Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Nowa NVIDIA Shield - 4K Dolby Vision, szybszy procesor

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, asokathano napisał:


Córka na na steamie. Darmowe to samo - chciałem jej pokazać Tomb Raidera no i kupa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GForce NOW działa... Jeśli nie można wbić się na serwer jest komunikat: proszę czekać 2 min lub inna cyfra. Mnie też się tak kręciło, ale jak miałem np. uruchomioną wcześniejszą, niezakończoną sesję. Zrestartuj shielda - opcja "uruchom ponownie" i sprawdź jeszcze raz.

Na pewno problem jest w konfiguracji. A jak pisałem mi działało i to płynnie przez WiFi po 70 mbit/s więc u Ciebie nie ma opcji żeby nie działało. No jeszcze być może kwestia routera lub dostawcy, że blokuje jakieś pakiety.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, D4r3KS napisał:

Dzięki, ale zapłacić zdaje się 400zł to ja mam, ale po prostu z tego nie skorzystam tak jak nie kupiłem Oppo... Żeby Nygus mnie znowu źle nie zrozumiał - nie chcę być sprowadzony do takiej roli jak pirat szukający napisów. Te parę filmów na których mi bardzo zależy i chciałbym mieć w lepszej jakości niż DVD jakoś przeżyję, a resztę mam albo na BD albo UHD, a pozostałe - dla mnie mniej istotne na DVD. Nigdy wcześniej o tym nie pisałem, ale należy pamiętać, że jednak wydania BD/UHD są co najmniej 2x droższe od DVD więc nawet ze względów finansowych nie stać by mnie było aby ok 850 filmów miał wyłącznie na BD/UHD... No i jeszcze jeden aspekt o którym rzadko pisałem - mnóstwo polskich filmów jest wydanych wyłącznie na DVD i tu nie pomogą ani wydania zagraniczne, ani Oppo, ani wgranie specjalnego firmware do mojego Panasonica.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o czym piszesz jakie 400zł itd nie rozumiem sorry.

Ale ok jeśli Ciebie nie interesuję ten temat to nie ma sensu go dalej wyjaśniać.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie rozumiem o czym piszesz jakie 400zł itd nie rozumiem sorry.

To co podałeś to linki do wgrania darmowego firmware do Panasonica żeby czytał napisy zewn. "Oficjalnie" można to zrobić kupując specjalny firmware pod swój własny sprzęt na odpowiedniej stronie za ok 400zł.

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty jakiś inny język polski znasz skoro w moim poście jest link (który prowadzi do konkretnego postu) do kupowania czegoś to raz, DWA nawet jeśli by tam był a nie jest jakiś link to nie kosztuje żadne 400zł masz błędne informacje.

27 minut temu, Adam60 napisał:

nie chcę być sprowadzony do takiej roli jak pirat szukający napisów.

Jaki związek jest między piratem a szukaniem napisów do oryginalnie posiadanych filmów to nie mam pojęcia.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, D4r3KS napisał:

To chyba ty jakiś inny język polski znasz skoro w moim poście jest link (który prowadzi do konkretnego postu) do kupowania czegoś to raz, DWA nawet jeśli by tam był a nie jest jakiś link to nie kosztuje żadne 400zł masz błędne informacje.

Jaki związek jest między piratem a szukaniem napisów do oryginalnie posiadanych filmów to nie mam pojęcia.

Ja też kompletnie nie mam pojęcia co ma "piernik do wiatraka"... no ale to jest ponad moje możliwości, takie rzeczy to tylko Hubio wie i rozumie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Adam60 napisał:

To co podałeś to linki do wgrania darmowego firmware do Panasonica żeby czytał napisy zewn. "Oficjalnie" można to zrobić kupując specjalny firmware pod swój własny sprzęt na odpowiedniej stronie za ok 400zł.

Tak to co podałem do link do informacji o tym że możliwe jest wgranie Oficjalnego chińskiego soft do również "naszych" odtwarzaczy ub9000 ub820.

Płatny customowy firmware nie jest żadnym oficjalnym oprogramowaniem, nie dodaje tylko obsługi zewnętrznych napisów ale znosi również blokadę regionalną dla dvd, blu ray, omijanie reklam na płytach masz setki płyt DVD powinieneś wiedzieć jakie to uciążliwe i jeszcze kilka innych.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam60 napisał:

Dzięki, ale zapłacić zdaje się 400zł to ja mam, ale po prostu z tego nie skorzystam tak jak nie kupiłem Oppo... Żeby Nygus mnie znowu źle nie zrozumiał - nie chcę być sprowadzony do takiej roli jak pirat szukający napisów. Te parę filmów na których mi bardzo zależy i chciałbym mieć w lepszej jakości niż DVD jakoś przeżyję, a resztę mam albo na BD albo UHD, a pozostałe - dla mnie mniej istotne na DVD. Nigdy wcześniej o tym nie pisałem, ale należy pamiętać, że jednak wydania BD/UHD są co najmniej 2x droższe od DVD więc nawet ze względów finansowych nie stać by mnie było aby ok 850 filmów miał wyłącznie na BD/UHD... No i jeszcze jeden aspekt o którym rzadko pisałem - mnóstwo polskich filmów jest wydanych wyłącznie na DVD i tu nie pomogą ani wydania zagraniczne, ani Oppo, ani wgranie specjalnego firmware do mojego Panasonica.

Ciekawe, ciekawe. Biorąc pod uwagę ze można kupić filmy na DVD np. już za 5zł za szt, a filmy na UHD 4k np. za 50zł... to to jest nawet 10x więcej nie tylko 2x.\

To jest zawsze indywidualna decyzja, nie chcesz, nie stać Cię, nie umiesz, nie chcesz umieć. ok Twoja sprawa nie MUSISZ kupować. Nikt nie będzie miał pretensji, że nie masz i nie chcesz mieć.

DVD to zło konieczne, w kilku może kilkunastu przypadkach kiedy nie ma żadnej szansy na lepsze wydania.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

To chyba ty jakiś inny język polski znasz skoro w moim poście jest link (który prowadzi do konkretnego postu) do kupowania czegoś to raz, DWA nawet jeśli by tam był a nie jest jakiś link to nie kosztuje żadne 400zł masz błędne informacje.

Jaki związek jest między piratem a szukaniem napisów do oryginalnie posiadanych filmów to nie mam pojęcia.

Sorry nie zrozumieliśmy się. Pierwsze zdanie napisałem o linku, który podałeś i tam jest możliwość wgrania chińskiego firmware za darmo. W 2 zdaniu pisałem o tym, że za ok 400zł można osiągnąć ten efekt kupując z pewnej strony i celowo dałem w cudzysłowie "Oficjalnie". Dokładnie masz to w temacie: https://hdtvpolska.com/forum/topic/43428-panasonic-dp-ub820-premiera/ Chodziło mi o to, że ta możliwość była mi już znana.

Panowie nie rozumiecie mnie z tym piratem. Więc żeby się nie powtarzać tłumaczyłem to jak mogłem najlepiej w tym temacie: https://hdtvpolska.com/forum/topic/53954-czy-warto-kupować-seriale-na-dvd-niestety-ale-czasami-tak/

Chodzi o aspekt psychologiczny, a nie prawny.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD to zło konieczne w kilku, może kilkunastu p[przypadkach, kiedy nie ma żadnej szansy na lepsze wydanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nygus napisał:

Ciekawe, ciekawe. Biorąc pod uwagę ze można kupić filmy na DVD np. już za 5zł za szt, a filmy na UHD 4k np. za 50zł... to to jest nawet 10x więcej nie tylko 2x.\

Dokładnie. Nie stać mnie żeby wszystkie 850 filmów mieć na BD/UHD...

Cytat

To jest zawsze indywidualna decyzja, nie chcesz, nie stać Cię, nie umiesz, nie chcesz umieć. ok Twoja sprawa nie MUSISZ kupować. Nikt nie będzie miał pretensji, że nie masz i nie chcesz mieć.

... ale i tak z połowę mam na BD/UHD :) Więc nie jest źle...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam60 napisał:

Dokładnie. Nie stać mnie żeby wszystkie 850 filmów mieć na BD/UHD...

Ale i tak z połowę mam na BD/UHD :) Więc nie jest źle...

To jest oczywiste, że raczej mało kto wymieni wszystkie filmy na UHD.

Mam niektóre tytułu w kilku wersjach, na DVD, DB i UHD. Ale oczywiście też mnie nie stać na to żeby wymienić wszystkie filmy na UHD, mimo tego ze teraz mam ponad 150 tytułów na UHD 4K. Jak dla mnie to tylko UHD 4K, może czasami się zdarzyć BD, ale to sporadycznie wyjątkowo, DVD nie ruszam już od dawna a mam tego chyba dużo ponad 1000, nie interesują mnie seriale, jednak jest kilka wyjątków i to jest ten moment kiedy jestem jakoś w stanie przeboleć DVD... zwłaszcza jak sa zgrane na NASa i nie trzeba po nie sięgać :) 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nygus napisał:

To jest oczywiste, że raczej mało kto wymieni wszystkie filmy na UHD.

Mam niektóre tytułu w kilku wersjach, na DVD, DB i UHD. Ale oczywiście też mnie nie stać na to żeby wymienić wszystkie filmy na UHD, mimo tego ze teraz mam ponad 150 tytułów na UHD 4K. Jak dla mnie to tylko UHD 4K, może czasami się zdarzyć BD, ale to sporadycznie wyjątkowo, DVD nie ruszam już od dawna a mam tego chyba dużo ponad 1000, nie interesują mnie seriale, jednak jest kilka wyjątków i to jest ten moment kiedy jestem jakoś w stanie przeboleć DVD... zwłaszcza jak sa zgrane na NASa i nie trzeba po nie sięgać :) 

Co do DVD to temat rzeka... Nie wiem jaki masz sprzęt bo nie masz w stopce, ale Panasonic naprawdę jest niezły jeśli chodzi o upscalowanie. Miałem porównanie z Sony i Samsungiem i jest dużo lepiej. Są filmy na DVD gdzie wygląda to całkiem akceptowalnie (oczywiście pamiętając o ograniczeniach tak niskiej rozdzielczości, której się nie przeskoczy). Jest też kwestia wydania i remasteringu. Nie mam tak, że chcę obejrzeć coś na DVD i mnie odrzuca bo np. poprzedniego dnia oglądałem na UHD. I tak było nawet jak miałem projektor gdzie miałem ekran 100'' W temacie o Epsonie wrzucałem zdjęcia z filmów na DVD jakie oglądałem. Popatrz sobie jak to wyglądało... Oczywiście przekłamania komórki itd, ale i tak widać, że nie jest źle :) Ale oczywiście im mniejszy ekran tym mniej widoczne są niedoskonałości DVD.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam60 napisał:

Co do DVD to temat rzeka... Nie wiem jaki masz sprzęt bo nie masz w stopce, ale Panasonic naprawdę jest niezły jeśli chodzi o upscalowanie. Miałem porównanie z Sony i Samsungiem i jest dużo lepiej. Są filmy na DVD gdzie wygląda to całkiem akceptowalnie (oczywiście pamiętając o ograniczeniach tak niskiej rozdzielczości, której się nie przeskoczy). Jest też kwestia wydania i remasteringu. Nie mam tak, że chcę obejrzeć coś na DVD i mnie odrzuca bo np. poprzedniego dnia oglądałem na UHD. I tak było nawet jak miałem projektor gdzie miałem ekran 100'' W temacie o Epsonie wrzucałem zdjęcia z filmów na DVD jakie oglądałem. Popatrz sobie jak to wyglądało... Oczywiście przekłamania komórki itd, ale i tak widać, że nie jest źle :) Ale oczywiście im mniejszy ekran tym mniej widoczne są niedoskonałości DVD.

Nie mam potrzeby chwalenia się swoim sprzętem :), a DVD nie jest żadnym tematem. Cokolwiek by panasonic nie zrobił to DVD pozostanie DVD. Dla mnie HDR i WCG są najciekawszym efektem jeśli chodzi o filmy na UHD 4K.

DVD dla nie nie istnieje, mnie DVD odrzuca :).

Nie ma tu o czy dyskutować, jak Ci to sprawia przyjemność to oglądaj DVD ale nie opowiadaj ze to jest super ekstra itd itp.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Nygus napisał:

Nie mam potrzeby chwalenia się swoim sprzętem :), a DVD nie jest żadnym tematem. Cokolwiek by panasonic nie zrobił to DVD pozostanie DVD.

Nie chwalę się i nie pytałem żeby się chwalić tylko żeby wiedzieć jakie masz doświadczenia. Inaczej jak miałbyś np. Oppo z darbee a inaczej jak zwykły player. To inne doświadczenia.

A widziałeś jak sobie Panasonic radzi ? :) Nie należy pewnych rzeczy z góry zakładać. Może byś się zdziwił...

12 minut temu, Nygus napisał:

Dla mnie HDR i WCG są najciekawszym efektem jeśli chodzi o filmy na UHD 4K.

DVD dla nie nie istnieje, mnie DVD odrzuca :).

Nie ma tu o czy dyskutować, jak Ci to sprawia przyjemność to oglądaj DVD ale nie opowiadaj ze to jest super ekstra itd itp.

Ale to jest właśnie super i extra... Jakbym jeszcze nie miał porównania do UHD i BD to można by pomyśleć, że piszę głupoty, ale ja codziennie coś oglądam więc mam porównanie na bieżąco. A akurat ostatnio szczególnie DVD u mnie zaplusowało o czym pisałem w temacie o swoim TV, kiedy "Oscar" na DVD był o wiele lepszy w odbiorze niż Oceans na BD gdzie miałem ochotę wyrzucić płytę przez okno :) Tam była oczywiście wina złego oświetlenia, ale to też pokazuje, że nie zawsze rozdzielczość jest najważniejsza.

Ale oczywiście każdy ma inne preferencje więc nie ma co dyskutować. Oczywista jest sprawa, że filmy na których mi bardzo zależy wolę mieć na BD czy UHD, ale jak miałem komedyjkę "Wieczór Panieński" to z całym szacunkiem dla aktorek w nim występujących, nie chciałem wydawać 50zł na BD i mam na DVD za 10zł... :) Choć jakość była oczywiście całkiem dvdowa :) Natomiast jak miałem Szeregowca Ryana na DVD i tylko odkryłem, że jest polskie wydanie UHD to przepłaciłem i kupiłem za 220zł w MM bo się bałem, że zniknie, a potem się okazało, że znów były tanie... Tak samo bez wahania kupiłem antologię Polańskiego na BD. Tak to u mnie działa..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adam60 napisał:

Natomiast jak miałem Szeregowca Ryana na DVD i tylko odkryłem, że jest polskie wydanie UHD to przepłaciłem i kupiłem za 220zł w MM bo się bałem, że zniknie, a potem się okazało, że znów były tanie..

To zobacz ile teraz kosztuje...

Dobrze że są jeszcze normalne kraje https://www.dvd-premiery.cz/zachrante-vojina-ryana-4k-uhd-blu-ray/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam60 napisał:

Nie chwalę się i nie pytałem żeby się chwalić tylko żeby wiedzieć jakie masz doświadczenia. Inaczej jak miałbyś np. Oppo z darbee a inaczej jak zwykły player. To inne doświadczenia.

A widziałeś jak sobie Panasonic radzi ? :) Nie należy pewnych rzeczy z góry zakładać. Może byś się zdziwił...

Ale to jest właśnie super i extra... Jakbym jeszcze nie miał porównania do UHD i BD to można by pomyśleć, że piszę głupoty, ale ja codziennie coś oglądam więc mam porównanie na bieżąco. A akurat ostatnio szczególnie DVD u mnie zaplusowało o czym pisałem w temacie o swoim TV, kiedy "Oscar" na DVD był o wiele lepszy w odbiorze niż Oceans na BD gdzie miałem ochotę wyrzucić płytę przez okno :) Tam była oczywiście wina złego oświetlenia, ale to też pokazuje, że nie zawsze rozdzielczość jest najważniejsza.

Ale oczywiście każdy ma inne preferencje więc nie ma co dyskutować. Oczywista jest sprawa, że filmy na których mi bardzo zależy wolę mieć na BD czy UHD, ale jak miałem komedyjkę "Wieczór Panieński" to z całym szacunkiem dla aktorek w nim występujących, nie chciałem wydawać 50zł na BD i mam na DVD za 10zł... :) Choć jakość była oczywiście całkiem dvdowa :) Natomiast jak miałem Szeregowca Ryana na DVD i tylko odkryłem, że jest polskie wydanie UHD to przepłaciłem i kupiłem za 220zł w MM bo się bałem, że zniknie, a potem się okazało, że znów były tanie... Tak samo bez wahania kupiłem antologię Polańskiego na BD. Tak to u mnie działa..

Nie ma nic w stopce ponieważ nie mam takiej potrzeby i nie chce nic tam mieć, jak napisałem nie mam potrzeby chwalenia się swoim sprzętem :).

Miałem oppo z darbee a teraz mam oppo bez darbee i jak dla mnie jest lepiej, ale to się odnosi do UHD 4K, bo to jest dla mnie priorytet, mam oleda po kalibracji i dla mnie obraz jest rewelacyjny w przypadku filmów 4K, nawet jeśli nie są real 4K. Więc nie zakładaj niczego z góry, bo nie widziałeś oppo na żywo w działaniu tak jak ja nie widziałem Twojego Panasonica, ale na pewno bym się bardzo zdziwił gdybym chciał obejrzeć filmy na DVD... Wiem natomiast jedno, żaden odtwarzacz z filmu na dvd nie zrobi uhd 4k, jest to fizycznie niemożliwe.

Co i jak sobie przeliczysz, co i za ile kupisz to ok, jesteś zadowolony i to jest najważniejsze. Nie oczekuj, że każdy będzie postępował dokładnie tak samo, bo Ty cos zrobiłeś z jakichś własnych powodów. Inne osoby maja inne priorytety i podejmują swoje własne decyzje, prawdopodobnie są co najmniej tak samo, lub może i bardziej zadowolone niż Ty. Najdroższy pojedynczy film, który kupiłem na UHD to około 135zł, a teraz czekam na GoT za 1000zł, ale to jest całkowicie inna sprawa.

Pewnie za dwa/trzy lata GoT będzie do kupienia za 300zł, no ale wolę, chcę mieć to już teraz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny update: powalczyłem dzisiaj kolejny raz z game stream i nie wiem co robię nie tak, ale shield mi nie widzi HDR przez strumieniowanie. Oby nie było problemu z netflixem bo tego jeszcze nie sprawdzałem. Obraz po gamestream w grze stał się jakiś nienaturalny - pastelowe niebo. Nie wiem co nie tak, ale pewno właśnie coś nie tak z HDR. Oczywiście TV nie widział HDRu. W ustawieniach shielda jak i gry nie znalazłem tego. Po podłączeniu bezp. PC do TV dałem sobie spokój. Tym nie mniej poruszam to jako potencjalnie możliwy problem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2020 o 00:00, zsrr napisał:

Nie wiem jak masz komputer i jakie bebechy, ale od prawie 10 lat pracuję na dwóch monitorach, które obsługują dwie różne rozdzielczości i w życiu nie miałem problemów. Mało tego, proporcje ekranu też różne. 16:9 i 4:3.

A ja od tygodnia strasznie się męczę gdzie opisuję to w temacie bardziej pasującym: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46751-samsung-q9fn-w-codziennym-użytkowaniu/

Ostatecznie jeśli chodzi o obraz wszystko mam już ok, ale niestety po podłączeniu bezp. do TV nie mam dźwięku 5.1 tylko PCM 2.0, z kolei pod kino domowe nie mogę podłączyć bo albo za słaby kabelek albo wada Onkyo. Jakieś pomysły ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak zaradzić żeby nie było opóźnienia dźwięku na słuchawkach bluetooth ? Jak oglądam filmy z Kodi i VLC Player mam opóźnienie na słuchawkach bluetooth. Chyba z MX Player nie ma. Nie jest to raczej wina shielda tylko samego androida. Nie wiem sam. Na HiMedia z Kodi było tak samo. Mam 2 różne pary słuchawek - jedne firmowe drugie no-name, ale dobre i w obu występuje ten problem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 21:43, Nygus napisał:

Vincent właśnie napisał, ze przeczytał i jeszcze chwilka, jeszcze momencik i zrobi testy...

:) 

I widzisz - niepotrzebna była ta złośliwość bo może nie zagraniczny vincent ale nasz vincent czyli @Maciej Koper :)to zrobił za co ode mnie dla niego: WIELKIE DZIĘKI:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/54346-nvidia-shield-tv-2019-test-zamień-tanio-swój-tv-w-szybki-komputer-do-grania-wysokiej-jakości-skaler-obrazu-oraz-android-tv/?tab=comments#comment-531688

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam60 napisał:

I widzisz - niepotrzebna była ta złośliwość bo może nie zagraniczny vincent ale nasz vincent czyli @Maciej Koper :)to zrobił za co ode mnie dla niego: WIELKIE DZIĘKI:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/54346-nvidia-shield-tv-2019-test-zamień-tanio-swój-tv-w-szybki-komputer-do-grania-wysokiej-jakości-skaler-obrazu-oraz-android-tv/?tab=comments#comment-531688

 

Brak słów...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam taki problem: nvidia shield włącza się sama z siebie... Oczywiście po hdmi cec włącza również TV i aplituner... Nie mam zaktualizowanych akcesorii shield - to może być to czy jakiś sąsiad też z shieldem ? Czy ktoś ma może lub miał podobną sytuację ? Te piloty to w teorii powinny być sparowane tylko z jednym urządzeniem czy jak w odległości tych paru m jest inny shield to włącza wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, malo prawdopodobne aby byl to pilot. Dla mnie glownym podejrzanym jest WoL ( Wake on Lan).

W ramach testu, wylacz network. Podejrzewam, bo mam tylko NVS pierwszej generacji, ze  byc moze, tak jak w przypadku mojej  konsolki,   zdezaktywowanie  modulu wi-fi  prawdopodobnie nie bedzie mozliwe, a przynajmniej nie z menu uzytkownika,  ale na wszelki wypadek mozesz poszukac tej ocji i ja zdezaktywowac, a jesli nie  to NAJLEPIEJ odciac ja  od sieci na routerze/AP, i wtedy  zobaczyc,  czy preceder nadal ma miejsce.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...