Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Nowa NVIDIA Shield - 4K Dolby Vision, szybszy procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dokładnie porównanie filmów w 720p i 1080p na TV i shield. Metoda była prosta. Identyczne ustawienie w TV. 2 dyski i oglądałem po kilka razy 1minutową tą samą scenę na jednym i drugim i analizowałem detale...

Bez żadnego cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że obraz z shield jest lepszy... Nie jest to jakaś przepaść dlatego mimo zrobienia zdjęć i filmików komórką - nie zamieszczam tu bo poziom przekłamania jest za wysoki... Zarówno w 1080p jak i 720p na shield można dostrzec wyraźniej detale, których nie było w TV lub wydobyć detale w ogóle niewidoczne w TV. Np jest taka scena gdzie bohater jest w ciemnym swetrze, stoi z boku - bezp. na TV cała postać jest jakby zamglona, nie widać dokładnie swetra, na shield widać go wyraźnie... Wiele detali, niuansów na korzyść shielda.

Oczywiście to porównanie miało na celu wyłącznie sprawdzenie jakości obrazu bo przy okazji się okazało, że w jednym filmie na TV nie był odtwarzany dźwięk. Miałem też filmy w 480p - odcinki ulubionego przeze mnie serialu: "Po tamtej stronie", którego nie znalazłem niestety nigdy w wyższej rozdzielczości. Jakiś divix - TV w ogóle nie rozpoznał... Dlatego niestety nie ma porównania z 480p, ale jestem pewien, że tu będzie największa różnica na korzyść shielda.

Konkluzja jest oczywista i zawsze o tym piszę - TV ma być wyłącznie wyświetlaczem, player ma być wyłącznie odtwarzaczem płyt, a TV box do dysków... Streaming w zależności od wielu preferencji można oglądać na każdym z tych urządzeń... Wracając więc do plików z uwagi na to, że i tak TV nie odtwarza wszystkiego jego zastosowanie tak czy inaczej jest ograniczone. A jak tak to mamy do wyboru inny TV box - i tu co sprawdziłem wczoraj shield jest lepszy od HiMedia...

Co mogę powiedzieć więcej ? Podczas energicznego testowania różnych dysków, różnych aplikacji itd raz mi się zawiesiło Kodi... Dotąd przy każdym innym boxie - w takiej sytuacji pomagało wyłącznie odcięcie prądu...  Tu  dwa razy naciśnięte kółeczko i można wyłączyć aplikację z menu głównego...

Niewątpliwie daje do myślenia fakt, że przy swoim ustawieniu obrazu na "naturalny" gdzie oglądam większość rzeczy i nie ma efektu teatralnego to pojawia się. Przy okazji dzisiejszego testowania zauważyłem, że np. w tych dzisiejszych filmach 720p i 1080p nie występował, ale wczoraj na TVP VOD - tak. Świadczy to o tym, że shield naprawdę zmienia znacząco obraz, oczywiście na korzyść...

Przed zakupem w necie nie znalazłem złej opinii na temat najnowszego dziecka Nvidii (no może kwestia HBO GO, ale to być może było kiedyś, przed aktualizacjami) i w zasadzie wszystko się potwierdza... Jakby producent zebrał wszystkie możliwe mankamenty TV boxów i jeden po drugim wyeliminował dodając od siebie rewelacyjny system upscalowania ! Moim zdaniem bardzo warto nabyć ten TV BOX.

 

Edytowane przez Adam60
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki mały update, a w zasadzie powtórzenie. PILOT !

To jest najlepszy pilot jakiego miałem kiedykolwiek ! Ponieważ bluetooth nie trzeba kierować bezp. w stronę urządzenia. Działa idealnie w każdym położeniu. Do ideału brakuje mu funkcji myszki powietrznej i klawiatury, ale to drugie zwiększyło by objętość, a mikrofon z reguły zastępuje wpisywanie... Menu i poruszanie się po różnych aplikacjach działa niezwykle szybko co jest zasługą samego shielda, ale ładnie to współgra z pilotem. Przed zakupem bałem się, że będzie mi się ciężko przestawić po używaniu myszki powietrznej, ale tak nie jest. Niestety te piloty - myszki powietrzne są robione przez chińczyków, lepiej lub gorzej... Sprawdziłem ok 10 modeli. Wybrałem jeden... No co muszę powiedzieć - nie działa tak płynnie jak pilot od shield, przyciski nie chodzą tak dobrze, po za tym ta myszka niestety nie chodzi idealnie. Pewnie, że jakby to zaimplementował shield do swojego pilota pewno by było idealnie, ale po przesiadce nie odczuwam żadnego dyskomfortu więc idzie wytrzymać. No i myszkę powietrzną też można prawdopodobnie sobie podłączyć pod tego shielda i mieć dwa piloty :) Jeszcze nie sprawdzałem tego bo jak pisałem - firmowy pilot działa jak marzenie...

Nie pisałem wcześniej o szybkości działania urządzenia, a więc:

- SZYBKOŚĆ

Poruszanie się w aplikacjach, przechodzenie do menu głównego, wybieranie filmów czy to na YT czy gdzie indziej działa mega rewelacyjnie. W ciągu paru sek. można przejść z oglądanego filmu na HBO GO i przejść na YT ! Wczoraj oglądałem na TVP VOD 2 odcinkowy serial dokumentalny o Jerzym Giedroyciu (twórcy paryskiej "Kultury") - przy okazji dodam, że upscalowanie czarno-białych materiałów operacyjnych SB z okresu PRL - jak mini rekonstrukcja cyfrowa :) ... Więc oglądałem sobie ten dokument i chciałem coś sprawdzić w międzyczasie na YT więc wyjście z TVP VOD i wejście na YT łącznie z wyszukaniem (oczywiście głosowym ) zajęło jakieś 6 sek. !

Muszę dodać, że bezp. na TV poruszanie się po aplikacjach czy wyszukiwanie (z braku głosowego) nie działa tak szybko i sprawnie... Sam pilot do TV mimo, że srebrny i dobry to nie jest bluetooth więc ma to swoje ograniczenia.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko cieszę się że jesteś zadowolony na razie nie bierzesz tego pod uwagę ale super rzeczy w shield tv jest zachowanie wartości wyobraź sobie że ja swojego model 2017 kupiłem za 600zł i sprzedałem za 650zł zaraz przed premierą 2019 modelu, użytkowałem ~ 2 lata, nawet pada sobie zostawiłem ... i sprzedałem bez.

Ogólnie to interfejs androida da się jeszcze przyspieszyć i chodzi on jeszcze szybciej wystarczy zmniejszyć efekt animacji o połowę w ustawieniach deweloperskich.

Zawsze tak robię dla wszystkich urządzeń na androidzie bo nie lubię długich efektów przejść czyli ogólnej animacji okien.

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, D4r3KS napisał:

Ogólnie to interfejs androida da się jeszcze przyspieszyć i chodzi on jeszcze szybciej wystarczy zmniejszyć efekt animacji o połowę w ustawieniach deweloperskich.

Zawsze tak robię dla wszystkich urządzeń na androidzie bo nie lubię długich efektów przejść czyli ogólnej animacji okien.

A to się da bez roota ? Gdzie są te opcje ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już trochę na bardziej chłodno miałem podjąć ostateczną decyzję czy zostawić sobie mimo wszystko HiMedia. Więc tym razem porównałem film w natywnym 4K.

HiMedia ma imprexa, który działa tak, że ma dodatkowe opcje: jak kontrast dynamiczny, różne redukcje szumów, regulację jasności, kontrastu. Kilka ustawień do kolorów. No i oczywiście sam system poprawy. W przeciwieństwie do shielda działa to wszystko także w 4K więc chciałem jeszcze to sprawdzić... Obraz w 4K minimalnie wydaje mi się lepszy na HiMedia, jest taki żywszy... Ale może to być też złudzenie... Jeśli jest lepszy to może o 0,3%...  Dodam jeszcze to, że imprex działa wyłącznie na dedykowanym odtwarzaczu filmów, wbudowanym w firmware. Zapomnijmy więc o YT czy innych serwisach gdzie by to mogło działać. Nie działa w takich aplikacjach jak MX Player czy kodi. Więc i na tym polu wygrywa shield, który system ulepszania ma dostępny w każdej aplikacji obsługującej odtwarzanie strumieniowe czy z plików !

Porównując 4K jeszcze raz sięgnąłem po porównanie niższych rozdzielczości... Naprawdę niska z "Po tamtej stronie" gdzie jest 512x324 (czy coś w tym stylu) i 720p. W pierwszym przypadku obraz na HiMedia wydawał się mocno przesterowany. Wszystkie sztuczki w postaci redukcji szumów i włączenia kontrastu dynamicznego spowodowały, że obraz był ostrzejszy, ale to nie oznacza, że lepszy. Tak więc wyłączyłem wszystko oprócz samego systemu poprawy jakości. Zarówno w pierwszym jak i drugim porównaniu obraz z shield był lepszy. Oczywiście - nie oczekujmy cudów. Nie ma (obecnie) takiej możliwości, żeby z takiego 512/324 było cokolwiek nawet zbliżone do 4K... Po prostu obraz na shieldzie jest lepszy niż na HiMedia. Tyle można powiedzieć... Jakość wciąż katastrofalna... Znacznie większe wrażenie zrobił na mnie materiał 720p. Znowu cały imprex, kontrast dynamiczny, podbicie jasności i kontrastu w moich ustawieniach tylko przesterowały obraz, ale go nie poprawiły. I znowu porównywałem ze swoimi ustawieniami, tylko z imprexem bez reszty itd. Nawet zmieniałem tryby telewizyjne... I znowu jak bym nie patrzył - shield wyszedł pięknie... Różne detale przy zachowaniu tej samej jasności, światła - to wszystko znacznie lepiej na shield. Chciałem wam zrobić jakieś fotki czy filmy, ale to się mija z celem. Nawet sama stopklatka nie do końca oddaje... Po prostu trzeba obejrzeć sobie z parę min. i porównać...

Jestem bardzo ciekaw jak za tego shielda wzięli by się tacy fachowcy z najwyższej półki jak Vincent czy Maciej Koper... :) Wiem, że oni z reguły "gardzą" wszelkim upscalowaniem i pewno teraz są na poziomie testowania 8K, PS5 i hdmi 2.1 :) , ale wciąż większość ludzi na całym świecie ma materiały w rozdzielczościach poniżej 4K. Tak samo wciąż większość filmów na YT czy serwisach streamingowych jest poniżej 4K więc takie porównanie by miało do wielu osób sens... Marzyło by mi się porówanie z kalibratorem w ręku jak np. radzą sobie z jakimś materiałem w 720p czy 1080p same topowe TV/projektory, a jak to wygląda z shieldem. Może wezwani Panowie to przeczytają i w wolnej chwili potestują... Wtedy byśmy mieli ostateczną odpowiedź bo takie moje sprawdzanie na oko może być całkiem niemiarodajne...

Na koniec jeszcze raz o czymś wspomnę... Tak... Znowu będzie o pilocie... :) Zmuszony używać myszki powietrznej w dniu dzisiejszym, do testowania HiMedia, przeżywałem męczarnie... 😄 Sam pilot od tego shielda by przeważył, żebym go sobie zostawił... Tak wygląda prawda... To jest po prostu bajka, jak szybko działa... Jak szybko można przewinąć film do odpowiedniej sceny... Jak to wszystko płynnie chodzi...

Nie spodziewałem się, że będę aż tak zachwycony tym urządzeniem, jak jestem...

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent właśnie napisał, ze przeczytał i jeszcze chwilka, jeszcze momencik i zrobi testy...

:) 

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam Shielda poprzedniej generacji od ponad 2 lat. jest solidny, stabilny i jeżeli chodzi o androida nie do pobicia. Miałem tych przystawek od groma. Ostatecznie dla siebie zostawiłem Shielda a dla rodziców MI4K reszta śmietnik. Mała uwaga, testowałem modele tak do połowy 2019 roku. Może teraz jest cos bardziej cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mjasinsk napisał:

używam Shielda poprzedniej generacji od ponad 2 lat. jest solidny, stabilny i jeżeli chodzi o androida nie do pobicia. Miałem tych przystawek od groma. Ostatecznie dla siebie zostawiłem Shielda a dla rodziców MI4K reszta śmietnik. Mała uwaga, testowałem modele tak do połowy 2019 roku. Może teraz jest cos bardziej cool.

A ja właśnie się mocno zastanawiałem nad zakupem w poprzednich latach ale brakowało mi właśnie, dokładnie tych funkcji, które są teraz: obsługi dysków poprzez 2xUSB 3.0 i upscalowania... Nawet chyba o tym pisałem gdzieś na forum...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba znalazłem pierwszą skazę na naszym ideale... Otóż niektóre filmy 4K w 29.970 klatek tak się trochę przycinają... Miałem taki problem kiedyś jeszcze na minixe...

W HiMedia się chwalą:  "Wsparcie 23.976 / 29.970 klatek Automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps - łagodne odtwarzanie wszystkich formatów. Tutaj HiMedia razem z firmą Hisilicon wdrożyli uwagi swoich dotychczasowych klientów i zapewnili wszechstronne wsparcie od samego początku cyklu życia produktu"

Na minixie była opcja auto adaptive fresh czy jakoś tak... Może ktoś coś wie na ten temat w shieldzie ? Może jest też jakaś opcja lub nvidia coś z tym zrobi...

Na chwilę obecną - jak by ktoś potrzebował takiej informacji, mam taki doraźny sposób, że ręcznie zmieniam ustawienie hdmi z auto czyli 60 na 30 i jest ok... Na całe szczęście znalazłem dosłownie kilka tylko filmów w 4K z tym problemem, mimo, że inne też były w 29.970 ... Efekt jest taki jakby co ok 5 sek, obraz przycinał się na pół sekundy...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz "dostosuj częstotliwość do odświeżania" w kodi, tryb ekspert zakładka wideo.

Jest też coś takiego jak https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate&hl=pl

No i nvidia ma też jakiś swój system sprawdź w opcjach, pamiętaj tylko że jak chcesz co używać to tylko jednego na raz.

Ja ci nie mogę dokładnie co i jak bo już nie mam shielda, mogę Cię jedynie nakierować właśnie dając wskazówki jak wyżej.

Edytowane przez D4r3KS
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, D4r3KS napisał:

Włącz "dostosuj częstotliwość do odświeżania" w kodi, tryb ekspert zakładka wideo.

Jest też coś takiego jak https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate&hl=pl

No i nvidia ma też jakiś swój system sprawdź w opcjach, pamiętaj tylko że jak chcesz co używać to tylko jednego na raz.

Ja ci nie mogę dokładnie co i jak bo już nie mam shielda, mogę Cię jedynie nakierować właśnie dając wskazówki jak wyżej.

Wielkie dzięki !

A można wiedzieć na co zamieniłeś shielda ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja to rozegrałem taktycznie trochę wiedziałem że wychodzi nowy shield to szybko sprzedałem swojego za dobra cenę w między czasie złapałem okazję na apple tv 4k najnowsze i tak został na razie. Ogólnie dużo płyt oglądam, ale apple używam też bardzo często ma swoje plusy i minusy nie jest na pewno tak uniwersalnym urządzeniem jak shield tv.

Mnie np kodi znudziło wiele lat patrzę już na ten interfejs, zasadę działania i wiesz jak to jest czasem chce się zmiany no i taką zmianą jest Firecore Infuse 6, największą wadą apple tv jest brak passthrough audio, audio jest dekodowane przez urządzenie i wypuszczane w postaci lpcm.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można nazywać shield TV urządzeniem uniwersalnym !!!

Nie ma YouTube HDR (brak kodera VP9 profil2) oraz

nie odtwarza z plików HDR Dolby Vision, że o

braku audio optyk nie wspomnę.

I do tego kosztuje 1000 zeta.

 

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, UHD fan napisał:

Jak można nazywać shield TV urządzeniem uniwersalnym !!!

Nie ma YouTube HDR (brak kodera VP9 profil2) oraz

nie odtwarza z plików HDR Dolby Vision, że o

braku audio optyk nie wspomnę.

I do tego kosztuje 1000 zeta.

 

Nie pierze, nie prasuje, nie pucuje tez butow, ani nie wiaze krawata, To oczywiscie mozna jakos przezyc, skoro jest za to w stanie, jako pelnoprawny STB, zapewnic oficjalny dostep do najpopularniejszych servisow VoD w UHD (4k/HDR), czego twoj zarzygany boksik nie potrafi. HDR w YT jest psu na bude.

Idz juz dziadku stad, zaluz sobie watek dotyczacy swojego playera i tam psiocz na NVS, ATV i na co ci jeszcze przyjdzie ochota. Moze ktos wpadnie na siku, w drodze powrotnej z pubu i pomoze Ci utrzymac atmosfere.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie;

YT HDR nie jest potrzebny.

Dolby Vision także.

Na tym forum także naczytałem się także, że dts-audio nie jest już nikomu potrzebny. 

Zastanawia dlaczego taka obrona gniota pt. nVidia Sheld Pro 2020 w wykonaniu kilku osób. 

Czy jak nazywasz mnie "dziadkiem" to twoja samoocena rośnie ? Napisz coś o tym.

Binary, napisz także o źródle informacji o moim wieku. Masz ok. 5 tyś wpisów. Jesteś tu od 2006 roku. Przykre, że stara kadra pajacuje. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mowi sie, ze  DTS jet prawie tak potrzebny jak prawo do legalnej eutanazji.

Wg mnie jest bartdziej potrzebny. ale nie mialem jeszcze AVR, ktory by go nie umial zdekodowac. NVS tez go wspiera, tak wiec zapraszam serdecznie do innego watku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary, napisz także o źródle informacji o moim wieku. Masz ok. 5 tyś wpisów. Jesteś tu od 2006 roku. Przykre, że stara kadra pajacuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nie miły ale ... ale twój najlepszy box...

kodi forum

New firmware still not fixed problem with atmos?
Latest firmware is v.0.3.7 and atmos and dts-hd are not fixed yet.

 

wiesz ty tu lepiej nic nie pisz o dts :D  tak tak wiem ty jesteś dziecko optyka i dts.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, UHD fan napisał:

Binary, napisz także o źródle informacji o moim wieku. Masz ok. 5 tyś wpisów. Jesteś tu od 2006 roku. Przykre, że stara kadra pajacuje. 

Przykre jest to, ze zachowujesz sie tak nieodpowiednio, ze trzeba Cie stad wypraszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Latest firmware is v.0.3.7 and atmos and dts-hd are not fixed yet.

Wiesz, ludzie piszą takie głupoty od lat. Ty jesteś tak naiwny, że we wszystko wierzysz byle wsparło chybioną tezę.

Czy mam nagrać kolejny film o tym, że UGOOS AM6 PLUS gra ATMOS i dts-hd ? 

Binary, napisz także o źródle informacji o moim wieku. Masz ok. 5 tyś wpisów. Jesteś tu od 2006 roku. Przykre, że stara kadra pajacuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć UGOOSa w kodi pod androidem jak odtwarza dts-ma / truehd i wysyła na amplituner.

Na uj ktoś ma kłamać? ma większą wiedzę od Ciebie o tym urządzeniu przynajmniej nie kłamie jak frajer który nie wie że jego urządzenie nie otworzy DV 7 bo to niemożliwe... już nie wspomnę o tym ze nie masz plików oryginalnych płyty UHD z DV.

Dno dna.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jakieś KODI ?

Ile razy można pisać, że procesory Amlogic S922X-J 12nm mają dedykowane przez producenta oprogramowanie. Przyznaj, że to rzadkość.

Do odtwarzania video przez UGOOS AM6 PLUS służy aplikacja MoviePlayer. Nazwa aplikacji jest zastrzeżona i nie jest dostępna w portalu Google Play.  

DD tuehd odtwarza. To duża rzadkość. Nie mylmy z ATMOS.

UGOOS AM6 PLUS jest najwyżej ocenianym media playerem. https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart-2020/ 

Nadal jest bardzo drogi. 550 zeta wersja 4/32 GB. Ale gra wszystko.

Test jest tu: https://www.ixbt.com/live/tv/obzor-luchshego-android-tv-box-2020-ugoos-am6-plus-kotoryy-mozhet-vse.html

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Wiesz ja to rozegrałem taktycznie trochę wiedziałem że wychodzi nowy shield to szybko sprzedałem swojego za dobra cenę w między czasie złapałem okazję na apple tv 4k najnowsze i tak został na razie. Ogólnie dużo płyt oglądam, ale apple używam też bardzo często ma swoje plusy i minusy nie jest na pewno tak uniwersalnym urządzeniem jak shield tv.

Mnie np kodi znudziło wiele lat patrzę już na ten interfejs, zasadę działania i wiesz jak to jest czasem chce się zmiany no i taką zmianą jest Firecore Infuse 6, największą wadą apple tv jest brak passthrough audio, audio jest dekodowane przez urządzenie i wypuszczane w postaci lpcm.

No tak ciągle ta pogoń za nowościami... :) Sam tak mam... Apple TV to też znakomity player

2 godziny temu, D4r3KS napisał:

Włącz "dostosuj częstotliwość do odświeżania" w kodi, tryb ekspert zakładka wideo.

Jest też coś takiego jak https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate&hl=pl

No i nvidia ma też jakiś swój system sprawdź w opcjach, pamiętaj tylko że jak chcesz co używać to tylko jednego na raz.

Ja ci nie mogę dokładnie co i jak bo już nie mam shielda, mogę Cię jedynie nakierować właśnie dając wskazówki jak wyżej.

W kodi ustawiłem - super dzięki

Apkę ściągnąłem, ale męczę się od 30 min. i co myślę, że będzie ok, nie jest. Dałem jej uprawienia jakie mogłem i tak jak były te komunikaty, ale wciąż lipa... Na spokojnie ogarnę temat...

W opcjach nvidii ? to by było najprostsze - tylko może pamiętasz gdzie to było ? Bo przejrzałem wszystkie opcje i nie znalazłem..

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...