Skocz do zawartości
gangi007

PANASONIC DP-UB820 PREMIERA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten panasonic da sygnał DV dla Sony ZD9,A1??

Raczej inacze ZD9,A1 odczta DV Z UB820?????

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Myślę ze tak ale czy tv odtworzy ten obraz w tej jakości DV ..to nie wiem..bo tez zależy od tv czy obrobi podany sygnał..

a druga rzecz co mnie smuci, to to, ze w naszym pięknym kraju ciągle nie ma w sprzedaży tego Playera, a gdzie w Niemczech już od jakiegoś czasu można kopic...mowie tu o oficjalnej stronie Panasonic Polska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok miesiąca używam ten odtwarzacz i postanowiłem podzielić się swoimi odczuciami... Zaczniemy od wad:

WADY:

Po pierwsze i najważniejsze - odtwarzacz bardzo słabo radzi sobie z dużymi dyskami z dużą ilością plików lub/i katalogów. 1 dysk jaki podłączyłem 3TB (a więc zgodnie ze specyfikacją - bo max może być 4TB) i pojawił się  od razu komunikat, że jest za dużo plików i katalogów i część nie będzie odczytana. No ok. :) Wszedłem w jeden z katalogów i ku mojemu przerażeniu zmieniła się jego struktura - jeden z podkatalogów został powielony 1451 razy :) z tą samą nazwą... Lekko spanikowany od razu odłączyłem dysk, sprawdziłem na kompie - na szczęście nic się nie uszkodziło, ale to sygnał alarmowy... I teraz porównanie do Samsunga i Sony. W Samsungu podłączone naraz 4 dyski i każdy z 5TB i taka sama ilość plików na każdym z nich i nie było żadnego mieszania struktur :) i komunikatów o za dużej ilości. Tak samo na Sony. Jednym słowem porażka po całości w Panasonicu

- Po drugie - automatycznie ustawiony dźwięk bitstream działający bez zarzutu w filmach z płyt spowodował, że połowa filmów na mkv i avi była głucha... Dopiero po 30 min zabawy doszedłem, że należy ustawić PCM... Oczywiście z kolei na płytach np. z Atmosem PCM trzeba znowu zamieniać na bitstream. W Samsungu jak i Sony nie było tych problemów bo był tryb automatyczny czego tu brakuje...

- Po trzecie - tak ubogiego menu jeśli chodzi o odtwarzanie plików to dawno nie widziałem. Jest w zasadzie play, pauza i przewijanie (zresztą na avi nie działające :) ) . Zapomnijmy o przeskakiwaniu do określonej minuty czy nawet zwykłym suwaku, który można przesuwać. Oczywiście o miniaturkach znanych z Samsunga nie ma co marzyć. Do tego ku mojemu zdumieniu przewijanie przebiega strasznie wolno, całkowicie odwrotnie do płyt co jest bardzo dziwne bo odczyt dysku 3.0 powinien być znacznie szybszy niż płyt. Nic z tego... Oczywiście jeśli chodzi o możliwości nawigacji w plikach bezkonkurencyjny jest Samsung, ale i Sony było lepsze...

- Po czwarte - napisy... Na 10 filmów tylko w 2 znalazł napisy... Nawet nie wiem czy chodzi o rodzaj pliku z napisami czy jeszcze coś innego, ale na Samsungu nie było żadnych problemów - 10/10. Być może musi być jakiś katalog albo nazwa - jeszcze poczytam, ale wygląda to strasznie. Tak na marginesie znowu odwrotność do płyt gdzie jest super opcja ich przesuwania, czego nie było ani w Sony ani w Samsungu, ale w plikach - koszmar

- Po piąte istotne dla użytkowników sprzętu z okrojonym bitrate (jak projektory Epson 7300/9300) - niestety filmy nawet nagrane w 24p i tak odtwarzane co widać na podglądzie źródła samego Panasonica, MIMO włącznie trybu 24p w opcjach - NIE DAJĄ TEGO TRYBU co skutkuje 8 bitowym paletą barw i jestem już prawie pewien, że i w Netflixie i innym streamingu nie będzie tej możliwości. Pod tym kątem SONY wymiatało bo miało wymuszanie trybu 24p osobno do płyt, streamingu i plików. W Samsungu z kolei sprawdzał się tryb automatyczny i filmy w 24p szły w 24p co dawało nam 12 bitową paletę barw.

- Po szóste - brak dźwięku bluetooth

- brak HBO/GO w streamingu, ale z każdą kolejną aktualizacją dodają nowe więc jest szansa

ZALETY:

- doskonała jakość obrazu na wszystkich źródłach: DVD/BD/UHD - lepsza w moim odczuciu niż na Samsungu UHD i SONY UHD, które miałem wcześniej

- przewijanie 5x w przód i tył przebiegające o wiele płynniej niż na innych testowanych playerach

- bardzo wiele ustawień tak w zakresie podstawowym: jasność/kontrast jak i poprawy jakości obrazu i innych

- możliwość dowolnego przesuwania napisów i zmiany ich kolorów (bardzo przydatna funkcja, której nie było zarówno w Samsungu jak i SONY)

- dwa osobne ustawienia pod TV i projektory

- kilka trybów HDR

Podsumowując - PANASONIC DP-UB820 jest znakomitym playerem jeśli chodzi o główny cel do jakiego został stworzony czyli... oglądanie filmów na nośnikach fizycznych. Jest to najlepszy player jaki miałem okazję sprawdzić, średnio radzi sobie jednak ze stremingiem z uwagi na brak możliwości wymuszenia 24 klatek co ma znacznie w niektórym sprzęcie z okrojonym HDMI i po prostu fatalnie jeśli chodzi o obsługę plików z dysków zewnętrznych.

 

Edytowane przez hubio
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hubio napisał:

lepsza w moim odczuciu niż na Samsungu UHD i SONY UHD, które miałem wcześniej

Można napisać od których modeli Sony.Przegapiłem ten model w RTV za 1649?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gangi007 napisał:

Można napisać od których modeli Sony.Przegapiłem ten model w RTV za 1649?

Odtwarzacz Blu-Ray 4K SONY UBP-X800 - testowałem rok temu, a Samsunga M9500

Edytowane przez hubio
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie test tego odtwarzacza na hdtvpolska ? 
Myślę, że warto byłoby przyjrzeć się m.in. nowej opcji HDR Optimizer, szczególnie w kontekście projektorów i filmów masterowanych @ 4000 nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, misfit napisał:

Będzie test tego odtwarzacza na hdtvpolska 

Podpisuje się pod tym.Ciekawi mnie jak wypadnie współpraca 820 z TV Sony co nie mają HDR10+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎09‎.‎18 o 12:09, hubio napisał:

po prostu fatalnie jeśli chodzi o obsługę plików z dysków zewnętrznych.

Czy poprawiana jest również jakoś obrazu z plików MKV,MP4 z nośników zewnętrznych.Jestem tuż przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gangi007 napisał:

Czy poprawiana jest również jakoś obrazu z plików MKV,MP4 z nośników zewnętrznych.Jestem tuż przed zakupem.

Dysku to ja się boję podłączyć do tego Panasonica z powodów o których pisałem wyżej więc tego nie wiem.

Dodam jeszcze do wad: skandaliczne, marketingowe dodanie przycisku "Netflix" na pilocie, które się ciągle myli z "do góry". Jest to przycisk tak stworzony, że jest większy od innych, mniejszy tylko od "play" i "pauza" czy przewijania. Generalnie na początku bez przerwy na niego naciskałem i poleciało wiele bluzg. Z takim rozwiązaniem nigdy dotąd nie spotkałem się w żadnym innym sprzęcie. Ok może sobie być, ale wśród innych mało znaczących małych przycisków na górze lub na dole, ale on został celowo tak zrobiony... Jak dla mnie to tylko to podziałało zniechęcająco do Netflixa...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Netflix zaplacil za takie poleozenie tego przycisku.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

Bo Netflix zaplacil za takie poleozenie tego przycisku.

Tak - ja się tego domyślam... :) Tylko Panasonic to tak uznana marka, że wstyd, że połakomili się na jakieś grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: jest najnowsze oprogramowanie, a problemy z dyskami jak były tak są nadal. Nowy pusty dysk 8TB hulający na TVBOXACH i starym BD Samsunga z przed 10 lat nie jest tu rozpoznawany wcale, a podłączony przez niego inny dysk 3TB Samsunga z olbrzymią ilością plików próbuje zaskoczyć 20 min... Po tym czasie go odłączyłem bo naprawdę obawiam się, że Panasonic by mi zmielił pliki. No cóż odczyt plików, dyski i rozpoznawanie formatów to na Panasonicu jest koszmar... Wręcz należy ludzi ostrzegać bo mogą mieć potencjalne problemy z  utratą danych...

W ramach updatu dodam, że za to dużo poprawiło się w streamingu. Działa już ipla, player + parę innych. Czekam na HBO GO...

 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy ktoś ma informację, czym różni się DP-UB820 od DP-UB420? Co tracę kupując DP-UB420?

Czy Netflix jest również dostępny w modelu DP-UB420? Czy jak posiadam pakiet UHD w Netflix i odpalę film, który wspiera Dolby Atmos, to rozumiem, że jak mam DP-UB420 podpięty pod amplituner, który ma dekoder Dolby Atmos i DTS:X, to bez problemu DP-UB420 prześle bezstratnie Dolby Atmos do amplitunera?

Czy podłączając dysk do portu USB3.0 z tyłu DP-UB420 z filmem 4K z Dolby Atmos/DTS:X w postaci struktury BDMV, czy ten Panasonic będzie w stanie odtworzyć poprawnie taki film? To samo pytanie, jeżeli odpalę .mkv lub .m2ts z Dolby Atmos/DTS:X (wierna kopia 1:1 płyty UHD, tylko w postaci .mkv .m2ts), to czy bez problemu odtworzy takie pliki?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VAMET glowne roznice to brak dolby vision w ub420, brak analogowych wyjsc dzwieku 7.1. Netflix powinien byc w 420 - poczytaj linki ze specyfikacja / test.

mozliwe ze tez brak wyswietlacza na odtwarzaczu w 420 ale to 3ba by sprawdzić.

Procesor HCX do UHD podejrzewam, ze ten sam. 

420:

https://www.panasonic.com/pl/consumer/audio-i-video/dvd-i-blu-ray/odtwarzacze-blu-ray/dp-ub420.specs.html

820:

https://www.panasonic.com/pl/consumer/audio-i-video/dvd-i-blu-ray/odtwarzacze-blu-ray/dp-ub820.specs.html

 

 

Dnia 22.09.2018 o 16:28, hubio napisał:

Tak - ja się tego domyślam... :) Tylko Panasonic to tak uznana marka, że wstyd, że połakomili się na jakieś grosze...

Hubio po porstu czas na subskrypcje netflixa i wtedy bedziesz czesto uzywać teog przycisku i wada zamieni sie w zalete :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Hubio po porstu czas na subskrypcje netflixa i wtedy bedziesz czesto uzywać teog przycisku i wada zamieni sie w zalete :)

Nigdy to nie będzie zaleta, nawet jak będę miał netflixa bo jak chcesz zmienić ustawienie podczas oglądania filmu z BD i jesteś w jego trakcie, a przypadkowo cię ciągle wywala do netflixa, a potem musisz przechodzić przez całe menu i jeszcze raz odpalać film i jeszcze raz szukać sceny gdzie ci się przerwało to szlak cię trafia i szybciej znienawidzisz netflixa niż pokochasz... :) Każdy kto chciałby obejrzeć netflixa mógłby odpalić sprzęt i całkowicie wystarczyło by rozwiązanie znane z Samsungów czyli kafelki na dole i też by było szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hubio, czy mógłbyś w wolnej chwili ustosunkować się do mojej wypowiedzi powyżej? Będę kupował prawdopodobnie DP-UB420 i podłączał go pod Onkyo TX-NR474 a wyjście na Samsung UE75NU8002. Mam też dodatkowe pytanie, bo ten TV wspiera 10bit, rozumiem, że dobrze dogada się z tym odtwarzaczem Panasonica?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Hubio, czy mógłbyś w wolnej chwili ustosunkować się do mojej wypowiedzi powyżej? Będę kupował prawdopodobnie DP-UB420 i podłączał go pod Onkyo TX-NR474 a wyjście na Samsung UE75NU8002. Mam też dodatkowe pytanie, bo ten TV wspiera 10bit, rozumiem, że dobrze dogada się z tym odtwarzaczem Panasonica?

Z poważaniem

Co do filmów z dysku i wymienionych przez ciebie formatów to nie mam pojęcia bo raz, że takich nie mam, dwa - ja do tego Panasonica już nigdy w życiu nie podłączę żadnego dysku. Dlaczego - opisywałem w tym temacie.

Ty chcesz oglądać z Atmosem ? Ja odpaliłem zwykłe avi i na ustawieniu bitstream był szum, trzeba było zmieniać na PCM co z kolei nie działało w normalnych filmach. Ale to sprawdzałem jeszcze przed aktualizacjami. Teraz nie dawno w ogóle mi nie rozpoznał dysków.... Poczytaj dokładnie co pisałem w tym wątku o tym odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 godzinę temu, hubio napisał:

Co do filmów z dysku i wymienionych przez ciebie formatów to nie mam pojęcia bo raz, że takich nie mam, dwa - ja do tego Panasonica już nigdy w życiu nie podłączę żadnego dysku. Dlaczego - opisywałem w tym temacie.

Ty chcesz oglądać z Atmosem ? Ja odpaliłem zwykłe avi i na ustawieniu bitstream był szum, trzeba było zmieniać na PCM co z kolei nie działało w normalnych filmach. Ale to sprawdzałem jeszcze przed aktualizacjami. Teraz nie dawno w ogóle mi nie rozpoznał dysków.... Poczytaj dokładnie co pisałem w tym wątku o tym odtwarzaczu.

Sprawdź proszę jakiś serial, film na Netflix z Dolby Atmos puszczony z Panasonica przez Twój Onkyo TX-NR676E, a nie mnie tu wyjeżdżasz z AVI dziwnego pochodzenia i na tej podstawie oceniasz odtwarzacz, litości :) Włącz film UHD z Dolby Atmos lub DTS:X i sprawdź szumy czy dalej słyszysz, bądźmy poważni. Chyba jak ktoś kupuje odtwarzacz UHD, posiada TV UHD HDR, który o dziwo też będę miał tylko z 2018 roku model, to nie w celu słuchania i oglądania treści typu .avi z całym szacunkiem do .avi :)

Po zastanowieniu będę kupował sprzęt:

- Samsung UE75NU8002
- Oknyo TX-NR686
- Panasonic DP-UB420, bo Twój model ma zbędne bajery typu Dolby Vision, 7.1 analogowe złacza i wyświetlacz, a kosztuje o 1000 zł więcej. Przy tym TV, nie jest potrzebne Dolby Vision. bo i tak  nie wspiera. Także model DP-UB820 dla mnie nie jest potrzebny.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Sprawdź proszę jakiś serial, film na Netflix z Dolby Atmos puszczony z Panasonica przez Twój Onkyo TX-NR676E, a nie mnie tu wyjeżdżasz z AVI dziwnego pochodzenia i na tej podstawie oceniasz odtwarzacz, litości :) Włącz film UHD z Dolby Atmos lub DTS:X i sprawdź szumy czy dalej słyszysz, bądźmy poważni. Chyba jak ktoś kupuje odtwarzacz UHD, posiada TV UHD HDR, który o dziwo też będę miał tylko z 2018 roku model, to nie w celu słuchania i oglądania treści typu .avi z całym szacunkiem do .avi :)

Po zastanowieniu będę kupował sprzęt:

- Samsung UE75NU8002
- Oknyo TX-NR686
- Panasonic DP-UB420, bo Twój model ma zbędne bajery typu Dolby Vision, 7.1 analogowe złacza i wyświetlacz, a kosztuje o 1000 zł więcej. Przy tym TV, nie jest potrzebne Dolby Vision. bo i tak  nie wspiera. Także model DP-UB820 dla mnie nie jest potrzebny.

Z poważaniem

 

5 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Czy ktoś ma informację, czym różni się DP-UB820 od DP-UB420? Co tracę kupując DP-UB420?

Czy Netflix jest również dostępny w modelu DP-UB420? Czy jak posiadam pakiet UHD w Netflix i odpalę film, który wspiera Dolby Atmos, to rozumiem, że jak mam DP-UB420 podpięty pod amplituner, który ma dekoder Dolby Atmos i DTS:X, to bez problemu DP-UB420 prześle bezstratnie Dolby Atmos do amplitunera?

Czy podłączając dysk do portu USB3.0 z tyłu DP-UB420 z filmem 4K z Dolby Atmos/DTS:X w postaci struktury BDMV, czy ten Panasonic będzie w stanie odtworzyć poprawnie taki film? To samo pytanie, jeżeli odpalę .mkv lub .m2ts z Dolby Atmos/DTS:X (wierna kopia 1:1 płyty UHD, tylko w postaci .mkv .m2ts), to czy bez problemu odtworzy takie pliki?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Prosisz o pomoc, a Twoja postawa wydaje mi się cokolwiek nie na  miejscu... Typ macho czy szef w jakiejś firmie czy po prostu lubisz rządzić ?

Pisałeś o dysku i pliku, a nie o netflixie !!! Gdybym miał netflixa już wcześniej bym napisał jak się sprawuje, ale nie zadałeś sobie nawet minimum trudu i nie przeczytałeś co pisał szewi, że czas na subskrypcję netflixa... NIE MAM NETFLIXA !

I nie wiem po co ta aluzja, że kupujesz 420, a ja 820 i przepłaciłem 1000zł... Głupi jestem ???

Otóż dzisiaj mam TV i projektor, który nie wspiera DV, ale za rok możliwe, że coś wymienię, a Panasonic mi zostanie docelowo... Jak mnie stać to kupuję najnowocześniejszy sprzęt, a nie modele zeszłoroczne...

Dodam jeszcze, że ten model, który mam ma kilka trybów HDR (i specjalny przycisk z pilota) czego chyba nie ma w 420 i pod kątem HDR jest bardzo chwalony na zagranicznych forach. Tak więc różnice na pierwszy rzut oka sprowadzają się do obsługi DV i lepszej optymalizacji HDR.

I na marginesie Panie "chwalący się Macho" ten Twój model z 2018 r telewizora ma PQ niższy od mojego... :) Zresztą ciekawa polityka Samsunga...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Źle mnie zrozumiałeś. Patrząc na Twoją stopkę ze sprzętem i zdanie o .avi po prostu mnie rozbawiło - sam chyba uważasz, że to niezbyt trafiony przykład, jak na sprzęt klasy UHD. Co do różnic, to na stronie producenta w specyfikacji, którą ktoś wcześniej podał, znajdziesz wszystko. Nie dopatrzyłem się tam żadnych informacji o gorszej optymalizacji i HDR. Jeżeli się poczułeś urażony, to przepraszam, nie wiedziałem, że jesteś tak wrażliwy podczas normalnej dyskusji. Poza tym raczej Ty jesteś niemiły i mnie próbujesz zaszufladkować. Mniejsza z tym... Mówią, że sprzęt przetestowałeś, a sprawiasz wrażenie, jakbyś nie wiedział, co testujesz.

Co do Netflixa, to pisałem o nim w pierwszym poście na tej stronie. Netflix jest friko w pierwszym miesiącu użytkowania, także w czym problem?

34 minuty temu, hubio napisał:

I na marginesie Panie "chwalący się Macho" ten Twój model z 2018 r telewizora ma PQ niższy od mojego... :) Zresztą ciekawa polityka Samsunga...

Ty tak na poważnie? Litości, dobra, już Ci podziękuję za pomoc w testowaniu. Nie fatyguj się więcej, dziękuję za poświęcony czas, jak dla Ciebie wyznacznikiem są marketingowe numerki (pofatyguj się chociaż do testów NU8002 Macieja z tego forum lub zagraniczne, a potem oceniaj i komentuj), a miarą oceny odtwarzacza UHD jest szum w plikach .avi. Pie... trzy po trzy, jak pisałem wcześniej sprawiasz wrażenie, że nie wiesz, co testujesz. Coś tam myślisz, że wiesz i wylewasz to publicznie bez ładu i składu.

PS. Dla Ciebie Pan Supreme Lord Macho :P

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupisz Panasonic , masz zamiar kupować płyty UHD ? Bo jak nie , to bez sensu . Aby podłączyć dysk jest wiele innych tańszych i z większymi możliwościami urządzeń. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zamierzam odtwarzać zwłaszcza płyty UHD i korzystać zarówno z Netflixa, jak i odtwarzać pliki w postaci, jakie opisałem wcześniej, jeżeli oczywiście jest to możliwe i urządzenie to potrafi, ale najpierw muszę znaleźć kompetentną osobę, która byłaby w stanie to sprawdzić dla mnie.

PS. O jakich urządzeniach mówisz? Chętnie poczytam lekturę... Kiedyś miałem swojego czasu Dune HD.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...