Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Nowa NVIDIA Shield - 4K Dolby Vision, szybszy procesor

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, UHD fan napisał:

Ile razy można pisać, że nie chodzi o streaming tylko o odtwarzanie plików z HDR DV ? Ogarnij temat. Please.

Nagrałem film jak UGOOS AM6 PLUS gra plik z HDR DV i wstawiłem na YT. Jest powszechnie dostępny. 

Czy to taki problem pokazać, że nvidia pro 2019 zagra prawidłowo plik z DV ? No jest bo nvidia nie odtwarza plików z HDR DV.

 

NIe chodzi o  odtwarzanie  "jakichs plikow",  czy spreparowanego remuxa plyty UHD, bo to potrafi  tuzin najpopularnieszych madiaplayerow, opartych nie tylko na na AMlogicu ale tez i na Realteku.

Ty sie lepiej ogarnij  i przestan spamowac.

2 godziny temu, Adam60 napisał:

Co to są te profile ? Co to jest profil 7 ? One dotyczą tylko DV czy też HDR10 ?

To jest cos, czego nigdy nie zrozumiesz, nawet jestli opanujesz obsluge mlotka i srubokreta oraz przeczytasz ksiazki swojego Taty - filozofa.

Edytowane przez binary
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, binary napisał:

To jest cos, czego nigdy nie zrozumiesz, nawet jestli opanujesz obsluge mlotka i srubokreta oraz przeczytasz ksiazki swojego Taty - filozofa.

Widać pamięć nie zawodzi... Jak to łatwo na wszelkich rodzajach forów ludzie zapamiętuję szczegóły jakie (nie)opatrznie poda się. Raz napisałem o swoim tacie 1,5 roku temu w jednym z tematów i proszę... No, ale jak mogłem od ciebie oczekiwać konstruktywnej, merytorycznej odpowiedzi. Po prostu zapytałem. Nikogo nie obraziłem. Niczego nie wychwalałem, zwykłe pytanie... Mój śp. tata nie żyje od 7 lat i wciąż mi Go bardzo, bardzo brakuje... Nie wiem czy jeszcze nie umarł ci nikt bliski, ale wierz mi, że takie wypowiedzi jak twoja bardzo bolą... Nawet jeśli weźmiemy poprawkę, że pisze to pozbawiony empatii osobnik schowany anonimowo za swoim komputerkiem... A inne osoby go chwalą dając mu plusy... Widać w życiu realnym masz w sobie tak dużo frustracji, że tylko na forum możesz poczuć się kimś ważnym jak komuś sprawisz przykrość... No i jeszcze masz uznanie... Bardzo słabe...

Co do meritum... Pisałem wczoraj późno i znów zapomniałem dodać "+" Chodziło mi co to jest ten profil 7 do Dolby Vision lub HDR10+ (zapomniałem tego plusa)... Oczywiście sam HDR10, skrótowo się pisze po prostu HDR i dlatego wciąż zapominam dodawać, że chodzi mi o HDR10+ . Więc może ktoś odpowie, niekoniecznie ty. Po prostu pytam bo nie wiem. Tak nie śledzę DV.

- Co to są te profile ?

- Co to jest profil 7 ?

- Czy są też jakieś profile do HDR10+ ?

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wczoraj odpowiedz google > dolby vision profile pdf to jest tak obszerny temat że cieżko to ubrać w słowa http://yoeri.geutskens.com/faqs/dolby-vision-faq.html

https://professional.dolby.com/siteassets/content-creation/dolby-vision-for-content-creators/dolbyvisionprofileslevels_v1_3_2_2019_09_16.pdf

W skrócie profile 7 to metoda budowy pliku z DV jest to plik z tak zwaną podwójna warstwą video (dolby vision double layer) taka struktura plików jest na płycie UHD z DV, natomiast w streamingu stosuje się profile 5 jest to z pojedynczy strumień wideo.

 

8 minut temu, Adam60 napisał:

Czy są też jakieś profile do HDR10+ ?

Nie sądzę.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Dostałeś wczoraj odpowiedz google > dolby vision profile pdf to jest tak obszerny temat że cieżko to ubrać w słowa http://yoeri.geutskens.com/faqs/dolby-vision-faq.html

https://professional.dolby.com/siteassets/content-creation/dolby-vision-for-content-creators/dolbyvisionprofileslevels_v1_3_2_2019_09_16.pdf

W skrócie profile 7 to metoda budowy pliku z DV jest to plik z tak zwaną podwójna warstwą video (dolby vision double layer) taka struktura plików jest na płycie UHD z DV, natomiast w streamingu stosuje się profile 5 jest to z pojedynczy strumień wideo.

 

Nie sądzę.

Dzięki za odp. Jak ktoś by coś wiedział na 100% na temat ewentualnych profili w HDR10+ czy istnieją czy nie nie to byłbym wdzięczny za odp.

Generalnie jak wczoraj poczytałem, HDR10+ to będzie wielka d.  DV, wszystko na to wskazuje, wygrało...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

NIe chodzi o  odtwarzanie  "jakichs plikow",  czy spreparowanego remuxa plyty UHD, bo to potrafi  tuzin najpopularnieszych madiaplayerow, opartych nie tylko na na AMlogicu ale tez i na Realteku.

[1] wyjaśnij co masz na myśli kiedy piszesz o odtwarzaniu "jakichs plików". Pisownia oryginalna. 

[2] co to jest spreparowany remux ?

Jak coś piszesz to unikaj bełkotu. Jeżeli potrafisz. Mam cały czas wrażenie, że to jest poza twoją percepcją. 

Oszuści wmawiają, że nvidia odtwarza pliki HDR Dolby Vision. To ohydne kłamstwo. Bierzesz udział w tym oszustwie. W jakim celu ? Handlujesz tym produktem ?

Nie kupujcie nVidia Sheld. To gniot za 1000 pln jakich mało.

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, UHD fan napisał:

[1] wyjaśnij co masz na myśli kiedy piszesz o odtwarzaniu "jakichs plików". Pisownia oryginalna. 

[2] co to jest spreparowany remux ?

Jak coś piszesz to unikaj bełkotu. Jeżeli potrafisz. 

Już kilka razy wyraźnie miałeś napisane, ze chodzi o kopie płyty UHD, o strukturę płyty UHD. O odczyt DV ze struktury UHD z dysku.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal towarzyszu ci bełkot.

Co to jest odczyt Dolby Vision ze struktury ...

Bełkot cały czas leci z twoich wpisów.

Chłopie ogarnij się.

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, UHD fan napisał:

Nadal towarzyszu ci bełkot.

Co to jest odczyt Dolby Vision ze struktury ...

Bełkot cały czas leci z twoich wpisów.

Chłopie ogarnij się.

Ta "wypowiedz" powinna zamknąć ten temat... nic dodać już się nie da.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link do mojego filmu:

Czy naprawdę nikt nie potrafi nagrać jak to nVidia Sheld odtwarza filmy z HDR DOLBY VISION ?

Trzeba mieć pięć rzeczy. TV z DV, plik z DV, nVidia Sheld 2019, pendrive,  telefon gsm z opcją nagrywania. Do boju !!! Na co czekacie ? Czytelnicy mają dość bełkotu i oszustw ws. nVidia Sheld. GNIOT za 1000 pln. Żeby nie zagrać w 2020 YOU TUBE 4K HDR to jakieś niepoozumienie a nie oferta.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 2.09.2020 o 13:09, UHD fan napisał:

że mam ANDROID TV BOX z pełną obsługą Dolby Vision

Ja czekam dalej na twój film z odtwarzania profil'u 7 dawaj kłamco z wszystko odtwarzającym boxie czekamy.

🤣🤣🤣

Edytowane przez D4r3KS
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj link do pliku z profi 7 to nagram i tu umieszczę. Czekam. Czas start. Jest 13.15 czwartek. Po drodze producent UGOOS dał kilka updatów. Bo dba o produkt.

Aż wierzyć się nie chce, że nVidia nie ma obsługi You Tube VP9 profil 2. To taki żart firmy z nabywców.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ci dawać plik? chłopie ogarnij się przecież ty wszystko testowałeś i powinieneś mieć takie pliki, skończ się już kompromitować.

Czekam na film z odtwarzania kopii płyty UHD DV jeśli nie jesteś tego w stanie zrobić to znaczy ze [beeep] wiesz i [beeep] testowałeś, dlatego spie... do swojej nory. Oszuście.

Edytowane przez D4r3KS
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Ja mam ci dawać plik? chłopie ogarnij się przecież ty wszystko testowałeś i powinieneś mieć takie pliki.

Czekam na film z odtwarzania kopii płyty UHD DV jeśli nie jesteś tego w stanie zrobić to znaczy ze [beeep] wiesz i [beeep] testowałeś, dlatego spir... do swojej nory. Oszuście.

Może i ma taki plik (to nie jest nic szczególnego), ale cały bajer polega tym, że on nie wie co z tym zrobić i co to jest struktura UHD, profil 7...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem , że namawiasz do przestępstwa. Skoncz żartować. Idz do pracy. Jest późna godzina.

Proszę o napisanie, że nVidia zagra You Tube HDR. Czekamy.

Daj link. Kuma ?

Nygus; kreujesz się na matoła.

Nie ma obsługi You Tube VP9 profil 2. To taki żart firmy z nabywców.

NOWOŚĆ: upscal z 360 linii. Gratuluję !!!  Czekaliśmy na to.

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego namawiam? przestępstwa? chyba cię pop... do reszty.. ty ekspert od UHD nie masz płyty UHD, odtwarzacz płyt UHD i kopii płyty UHD na dysku? taki z ciebie ekspert jak z koziej [beeep]y trąba...

9 minut temu, UHD fan napisał:

producent UGOOS

Ten producent to nawet nie piśnie słówkiem na swoje firmowej stronie o tym że ten [beeep] box odtworzy w ogóle jakikolwiek plik DV, niezłym trzeba być imbecylem żeby kupić takie padło.

🤣🤣

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, UHD fan napisał:

Pisałem , że namawiasz do przestępstwa. Skoncz żartować. Idz do pracy. Jest późna godzina.

Proszę o napisanie, że nVidia zagra You Tube HDR. Czekamy.

Daj link. Kuma ?

Nygus; kreujesz się na matoła.

 

42 minuty temu, UHD fan napisał:

Co to jest odczyt Dolby Vision ze struktury …

Dziękuję, dziękuję. Jeśli miałbym być jak Ty to jednak wolę być takim matołem jakim jestem :).

Twoje "wypowiedzi" świadczą o ??? nie wiem jak to nazwać... brak wiedzy to za mało powiedziane. A nie mam zamiaru obrażać żadnej upośledzonej osoby porównaniem do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Inni sprzedawcy piszą o tej funkcjonalności. Przecież zamieściłem film w czasie rzeczywistym. O co biega ? Ty też możesz. Zrób to jako pierwszy na świecie.

Jesteś nowy w tym temacie ? Na to wychodzi.

Ponawiam prośbę o nagranie jak to TARCZA gra HDR z YT. Czekamy.

Jeszcze raz napiszę; procesor TEGRA jest b. mocny ale stary. Nie ma możliwości obsługi formatu DOLBY VISION oraz kodera VP9 profil 2. I tyle w temacie. Nie kupujcie gniota nVidii. 

Są tu aktywiści, którzy chcą Was namówić na zakup przestarzałego rozwiązania. To są właśnie OSZUŚCI. Nie dajcie się dymać cwaniakom.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni testuję ten nowy nabytek i było tyle sprawdzania, że nawet nie zdążyłem napisać... Oto i moja recenzja:

- OBRAZ

Oczywiście zacznę od chyba najważniejszej rzeczy czyli upscalowanie i wykorzystanie AI... Temu przyjrzałem się najmocniej... Powiem tak - wszystkie zachwyty i recenzje tego upscalowania nie są przesadzone ! Sama funkcja jest wymieniana na opakowaniu jak i od razu na pierwszym miejscu w ustawieniach. Nie jest to jednak wyłącznie zabieg marketingowy. Nvidia zrobiła tu rzeczywiście dobrą robotę.. Upscalowanie zaczyna się od 480p. i im mniejsza rozdzielczość tym lepiej to widać. Porównywałem bezpośrednio z TV jak i z innym boxem jaki mam czyli HiMedia, który też posiada swój system nazywany Imprex... O 3 w nocy w kółko oglądałem wczoraj teledysk Michaela Jacksona żaby porównać obraz z shielda z obrazem bezpośrednio z Samsunga... Różnice tu są naprawdę minimalne, no może naprawdę minimalnie lepiej shield... Największa przewaga jest względem HiMedia i dysków... Imprex może się schować z tym co robi shield... Całe to upscalowanie powoduje, że obraz robi się ostrzejszy i oczywiście dodatkowo wydobywa więcej szczegółów... Trzeba to zobaczyć..

- DŹWIĘK

Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić atmosa bo nie mam Netflixa... Natomiast filmy z YT brzmią o wiele lepiej niż te jak oglądałem na zwrotnym kanale z TV do KD...

- DYSKI

Podłączyłem przez huba kilka dużych dysków... Wszystkie zostały prawidłowo rozpoznane. Pojawił się problem, że po uśpieniu TV boxa się nie wygaszały... Trochę musiałem się namęczyć zanim sam znalazłem rozwiązanie... Jak często bywa w necie, nie było odpowiedzi. Jest wspaniała opcja - wyłącz zasilanie USB po wygaszeniu shield - wystarczy włączyć i problem z głowy

- STREAMING

Pierwsza sprawa - HBO GO działa bez zarzutu. Nie trzeba ściągać jakiegoś pliku apk i jakieś cuda wianki czy zmieniać lokalizację. Owszem nie ma HBO GO fabrycznie, ale w ciągu 10 sek. ścigamy oficjalnie ze sklepu i śmiga... Jest i player i ipla i wiele więcej... Wybór ogromny - nawet cda co nie wiem czy do końca jest legalne :)

- PILOT

Tak - sam pilot zasługuje na opis... Używałem dotąd zawsze myszek powietrznych do TV boxów i nie sądziłem, że "zwykły" pilot może być tak dobry... Czuć tu produkt klasy premium.... Chodzi szybko i nawet sprawdzenie ogromnej ilości plików działa idealnie. Do tego można zaprogramować przycisk "menu" i to w 3 wariacjach. Może jednak mógłby być płaski, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia...

- MIKROFON

I to zasługuje na wzmiankę... Nie miałem dotąd urządzenia w którym wykorzystywałbym tą funkcję więc frajda ogromna. Nie do końca jeszcze to rozgryzłem bo po wciśnięciu przycisku mikrofonu z pulpitu raz pojawia się wyszykowanie na YT, a raz tłumaczenie słowa z ang. na polski :) We wszystkich aplikacjach gdzie możliwe jest wyszukiwanie za pomocą mikrofonu działa jak należy...

- GRY

Nic tu nie powiem bo nie jestem graczem. Z racji pracy mam dostęp do wszystkich możliwych konsol i gier więc w czasie prywatnym omijam ten temat szerokim łukiem :)

- WADY

Nie ma wszystkich aplikacji jakie można normalnie ściągnąć ze sklepu google play... Nie chodzi mi o jakieś cuda z rootowaniem, ale nawet bardzo popularne programy. Bardzo mi brakowało ES File Commander... Spędziłem trochę czasu żeby go znaleźć. Niestety nie ma, przynajmniej bezp. ze sklepu. Dlatego poświęciłem z 2 godziny i sprawdziłem wszystkie tego typu aplikacje jakie były dostępne. Ostatecznie został File Commander. Nie ma też oczywiście roota co ogranicza dostęp do bardzo wielu funkcji, ale raczej nigdy nie powstanie zrootowane urządzenie z certyfikatem od Netflixa.. No i nie ma HDR na YT... Te wady to już tak trochę na siłę, żeby nie było, że shield to ideał...

PODSUMOWANIE:

...ale jest naprawdę blisko ideału ! Od początku istnienia TV Boxów przetestowałem ich ponad 15 i muszę powiedzieć, że shield jest najlepszy... Mimo tego, że nie mam małych wymagań to shield im sprostał... Przejrzyste menu, bardzo szybkie poruszanie się po nim. Duża intuicyjność...  Największa z jaką kiedykolwiek się spotkałem na jakimkolwiek urządzeniu - konfiguralność HDMI-CEC , android 9, + wszystkie inne zalety jakie mają pozostałe TV BOXy... Produkt jest drogi, ale jeśli się kupuje wyświetlacz za 15k to dorzucenie 999zł żeby mieć naprawdę najlepsze urządzenie jakie istnieje jest dobrym pomysłem... Mając więc trio: PANASONIC DP-UB820  do płyt + Nvidia shield pro 2019 do dysków i streamingu i "najlepszy telewizor na świecie" jakim jest Samsung Q9FN mogę cieszyć się najwyższą dostępną jakością...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Upscalowanie zaczyna się od 480p. i im mniejsza rozdzielczość tym lepiej to widać. Porównywałem bezpośrednio z TV jak i z innym boxem jaki mam czyli HiMedia, który też posiada swój system nazywany Imprex... O 3 w nocy w kółko oglądałem wczoraj teledysk Michaela Jacksona żaby porównać obraz z shielda z obrazem bezpośrednio z Samsunga... Różnice tu są naprawdę minimalne, no może naprawdę minimalnie lepiej shield... Największa przewaga jest względem HiMedia i dysków...

Wyjaśnij mi jeszcze to co znaczy z "dysków" i jak rozumiem robiłeś porównanie plik odtwarzany bezpośrednio w tv z dysku usb vs shield tv i tutaj piszesz że różnice są minmalne? ale jak mogą być minimalne skoro tryby upscalingu w nvidia są różne? jakie tryby ty testowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, D4r3KS napisał:

X-plore lepszy

Ok wypróbuje

Cytat

Legalne przecież oni są na giełdzie https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=CDA

oferują dostęp premium jak inne platformy, nielegalne filmy wrzucają ludzie.

Ok to dobrze.

13 godzin temu, D4r3KS napisał:

Wyjaśnij mi jeszcze to co znaczy z "dysków" i jak rozumiem robiłeś porównanie plik odtwarzany bezpośrednio w tv z dysku usb vs shield tv i tutaj piszesz że różnice są minmalne? ale jak mogą być minimalne skoro tryby upscalingu w nvidia są różne? jakie tryby ty testowałeś?

Teledysk Jacksona na YT - porównanie bezp. z TV i na shield - różnice minimalne (przynajmniej dla oka ludzkiego/mojego)

Plik filmik 720p porównanie na HiMedia Q10 PRO i na shield - lepiej na shield

Ustawienia upscalowania w shield: ulepszona jakość z SI i wysoka szczegółowość

Wczoraj obejrzałem filmik z YT na shield ze ślubu kogoś z mojej rodziny i ponieważ wiele razy to oglądałem na Himedia to potwierdzam - naprawdę jest lepiej na shield.

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 11:19, Adam60 napisał:

Wczoraj obejrzałem filmik z YT na shield ze ślubu kogoś z mojej rodziny i ponieważ wiele razy to oglądałem na Himedia to potwierdzam - naprawdę jest lepiej na shield.

tylko skoro tv robi tak samo dobre skalowanie z AI jak shield to te skalowanie w shieldzie nie jest jednak tak dobre jak to się opisuje

poza tym porównanie przez YT wg mnie jest bez sensu - wystarczy że apki inaczej wybierają stream i o kant d.... takie porównanie

by był sens musiałbyś porównac plik fizyczny - nagrany np. tunerem (np. z dvb-t) i odpalony ze sticka przez tv lub shielda

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klaus71 napisał:

tylko skoro tv robi tak samo dobre skalowanie z AI jak shield to te skalowanie w shieldzie nie jest jednak tak dobre jak to się opisuje

poza tym porównanie przez YT wg mnie jest bez sensu - wystarczy że apki inaczej wybierają stream i o kant d.... takie porównanie

by był sens musiałbyś porównac plik fizyczny - nagrany np. tunerem (np. z dvb-t) i odpalony ze sticka przez tv lub shielda

Tak sprawdzę jeszcze bezp. z pliku na linii shield/TV bo rzeczywiście z YT jak piszesz to może nie być miarodajne... Na pewno jest lepiej niż na HiMedia

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma logitki w tym co piszesz bo to w TV nie może być tak "MOCNE" jak w to najwyższym trybie nvidia, bo umówmy się najwyższy poziom skalowania w nvidia to już jest duża przesada. Więc skalowanie na pewno nie jest takie same na wszystkich poziomach to w tv może być równe temu np trybowi "enhanced" w nvidia, ale na pewno nie jest tak mocne jak Al-enhanced - medium lub high bo to są już na prawdę mocno wyostrzające poziomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...