Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś ma może ten tv podłączony do Horizona z upc bo mam taki problem że nie działa mi głośność i mute w pilocie z dekodera muszę to robić pilotem z tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem do black friday i zamówiłem dziś LG CX. Ma jutro przyjechać, także zobaczymy przez weekend jak się sprawdzi. Jakieś porady na co warto na początku zwrócić uwagę, lub na jakie ustawienia zmienić z domyślnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam ten wątek od początku ponieważ chcę się przesiąść z mojego Samsung QLED Q7f 55" na OLED LG CX 55 i gdy już miałem zamawiać dziś, doczytałem o braku DTS (choć modele Samsunga po 2018 roku nie mają też DST oraz DivX XviD) i zastanawia mnie wkońcu jak jest z:

1 - tym śmierdzeniem po włączeniu (niektórzy narzekali że śmierdzi TV elektroniką) czy to losowe egzemplarze czy każdy, i czy to mija?

2- jak z tą synchronizacją dźwięku (niektórzy narzekali na brak synchro po eARC) .... jak podepnę do aplitunera  będzie out of synch? - w MM jak testowałem model z soundarem BT to był OOS.

Pozdro

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KamilaKorneta napisał:

na jakiej wysokości optymalnie byście wieszali tv na ścianie naprzeciwko względem kanapy ok.2.60 odległość ode mnie do tv naprzeciwko?

To zależy jaki rozmiar TV. Ja dla 55 cali i odległości 2m od TV mam powieszonego tak że dolna krawędź TV znajduje się 73 cm od podłogi. Uważam że to jest optymalna wysokość. 65 cali powiesiłbym parę cm niżej

12 godzin temu, walosek napisał:

1 - tym śmierdzeniem po włączeniu (niektórzy narzekali że śmierdzi TV elektroniką) czy to losowe egzemplarze czy każdy, i czy to mija?

Poczekaj na covid-19 - problem się rozwiąże bo stracisz węch :). Ja 3 tyg od pierwszych objawów nadal nie odzyskałem w pełni tego zmysłu. 

A tak serio to podejrzewam że ten defekt z zapachem ma wybrana partia TV. Poprzednie modele nie miały tego problemu, a elektronika się za bardzo nie zmieniła od czasu C9. No chyba że od teraz zaczęli produkować z gorszych komponentów i tak już zostanie - wtedy tylko reklamacje mogą coś pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki rozmiar TV. Ja dla 55 cali i odległości 2m od TV mam powieszonego tak że dolna krawędź TV znajduje się 73 cm od podłogi. Uważam że to jest optymalna wysokość. 65 cali powiesiłbym parę cm niżej 

to bardzo nisko niemal jak na szafce lub komodzie , często podają 100 -110 cm przy 55 calach. Muszę popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, walosek said:

2- jak z tą synchronizacją dźwięku (niektórzy narzekali na brak synchro po eARC) .... jak podepnę do aplitunera  będzie out of synch? - w MM jak testowałem model z soundarem BT to był OOS.

 

Jest zrąbana na każdym LG, czy raczej WebOS od lat. Jak bardzo zależy od TV (na serii C mniej niż na B) i appki, a przede wszystkim od twojej czułości i zdolności adaptacji :D Netflix/Amazon etc da się przyzwyczaić po paru tygodniach, ale przy YouTube cały czas zgrzytam zębami. Czekam na nowe AppleTV lub apke AppleTV+ na Shield i dam sobie spokój z webos.

Edytowane przez R Junk
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Ja mam B9 podpięty pod JBL bar 2.1,włączone eARC i jest ok. Dekoder,aplikacje jak Netflix,HBO go,YouTube itd. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy powieszony TV 55.
Dodana krawędź na 112cm
Siedzimy od TV 2,80m

na jakiej wysokości optymalnie byście wieszali tv na ścianie naprzeciwko względem kanapy ok.2.60 odległość ode mnie do tv naprzeciwko?
ee91d696297c4958c063b07323c905be.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

Akurat w tym co wymieniłeś eArc,. jest potrzebne jak dziura w moście emoji3.png

Może tak,może nie. Ale odpowiadając na posta że KAŻDY LG ma z tym problem odpowiedziałem że u mnie nie 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, czenka napisał:

My mamy powieszony TV 55.
Dodana krawędź na 112cm
Siedzimy od TV 2,80m

ee91d696297c4958c063b07323c905be.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak jak na foto jest idealnie i zalecane. Nie macie dyskomfortu zadzierajac glowe do gory? Ja bym tak nie mogl ogladac. Chyba ze na stojaco :)

 

00235527_COMMON_pct_03_1_1.png

Edytowane przez mufek
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę wysokość siedziska i gdzie znajduję się glowa siedzącego.

Też patrzyłem na takie grafiki jak Ty pokazujesz przed montażem.

Obecnie zawieszony TV jest idealnie dla nas

 

Siedzimy od TV 2,80m i głowa nie jest zadarta do góry.

 

Zrób sobie tak jak my. Z karotnu zrobiliśmy wymiary TV i przyłożyliśmy do ściany gdzie powiesić TV.

 

Jakbyśmy zrobili tak jak to podają grafiki to TV były za nisko i wygląd tragicznie

 

Kolejna sprawa to jeżeli siedzisz przed TV to zazwyczaj masz głowę opartą np o kanapę i zawsze siedzisko jest odchylone do tylu i jednocześnie głowa też lekko jest odchylona.

 

Jest wiele czynników które trzeba wziąść pod uwagę.

 

Zdjęcie tego nie oddaje.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KamilaKorneta napisał:

na jakiej wysokości optymalnie byście wieszali tv na ścianie naprzeciwko względem kanapy ok.2.60 odległość ode mnie do tv naprzeciwko?

Optymalnie i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem ;) to tak, żeby środek ekranu był na wysokości oczu.

Ten na zdjęciach wyżej jest za wysoko, chyba że oglądają go ze stołków barowych ;)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Rybus85 said:

Może tak,może nie. Ale odpowiadając na posta że KAŻDY LG ma z tym problem odpowiedziałem że u mnie nie 😛

Mój B9 tak ma, jak zawyżyłem, pogooglałem i od razu parę tematu na avforums, reddicie i wsparciu technicznym LG. Pojechałem do sklepu, B9 na wystawie to samo, C9 trochę lepiej, ale nadal. Byłem u kogoś kto miał LG (nie OLED), sprawdziłem, to samo. Także dopóki sam nie zobaczę LG co tego nie ma, albo testu w slow mo to nie uwierzę, że ktoś problemu nie ma. Raczej nie zauważa, bo tolerancja na to jest różna i da się przyzwyczaić. Ja niestety od razu wyłapuje takie przypadłości. Przy czym zaznaczam, problem dotyczy głównie YT. Możliwe też, że przez rzeczywiste eARC problemu nie ma, bo tam teoretycznie jest sygnał sterujący do synchronizacji audio z video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

Optymalnie i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem ;) to tak, żeby środek ekranu był na wysokości oczu.

Ten na zdjęciach wyżej jest za wysoko, chyba że oglądają go ze stołków barowych ;)

Tez nie rozumiem. Znajomi tez wieszaja zawsze wyzej :) Calkiem inny odbiór oglądania. Zadzieram glowe i mowie ze nastepnym razem jak przyjde to z wkretarka :)

A najlepsze ze monitory czy laptopy maja juz ok - srodek ekranu na wysokosci oczu. 

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę popróbować, z tym że to sypialnia   , będę oglądała wyłącznie w pozycji leżącej. Nigdy nie usiądę bo łóżko z materacem  nie składa się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Rybus85 napisał:

Może tak,może nie. Ale odpowiadając na posta że KAŻDY LG ma z tym problem odpowiedziałem że u mnie nie 😛

Ja również nie mam najmniejszego problemu 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż telewizora na ścianie z instrukcji lg55cx
(Zależne od modelu)
1 Włóż i dokręć śruby oczkowe lub uchwyty i śruby z tyłu telewizora.
•     Jeśli w miejscach, gdzie mają się znaleźć śruby oczkowe, są już
wkręcone inne śruby, wykręć je.
2 Przymocuj uchwyty ścienne do ściany za pomocą śrub. Położenie
uchwytów ściennych powinno odpowiadać pozycji śrub oczkowych
wkręconych z tyłu telewizora.
3 Połącz śruby oczkowe z uchwytami ściennymi za pomocą napiętej,
odpowiednio wytrzymałej linki. Linka powinna biec równolegle do
podłogi.
• Do zamontowania telewizora należy użyć stolika lub półki
wystarczająco dużych i mocnych, aby pomieścić urządzenie i
wytrzymać jego ciężar.
• Śruby, uchwyty oraz linka nie są dołączone do telewizora

śruby dokupię lub może będą w zestawie z wieszakiem, ale mam pytanie co to za linka i gdzie ją kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam od nieco ponad dwóch tygodni i od początku miałem taki problem z czarnymi tłami w grach na Xboksie One X. Tutaj widać to na przykładzie Mafia: Edycja Ostateczna podczas ekranu ładowania. Po pierwsze w niektórych miejscach pojawiają się takie linie z odbarwieniami jak na zdjęciach 1 i 2. Często w innych częściach ekranu pojawiają się odbarwienia jak na zdjęciu 3. Problemem jest również dziwny efekt "mgły", która jest koszmarnie rozpikselowany. Nie widać tego aż tak dobrze, ale w ruchu wygląda to okropnie. Na zdjęciach 4 i 5 widać to pośrodku ekranu. Podobny problem miałem w innych grach, chociażby w filmie początkowym w Call of Duty: Modern Warfare. Tych problemów nie zauważyłem w samej rozgrywce, ale w menu, na ekranach ładowania i w przerywnikach filmowych pojawiają się bardzo często. Jest to wina telewizora, matrycy, czy może ustawień telewizora lub konsoli? Jak mogę się z tym problemem uporać? Dodam, że na całkowicie czarnych tłach ten problem nie występuje.

Mafia (1).jpg

Mafia (2).jpg

Mafia (3).jpg

Mafia (4).jpg

Mafia (5).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 i 2 zdjeciu to color banding. 

Plynna gradacja na wysoki rozwiazuje problem. 

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kr4ju napisał:

Telewizor mam od nieco ponad dwóch tygodni i od początku miałem taki problem z czarnymi tłami w grach na Xboksie One X. Tutaj widać to na przykładzie Mafia: Edycja Ostateczna podczas ekranu ładowania

Te ekrany ładowania mają okropny color banding. Nie jest to wina TV czy konsoli tylko po prostu źródłowy materiał jest źle zrobiony. Zrób sobie screenshot tego ekranu, prześlij mailem i otwórz na dowolnym innym ekranie (smartfon, monitor). Zobaczysz że schodki są na każdym urządzeniu w tym samym miejscu, co wyklucza winę sprzętu.

Płynna gradacja powinna pomóc, bo została stworzona do tego żeby poprawiać słabej jakości materiał źródłowy, ale może Ci zeżreć drobne detale w czasie normalnej gry. Dlatego po prostu polecam nie przejmować się tym i grać bez płynnej gradacji. 

W dniu 30.10.2020 o 14:54, KamilaKorneta napisał:

to bardzo nisko niemal jak na szafce lub komodzie , często podają 100 -110 cm przy 55 calach. Muszę popróbować.

Optymalnie wg wszystkich zasad ergonomii np dla monitorów komputerowych dla pozycji siedzącej górna krawędź ekranu powinna być na wysokości oczu, czyli jeszcze niżej. Dla telewizora można to trochę naciągnąć i ustawić tak żeby środek ekranu wypadał na wysokości oczu.  

Jeżeli chodzi o sypialnię to dla mnie optymalne jest powieszenie telewizora zaraz za tylną krawędzią łóżka tak żeby dolna krawędź TV była  50 cm nad materacem i pochylenie go kilkanaście stopni, żeby uzyskać kąt prosty pomiędzy środkiem ekranu a głową.

 

 

W dniu 30.10.2020 o 17:03, czenka napisał:

My mamy powieszony TV 55.
Dodana krawędź na 112cm

Dla mnie to jest zdecydowanie zbyt wysoko, no ale są ludzie którzy wieszają TV nad kominkiem jeszcze wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mufek napisał:

Na 1 i 2 zdjeciu to color banding. 

Plynna gradacja na wysoki rozwiazuje problem. 

 

1 godzinę temu, efel napisał:

Płynna gradacja powinna pomóc, bo została stworzona do tego żeby poprawiać słabej jakości materiał źródłowy, ale może Ci zeżreć drobne detale w czasie normalnej gry. Dlatego po prostu polecam nie przejmować się tym i grać bez płynnej gradacji. 

 

Jak mogę włączyć płynną gradację w trybie gry? Wszystkie tego typu opcje są zablokowane. Podobny problem miałem w filmach i płynna gradacja je naprawiła, ale w trybie gry nie można ją włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kr4ju napisał:

Jak mogę włączyć płynną gradację w trybie gry? Wszystkie tego typu opcje są zablokowane. Podobny problem miałem w filmach i płynna gradacja je naprawiła, ale w trybie gry nie można ją włączyć.

ups, zapomniałem że płynnej gradacji w trybie gra się nie da włączyć ze względu na input lag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem przelaczyc na inny tryb aby wlaczyc gradacje? 

Co daje tryb gry pozatym ze wszytko jest off? 

Lag dopiero jest zauwazalny przy bawieniu sie suwakami od plynnosci. 

 

 

 

Edytowane przez mufek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...