Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ekrany ladowania w Mafii sa spierniczone na maksa, takze sobie daj spokoj, bo nic z tym nie zrobisz. :) W CoDzie pewnie jest podobnie takze sie nie masz czym przejmowac.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kilka pytań:

1. Czy występowały u kogoś problemy z modułem CI? Co kilkanaście sekund pojawią się komunikat dodano/usunięto moduł CI. W poprzednim TV nie miałem tego problemu.

2. Podczas oglądania TV, co kilka sekund zatrzymuje mi mi się obraz i dźwięk, co może być tego przyczyną?

3. Czy znajdę gdzieś listę kodeków, których nie jest w stanie odtworzyć odtwarzacz tego modelu? Póki co zauważyłem, że dźwięk w DTS jest nie do otworzenia domyślnym odtwarzaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jak tv wypluwa blad ze dodano/usunieto modul CI to zatrzyma sie obraz i dzwiek. W zaleznosci jaki kanal ogladasz. 

Podklej a najlepiej wymien karte zeby bardziej styki sie laczyly i zobacz. Jak nie to reklamacja. 

Ad 3

https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-1437128842789

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mufek napisał:

Co daje tryb gry pozatym ze wszytko jest off? 

Lag dopiero jest zauwazalny przy bawieniu sie suwakami od plynnosci. 

Niestety nie masz racji. Wg testu RTINGS modelu CX

image.png.77fdcda440065ec1adc1e69fcc22b2e0.png

Masz osobno zmierzone poza trybem Gra i osobno jak włączysz interpolację. Obie wartości są wysokie, więc odpowiadając na Twoje pytanie: tryb Gra daje niski input lag, kosztem wyłączenia post processingu obrazu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Niestety nie masz racji. Wg testu RTINGS modelu CX

image.png.77fdcda440065ec1adc1e69fcc22b2e0.png

Masz osobno zmierzone poza trybem Gra i osobno jak włączysz interpolację. Obie wartości są wysokie, więc odpowiadając na Twoje pytanie: tryb Gra daje niski input lag, kosztem wyłączenia post processingu obrazu.

 

Masz tam takie znaki zapytania. Kliknij i learn more i doczytaj. 

Poza trybem gry tz ze wszystko jest na on :)

Tryb gry wlasnie powstal dla wygody. 

Wszystko masz na off jednym kliknieciem. Bez zabawy z wylaczaniem wszystkiego. 

Najwiekszy input lag powoduje uplynniacz obrazu. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, saif3r napisał:

Hej, kilka pytań:

1. Czy występowały u kogoś problemy z modułem CI? Co kilkanaście sekund pojawią się komunikat dodano/usunięto moduł CI. W poprzednim TV nie miałem tego problemu.

2. Podczas oglądania TV, co kilka sekund zatrzymuje mi mi się obraz i dźwięk, co może być tego przyczyną?

3. Czy znajdę gdzieś listę kodeków, których nie jest w stanie odtworzyć odtwarzacz tego modelu? Póki co zauważyłem, że dźwięk w DTS jest nie do otworzenia domyślnym odtwarzaczem.

Mam moduł z kartą HD+ i działa OK. Ty nic nie napisałeś jaki masz moduł CI.

Natomiast miałem kiedyś przypadek na karcie SIM - telefon "raz widział / raz nie widział" karty. Okazało się, że odcisk zatłuszczonego palucha na stykach karty powodował problem z jej kontaktem / odczytaniem. Zakładam, że masz najnowsze oprogramowanie w TV / w module CI. LG CX jest nowym modelem i być może nie wszystkie "akcesoria" są kompatybilne z TV i aktualnym oprogramowaniem TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mufek napisał:

Masz tam takie znaki zapytania. Kliknij i learn more i doczytaj. 

Poza trybem gry tz ze wszystko jest na on :)

Tryb gry wlasnie powstal dla wygody. 

Wszystko masz na off jednym kliknieciem. Bez zabawy z wylaczaniem wszystkiego. 

Najwiekszy input lag powoduje uplynniacz obrazu. 

Nie do końca rozumiem co tu napisałeś.

Każdy telewizor na RTINGs jest testowany w ustawieniach które masz pokazane w linku SETTINGS, dla CX masz je tu:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings

Wynika z tego że telewizor był testowany na ustawieniu ISF Expert (Dark Room) w większości testów z wyłączoną interpolacją. 

Input lag był mierzony w trybie Gry (najniższe wartości z testu) oraz w trybie ISF Expert (Dark Room) z włączoną i wyłączoną interpolacją (obie wartości około 90 ms, masz je na screenie w moim poprzednim poście).

Z tego wszystkiego wynika, że nie masz racji twierdząc że tryb Gry nic nie zmienia, poza wyłączeniem wszystkich opcji i jest stworzony tylko dla wygody.

Z mojej własnej obserwacji podczas użytkowania modelu B7 od ponad 3 lat - tylko tryb Gry w LG pozwala na niski input lag, nie jestem w stanie uzyskać niskiego input lagu na innych trybach obrazu, nawet z powyłączanymi 'polepszaczami'. Jest jeszcze tryb PC, który też minimalizuje laga, ale to jest inny temat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RTINGS można wyczytać iż tegoroczne modele LG serii X jako jedyne telewizory na rynku będą posiadać maksymalny VRR 4K na poziomie 120 Hz. Jak to będzie wyglądać w praktyce wygodniejszej obsługi gier, w końcu jak to się ma do upłynniacza obrazu i czy LG CX w przyszłości dzięki temu może liczyć na aktualizację firmware dotyczącej upłynniacza w trybie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Dziś pierwszy raz stroiłem mój nowy CX i zauważyłem brak trybu GRY w menu trybu obrazu. Czy ktoś potrafi wyjaśnić ten mankament i czy też tak macie? Jestem ciekaw. 🤔

Ja rozumiem automatyczne przełączenie ale chyba gdzieś w menu powinien być fizyczny dostęp do suwaków lub zaawansowanych funkcji obrazu trybu powyższego. Nie ma! Jest Żywy, Eco, Standardowy, Kino, Sport, Efekt HDR, Filmmaker i 2xISF. TO WSZYSTKO!

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to w końcu jest z tymi wypaleniami? Wiem o teście Rtings, ale on dotyczy starszych generacji. Na pclab forsują OLEDy ale obawiam się problemów, tym bardziej że gdybym korzystał z OLEDa jako wyświetlacza do przeglądarki i gier to UI mozilli, pasek zadań czy HUD w grach dadzą mu w kość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą dadzą w kość. Oled jako monitor komputerowy to ryzykowne połączenie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Ulu Mulu said:

A jak to w końcu jest z tymi wypaleniami? Wiem o teście Rtings, ale on dotyczy starszych generacji. Na pclab forsują OLEDy ale obawiam się problemów, tym bardziej że gdybym korzystał z OLEDa jako wyświetlacza do przeglądarki i gier to UI mozilli, pasek zadań czy HUD w grach dadzą mu w kość...

Jak będziesz korzystał w ten sposób równomiernie z innymi treściami i mniej niż 50% całkowitego korzystania z TV oraz na podświetleniu OLED nie 100 tylko np. 50, to nic się nie stanie przez bardzo długi czas. Jeśli natomiast tylko do tego i oled light na 100 to masz pewne wypalenia po kilku/nastu tygodniach.

BTW. Jeśli ktoś poluje na 65" to w Neonecie jest BX (nie CX) za 6999 i zwracają 780 w bonach -> 6219 za 65" OLED 2020 to niezły deal moim zdaniem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi więc ponawiam pytanie. Jak to jest iż w jednym modelu CX występuje uboższy soft o niektóre funkcję względem drugiego. Posiadam CX w którym nie ma trybu GRA i nie wiem co mam w tej kwestii robić. Podejrzewam że dotyczy to nie tylko mnie.

 

pulpit.png

 

 

Dotyczy to też innych funkcji jak brak HDR10 Pro itp. Czy powinienem wystosować w tej sprawie maila do LG?

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77CX3 w Neonet dzisiaj za 16109 zł w 20 ratach 0% (20 x 805,45) i jedna rata gratis - wychodzi 15303,55 zł 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb gry mam dostępny na wejście HDMI a przy wyborze tunera wewnętrznego nie ma już tego trybu do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

77CX3 w Neonet dzisiaj za 16109 zł w 20 ratach 0% (20 x 805,45) i jedna rata gratis - wychodzi 15303,55 zł 😉

Dla mnie dalej o 5 tys za dużo 😛

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AKI napisał:

Tryb gry mam dostępny na wejście HDMI a przy wyborze tunera wewnętrznego nie ma już tego trybu do wyboru.

Dzięki za odpowiedź, a odnośnie producenckiej nakładki LG na HDR10 w zaawansowanych ustawieniach trybu obrazu pod nazwą dynamiczne mapowanie tonów, gdzie załączenia danej opcji szukać? Na dedykowanej treści HDR10 w prawym górnym rogu powinno pojawiać się poniższe logo, zamiast tego pojawia się podobne tylko bez dopiski PRO.

HDR PRO

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie ustawienia/Obraz/Sterowanie zaawansowane 

dynamiczne mapowanie tonówl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie tego w zaawansowanych opcjach obrazu nie ma

Wchodzę w USTAWIENIA -> Obrazy -> tryb obrazu (domyślnie KINO) -> zaawansowane opcje i na tym koniec. Danego trybu nie ma!

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne opcje zależą od sygnału wejściowego lub wybranego trybu obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory HDR odtwarzałem wyłącznie na YT i demonstracyjnym wideo preinstalowanym na telewizorze. Wydaje mi się że gdyby opcja była dostępna to zawsze znajdowałaby się w ustawieniach lecz czcionka byłaby koloru szarego, ale mogę jeszcze sprawdzić pozostałe tryby. Może tam jest. W każdym bądź razie w trybie Efekt HDR nie ma tego, w innych poza Kino, Standardowy i FILMMAKER tym bardziej nie będzie, ale w tych trzech danej funkcji nie ma.

Edytowane przez FUNBOY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz działa raz nie spróbuj uruchomić np YouTube a później przejdź na Playera nieraz pomaga... Niejednokrotnie za 3 czy 4 razem zaskakuje. Cos jest z Playerem nie tak bo inne działają od pierwszego strzału 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...