Skocz do zawartości
grundig

Niebezpieczne logo

Rekomendowane odpowiedzi

Lubisz ogladac  wiadomosci  na tvn 24 to ogladaj.Dla mnie wzorem do nasladownia jest Netflix. Na Netflixie nie ma logo.Wracajac do logo to np na niektorych francuskich kanalach telewizyjnych w  czasie  projekcji  filmow nie ma logo.Logo kanalu  jest tylko przed filmem.

Pamietam ze ponad  10 lat temu gdy ogladalem skan kanalow dvb-t z australli  , na wszystkich kanalach jest transparentne logo .Dobrze by bylo aby podobnie  bylo w przyszlosci w Polsce. I juz  jest,wyjatek  to kanaly informacyjne.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

 

Ja wybieram   wiadomosci  o godzinie 19.30 na TVP1HD.

 

To widać :) .

A czemu nie TVP Info?

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo przeciez ze na kanale  tvp  info    sa podobne paski informacyjne  jak na kanale  tvn 24.Ogladanie  kanalow  informacyjnych to strata czasu.Lepiej obejrzec  film ,transmisje sportowe ,koncert .Co chwile musze udzielac  odpowiedzi?/  to teleturniej?

Pod   filmem    wypowiedz kolegi z forum....

Polscy telewidzowie mają czego zazdrościć kolegom z Australii: oznaczenia wiekowe w EPG, a na ekranie tylko przez pierwszą chwilę audycji lub w formie planszy wraz z czytaniem lektora przed audycją, obowiązkowa przezroczystość loga ekranowego. Doskonałe regulacje w prawie medialnym! Wielkie brawa! Miejmy nadzieję, że doczekamy czasów, kiedy u nas w Polsce telewizja również będzie w ten sposób wyglądała.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, grundig napisał:

Ogladanie  kanalow  informacyjnych to strata czasu.

Zapewne taka sama strata czasu jak dyskusja z tobą.

Chcesz ... oglądaj, nie chcesz ... nie oglądaj.

Czepiasz się kanałów, których nie oglądasz. Plazmy i OLEDy ci się nie podobają. A w zyciu coś ci się podoba?

Paranoja.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby na kanalach telewizyjnych logo byloby  namniej widoczne w czasie ogladania programu.Logo  , ograniczenia wiekowe   to zasmiecanie ekranu i najwazniejsza sprawa nieprzezroczyste logo i paski graficzne na kanalach  tvn 24 i tvp info  niszcza telewizory OLED. Przyklady na zdjeciach w tym  watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, grundig napisał:

Miejmy nadzieję, że doczekamy czasów, kiedy u nas w Polsce telewizja również będzie w ten sposób wyglądała.

na pewno jak przestaniesz spamować i trollować :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grundig napisał:

Najlepiej aby na kanalach telewizyjnych logo byloby  namniej widoczne w czasie ogladania programu.Logo  , ograniczenia wiekowe   to zasmiecanie ekranu i najwazniejsza sprawa nieprzezroczyste logo i paski graficzne na kanalach  tvn 24 i tvp info  niszcza telewizory OLED. Przyklady na zdjeciach w tym  watku.

Nie logo i nieprzezroczyste paski niszczą OLEDy tylko głupota ich właścicieli. Nikt im nie każe oglądać tych kanałów. A jak chcą oglądać to niech najpierw pomyślą. Jakoś małe dzieci uczy się już żeby nie wkładać paluchów w ogień i do kontaktu.

Teraz, grundig napisał:

spamowac?  jestes obronca kanalu tvn 24, to  ty spamujesz.

A może TVP Info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys przynajmniej przeczytac pierwszy post w tym  temacie. obejrzec zdjecia, chyba ze  na ekranie twojego   ekranu zdjecia nie sa widoczne.Nie wiem o co ci chodzi.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podaję ręki i nie zamierzam czytać postów zwolennika faszystowskiej szczujni 🤬

Koleś "g" dostaje u mnie bana.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego bana? nie  jestes administratorem tego forum.Ja tez moge napisac ze daje ci bana, ha ha ,  dalem ci bana. ha ha

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, grundig napisał:

Stacje telewizyjne nie maja tego  w  d...Wymieniam stacje z transparentnym logo.Na  tych kanalach nie  bedzie powidokow i wypalen po logo,   TVP 1 HD,TVP 2 HD 

Niestety nieprawda, na Panasonicu GT60 miałem wypalone piękne przezroczyste logo! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT60 to model plazmy  z 2013 roku.Jesli nie wkleisz tutaj zdjecia z wypaleniem logo to nie uwierze.Polprzezroczyste  logo nie powoduje wypalen.Gdybys napisal ze  to dotyczy logo  kanalu  tvn 24  to oczywiscie  zaraz  uwierze.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj zadzwonię zaraz do gościa co ja kupił z 5 lat temu, żeby szybciutko zrobił zdjęcie  ☺️ Takie są fakty, czy wierzysz czy nie, nie ma to żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze  przynajmniej napiszesz  z jakiego  kanalu bylo to logo  ktore sie wypalilo.Przeprowadzimy dochodzenie.Dlugo sie zastanawiasz czyli bajki opowiadasz.

Chyba trzeba zalozyc nowy watek , tylko z przykladami  wypalen logo ( zdjecia, odpowiedzi od UOKiK i KRRiT)

Gdy wysyła sie list z przykladami z forum do konkretnego nadawcy tv lepiej to wyglada.Teraz jest tutaj zbyt duzo postow.

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie logo i nieprzezroczyste paski niszczą OLEDy tylko głupota ich właścicieli. Nikt im nie każe oglądać tych kanałów. A jak chcą oglądać to niech najpierw pomyślą. Jakoś małe dzieci uczy się już żeby nie wkładać paluchów w ogień i do kontaktu.

A może TVP Info?

Znajdzie sie tez miejsce na twoje zdanie czyli co myslisz  o wlascicielach telewizorow OLED.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8EA52CB3-7280-4563-BD5E-D6F20AEA0F91.jpeg.53fd0c4644d9cff5e5d45aec48be2662.jpeg
 

TVN i jeszcze na dodatek Kraśko. Sony A8H ponad 3 lata i nic No nic się nie dzieje. 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  zdjeciu wyzej  kanal tvn.Na kanale tvn   jest transparentne logo   jak na kanale  tvp 1hd.Nie bedzie  powidokow lub wypalen.

Kanal tvn  24 , tvp info to inna  sprawa.Na tych kanalach logo i paski  graficzne sa  100%  nieprzezroczyste i bardzo jaskrawe.Sa powidoki i wypalenia.Jesli chcesz zajrzyj tez na forum Sony.Jest tam duzo przykladow   wypalen logo z kanalu  tvn  24.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grundig napisał:

Na  zdjeciu wyzej  kanal tvn.Na kanale tvn   jest transparentne logo   jak na kanale  tvp 1hd.Nie bedzie  powidokow lub wypalen.

Kanal tvn  24 , tvp info to inna  sprawa.Na tych kanalach logo i paski  graficzne sa  100%  nieprzezroczyste i bardzo jaskrawe.Sa powidoki i wypalenia.Jesli chcesz zajrzyj tez na forum Sony.Jest tam duzo przykladow   wypalen logo z kanalu  tvn  24.

Oglądam TVN i TVN24, kiedyś po kilka godzin dziennie. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, grundig napisał:

Daj mi czas, którego nie mogę kupić, to jak najbardziej, bo g… się stanie, jak do tej pory się nie stało i jest lux torpeda. Zresztą Sony przyciemnia loga. AC0CB2DB-62EE-49D0-BB9D-C4791CCB06C9.thumb.jpeg.ea07c9fb3695bb774b357e6b0358ad1f.jpeg117D08F1-F89C-4183-A4FD-2529B7324903.thumb.jpeg.41e6e5488290fd53422d379680566103.jpeg1D9C808F-BFF8-458F-9AEE-1914A65D5155.thumb.jpeg.ec28c09fbd37dd0fbf3e81f62b8348aa.jpeg😂

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys przynajmniej napisac ze zdjecia pochodza z linku  ktory wkleilem czyli z forum Sony.Jesli  juz wklejasz zdjecia to wklej  pierwszy post z tego tematu.Wkleje za ciebiie..

post ze forum Sony.

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

 

Fragment odpowiedzi od Sony na ten post..

Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych. Analogicznie, jeśli kupiłaby Pani samochód i używała go niezgodnie instrukcją (np. niskie biegi przy wysokich prędkościach) mógałby Pani doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez nieprawidłowe użytkowanie auta.

 

W 2019 r. faktycznie została zgłoszona reklamacji z identycznymi objawami i mając na względzie wysoki poziom obsługi Klienta zdecydowaliśmy się na jednorazową, warunkową naprawę poprzez wymianę AEP. Z informacji, które uzyskaliśmy serwis przekazał informację w jaki sposób należy użytkować TV OLED, aby w przyszłości uniknąć takiej sytuacji. Dodatkowo, nagłe odłączanie odbiornika od prądu może również wpłynąć na kondycję ekranu. Z informacji, które przekazał nam serwis w ciągu niecałego roku Pani odbiornik został nagle odłączony 185 razy, a pierwszy model (ten z 2018 roku) który Pani posiadała prawie 700 razy (ponad 2x dziennie).

 

Jeśli nie otrzymała Pani kompletnej informacji odnośnie powodu odmowy naprawy telewizora zachęcamy do ponownego kontaktu z infolinią serwisową, która udzieli Pani szczegółowych informacji dotyczących powodu odmowy.

 

******************************************************************************************************

Wniosek  jest taki

Najlepiej unikac  kanalow  z jaskrawym i nieprzezroczystym logo   czyli  tvn 24, tvp info, polsat news  i oczywiscie telewizji snadaniowej .Czyli np dzien dobry   tvn,

 jak  ktos jeszcze dalej nie wierzy  proponuje    przeczytac  informacje w linku nizej

 

https://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/

 

 i  oczywiscie  cytat z  forum Sony.Odpowiedz na pytanie.

Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych. Analogicznie, jeśli kupiłaby Pani samochód i używała go niezgodnie instrukcją (np. niskie biegi przy wysokich prędkościach) mógałby Pani doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez nieprawidłowe użytkowanie auta.

Przyklad , wypalenie z  kanalu tvn, dzien dobry  tvn

OLED 7 wypalenie paskow  graficznych  -kanał TVN.jpg

i powidoki po paskach informacyjnych z kanalu tvn  24.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Moglbys przynajmniej napisac ze zdjecia pochodza z linku  ktory wkleilem czyli z forum Sony.Jesli  juz wklejasz zdjecia to wklej  pierwszy post z tego tematu.Wkleje za ciebiie..

post ze forum Sony.

Rok 2018 - ulegam reklamom SONY i kupuję na raty spłacane z emerytury dość drogi telewizor Sony KD-55A1. Radość wielka. Obraz krystaliczny. Kolory idealne. Niestety po roku użytkowania tj. w 2019r. w dolnej części ekranu pojawiają się kolorowe pasy. Reklamuję. Zjawia się technik z serwisu gwarancyjnego. Stwierdza wypalenie matrycy. Wymieniają mi telewizor na inny z wznowieniem gwarancji. O zgrozo! Po następnym roku użytkowania sytuacja się powtarza. Znów pojawiają się kolorowe paski u dołu ekranu. Ponowna reklamacja. Zjawia się technik. Dokonuje oględzin. Telewizor przepracował niecałe 2 tys. godzin. Po trzech tygodniach otrzymuję z Serwisu  bardzo  urzędowe pismo, w którym informuje się mnie, że nie dokonają naprawy bo ponoć użytkowałem telewizor niezgodnie z instrukcją. Jestem zaskoczony. Ta sama usterka. Rok temu uznana. Po roku nie uznana. Zarzuca się mi że oglądam programy informacyjne, a z tego powodu ramka wypala panel?????. Pytam się czy telewizor kupuje się do ozdoby, czy do oglądania treści medialnych. Srednio panel przez rok pracował niecałe 6 godzin dziennie. Owszem programy informacyjne były oglądane ale najwyżej do 2 godzin dziennie.

Co to za telewizor na którym nie wolno oglądać niektórych treści. Co to za producent który świadomy wadliwej konstrukcji, reklamuje swój wyrób i informuje że będzie on pracował 100 tysięcy godzin!

W wyniku oszustwa SONY zostają mi do spłaty raty i telewizor który w niedługim czasie wyląduje na śmietniku.

 

Fragment odpowiedzi od Sony na ten post..

Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych. Analogicznie, jeśli kupiłaby Pani samochód i używała go niezgodnie instrukcją (np. niskie biegi przy wysokich prędkościach) mógałby Pani doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez nieprawidłowe użytkowanie auta.

 

W 2019 r. faktycznie została zgłoszona reklamacji z identycznymi objawami i mając na względzie wysoki poziom obsługi Klienta zdecydowaliśmy się na jednorazową, warunkową naprawę poprzez wymianę AEP. Z informacji, które uzyskaliśmy serwis przekazał informację w jaki sposób należy użytkować TV OLED, aby w przyszłości uniknąć takiej sytuacji. Dodatkowo, nagłe odłączanie odbiornika od prądu może również wpłynąć na kondycję ekranu. Z informacji, które przekazał nam serwis w ciągu niecałego roku Pani odbiornik został nagle odłączony 185 razy, a pierwszy model (ten z 2018 roku) który Pani posiadała prawie 700 razy (ponad 2x dziennie).

 

Jeśli nie otrzymała Pani kompletnej informacji odnośnie powodu odmowy naprawy telewizora zachęcamy do ponownego kontaktu z infolinią serwisową, która udzieli Pani szczegółowych informacji dotyczących powodu odmowy.

 

******************************************************************************************************

Wniosek  jest taki

Najlepiej unikac  kanalow  z jaskrawym i nieprzezroczystym logo   czyli  tvn 24, tvp info, polsat news  i oczywiscie telewizji snadaniowej .Czyli np dzien dobry   tvn,

 jak  ktos jeszcze dalej nie wierzy  proponuje    przeczytac  informacje w linku nizej

 

https://www.tvtest.pl/dowody-na-wypalanie-sie-oledow/

 

 i  oczywiscie  cytat z  forum Sony.Odpowiedz na pytanie.

Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych. Analogicznie, jeśli kupiłaby Pani samochód i używała go niezgodnie instrukcją (np. niskie biegi przy wysokich prędkościach) mógałby Pani doprowadzić do uszkodzenia silnika poprzez nieprawidłowe użytkowanie auta.

Przyklad , wypalenie z  kanalu tvn, dzien dobry  tvn

OLED 7 wypalenie paskow  graficznych  -kanał TVN.jpg

i powidoki po paskach informacyjnych z kanalu tvn  24.

Przepraszam ale do kogo to napisałeś ? Nie wiadomo o jakie zdjęcia Ci chodzi bo jest ich mnóstwo. 😂 Precyzuj chłopie wypowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co oglądają info TVP,TVN /dla mnie najbardziej kłamliwe dwie stacje telewizyjne/może by złożyć pozew zbiorowy na nadawców.Czemu każdy ma pretensje do producenta TV,od wielu lat wiadomo że lepiej unikać wielogodzinnych seansów informacyjnych.Wielu ludzi używa oleda zamiast radia i póżniej płacz,lament i żale na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vvalery napisał:

Przepraszam ale do kogo to napisałeś ? Nie wiadomo o jakie zdjęcia Ci chodzi bo jest ich mnóstwo. 😂 Precyzuj chłopie wypowiedzi. 

Chlop to  warstwa społeczna zamieszkująca tereny wiejskie, dominująca w społeczeństwach przedindustrialnych, zajmująca się produkcją rolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gangi007 napisał:

Panowie co oglądają info TVP,TVN /dla mnie najbardziej kłamliwe dwie stacje telewizyjne/może by złożyć pozew zbiorowy na nadawców.Czemu każdy ma pretensje do producenta TV,od wielu lat wiadomo że lepiej unikać wielogodzinnych seansów informacyjnych.Wielu ludzi używa oleda zamiast radia i póżniej płacz,lament i żale na forum.

Pisz ten pozew 😂😂😂

Ja nie mam żadnych pretensji. 🤪

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...