuciu jest upierdliwy i to krok wstecz... Pomozecie? 

 

1. W starym LG przy zmianie kanalu lub nawet odpaleniu HOME'a w rogu byla zawsze wyswietlona godzina, co bylo czesto przydatne i dzieki temu nie trzeba bylo wchodzic w Guide. Czy mozna go jakos wlaczyc? Szukalem, ale nic nie znalazlem...

 

2. W starym webOS na pasku aplikacji w HOME moglismy dowolnie poustawiac ikony aplikacji oraz wedle uznania wyciagnac skroty np. do zlacz HDMI. W CX'ie niestety nie ma takiej mozliwosci, a przelaczyc np. z TV na HDMI mozna jedynie poprzez Panel Domowy. Jest mozliwosc wyciagniecia ikon z tego Panelu na glowny pasek? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwsze problemy z LG CX. Pixele świecące na biało. Telewizor mam miesiąc i tydzień. Jutro robie odświeżanie pixeli jak nie pomoże to reklamacja. 

IMG_20201119_210003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwietas w B9 bez problemu można ustawić sobie aplikacje w takiej kolejności jak Ci psuje. Zaznaczasz i przesuwasz. Chyba w nowszym modelu takiej możliwości nie skasowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny biały piksel zaraz po wymianie mojej matrycy w b7. Na szczęście zniknął i już się nie pojawił, a jestem kilkanaście miesięcy od reklamacji. Ostatnio zaszalałem i kupiłem drugiego oleda 77cx i również mi się trafiła idealna matryca chociaż zaraz po uruchomieniu miałem duży pionowy pas  na prawej stronie ekranu. Jednak po pierwszej firmowej kompensacji na drugi dzień już go nie było. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 8 pikseli ale po 1.5 dnia same zniknęły na szczęście. Mam nadzieję że już się nie pojawią, jutro odwołam serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Kolega z UK planuje zakup nowego tv. Namawiam na cx, ale boi się burn inu. On rozważa Sony XH90 od Sony jako kompromis dla jakości i pewności, że nie będzie niespodzianki po czasie. Mimo wszystko cenowo dużej różnicy nie ma, ale ja twierdzę, że jak raz zobaczysz OLEDa to nigdy nie wrócisz do LCD.

Napiszcie coś od siebie, żeby zobaczył i uwierzył, że już od B9 i C9 LG udoskonaliło technologię a problemy mają głównie ludzie, którzy sami spowodowali usterkę (zbyt częsta ręczna włączana funkcja odświeżania pikseli) lub włączanie TVPiS, które wypala tv samym ściekowym przekazem.

5 godzin temu, mariusz2 napisał:

U mnie było 8 pikseli ale po 1.5 dnia same zniknęły na szczęście. Mam nadzieję że już się nie pojawią, jutro odwołam serwis. 

Wg mnie jeśli już mają się wypalić to zaraz po zakupie. Zazwyczaj przez wychłodzenie. Nie powinno się odpalać elektroniki, jeśli była transportowania w niskiej temp. 

11 godzin temu, mariusz2 napisał:

Dziwna sprawa, białe piksele same  zniknęły. Miał już ktoś taki obiaw z pikselami? 

Pewnie się tymczasowo zawiesiły. Wtedy najlepiej z Yt odpalić planszę testową z kolorami na cały ekran i wróci do normy.

W dniu 19.11.2020 o 22:32, mariusz2 napisał:

No to mamy pierwsze problemy z LG CX. Pixele świecące na biało. Telewizor mam miesiąc i tydzień. Jutro robie odświeżanie pixeli jak nie pomoże to reklamacja. 

IMG_20201119_210003.jpg

Z ciekawości, grasz coś, czy tylko telewizja?

Jeśli tylko tv to jakie ustawienia? Dziwny przypadek.

Edytowane przez WinterX
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo może kiedy i czy w ogóle pojawi się w sprzedaży wersja 48” ?  Czytam już o niej od jakiegoś czasu, a nigdzie w Polsce nie jest dostępna do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, WinterX napisał:

Napiszcie coś od siebie, żeby zobaczył i uwierzył, że już od B9 i C9 LG udoskonaliło technologię a problemy mają głównie ludzie, którzy sami spowodowali usterkę (zbyt częsta ręczna włączana funkcja odświeżania pikseli) lub włączanie TVPiS, które wypala tv samym ściekowym przekazem.

tvn24 wypala równie szybko - więc oled traktuje po równo obie opcje polityczne

wg mnie w nowszych oledach są tylko lepsze systemy przesuwu pikseli i wyciemniania logo - więc jak ktoś ogląda kanały informacyjne non stop minimum 2h dziennie to w końcu te ramki mu się pojawią jako stałe wypalenie

jedyna opcja to zminimalizować oglądanie takich kanały

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, WinterX napisał:

Panowie,

Kolega z UK planuje zakup nowego tv. Namawiam na cx, ale boi się burn inu. On rozważa Sony XH90 od Sony jako kompromis dla jakości i pewności, że nie będzie niespodzianki po czasie. Mimo wszystko cenowo dużej różnicy nie ma, ale ja twierdzę, że jak raz zobaczysz OLEDa to nigdy nie wrócisz do LCD.

Napiszcie coś od siebie, żeby zobaczył i uwierzył, że już od B9 i C9 LG udoskonaliło technologię a problemy mają głównie ludzie, którzy sami spowodowali usterkę (zbyt częsta ręczna włączana funkcja odświeżania pikseli) lub włączanie TVPiS, które wypala tv samym ściekowym przekazem.

Wg mnie jeśli już mają się wypalić to zaraz po zakupie. Zazwyczaj przez wychłodzenie. Nie powinno się odpalać elektroniki, jeśli była transportowania w niskiej temp. 

Pewnie się tymczasowo zawiesiły. Wtedy najlepiej z Yt odpalić planszę testową z kolorami na cały ekran i wróci do normy.

Z ciekawości, grasz coś, czy tylko telewizja?

Jeśli tylko tv to jakie ustawienia? Dziwny przypadek.

Gram na ps4 w Gran turismo i asseto corsa, i tu mam ustawione na tryb gra i podświetlania ustawione przeważnie na 50. Jeśli chodzi o TV i netflix to oglądam na trybie standardowym z podświetlaniem na 50 lub Ekspert widne pomieszczenie ustawione na podstawie jakiegoś filmu na Yt w którym są podane ustawienia do CX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wincent19 napisał:

Aktualizacja 3.11.30 , wskoczyła 

Nie ma jeszcze oficjalnego changeloga, ale zdaje się że mieli naprawić vrr stuttering i dodać gamma fix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jedzie do mnie LG CX3 55 i Chciałem się dowiedzieć jakie śruby należy dobrać by zamontować uchwyty do powieszenia na ścianie, chodzi mi o średnice gwintu i długość takiej śruby. W moim starym uchwycie nie mam żadnych innych śrub a te ze starego TV nie będą pasować, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX65 wieszałem na M6x2cm plus podkładka miedzy śrubę a wieszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...