Skocz do zawartości
grundig

Niebezpieczne logo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kanal  tvn 24, niszczyciel telewizorow OLED

Kolejny przyklad, wypalone paski informacyjne z kanalu tvn 24 . Przyklad z linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43329-przebarwieniawypalenia-ma-matrycy-oled-co-w-związku-z-tym/page/14/

 

20221102_114740.jpg

Warto przypomniec  ze jesli  ktos  oglada  czesto  kanal  tvn 24  lub  kanal   tvn  program dzien dobry  tvn to    wypalenie  paskow  graficznych     , logo . zegara  bedzie   na pewno.Proponuje  unikac kanalu tvn 24 i ogladania programu dzien  dobry  tvn.

Podobny problem dotyczy innych kanalow informacyjnych i jaskrawej  grafiki ekranowej czyli   np  pytanie na sniadanie.

******************************************************************************************************************

Warto  przypomniec ze   logo   z kanalu tvn  24 moze tez  utrwalic sie nawet w telewizorze LCD.

przyklad

d70ff33d1ea0f943801b17e331516cb7cbcc752c

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to potrafisz spowodować że aż gęsia skórka się robi na jajach ....

Aż strach się bać tych Oledów..

Kto Ci płaci za ten cały spam?

  • Plusik 4
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nikt  mi nie placi, to nie jest spam, tylko   wazne  informacje dla osob ktore posiadaja telewizory OLED.

Mam telewizor OLED PANASONIC.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49092-panasonic-oled-gz950-gz960-test-wstęp-do-kinowej-jakości/page/8/

Kanalow informacyjnych nie ogladam.Nie bede swiadomie niszczyl swojego  telewizora.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wypalić Oleda trzeba być ostatnim nubem, bez jakichkolwiek podstaw wiedzy. Są to zapewne zwolennicy partii rządzącej. 😂😂😂

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob nie wie o tym problemie.Jest temat i moga  przekonac sie na wlasne oczy aby nie ogladac kanalow informacyjnych i telewizji  sniadaniowej, czyli np dzien dobry tvn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak....

Jak wrzucisz w aucie jedynkę i tylko na tym biegu będziesz jeździł to także duuuużo osób rozwali sobie auto - o tym pewnie także ,,Twoi ludzie,, nie wiedzą 

Więc zakładaj konta na forach samochodowych i uświadom ich fotkami  

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Telewizor to nie jest samochod. Nie wiem o  co  ci chodzi.Chyba ze masz na mysli  ze telewizor trzeba swiadomie zniszczyc.Naprawiam telewizory,  zajmuje sie tym zawodowo ,mnie na pewno nie przekonasz do swiadomego zniszczenia swojego telewizora.

********************************************************************

 

Jesli  juz ktos musi ogladac kanal  tvn 24  to proponuje w taki sposob jak na zdjeciu nizej

CE347621-B777-41C4-8107-8E5275636FE4.jpeg

zdjecie z       watku    nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43329-przebarwieniawypalenia-ma-matrycy-oled-co-w-związku-z-tym/page/14/#comments

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz zmienić zawód bo sam się WYPALIŁEŚ 

Czy wiadomości musisz oglądać na max ustawieniach?  To nie film w Dolby Vision ...

Dobrze wiesz o co mi chodzi - a jak nie to udajesz ....

Oled jest dla ludzi myślących - nie dla tych co wyciągają z kartona i już oglądają.  Kropka.

 

Wg mnie piszesz dla celów zarobkowych

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia   na jakich ustawieniach  bedziesz ogladal kanal  tvn 24.Grafika  ekranowa na tym kanale   jest bardzo jaskrawa i wyswietlana  jest przez caly czas w tym samym miejscu.Na pewno wypali sie na ekranie telewizora, oczywiscie  po pewnym czasie.

cytat z instrukcji telewizora oled SONY.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

Nawet  ogladanie  pol godziny kanalu  tvn , dzien dobry tvn ale  codziennie przyczyni  sie do  powidokow na ekranie OLED.

Przyklad na zdjeciu,  slady po grafice  ekranowej dzien dobry tvn

oled_2,5r.jpg&key=b2923170dc4f05fb292685

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naganiaj dalej ...

Mam 3 Oledy C9 - to kiedy będę miał te wypalenia bo czekam na nie już od 5 lat 

Podaj datę zawodowcu

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyklady  masz masz na zdjeciach na forum.Najczesciej  wypala sie logo i paski z kanalu tvn 24 hd, tvn  , dzien dobry tvn.Kogo mam naganiac?pracownikow  tvn  aby zmienili  grafike ekranowa?

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Nikt  mi nie placi, to nie jest spam, tylko   wazne  informacje dla osob ktore posiadaja telewizory OLED.

Mam telewizor OLED PANASONIC.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49092-panasonic-oled-gz950-gz960-test-wstęp-do-kinowej-jakości/page/8/

Kanalow informacyjnych nie ogladam.Nie bede swiadomie niszczyl swojego  telewizora.

Cyli nie umiesz poprawnie uzywac swojego telewizora.

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co takiego?

W Panasonicu jest mozliwosc  wylaczenia wizji i pozostawienie  tylko audio, to wystarczy dla kanalow  informacyjnych. Nie ogladam kanalow informacyjnych, szkoda czasu, pradu i oczywiscie ekranu telewizora. Temat  zalozylem   aby  uswiadomic  nowym  uzytkownikom telewizorow OLED zagrozenie  ktore dotyczy  wypalenia , dotyczy     ogladania    kanalow informacyjnych i  jaskrawej grafiki na ekranie w czasie trwania programu czyli np    tvn- dzien dobry tvn.

Temat  ten przyczynia sie  tez w duzym stopniu  do zmian  logo na  transparentne  na innych kanalach telewizyjnych,  nie dotyczy oczywiscie  tvn 24  bo tam  beton i ciemnota.

*****************************************************************************

Jeden  z wielu przykladow z mojej skrzynki  e-mail. Czyli odpowiedz na moj list, zmiana dotyczy oczywiscie  rezygnacji z jaskrawej grafiki na kanale telewizyjnym.

Wszystkie Pana sugestie i uwagi przekazuję
do Kolegów pracujących w działach technicznych
i są one dalej procedowane.
To co daje się wprowadzić - wprowadzamy
natychmiast po opracowaniu technicznym.

dziękujemy za wszystkie uwagi,
bo są dla nas niezwykle cenne -  a też
i sympatycznie jest odbierać takie sygnały
zaangażowania Widzów.
Dla nas jest to zarówno wartościowe,
jak i po prostu miłe, tak po ludzku.

Raz jeszcze dziękujemy za wiadomość
i pozdrawiamy serdecznie - cały
nasz Zespół Red Carpet TV.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłeś się ...

Aż strach co zrobisz jak Tobie  się wypali - ale jest szansa że nie jeśli rzeczywiście wszędzie będziesz wyłaczał wizje a zostawiał dźwięk.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co takiego? , napisałem tylko mozliwość dla innych.Dla mnie tvn 24 moze nie istniec to dno dna.juz wczesniej napisalem...Temat zalozylem aby uswiadomic nowym posiadaczom  telewizorow OLED  zagrozenie   ktore dotyczy statycznych  obrazow  a nie  komentowanie  jakie tresci stacja nadaje.

**********************************************

Jeszcze jeden  przyklad z forum   dla niedowiarkow  .

 

cytat

U mnie to samo co u kolegi powyżej. Na 55B7v pojawiły się powidoki lub wypalenia - nie wiem jak poznać różnicę ale utrzymuje się od kilku dni mimo czyszczenia ekranu. Załączam fotki. Mam wrażenie, że foty nie oddają tego tak bardzo. A robione już po czyszczeniu co chyba trochę pomogło. Trochę jestem załamany bo tv kupiłem w połowie czerwca 2018 (za 5.7k) i użytkowany normalnie - do NC+, konsol, filmów w tym Netflixa. TVN24 też chodził ale bez przesady (choć widać że z pasków informacyjnych i logo jest ślad). Na bajkach od dziecka czy słabym sygnale (ostatnio HBO GO) to się rzuca w oczy.

Systemy ochronne przesunięcia pikseli czy automatycznego czyszczenia w nocy czy tam po 4h pracy są włączone. Jak widać niewiele to dało.

Zgłosiłem do LG i czekam aż się konsultant zgłosi. Dziś cisza... Myślałem że się umówi dzisiaj.

Pomogą coś? Wymianią tv, matrycę? Wkurzony jestem bo po problemach z telefonami LG G Flex 2 i G6 miałem dyga by ten tv kupić. Jednak recka tutaj i informacje o jakości i mitach o wypaleniach mnie przekonał do zakupu. Obraz jednak jest mega. Takiej jakości nie widziałem wcześniej i czułem w grach jakbym przesiadł się na kolejną generację. Aż moi rodzice kupili po 2 tygodniach po mnie swój egzemplarz... A teraz taki mam niesmak trochę.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/41590-oled-słynne-wypalanie-się-pixeli-i-powidoki/page/4/

 

20190429_164436(1).jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grundig napisał:

Kanal  tvn 24, niszczyciel telewizorow OLED

 

 

Warto przypomniec  ze jesli  ktos  oglada  czesto  kanal  tvn 24  lub  kanal   tvn  program dzien dobry  tvn to    wypalenie  paskow  graficznych     , logo . zegara  bedzie   na pewno.

******************************************************************************************************************

Warto  przypomniec ze   logo   z kanalu tvn  24 moze tez  utrwalic sie nawet w telewizorze LCD.

To jeszcze nic! Na mieście chodzą plotki, że kanały TVN sprzyjają nawet powstawaniu ciężkich chorób, w tym nowotworów … 🥳

PS. Nie należy się jednak obawiać, oglądanie TVP ynfo, powoduje całkowite ozdrowienie! ☺️👌

  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nikomu nie zabraniam ogladania  tvn 24 lub  tvp info.Dla mnie  to strata czasu. Informacje sa w internecie.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eleonor napisał:

Naganiaj dalej ...

Mam 3 Oledy C9 - to kiedy będę miał te wypalenia bo czekam na nie już od 5 lat 

Podaj datę zawodowcu

Z tymi pięcioma latami to przesadziłeś, C9 wszedł do sprzedaży w 2019 roku, sam mam takiego od listopada 2019 i jakoś do tej pory wypaleń nie zauważyłem, powidoki po statycznych elementach się zdarzają ale tak jak szybko się pojawiają tak i szybko znikają. Dodam że kanały informacyjne oglądam średnio około przez godzinkę dziennie.
Za to w mojej rodzince idało się człowiekowi wypalić B7 ale zrobił to na własne życzenie, bardzo dużo programów informacyjnych plus TV ustawiony w permanentny tryb HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najstarszy oled to 65B7 z 2017. Na wszystkich oglądane są głównie kanały tv, czasem netflix, czasem konsola (ps4, ps5).

Stałych elementów nie brakuje :)

Z telewizorów korzystają tzw. "zwykli" użytkownicy w "zwykły" sposób. Może wyjątkiem jestem ja, bo na 83" oglądam czasami Szkło Kontaktowe i Dzień po dniu, czyli same, krwiożercze "paski" TVN24 ;)

Acha, zapomniałem dodać, że nie mam wypaleń :)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  hdforum byl podobny  temat dotyczyl  powidokow i wypalen w telewizorach plazmowych. Linku do tego rozbudowanego  watku nie mozna    tutaj wkleic ale jesli ktos chce i umie korzystac z wyszukiwarki  google  to trzeba   w wyszukiwarce   wpisac     ...logo stacji tvp

trzeci link   w wyszukiwarce  google. hdtv.com.pl

 

Na  hdforum tez bylo  bardzo duzo przeciwnikow zmian  logo  , nic sie nie wypala.Takie zdanie tez mozna bylo przeczytac.Prawda  jest inna .W przypadku telewizorow OLED powidoki i wypalenia sa bardziej widoczne  niz w plazmach.Gdyby nie  listy do stacji telewizyjnych to na kanale TVP  i innych  logo byloby  100 %  biale a ograniczenia wiekowe    bardzo duze  i nieprzezroczyste. Listy od telewidzow byly i są wysylane do nadawcow.Dlatego na wiekoszosci najwazniejszych  kanalow   logo jest transparentne. Watek na tym forum ma podobne zadanie jak na hdforum.

Podobne stanowisko w tej  sprawie ma tez KRRiT.

Szanowny Panie,

 

            W związku z Pańskim wystąpieniem  uprzejmie informuję, że obowiązek oznakowania audycji kategorią wiekową w programach telewizyjnych wynika z przepisów ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805) oraz - wydanego na podstawie ww. ustawy - rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 23 czerwca 2005 r. w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi  (Dz.U. z 2014 r. poz. 311).

Przepisy prawa nakładają na nadawców telewizyjnych obowiązek zamieszczania symboli graficznych kategorii wiekowych przez cały czas trwania audycji i przekazów telewizyjnych. Wyjątek stanowią programy informacyjne, sportowe, reklamy, telesprzedaż i przekazy tekstowe, które są ustawowo wyłączone z klasyfikacji wiekowej.

Zgodnie z wiedzą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmiany w przepisach prawa odnoszące się do poruszonych przez Pana kwestii nie są w najbliższym czasie planowane.

Ponadto informuję, że kwestie intensywności natężenia koloru logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawca kształtuje program samodzielnie (…) i odpowiada za jego treść. Natomiast art. 14 ust. 1 ustawy stanowi, iż nałożenie na nadawcę obowiązku lub zakazu rozpowszechniania określonej audycji lub przekazu może nastąpić wyłącznie na podstawie ustawy. KRRiT nie może zatem ingerować w treść programu tworzonego przez nadawców, jeśli nie ma do tego podstawy prawnej. Wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące poruszonych zagadnień może Pan skierować bezpośrednio do konkretnych nadawców.

Natomiast w związku z ignorowaniem - jak Pan twierdzi - ze strony spółki TVN SA korespondencji od widzów, informuję, że również w tej sprawie KRRiT nie może podjąć interwencji. Przepisy ustawy o radiofonii i telewizji nie dają KRRiT upoważnienia do podejmowania działań w sprawie organizowania kontaktów pomiędzy nadawcami a widzami i słuchaczami. Sprawy te należą do wyłącznej kompetencji poszczególnych spółek.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

 

************************************************

cytat z hdforum

Jest natomiast jeszcze jeden sposób wpłynięcia na daną stację - wysyłanie maili do producentów konkretnych programów, szczególnie tych "chodliwych" o treści tego typu: "Bardzo lubię Wasz program, ale rezygnuje z jego oglądania bo stacja na której jest emitowany niszczy mój odbiornik". Przy masowości tego typu maili możliwe że producent wpłynie na stacje.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig, wracasz z krucjatą. Stacje telewizyjne takie postulaty mają w doopie. Dla nich liczą się słupki oglądalności i kasa.

A że plazmy czy OLEDy mogą wypalić loga i paski stacji przy nieumiejętnym korzystaniu z TV ... wiadomo od dawna.

Po co do tego wracać?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacje telewizyjne nie maja tego  w  d...Wymieniam stacje z transparentnym logo.Na  tych kanalach nie  bedzie powidokow i wypalen po logo,   TVP 1 HD,TVP 2 HD  , TVP HD,TVP DOKUMENT,TVP KULTURA,TVP KOBIETA,TVP SPORT,TVP HISTORIA,TVP NAUKA,TVP ROZRYWKA, TVP SERIALE,POLSAT,SUPER POLSAT,wszystkie pozostale kanaly polsatu.,tvn,tvn7,tv4,stopklatka,tv6,wp, RED CARPET,wszystkie canal+,kino polska,13 ulica,BBC BRIT,BBC FIRST,BBC EARTH,CBS REALITY,HISTORY POLAND ,HISTORY ,HISTORY 2 i wiele innych.

Na tych wszystkich kanalach logo   jest  polprzezroczyste   tylko dlatego ze    telewidzowie wysylali  listy do stacji telewizyjnych.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że wysyłali ??? Jestem telewidzem i nic nie wysyłałem.

 

A na TVN24, TVP Info czy inne stacje informacyjne nie będą przezroczyste ponieważ na tych paskach stacje przekazują newsy. Bo z tego żyją.

I choćbyś się publicznie podpalił ... nic nie osiągniesz. Lepiej naucz się korzystać z telewizora na takich kanałach.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O korzystaniu z telewizora nie musisz mnie uczyc.

Nie napisalem  przeciez ze       ty   wysylales listy do stacji telewizyjnych

Na  hdforum  zalozylismy  grupe.Komunikowalismy sie przez e-mial i  wysylalismy listy do stacji telewizyjnych.Podobnie bylo na zagranicznych forach internetowych.W niemczech   , wloszech, Anglii.

Zajrzyj na  hdforum , jesli chcesz.

Jesli chodzi o tvn 24  to najmniej   zalezy mi aby zmienili  oprawe graficzna  bo nie lubie tej stacji.Chcialem cos zrobic dla innych  bo ogladaja ten kanal, przynajmniej probowalem z   osobami z forum, wysylalismy listy  do KRRiT. Przyklad wyzej.

 

Wiadomo ze najszybciej  niszczy telewizory OLED oprawa  graficzna na kanale  tvn 24.

 

Jestem nawet  zdziwiony ze  tak duzo osob oglada  kanal tvn  24.Sa przeciez wiadomosci o  pelnej godzinie na kanale  tvn,  polsat , tvp.Pol godziny wystarczy.

Ja wybieram   wiadomosci  o godzinie 19.30 na TVP1HD.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze jeszcze będzie nakazywał co oglądać .... najlepiej PISTV

mASAKRA..

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...