Skocz do zawartości
83piotrek

Awaryjnosc OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam Samsunga nu7172 65 cali. Wymyśliłem sobie po roku zmianę. Początkowo miał byś Sony xf 9005 ale żona upatrzyła sobie oleda B8s którego w 65 mogę mieć za 6200. I tu po rozeznaniu są dwie drogi 1. Że hejt na oledy i wypalenia to zasługa płatnych hejterow firmy s, a awaryjnosci jest w normie 2. Inni mówią że padają jak muchy . Jaka jest prawda,jakie są statystyki. Ps cały net przekopałem ale ciężko stwierdzić co kto pisze i ile z tego ma-taka prawda a tv chce kupić na 5 lat i boję się że nie wytrzyma a ogladam trochę naziemnej i Netflix/HBO. Proszę o uczciwe opinie ps. Ostatnio z tego co czytam to oledy padają falowo, średnio w 3im roku...

Pytanie. Jeśli dzieci oglądają tv puls kilka godzin dziennie- bajki, gdzie logo to duża czerwona kula to rozumiem że na oled nie można tak długo oglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden producent nie publikuje i nigdy nie opublikuje danych o awaryjności.  W tej sytuacji można pisać o awaryjności na forach co tylko się chce. Samsung to jedyny producent który nie produkuje OLED TV. Bardzo by chciał ale ma szlaban od LG na matryce. W tej sytuacji mają jedno wyjście: tak jak piszesz - hejt.

Wiarygodność mają jedynie platformy gdzie opinie muszą być autoryzowane dowodem zakupu TV. Na inne źródła szkoda prądu.    

ps.: Tak jak można wypalić każdą plazmę to tak samo jest z panelami OLED. Z każdym rokiem zabezpieczenia są coraz lepsze. Stosując się do zaleceń producenta matryca będzie wolna od wypaleń.

Mało popularyzowanym plusem OLED jest przeglądanie zdjąć. Dzisiaj nikt nie drukuje odbitek, na telefonie nie będzie efektu WOW. Laptop podobnie. Pozostaje prezentacja na TV.  Tu OLED jest bezkonkurencyjny bo czarny jest czarny.

Edytowane przez UHD fan
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5 lat OLED zapomnij.  Zwłaszcza przy programach info i dla dzieci. Mowa o normalnym użytkowaniu a nie zleceniach producenta czyli wyliczanie co i ile się ogląda. 

Prawda jest pośrodku ale faktem jest, że OLED się "wypala" z czasem bo to jest po prostu cechą tej technologii. Chwila nieuwagi i wypalenia trwałe. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu oled nie wytrzyma bez wypaleń 5 lat... chyba że będziesz oglądał na nim jeden film dziennie przez 2 godziny. Natura materiału organicznego jest taka że się zużywa, jest to dobra technologia dla kogoś kto zmienia telewizor co 2 lata.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LV426 napisał:

Na 5 lat OLED zapomnij.  Zwłaszcza przy programach info i dla dzieci. Mowa o normalnym użytkowaniu a nie zleceniach producenta czyli wyliczanie co i ile się ogląda.

no ja planuje nawet ze 10lat podziała - oby elektronika nie padła

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klaus71 napisał:

no ja planuje nawet ze 10lat podziała - oby elektronika nie padła

No ciekawy jestem tego jak będzie wyglądała matryca po 5 latach a co dopiero po 10 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Alwyn napisał:

No ciekawy jestem tego jak będzie wyglądała matryca po 5 latach a co dopiero po 10 :)

jak nie będziesz oglądał informacyjnych to będzie w stanie idealnym

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy też miały bardzo szybko padać. Ile się tego naczytałem... Moja pierwsza ma 12 lat, działa a dużo jest używana. Druga to samo, 8 lat już śmiga - włączona od rana do nocy.

Także nie jest aż tak źle. Oczywiście nic nie jest idealne. Ale nie popadajmy w skrajności. I żeby nie było, że problemu nie ma. Owszem jest. Widziałem u kolegi pięknie wypalone logo stacji informacyjnej. Ale on non stop ten kanał oglądał.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie. Każdy ogląda co chce i ile chce i ma działać tv bez problemu. Dziwią mnie te dziwne tłumaczenia. Taka technologia tych tv i tyle. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że każdy ogląda co chce i ile chce, ale dla mnie oglądanie jednego kanału kilkanaście godzin dziennie (a tak czynił mój kolega) to nie jest za bardzo normalne, ale to moje zdanie. Każdy oczywiście może mieć inne.

Także to nie są dziwne tłumaczenia. Trzeba tylko dokonywać świadomych wyborów. A jest z czego wybierać. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tv który się uszkadza od używania to nie jest "świadomy wybór" tylko wada technologii. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo oled się kupuje żeby NIE oglądać TV :) Nie wiem komu by przyszło do głowy żeby używać oled jako telewizora i oglądać kanały telewizyjne, przecież to jest bez sensu. I skąd ta głupia nazwa, telewizor... hmmm

Edytowane przez Alwyn
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak będziecie pisać w kółko? jesteście parą ? :)

nie podoba się oled to jest lcd - jakość obrazu gorsza choć cena podobna za to wyższa trwałość - każdy wybiera co jest dla niego priorytetem

dla jednych masowe oglądanie tv to głównie "infobrednie" - dla innych oglądanie filmów/seriali/granie - ci drudzy będą zadowoleni z oleda

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Jeśli masz tv który się uszkadza od używania to nie jest "świadomy wybór" tylko wada technologii. 

tak, na pewno jest to wada technologii, a jest jakaś technologia, jakiś sprzęt (cokolwiek) który się nie uszkadza od używania?

niektóre sprzęty ulegają nawet uszkodzeniom kiedy nie są używane

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzeba  pamietac aby   unikac  programow informacyjnych  czyli  tvn24 hd  , tvp info hd, polsat news hd,   kanalow AXN. Na wymienionych  kanalach   intesywnosc  swiecenia logo i paskow informacyjnych    jest bardzo duza i ryzyko  wypalenia sie    logo i paskow informacyjnych jest bardzo duza.

Przyklad na zdjeciu

 

Zagladamy   na internetowa strone  Sony.

Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

===================================

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

Kontakt  do AXN  w linku nizej.

https://www.axn.pl/dodatki/kontakt

 

Osoby  ktore maja telewizor  OLED     moga   wyslac    e-mial do AXN   . AXN nalezy obecnie  do firmy Sony  i zmiana logo na polprzezroczyste  powinna  byc szybka i bez  wiekszych problemow. W liscie   do  AXN   mozna zacytowac ostrzezenie  z instrukcji telewizora   lub   napisac link  do strony Sony.

 Na wiekszosci kanalow  telewizyjnych logo  i ograniczenia wiekowe  sa polprzezroczyste.Polprzezroczyste  logo nie  jest przypadkowe  , to listy od telewidzow  przyczynily  sie do zmiany logo na  polprzezroczyste.Takie kanaly mozna ogladac     24 godziny na dobe i na pewno nic sie nie wypali.

To kanaly   tvp  1hd ,tvp2hd , tvp hd, tvn  , tvn 7 ,polsat,  ATM ROZRYWKA, KINO POLSKA ,STARS.TV,HGTV HD,TV4,TV6,FOKUS  TV,ALE  KINO , 13 ULICA,BBC FIRST,BBC BRIT  i wiele wiele innych.

OLED .jpg

Inne  przyklady  wypalen  paskow  z telewizji sniadaniowej tvn w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49556-wymiana-tv-oled-lg/page/3/#comments

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem sony xf90 65 cali. Zrobiłem kalibrację na podstawie rthings. System muli, jakosc dużo lepsza od Samsunga nu7172 ale do oleda mu sporo brakuje. Na razie testuje, niby mogę oddać do euro ale nie wiem jak to działa. Wahałem się do końca z oledem, ale krew mnie by zalała jakbym z pracy musiał dzwonic do domu i sprawdzać co i ile oglądają... Oled był tylko albo aż 2 tysie droższy ...Wczoraj odebrałem sony xf90 65 cali. Zrobiłem kalibrację na podstawie rthings. System muli, jakosc dużo lepsza od Samsunga nu7172 ale do oleda mu sporo brakuje. Na razie testuje, niby mogę oddać do euro ale nie wiem jak to działa. Wahałem się do końca z oledem, ale krew mnie by zalała jakbym z pracy musiał dzwonic do domu i sprawdzać co i ile oglądają... Oled był tylko albo aż 2 tysie droższy ...

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czerń gorsza od oled, ale telewizor będziesz miał na lata. I do tego spokojna głowa że jak wrócisz z pracy któregoś dnia to nie zobaczysz na ekranie wypalonej matrycy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Alwyn napisał:

Może czerń gorsza od oled, .......   ak wrócisz z pracy któregoś dnia to nie zobaczysz na ekranie wypalonej matrycy.

może ? to taki żart ? w czerni nie ma co porównywać

jak widać każda potwora znajdzie swojego amatora - ja tam wychodzę z założenia że lepszy tort z kolegami niż g... samemu, ale są też tacy co myślą odwrotnie :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 07:51, 83piotrek napisał:

Pytanie. Jeśli dzieci oglądają tv puls kilka godzin dziennie- bajki, gdzie logo to duża czerwona kula (...)

To kolejne takie pytanie na tym forum. Tak się zastanawiam po problemach forumowych gdzie zmierza nasze społeczeństwo?:

  • Ludzie nie kupią danego TV bo chcą puszczać dziennie dzieciom po kilka godzin bajki. 
  • Albo chcą sami karmić się po kilka godzin dziennie wieściami z kanałów info, które lekko mówiąc do optymistycznych nie należą

Z tego rysuje się dość nieciekawy obraz świata. Te dzieci wzorem rodziców jak same dorosną przerzucą się na kanały info i posadzą w tym czasie swoje dzieci przed TV. Cała rodzina podłączona strumieniem świadomości z Kurskim albo jego odpowiednikiem. Aaaaaaa! Ludzie ocknijcie się! Kupcie tego OLEDa to chociaż może co parę godzin ze strachu o sprzęt wyłączycie ten chłam dzieciom i zajmiecie się ich wychowywaniem?

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:
  • Albo chcą sami karmić się po kilka godzin dziennie wieściami z kanałów info, które lekko mówiąc do optymistycznych nie należą

to jest niezły masochizm bo tam info jest w zasadzie zapętlone i co 15-30-60 minut powtarzają to co już było

więc mamy taki dzień świstaka - zastanawiam się kto przy tym wytrzymuje kilka godzin - czy to tvn24 czy tvp info to zasadniczo wieje od obu też mocną propagandą

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu panelu w miejscu tych "wypaleń" jest dość dużo żelastwa w tym stelaż do montażu VESA, oraz kupę innego metalu który trzyma elementy elektroniki. Wypalenia odpowiadają idealnie położeniu całego metalu z tyłu obudowy, elektronika nagrzewa metalowe elementy, które przegrzewają matryce i wypalenia gotowe, dlatego LG z roku na rok obniża jasność HDR (wiec możecie zapomnieć o 1000 nitach w OLED chyba ze chcecie mieć wypalenia po miesiącu i by LG ogłosiło upadłość ) i stosuje coraz mocniejszy ABL żeby elektronika się nie nagrzewała tak mocno bo to dosłownie pali matrycę, ludzie którzy piszą że te wypalenia są tylko od kanałów informacyjnych mają zerowe pojecie o elementach telewizorów oled. Nawet jak oglądacie tylko filmy to i tak po jakimś czasie będzie wypalona matryca od nagrzanych elementów konstrukcyjnych. Kwestia czasu, ten problem się pojawił na przełomie 2018 i 2019 roku i zaportowali to ludzie, którzy kupili oledy serii 6 i 7 , cały wątek poniżej:

https://www.avforums.com/threads/help-green-spot-in-middle-of-lg-oled.2154188/

brn.png

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W   linku  w  poscie wyzej   zupelnie inny problem. Statyczne  obrazy  i konstrukcja  telewizora  to zupelnie cos innego. Ja tez mam telewizor  OLED.Nie  ogladam     kanalow  informacyjnych   czyli tvn   24 hd ,  tvp info , AXN. Telewizor  OLED   nie bedzie mial powidokow   jesli bedziemy  unikac   programow  z jaskrawym logo.Oprawa graficzna z kanalow  tvn 24 hd , tvp info hd,  logo  kanalow AXN zniszczy kazdy telewizor OLED.

Rozwiazania sa  dwa, pierwsza  to   zmiana logo i oprawy graficznej  , mozna wylasc  e-mial do stacji telewizyjnej.  Druga to nie ogladac      kanalow z jaskrawym logo.  Najbardziej  jestem zdziwiony  ze kanal  AXN ktory nalezy  do  Sony  nie zmienil logo  na polprzezroczyste, przynajmniej na takie jak w czasie  trwania reklam na tym kanale.Warto przypomniec ze w niemczech kanal AXN nadawal kanaly z polprzezroczystym logo,Takie sa fakty.

Wklejam        zdjecie  z wypaleniem z  telewizji tvn , czyli dzien dobry tvn.To nie jest wina  konstrukcji telewizora  tylko amatorskiej oprawy graficznej na tym kanale. Po prawej stronie na zdjeciu widzimy   zegar, nie wiem dla kogo i w jakim celu?  po lewej stronie    tvn   , na srodku paski  informacyjne.

 

 

 

 

OLED3.png

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Alwyn napisał:

Z tylu panelu w miejscu tych "wypaleń" jest dość dużo żelastwa w tym stelaż do montażu VESA, oraz kupę innego metalu który trzyma elementy elektroniki. Wypalenia odpowiadają idealnie położeniu całego metalu z tyłu obudowy, elektronika nagrzewa metalowe elementy, które przegrzewają matryce i wypalenia gotowe, dlatego LG z roku na rok obniża jasność HDR (wiec możecie zapomnieć o 1000 nitach w OLED chyba ze chcecie mieć wypalenia po miesiącu i by LG ogłosiło upadłość ) i stosuje coraz mocniejszy ABL żeby elektronika się nie nagrzewała tak mocno bo to dosłownie pali matrycę, ludzie którzy piszą że te wypalenia są tylko od kanałów informacyjnych mają zerowe pojecie o elementach telewizorów oled. Nawet jak oglądacie tylko filmy to i tak po jakimś czasie będzie wypalona matryca od nagrzanych elementów konstrukcyjnych. Kwestia czasu, ten problem się pojawił na przełomie 2018 i 2019 roku i zaportowali to ludzie, którzy kupili oledy serii 6 i 7 , cały wątek poniżej:

https://www.avforums.com/threads/help-green-spot-in-middle-of-lg-oled.2154188/

To jest dowód anegdotyczny, czyli funta kłaków wart. To jest tak jakbym nagle stwierdził że mnie boli kolano, bo ostatnio jadłem dużo pietruszki. Jedno z drugim ma związek tak naprawdę przypadkowy. 

Gdyby to była prawda co napisałeś, a nie jest, to każdy, absolutnie każdy egzemplarz miałby po paru latach takie odbarwienie, bo dosłownie każdy OLED się nagrzewa w tym miejscu. Na forum takich zdjęć jak pokazałeś byłyby setki, a to jest pierwsze foto z takim wypaleniem jakie widzę.

Żeby nie być gołosłownym - swojego B7 rozgrzewam w tym miejscu od 3 lat (dużo gram i oglądam filmów w HDR). Takiej plamy brak, więc ta teoria jest o kant d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 65B7 od Grudnia 2017 po dwóch latach i trzech miesiącach wypalił się czarny pasek matryca wymieniona z ubezpieczenia TV.

Przed uszkodzeniem matryca była perfekcyjna telewizor użytkowany około 10h dziennie w weekendy dłużej ale OLEDA nie zamienił bym nigdy na lcd jakość obrazu niesamowita.

IMAG0102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będziesz taki kozak jak ci się wszystkie gwarancje pokończą i zostaniesz z takim g ... do czasu kupna nowego tv.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...