Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, binary napisał:

Posluchaj sieroto

Przyjaciel trolla Barnaby - taki sam.

Kupi sobie jedno z drugim mentalne dziecko droższy gadżet i w internecie się wywyższa co to nie on, a kultury ni rozumu za grosz!

Ja pierdziele jaka patologia 😟 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam60 napisał:

Peace do wszystkich ✌️ Może zresetujmy naszą wzajemną niechęć

No nie wiem,grubo podpadłeś u niektórych :D

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja shielda jest już w odpowiednim temacie. Natomiast tutaj będę poruszał kwestie związane na linii shield - TV.

W trakcie dalszego testowania zauważyłem wczoraj, że w moim trybie naturalnym w którym oglądam wszystkie filmy zarówno z płyt jak i SAT gdzie jest mój motion flow ustawiony na 10/3 - w tym samym trybie na shield powstaje na filmach "efekt teatralny", zarówno z włączonym upsaclingiem jak i bez. Sprawdzałem to wczoraj na TVP VOD na filmie 1080p, ale od początku to było także na YT tylko nie zwróciłem uwagi. Po wyłączeniu całkowicie motion flow i włączeniu trybu "film" nie ma tego efaktu na shield.

Dowodzi to moim zdaniem tego, że obraz wypuszczany z shielda, nawet bez AI już sam w sobie musi być podrasowany. Z AI w jeszcze większym stopniu... Dokładnie nie wiem o co chodzi... Zresztą "efekt teatralny" dla jednego będzie widoczny, a dla innego nie... Natomiast to co pisałem w recenzji shielda - jestem nim coraz bardziej zachwycony... Z obrazu dzięki, AI można wydobyć mnóstwo szczegółów... Pięknie grają detale w czerniach... Włączyłem sobie wczoraj na TVP VOD stare seriale np. Jan Serce... Fakt, że zremasterowane, ale i tak stare :) Ilość szczegółów jakie można wydobyć z pierwszego planu i dalszych jest oszałamiająca... Bezp. na TV jak pamiętam też było bardzo dobrze, ale tu ten obraz ma taki mocniejszy kontrast - sam nie wiem jak to nazwać...

Po włączeniu Netflixa i HBO GO będę dalej pisał. Co ciekawe netflixa będę mógł porównać z aż 3 żródeł - bezp. z TV, z Panasonika no i z shielda...

 

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę znów się narazić na falę hejtu, ale może ktoś będzie mi to umiał wytłumaczyć bez wyśmiewania i obrażania.

Jak to możliwe, że stary film z 1967 r. z Luisem De Fines pt "Wielkie wakacje" i dodatkowo w wersji na DVD WYGLĄDA ZNACZNIE LEPIEJ niż filmy z 2004/2007: "Ocean's Twelve" i "Ocean's Thirteen" wydane na BD ? To samo ustawienie na TV.

Już piszę co mam na myśli - obraz w Ocean's jest po prostu KOSZMARNY ! Nie dość, że ziarno to praktycznie wszystkie detale w czerniach (garniturach) totalnie giną ! Sceny np w Twelve gdzie Isabel jedzie samochodem i wpada światło do samochodu to jakiś koszmar - jej pół twarzy widać dobrze, ale całe tło to jedna wielka biała plama (na proju to chyba bym zamknął oczy na tej scenie... Hahahahaha :)) ... Mnóstwo scen kręconych w dziennym świetle w pomieszczeniach gdzie chyba poszli na żywioł i po prostu wpuścili dzienne jasne światło bez żadnego oświetlenia... Z kolei w tych kasynach jakieś sepii czy złote zabarwienie - sam nie wiem... To jest pierwszy przypadek - te 2 filmy gdzie non stop zmieniałem tryby z naturalnego na kinowy i na odwrót i sprawdzałem różne tryby na Panasoniku (ostatecznie został standard-domyślny bo i tak nic nie pomagało) żeby jakoś obejrzeć te filmy... Specjalnie sprawdzę jeszcze te filmy na średnio budżetowym SONY u rodziny, ale zakładam, że po prostu te filmy tak są zrobione. Ale ciekawe jak sobie z tym SONY poradzi... Pisałem rok temu w wątku o naszym TV, że jak oświetleniowiec się nie popisze to są takie efekty. Wtedy mnie wyśmiano... Filmy naprawdę fajne, ale tragedia z tym oświetleniem... Ewidentnie były kręcone w jakiejś pastelowo-złotej z dodatkiem sepii tonacji kolorystycznej... To jeszcze ujdzie... Ale oświetlenie totalnie spartaczone ! Szkoda słów.

A teraz mamy "Wielkie Wakacje" na DVD gdzie nie było ułamka sekundy gdzie by zginęły jakiekolwiek detale... Ba - mogłem na Panasonicu ustawić jeden z trybów wyostrzających bo nie było jakiegoś ziarna czy mankamentów obrazu... Mam jeszcze do obejrzenia najnowszy Ocean 8 i na chwilę go włączyłem i tam było już "normalnie"... Zresztą filmów gdzie sobie twórcy dają "ciekawe" tonacje jest więcej. Np seria Kac Vegas gdzie też specjalnie zrobiono jakąś tonację i gdzie też ginęły detale w czerniach. Ale tam to było dosłownie kilka razy... Jedyne co akceptuję to jak Tarantino się z tym bawi bo mimo tego zawsze wszystko jest prawidłowo doświetlone...

Reasumując - my tu na forum dyskutujemy o sprzęcie, a prawda jest taka, że jak ktoś spieprzy sam film w sensie oświetlenia czy kolorów czy to już na etapie produkcji czy remasteringu to żaden sprzęt nie pomoże...

No chyba, że ja tylko tak mam, że mi to przeszkadza... :) W końcu to nie byłby pierwszy raz... Więc jak ktoś ostatnio oglądał te filmy z BD może niech mi napiszę czy mam paranoję i coś wymyślam czy to prawda...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone Oceans na średnio budżetowym TV SONY i jeszcze większa tragedia... Jeszcze mniej widać - to znaczy praktycznie nic nie widać... Jedna z wielu scen, ale ją zapamiętałem: Ocean's Twelve : Any Garcia łapie cały gang i trafia do gościa, który jest na kolacji przedweselnej. Garcia idzie za stołem i łapie gościa siedzącego przy stole po czym z nim odchodzi. Cała scena z dialogami ok 2 min - cały garnitur Garcia całkowicie czarny - JEDNA WIELKA CZARNA PLAMA... Żelazna zasada filmu i teatru od zawsze to oświetlanie aktora wypowiadającego dialog lub aktorów... Tu zrobiono tak, że doświetlony jest stolik gdzie siedzą goście, którzy nic nie mówią, nie wnoszą do akcji i są tłem, a w dalszym planie jest Garcia mówiący którego nie widać - co też oczywiście nie ma uzasadnienia jakiegoś artystycznego.... Takich scen losowo w Dogrywce i części 3 jest mnóstwo...

A teraz nasze forum i debaty znafców technologicznych - ktoś kupuje przykładowo TV Samsunga włącza sobie ten film i pisze, że mu giną detale w czerniach... :)

Jak pisałem o tym rok temu, że winni są czasami sami twórcy filmów to mnie wyśmiano... Oczywiście nie wyśmiał gmeru czy MK tylko udający, że się na czymkolwiek znają znafcy...

Im dłużej korzystam z internetu tym bardziej przekonuję się, że z 80% informacji podawanych na różnych forach to są kompletne bzdury... Dlatego najlepiej wszystko sprawdzić samemu albo ufać wyłącznie prawdziwym ekspertom...

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie tym razem nie będę sam o niczym pisał tylko poproszę o pomoc. Może ktoś będzie wiedział. Zacząłem grać w grę komputerową i sygnał puszczam z karty graficznej po HDMI do kina domowego, a z niego do TV. Do monitora idzie po DVI. Po HDMI niestety obraz co jakiś czas (w losowych odstępach) znika na ok 3 sek. Na tym samym kabelku miałem kiedyś co innego i zdarzało się to, ale raz na jeden dzień, a wczoraj jak grałem to momentami w ciągu godziny zdarzyło się to z 10 razy ! Zresztą na tym samym kabelku (innym egz.) mam sygnał puszczony z playera na tej samej zasadzie i też się zdarza od czasu do czasu, ale raz na dzień. Dotąd zanim zacząłem grać myślałem, że to wina Onkyo, ale zaczynam myśleć, że może kabelka. Kabelek hdmi 2.0 b z pełnym 4K w 60Hz kupiony na Allegro za ok 70zł. Długość: 3m. A może to kwestia ustawień TV w kompie ? Wczoraj w nocy zmieniłem kilka razy ustawienia wyjściowe z RGB na 4:4:4 i po ponownym ustawieniu gra działała bez problemu 30 min.  A i włączony jest HDR do tego wyjścia.

Może ktoś gra z PC, niekoniecznie na tym TV i miał podobny problem ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kabel do wymiany. Jeszcze pytanie czy znika czy TV pokazuje że nastąpiła zmiana obrazu? Bo może zmienił z 50Hz na 60Hz lub tryb pracy został zmieniony - to wtedy TV przestawia u siebie tryb i może t tak wyglądać że na 2-3 sekundy zanika obraz - ale to byś zobaczył na TV że tryb obrazu się zmienił. 

 

Spróbuj na kompie niższą częśtotliwość ustawić, bo to może być że kabel nie wyrabia i dlatego na innych urządzeniach ten problem występuje sporadycznie.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, escapers napisał:

Jak dla mnie to kabel do wymiany. Jeszcze pytanie czy znika czy TV pokazuje że nastąpiła zmiana obrazu? Bo może zmienił z 50Hz na 60Hz lub tryb pracy został zmieniony - to wtedy TV przestawia u siebie tryb i może t tak wyglądać że na 2-3 sekundy zanika obraz - ale to byś zobaczył na TV że tryb obrazu się zmienił. 

 

Spróbuj na kompie niższą częśtotliwość ustawić, bo to może być że kabel nie wyrabia i dlatego na innych urządzeniach ten problem występuje sporadycznie.  

Nie obraz nie znika przy zmianie rozdzielczości. Po prostu jadę w symulatorze i znika mi losowo w czasie gry.

Myślałem, że kupiłem dobry kabelek, a jednak nie.

Jaki polecasz ?

Coś czytałem, że HDMI LINDY powinny być ok.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sprawdzić na innym kablu?

Ja używam kabli belkin'a - ale najważniejsze, aby był certyfikowany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, escapers napisał:

A nie możesz sprawdzić na innym kablu?

Ja używam kabli belkin'a - ale najważniejsze, aby był certyfikowany.

Miałem taki krótki od xboxa one i było chyba wszytko ok bo to tylko testowałem jak działa. Ale żeby być pewnym, że kabel będę chyba musiał tak zrobić. Dla mnie na 99% kabelek .

Jeszcze mogę tak zrobić żeby ustawić rozdzielczość pulpitu na 1440p bo grę i tak odpalam w tej rozdzielczości bo w 4K mam za słabą kartę graficzną. Więc w sumie też dziwne, że to się dzieje na grze gdzie idzie sygnał 1440p - to nie powinno być duże obciążenie dla hdmi. Jak myślisz ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam60 napisał:

Miałem taki krótki od xboxa one i było chyba wszytko ok bo to tylko testowałem jak działa. Ale żeby być pewnym, że kabel będę chyba musiał tak zrobić. Dla mnie na 99% kabelek .

Jeszcze mogę tak zrobić żeby ustawić rozdzielczość pulpitu na 1440p bo grę i tak odpalam w tej rozdzielczości bo w 4K mam za słabą kartę graficzną. Więc w sumie też dziwne, że to się dzieje na grze gdzie idzie sygnał 1440p - to nie powinno być duże obciążenie dla hdmi. Jak myślisz ?

po pierwsze na początek podlacz kompa bezpośrednio do tv i sprawdź czy ten efekt występuje. jeśli tak to zmieniaj kable aż znajdziesz taki na którym jest ok. a wtedy podlacz przez wzmacniacz i sprawdzaj dalej czy jest ten problem czy nie.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nygus napisał:

po pierwsze na początek podlać kompa bezpośrednio do tv i sprawdź czy ten efekt występuje. jeśli tak to zmieniaj kable aż znajdziesz taki na którym jest ok. a wtedy podlacz przez wzmacniacz i sprawdzaj dalej czy jest ten problem czy nie.

Też o tym myślałem, ale to nie jest wina Onkyo na 100%. Dlaczego ? Bo jak Onkyo mi zrywa jak np. oglądam filmy z playera to pojawia się takie kółeczko kręcące np jak się zmienia źródło, a w tym wypadku nie ma żadnego kółeczka. Po prostu obraz znika na 3 sek i się włącza. A i tak docelowo nie chcę mieć przez TV bezp. bo z PC idzie mi sygnał 7.1 lub nawet Atmos choć Atmosa narazie Onkyo nie widzi, ale 7.1 widzi, a po ARC miałbym max 5.1.

Na marginesie ktoś wie jak z PC sprawuje się atmos ? Jak to w góle wygląda w praktyce ? Czy jakoś w góle gry to wykorzystują czy muszą być dostosowane ? Bo ja w tej grze co gram mam tylko do zaznaczenia: ustawienia domyślne windows i stereo, ale jak np to by mogło być w atmosie to nie mam pojęcia. 5.1 Onkyo mi widzi jako PCM 5.1, analogicznie 7.1 i atmos też jak 7.1. Jstem tu zupełnie zielony.

Choć dobrze, że HDR TV widzi bez problemu :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam60 napisał:

Też o tym myślałem, ale to nie jest wina Onkyo na 100%. Dlaczego ? Bo jak Onkyo mi zrywa jak np. oglądam filmy z playera to pojawia się takie kółeczko kręcące np jak się zmienia źródło, a w tym wypadku nie ma żadnego kółeczka. Po prostu obraz znika na 3 sek i się włącza. A i tak docelowo nie chcę mieć przez TV bezp. bo z PC idzie mi sygnał 7.1 lub nawet Atmos choć Atmosa narazie Onkyo nie widzi, ale 7.1 widzi, a po ARC miałbym max 5.1.

Na marginesie ktoś wie jak z PC sprawuje się atmos ? Jak to w góle wygląda w praktyce ? Czy jakoś w góle gry to wykorzystują czy muszą być dostosowane ? Bo ja w tej grze co gram mam tylko do zaznaczenia: ustawienia domyślne windows i stereo, ale jak np to by mogło być w atmosie to nie mam pojęcia. 5.1 Onkyo mi widzi jako PCM 5.1, analogicznie 7.1 i atmos też jak 7.1. Jstem tu zupełnie zielony.

Choć dobrze, że HDR TV widzi bez problemu :)

:) oczywiście rób jak uważasz... nie napisałem, ze musisz mieć cały czas podłączony komputer bezpośrednio do tv, napisałem Ci w jaki sposób postępować aby znaleźć przyczynę i ją wyeliminować, jeśli jest nią faktycznie kabel HDMI.

Jeśli nie podłączysz bezpośrednio to możesz nie znaleźć rozwiązania, bo teraz to są trzy czynniki, 1. kabel HDMI, 2. wzmacniacz i 3. drugi kabel HDMI. Przyczyn może być kilka tego efektu (??? sterowniki karty graficznej), który się u Ciebie pojawia. Może to być problem jednego z tych trzech elementów a może akurat wszystkie razem wprowadzają taki efekt. Np. jeśli przy podłączeniu bezpośrednim znajdziesz dwa kable HDMI na których będzie wszystko ok i faktycznie onkyo nie jest problemem to po ponownym podłączeniu całości z tymi kablami HDMI nie powinieneś mieć problemu. 

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak pisze @Nygus bez problemu potwierdzisz czy to napewno wina kabla lub nie kabla - bo będziesz miał do dyspozycji dwa kable, aby sprawdzić - ten z onkyo<->TV i ten z PC<->onkyo.

Edytowane przez escapers
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym z Onkyo do TV mam parę innych urządzeń i jest ok. Raz na dzień jest to kółeczko z playera. Z shielda nie było ani razu. Nie tylko PC idzie. Ale ok - rozumiem, że w grę i to może wchodzić więc w razie potrzeby zrobię jak piszecie. Dzięki za pomoc

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z rady kolegi Nygus i miał najprawdopodobniej rację ! Onkyo jednak stwarza problemy po hdmi o czym niestety wiadomo nie od dziś. Czy to kwestia taka, że na słabszym kabelku jest nie tak, cze w ogóle Onko ma problemy, tego nie wiem. Po zmianie kabelka od Panasonica nie ma już takich problemów więc możliwe, że tylko kwestia kabelka hdmi.

Więc... podłączyłem bezpośrednio kabelkiem PC do TV i opiszę jakie problemy napotkałem i jak je rozwiązałem. Może komuś to pomoże w przyszłości.

- Pierwsza sprawa - HDR. Domyślnie TV tego nie widzi. Trzeba wykonać 2 rzeczy: w panelu nvidia kliknąć na zmień rozdzielczość ekranu jakim jest TV i ustawić nie: kolory Windows tylko kolory nvidia i zaznaczyć 32 bity i RGB oraz pełny zakres. Działało mi też wczoraj jak zaznaczyłem 4:4:4 i ograniczony zakres. Druga czynność to trzeba wejść do ustawienia ekranu i tam powinna się pojawić opcja: włącz HDR i ją po prostu włączamy.

- Druga sprawa z którą walczyłem z 30 min. Nasz TV oprócz tego, że robimy swoje różne ustawienia daje domyślne ustawienia do źródła. Po ustawieniu mi się na źródło: PC ekran stał się bardzo ciemny i przygaszony. Szukałem w ustawieniach kompa bo nie przyszło mi do głowy najprostsze wyjście ! Trzeba wejść w edytuj źródło i zmienić na cokolwiek innego i ekran staje się jasny i normalny ! :)  Ja zmieniłem na konsolę.

Oczywiście Samsung tak robi, żeby obraz był bardziej PCtowy. Jak dla mnie do codziennego korzystania jest tak samo kiepski czy to jako PC czy jako konsola :) Nie wyobrażam sobie przeglądania netu, pracy w excelu czy gry w grę strategiczną. Natomiast ja mam symulator samochodowy więc do tego TV nadaje się idealnie. Na ekranie 75'' to jest naprawdę jazda ! :)

W temacie o shieldzie podzielę się problemem ze strumieniowaniem z PC bo to też sprawdzałem.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem jeszcze napisać, że niestety z połączeniem PC z TV bezp. jest problem z dźwiękiem. TV widzi tylko PCM 2.0 (stereo) - w opcjach nvidia wyszarzone jest 5.1 i 7.1

Nie wiem jak to ustawić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się żeby podłączyć dźwięk 5.1 do TV bezp. Niestety nie dałem rady. Przypomniałem sobie, że przecież podpiąłem to pod HMI nie będące w ARC więc zmieniłem na HDMI z ARC, ale oprócz rozwalenia ustawień do wszystkich źródeł nic nie osiągnąłem. Teoretycznie po hdmi powinien iść dźwięk przestrzenny (tak jak miałem podpięte pod Onkyo). Niestety TV kompletnie tego nie widzi. Zmieniałem format w TV z PCM na bitstream i odwrotnie. Nic to nie dało. Bez kupna nowego kabelka się nie obejdzie. No chyba, że to wyłączna wina Onkyo więc mi pozostanie grać tak jak jest. W sumie to powiem wam, że dużych różnic w dźwięku między tym teraz PCM 2.0 zmienianym przez kino na 5.1.2 a tym jak miałem przez Onkyo  nie widzę specjalnych różnic. To nie tak jak w filmach, że przejeżdża coś za mną i słyszę z tyłu.

Nie mam kompletnie doświadczenia w grach więc nie wiem jak to wygląda na innych. Może wciąż były jakieś złe ustawienia. Niestety połączenie PC z takim TV jak nasz to najtrudniejsze połączenie ze wszystkich urządzeń. Ale generalnie jestem zadowolony bo mam i HDR i upscalowaną nieźle rozdzielczość do 4K no i nie pojawia się co chwila czarny ekran :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PC dźwięk po HDMI to średni pomysł, najlepiej podłącz osobno dźwięk. Bo jednak prawdziwy dzwięk 5.1 to brzmi jak na filmie albo nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, escapers napisał:

Z PC dźwięk po HDMI to średni pomysł, najlepiej podłącz osobno dźwięk. Bo jednak prawdziwy dzwięk 5.1 to brzmi jak na filmie albo nawet lepiej.

Ale nie mam jak osobno podłączyć póki nie wymienię kabelka do HDMI o ile to nie jakaś wada Onkyo. Na karcie nie ma wyjścia optycznego.

W ramach wczorajszych potyczek działy się kolejne cuda. Raptem przy rozdzielczości WQHD ustawiła się rozdzielczość 120Hz, której nie można było zmienić i obraz zaczął dygotać. Do tego TV nie przeskalował go do 4K więc była tragedia.Tak samo w grze, która przyjmuje domyślne odświeżanie z systemu. W końcu zmieniłem na 2560x1600 i tu już spokojnie ustawiłem 60Hz i było skalowanie do 4K i w końcu pograłem trochę, a nie testowałem i nie było ani jednego zaniku obrazu.

Generalnie połączenie PC z takim TV wcale nie jest takie proste.

No i ktoś może to ogarnie bo ja już zgłupiałem w tej chwili - jak dokładnie działa ARC w tym TV ? Mam PC podpiętego pod wejście HDMI bez ARC, a przecież idzie do ampli. Co prawda jako 2.0 PCM, ale idzie. A nie powinno wcale ?

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Weź poczytaj instrukcję obsługi.
Rozdzielczość 120 Hz, naprawdę emoji1.png.......

Zamiast żartować proszę wytłumacz mi. Obsługuje ją czy nie wg Ciebie ? Dotąd żaden mój sprzęt nie puszczał więcej niż 60Hz.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ raf nie odpisał sprawdziłem to i TV w niektórych rozdzielczościach rzeczywiście puszcza 120Hz. Dotyczy to 1440p i 1080p. Dlatego mi się to pokazało. Tym nie mniej cały obraz dygotał i nie dało się patrzeć więc dla mnie bezużyteczne. Jest od jakiegoś update jakiś Freesync na Samsungu, ale ja się nie będę w to bawił.

@raf7705 120Hz, "naprawdę i trzy kropki" sugerują, że mnie chciałeś wyśmiać z tym odniesieniem do instrukcji i myślałeś, ze piszę bzdurę, ale to Ty widocznie nie masz pojęcia o możliwościach naszego TV. Szczerze to póki nie bawiłem się PC to też nie wiedziałem, że może być takie odświeżanie.

Może ktoś coś więcej na ten temat ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...