Skocz do zawartości
gangi007

PANASONIC DP-UB820 PREMIERA

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, szewi napisał:

Hubio problem braku dekodowania DTS w Samsungu byl szeroko opisywany m.in. tu na forum, nie ma wsparcia nawet we flagowcu Q9FN. 

Sprawdź instrukcje swojego samsunga ?

Witam uprzejmie :)

Spoko. Jak pisałem, nie sprawdzałem i nie interesowałem się tym bo nie było mi do niczego potrzebne.

Nawet nie wiedziałem, że piraci robią już ripy z atmosem i dts na pokładzie... :)

W każdym razie już wiem... :)

Z poważaniem :)

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co to wszystko ? Oprócz Playera UHD tego lub innego to kolega VAMET nie potrzebuje ani TV BOXA ani ATV 4K bo wszystko to ma już w TV Samsunga, który planuje kupić... Wszyscy o tym zapomnieliście, że to nie wątek z projektorem... On kupuje sam TV, który doskonale radzi sobie ze wszystkimi serwisami streamingowymi - HBO GO, Netflix 4k, Amazon Prime (no ok bez iTunes)... Jeśli chodzi o Atmosa to oprócz xboxa one i tak ATV4k tego nie ma. Należało by sprawdzić obsługę plików o których pisał, ale znając Samsunga to odczyta wszystko co się rusza, no w porównaniu do Panasonica to jest niebo, a ziemia. Więc moja propozycja to:

1. Player Panasonica 820/420, którego gorąco polecam do płyt fizycznych

2. Streaming w TV Samsunga i przez zwrotny kanał audio po hdmi lub optyczny

3. Po sprawdzeniu na TV Samsunga czy działać będą mu pliki na jakich mu zależy może kupić jakikolwiek w miarę przyzwoity TV BOX - jak mój lub jakiegoś Minixa lub nawet lepszego no name za 200zł i też mu styknie....

 

 

A widziałeś zrzut ekranu który dałem...

ATV 4k ma atmosa z netfixa a o to kolega pytał.

Do plików musi mieć osobny player, żeby mieć dźwięk HD .

Telewizor nie puści takiego dźwięku z plików przez HDMI arc.

 

No chyba że LG z minimum 2017 bodajże, potrafi puścić dźwięk HD przez HDMI arc.

To by odtwarzacz do plików i do netfixa odpadał.

Ja tam jednak wolę mieć 3 playery, bo do projektora potrzebne.

 

 

 

86375dda0fd3b4cf7ee2d5d2f7e026d9.jpg

Trzy plus telefon, na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, raf7705 napisał:

A widziałeś zrzut ekranu który dałem...

ATV 4k ma atmosa z netfixa a o to kolega pytał.

A to chyba, że tak... W każdym razie filmów z Atmosem to jest ze 20 na netflixie i jeśli tylko z tego powodu kupować ATV to nie wiem....

Tak czy inaczej ATV 4K wydaje się obecnie najlepszym sprzętem do streamingu jaki istnieje... :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 godzinę temu, szewi napisał:

@VAMET nie myślałes żeby kupić OLEDa serii 8 ? masz dekoder Atmosa/ DTS-HD MA i powinno to śmigać.

Niestety przekracza mój budżet 9000 zł, poza tym ja nic mniejszego niż 75" nie kupię, bo mam obecnie projektor i się przyzwyczaiłem do wielkiego ekranu, a tutaj i tak muszę mieć tylko 75" o 10" mniej niż mam ;) ...ale to jest poświęcenie, na które jestem gotów.

18 minut temu, raf7705 napisał:

Dokładnie.

Chyba że ktoś chce mieć też konsolę, to Xbox X też może być fajną opcją.

Tak, Xbox One X lub S, to dobry wybór, tylko tutaj mam pytanie, czy z 10bit BT.2020 HDR bez problemu sobie poradzi i jak ma się sprawa z klatkarzem 23.976. Niestety nigdy nie miałem X-Klocka, tylko same PeeSy ;) ...bo bitstreamować chyba potrafi audio?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@hubio Ty masz EH-TW9300 i DP-UB820, czy możesz według poniższego sprawdzić, czy Twój Epson i Panasonic po poniższej konfiguracji uzyskują efekt końcowy, jak testowany DMP-UB900 z Epsonem? Dziękuję z góry za poświęcony czas.

Cytat

Bezproblemowo natomiast zadziała Panasonic DMP-UB900/UB700, ale tylko przy odpowiedniej ręcznej konfiguracji! Należało ustawić rozdzielczość na 4K, wyjście 4K 60/50Hz na format 4:2:0, a pozostałe formaty (24/25/30Hz) na 4:2:2. Poprawna konfiguracja przedstawiona jest poniżej: Panasonic DMP-UB900/UB700, nareszcie HDR po odpowiedniej konfiguracji! Przy takim ustawieniu, udało się wreszcie uzyskać upragnione Ultra HD wraz z 10 bitowym (extrapolowane do 12 bit na wyjściu) HDR, oraz paletą barw Rec 2020. Projektor bezproblemowo wykrył metadane i wszedł w odpowiedni tryb obrazu. Dla filmu „Smerfy 2” (masterowanego na wyświetlaczu Dolby Pulsar – 4000cd/m2) był to tryb HDR2. Przestrzeń kolorów przełączyła się na Rec 2020 w menu, aczkolwiek tryb obrazu został niezmieniony (nie włączył się filtr dichroityczny). TW9300W świetnie wspiera Ultra HD, jednak do poprawnego działania wymaga odpowiedniego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray. Zdecydowanie nie nadaje się do tego Xbox One S, ani Samsung BD-KU8500, przynajmniej w tej chwili, gdy firmware po wykryciu ograniczonego chipu projektora decyduje się na konwersję filmów do SDR i wąskiej palety barw. Polecam parować TW9300W z Panasonic DMP-UB900, lub nadchodzącym UB700 (będzie w atrakcyjnej cenie!).

TW9300_45-300x169.jpg

TW9300_44-300x169.jpg

TW9300_50-300x169.jpg

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet.
Zaliczyles powrot do przeszlosci.
To co cytujesz, mialo sens 2 lata temu, kiedy tylko Panasoniki i Oppo nie sprawialy klopotu ze wspolpraca z niektorymi wyswietlaczami. Juz nawet hubio, czy jego klon, zrozumieli dlaczego, a Ty zachowujesz sie tak, jakbys byl na drodze do odkrycia tego.
Wtedy chodzilo o uzyskanie na wyjsciu odtwarzacza sygnalu  4k@24p 4:2:2 10 bit (zaraz Cie ktos poczestuje tabelka sygnalow HDMI), zeby ogladac filmy UHD z HDR, bo niektore wyswietlacze (czytaj w tym przypadku telewizory) mialy klopot z obrobka takiego sygnalu, zas pierwsze odtwarzacze UHD BD wypuszczaly standardowo 12bit w 4k@24p. W praktyce efekt byl taki, ze albo nie bylo HDR, albo byl paskudny banding.
Dzisiaj to nie jest problem. Problemem pozostaje natomiast kompatybilnosc poprzedniej generacji urzadzen (tu tw9300/7300) z sygnalami w standardach wymagajacych wyzszego od 10.2G bandwithu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze, że obecnie to właśnie Panasoniki są na końcu urządzeń umożliwiających szerokie możliwości ustawień chromy i wymuszania 24fps bo można wyłącznie ustawić tryb auto działający wyłącznie z nośnikami fizycznymi. W Samsungach czy SONY jest znacznie więcej możliwości ustawień łącznie z wymuszaniem 24fps dla każdych treści osobno: płyt, plików z dysku czy stremingu... Panasonic zatrzymał się pod tym kątem te 2 lata temu i nic nie poprawił... Szkoda...

Tym nie mniej jak pisałem już wcześniej nie zamieniłbym go obecnie na nic innego bo możliwość przesuwania napisów, płynne przewijanie do 5x w przód i tył, największa ilość różnych ustawień obrazu, kilka trybów HDR,  i najlepsza (wg mojej subiektywnej oceny) jakość szczególnie widoczna w upscalowaniu z DVD/BD do 4K nie była obecna ani w SONY ani Samsungu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2018 o 16:13, raf7705 napisał:

A widziałeś zrzut ekranu który dałem...

ATV 4k ma atmosa z netfixa a o to kolega pytał.

Do plików musi mieć osobny player, żeby mieć dźwięk HD .

Telewizor nie puści takiego dźwięku z plików przez HDMI arc.

 

No chyba że LG z minimum 2017 bodajże, potrafi puścić dźwięk HD przez HDMI arc.

To by odtwarzacz do plików i do netfixa odpadał.

 

Nawet LG z 2018 nie "puści" audio HD po ARC. Maksymalne możliwości takiego połączenie to DD+, w którym można zakodować ATMOS. Taki trochę "kulawy" ale jest :) I właśnie w Netflix jest taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podbijam temat, przeczytałem cały wątek, jestem na etapie wyboru odtwarzacza płyt bu-ray 4k z możliwością podpięcia dysku twardego zewn, na którym chciałbym mieć pliki 4k. ale również mkv z mojej kolekcji i foldery z plikami ISO Bluray 1080p.

Telewizor posiadany: 65NU9072 . Kino, aktualnie starsze Onkyo ale zamówiony jest już Denon AVR-X1400, głośniki wzbogacam o Dali Alteco C1 z planem podwieszenia ich z przodu przy suficie nad tv, będą współgrały z Dali concept i subem KODA. 

Pytanie - jaki na dzień dzisiejszy odtwarzacz ??? Zależy mi na tym dolby atmos, po to w końcu dokupuję te Dali Alteco c1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Samsunga UHD, SONY UHD i teraz mam Panasonica. Zdecydowanie do multimediów z dysków najlepszy jest Samsung. Nie wypowiadam się jednak w kwestii dźwięku bo tego nigdzie nie sprawdzałem. Po prostu na Samsungu rozpoznaje bez problemu nawet 3 dyski 6TB podpięte przez huba, widzi wszystkie pliki, ma ładny interfejs...

Panasonic gubi się nawet z jednym dyskiem 4TB i nie widzi wielu formatów. Wydaje się, że najlepszym wyborem do Twoich wymagań będzie Oppo 203, ale to inna półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Testowałem Samsunga UHD, SONY UHD i teraz mam Panasonica. Zdecydowanie do multimediów z dysków najlepszy jest Samsung. Nie wypowiadam się jednak w kwestii dźwięku bo tego nigdzie nie sprawdzałem. Po prostu na Samsungu rozpoznaje bez problemu nawet 3 dyski 6TB podpięte przez huba, widzi wszystkie pliki, ma ładny interfejs...

Panasonic gubi się nawet z jednym dyskiem 4TB i nie widzi wielu formatów. Wydaje się, że najlepszym wyborem do Twoich wymagań będzie Oppo 203, ale to inna półka cenowa.

Do odtwarzania plików 4k w uhd mógłbym kupić oddzielny odtwarzacz, typu xtreamer czy diune, nie wiem co teraz jest w dobrej relacji ceny do możliwości. Byle odtwarzało płynnie i odtwarzało dolby atmos. W tej chwili mam taki układ czyli odtwarzacz Blu Ray 1080p i xtreamer side winder 3  ale nie spełnia wymagań 4k, stąd szukam następców ?

Chyba, że ten Samsung 9500 ogarnie mi dolby atmos i obraz w miarę też jest ok. Na tych hdr aż tak mi nie zależy, bo nie gustuję w sztucznym obrazie ?

Edytowane przez Valdemar Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,

Na wstepie chce podziekowac wszytkim za posty , robota petard. Ciezko znalesc odpowiedzi na te wszytkie pytania bez waszej pomocy.

Moje pytanie kieruje do Hubio.

Poszukuje dobrego oddtwarzacza UHD 4K ktory najlepie bedzie wspolpracowal z moim projektorem Epson TW 9300. Wiem ze sa tam jakies ograniczenia w przesyle jesli chodzi o HDMI, no ale coz taki projektor jest i narazie na nowy model nie ma srodkow (trza bylo dolozy do JVC hehe ).

Przy wyborze odtwarzacza  poza plytami Buleray glownie bede odtwarzal filmy z dyskow zewnetrzynch i jakis streaming. Co najlepiej pasuje do tego projektora?

Myslalem o  PANASONIC DP-UB820 ewentualnie Oppo uhd 103 lub inne propozycje.

Z postow znam ograniczenia pansonica odnosnie podlacznia duzych dyskow, w moim przypadku bylo by podlocznie za pomoc pen driva.

Czy ktorys z tych oddwarzaczy moze przesylac dzwiek do HIFI po wifi  lub Bluetooth.

 

Dzieki Andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andy018 napisał:

Witam wszytkich,

Na wstepie chce podziekowac wszytkim za posty , robota petard. Ciezko znalesc odpowiedzi na te wszytkie pytania bez waszej pomocy.

Moje pytanie kieruje do Hubio.

Poszukuje dobrego oddtwarzacza UHD 4K ktory najlepie bedzie wspolpracowal z moim projektorem Epson TW 9300. Wiem ze sa tam jakies ograniczenia w przesyle jesli chodzi o HDMI, no ale coz taki projektor jest i narazie na nowy model nie ma srodkow (trza bylo dolozy do JVC hehe ).

Przy wyborze odtwarzacza  poza plytami Buleray glownie bede odtwarzal filmy z dyskow zewnetrzynch i jakis streaming. Co najlepiej pasuje do tego projektora?

Myslalem o  PANASONIC DP-UB820 ewentualnie Oppo uhd 103 lub inne propozycje.

Z postow znam ograniczenia pansonica odnosnie podlacznia duzych dyskow, w moim przypadku bylo by podlocznie za pomoc pen driva.

Czy ktorys z tych oddwarzaczy moze przesylac dzwiek do HIFI po wifi  lub Bluetooth.

 

Dzieki Andy

1. I Panasonic i Oppo bezproblemowo współpracują z Epsonem 9300 jeśli chodzi o płyty w zakresie ograniczenia pasma HDMI. Będziesz miał w UHD/4kHDR/12 bitów w 24fps

2. Co do plików nie wiem bo niestety, ale bałem się cokolwiek podpiąć pod Panasonica

3. Streamingu w Oppo  nie ma wcale, na Panasonicu nie tylko nie można wymusić 24 fpsów to dodatkowo nawet nie idzie sygnał UHD na Netflixie, wyłącznie przepuszcza HD.

 

Do takich zastosowań jak piszesz najlepszy byłby Samsung, ale z kolei nie ma on tak świetnej jakości jak Panasonic/Oppo, nie ma kliku trybów HDR. Musisz więc wybrać czy chcesz mieć gorszą jakość, ale wszystkie funkcje czy lepszą jakość, ale mniej funkcji. Można też kupić Panasonica do płyt, Apple TV do streamingu i jakiś TV BOX do plików i wtedy też wszystko tak ustawisz żeby mieć 4K/HDR/12 bitów w 24fps

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za odpowiedz, 

Zastanowie sie nad tymi rozwiazaniami. Czytalem gdzies ze Oppo dobrze sobie radzi z plikami, wiec zosanie tylko cos do straminigu. Poczytam jeszcze na temat tego samsunga. Czy samsung przepusci sygnal 4K/HDR/12 bitów w 24fps z pilkow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Andy018 napisał:

Hej

Dzieki za odpowiedz, 

Zastanowie sie nad tymi rozwiazaniami. Czytalem gdzies ze Oppo dobrze sobie radzi z plikami, wiec zosanie tylko cos do straminigu. Poczytam jeszcze na temat tego samsunga. Czy samsung przepusci sygnal 4K/HDR/12 bitów w 24fps z pilkow??

Oppo jest szalenie drogie ok 4 tyś. Tak - w Samsungu z tego co pamiętam można było to wymusić, ale gorsza jakość na płytach, brak trybów HDR, słabe przewijanie. Jeśli chcesz mieć ok to kup Panasonica (możesz rozważyć model niżej niż ja mam) za ok 1800zł, Apple TV za ok 1000zł i np jakiś dobry TV BOX za 700zł i będziesz miał w cenie Oppo wszystko łącznie ze streamingiem, którego w Oppo nie masz... Jeśli jednak chcesz iść budżetowo to Samsunga - powinien streaming działać ok (ale Netflixa nie testowałem tylko YT). Dokładne porówanie Samsunga i SONY zrobiłem na którejś stronie tego wątku:

...niestety nie pamiętam której ale szukaj posty gdzieś z 10-12.2017 i tam gdzieś wtedy opisywałem różnice między Samsungiem, a Sony. A Panasonica mam teraz...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz poczytam i pomyle. Rozwaze opcje Panasonica + dodatki lub samsunga. Chodzi o to ze chcialem miec jedno combo by sie nie zawalac sprzetem. A powiedz wysle dzwiek do hifi bez podlanczania kablem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Andy018 napisał:

Dzieki za odpowiedz poczytam i pomyle. Rozwaze opcje Panasonica + dodatki lub samsunga. Chodzi o to ze chcialem miec jedno combo by sie nie zawalac sprzetem. A powiedz wysle dzwiek do hifi bez podlanczania kablem??

Z Panasonica z płyt we wszystkich formatach łącznie z Atmosem, oczywiście po hdmi, z Netflixa tylko 5.1. i to jakieś ubogie bo w ogóle nie słychać subwoofera i tylnych. Porażka. Wczoraj włączyłem Fargo na DVD, stary dość film i słyszałem bogatsze 5.1.  niż to z Netflixa z najnowszych z HDR. Natomiast to co pisali koledzy - Apple TV puszcza nawet Atmosa z Neflixa. Oppo w ogóle nie ma streamingu, a na Samsungu nie miałem Netflixa, ale z tego co czytałem to max będzie 5.1. A tobie to chyba chodzi o jakiś bezprzewodowy soundbar, ale tu nie pomogę bo mam KD - jak w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie , moze nie soundbar ale mam dobre hifi i myslalem zeby puscic dzwiek po wifi lub  Bluetooth, zeby kabli nie ciagnac. Dzieki za powiedz. Chyba zamowie Panasonica i Samsung i sam po testuje.  Ale z tego co pisales roznica w obrazie pomiedzy  Samsungiem i Panasoniciem spora(na korzysc Panasonica). W wiekszosci ogladam filmy z pena, dlatego zastanowie sie i po testuje jak to jest w Panasonicu z tymi napisami . 

Dzieki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się skupić na filmach z pamięci masowych to skup się raczej na dobrym tv boxie. Panasonic jak pisałem bardzo słabo sobie radzi z filmami z pamięci masowych. Oprócz problemów z rozpoznaniem dysków ma fatalnego playera (koszmar po prostu), problemy z odczytem napisów i wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Samsung 9500 bedzie lepiej sobie z tym radzil. OK pomysle o opcji z TV boxem i Panasonic jak player plyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andy018 napisał:

Rozumiem ze Samsung 9500 bedzie lepiej sobie z tym radzil. OK pomysle o opcji z TV boxem i Panasonic jak player plyt

Z plikami i streamingiem Samsung sobie będzie lepiej radził, ale... netflixa nie sprawdzałem i nie wiem czy pójdzie na projektorze w 12 bitach, YT działał. Raczej też nie puści atmosa i bogatszych formatów dźwiękowych z netflixa co umie tylko Apple TV. Jeśli chodzi o pliki to jest fajne menu, odczyt każdego rodzaju plików, ale nie sprawdzałem jak puszcza dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do tego Panasonica 820 lub Oppo moge podpiac jakies glosniki/kolumny . Tak zeby uzyskac w miare dobry dzwiek , a nie chce kupwac amplitunera KD. Na przodzie mam Stereo Naima, polaczaczyl bym to wszytko jakism kablem optycznym. Jest taka opcaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Dune HD pro 4k dojechał, wstępnie go podłączyłem póki co pod plazmę Panasa VT60 i odtwarza to co chciałem czyli kopie bluray'a w 4k a więc w formacie folderów BDMV. Bogato wyposażony, fajnie zrobiony, już się nie mogę doczekać kiedy wszystko w całość połączę czyli TV Samsunga 65NU8072 + Bluray Samsunga 850 plus wspomniany wyżej Dune HD pro 4k plus ampli denon 1400 , do tego dokupione już głośniki do dolby atmos i dts dtx  od Dali , dysk Seagate 6tb. Wszystko za około 2 miesiące jak się przeprowadzę do nowej chałupy :) - dam znać jak się sprawuje, wtedy też udzielę info jak by ktoś chciał ;)

pozdrówka

Edytowane przez Valdemar Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...