Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Nowa NVIDIA Shield - 4K Dolby Vision, szybszy procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa NVIDIA Shield - 4K Dolby Vision, szybszy procesor

Wkrótce mają zadebiutować dwie nowe wersje przystawki telewizyjnej NVIDIA Shield. Dzięki wnikliwości portalu 9to5Mac poznaliśmy ich parametry techniczne. Przyglądamy się, co kryją w środku NVIDIA Shield TV Pro oraz odświeżony Shield TV.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Shield TV Pro ma kosztować 200 dolarów (około 770 złotych), natomiast nowy model Shield TV będzie wydatkiem rzędu 150 dolarów (ok. 577 zł).

No ciekawe czy tyle będą kosztować skoro dziś za wersję zwykłą z padem trzeba dać 999 zł.

Jeśli tak to moją prawie nie używaną sprzedam za 500zł :) ( czyli połowę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shield TV Pro ma kosztować 200 dolarów (około 770 złotych), natomiast nowy model Shield TV będzie wydatkiem rzędu 150 dolarów (ok. 577 zł).

No ciekawe czy tyle będą kosztować skoro dziś za wersję zwykłą z padem trzeba dać 999 zł.

Jeśli tak to moją prawie nie używaną sprzedam za 500zł  ( czyli połowę )

 

 

 

Nowych Shield TV już raczej nie ma w sprzedazy, więc tak, oddajemy swoje za 500. Max :/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było wiadomo, że nie wejdzie nowsze Apple TV to bym się nie zastanawiał sekundy co do tego nowego shielda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2019 o 20:08, chmiel2k napisał:

No ciekawe czy tyle będą kosztować skoro dziś za wersję zwykłą z padem trzeba dać 999 zł.

Jeśli tak to moją prawie nie używaną sprzedam za 500zł emoji4.png ( czyli połowę )

 

 

 

 

Nowych Shield TV już raczej nie ma w sprzedazy, więc tak, oddajemy swoje za 500. Max 😕

 

 

 

troche ostatnio patrzylem na oferty uzywanych NVS i raczej chodza po wiecej ~650- 750 za uzywki bo nadal to zacny sprzet do wielu zastosowań szczegolnie dzieki ciaglemu wsparciu ze strony producenta i po upgrade do Android 9.  Przez chwile byl moment ze byly promocje nowe za 749 z pilotem, ale teraz standardowa cena nowki to 849 bez pada i bodajże 999 z padem. Jak wejdzie nowa NVS to pewnie moze to byc te ~600 za uzywana starszej generacji, ale w PL na pewno ceny nowej nie beda 770 zł... Chyba ze zrezygnuja z wersji z padem itp i bedzie sama konsola plus pilot ale i tak obstawiam ze  bedzie to raczej cos w okolicy 999 po wspaniałych przelicznikach :) Uzywane NVS raczej sie cenią !

w sumie az takich wielkich roznic nie ma poza udziwnionym ksztaltem pilota, dodaniem DV i troche szybszym prockiem ("stara" tegra mimo uplywu czasu i tak jest jednym z szybszych procesorow w boxie nawet patrzac na 2019  :

Jak ktos jest graczem i uzywa strumieniowania NVS do gier to oczywiscie te dodatkowe % z procka maja znaczenie w stosunku do nowszych gier, ale nie zeby starsza generacja nie dawala jakos specjalnie rady w tym temacie.

W moim przypadku natomiast nie ma to wiekszego znaczenia bo od DV mam ATV 4K, a NVS mam do innych zastosowań. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sprawuje się nowa Nvidia Shield?

czy ma jakieś ułomności?

czy DV działa idealnie czy może ma problemy z jasnością?

i przy okazji pytanie - czy można np. na netflixie właczyć/wyłączyć DV z menu playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zwykle solidny i niezależny test:

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1591599134

Minusy z konkluzji:

Almost same hardware, only 8GB storage
No HDMI 2.1, AV1
Incomplete match functions
YouTube not in HDR
Ostatnia cecha dyskwalifikuje produkt. W tej wersji brak postu USB więc trudno odtwarzać treści z plików. Chyba, że przegramy na kartę microSD. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś  napisać w sprawie jednej z funkcji shielda, mianowicie upscalowania AI.

Wczoraj pooglądałem sobie na YT różne filmiki porównujące to skalowanie - włączali split ekran... Wyglądało to bardzo dobrze i było chwalone... Natomiast zastanawia mnie taka sprawa: w swoim HiMedia mam coś takiego jak IMPREX i działa to analogicznie. Nie wiem czy lepiej czy gorzej ale też dzisiaj się pobawiłem split ekranem i zacząłem się zastanawiać czy to nie jesteś jakaś sztuczka producenta. Dlaczego ? Otóż bez włączonej tej opcji obraz staje się jakby zamglony. Ten sam obraz na innym TV boxie bez imperexa wyglądać powinien tak jak z imprexem (muszę to dokładnie sprawdzić). Pytanie więc takie: czy to nie jest tak, że cała ta sztuczka polegająca na tym, że to nie obraz w imprexie się polepsza tylko bez niego sztucznie jest pogorszony ? I czy przypadkiem też tak nie działa to AI w shield ? I czym się różni Imprex od HiMedia od Ai w shield ? Czy to AI działa podobnie jak inteligentne skalowanie w TV Samsunga ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś dowalił teorię spiskową gdyby producent sprzętu pogarszał specjalnie jakość obrazu w pierwszym dniu byś o tym wiedział, myślisz że ludzie nie robią testów i porównań urządzeń między sobą każde pogorszenie widać wtedy jak na dłoni.

Oczywiście w twoim HiMedia może byś domyślny upscaling słaby .. bo w końcu sam zrobiłeś test a twój drugi tv box ma go lepszy :) każde urządzenie radzi sobie lepiej lub gorzej do starych modeli shield był ciągłe narzekania na słaby upscaling i te modele nie mają żadnego polepszenia dlatego powstała funkcja Ai.

To sobie zobacz https://slow.pics/c/RgIwhTm4 zobacz apple tv bez niczego bo ten box nie ma żaden funkcji upscalingu do regulacji i porównaj z old shield tv.

panasonic ub420 defaultowe ustawienia ostrości obrazu vs apple tv

https://slow.pics/c/VQlAgRm2

Trzeba mieć też na uwadze że screen nie pokaże wszystkiego bo algorytmy tak na prawdę działają podczas ruchu obrazu, dlaczego trzeba porównywać na żywo.

Edytowane przez D4r3KS
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, D4r3KS napisał:

Ale żeś dowalił teorię spiskową gdyby producent sprzętu pogarszał specjalnie jakość obrazu w pierwszym dniu byś o tym wiedział, myślisz że ludzie nie robią testów i porównań urządzeń między sobą każde pogorszenie widać wtedy jak na dłoni.

Oczywiście w twoim HiMedia może byś domyślny upscaling słaby .. bo w końcu sam zrobiłeś test a twój drugi tv box ma go lepszy :) każde urządzenie radzi sobie lepiej lub gorzej do starych modeli shield był ciągłe narzekania na słaby upscaling i te modele nie mają żadnego polepszenia dlatego powstała funkcja Ai.

To sobie zobacz https://slow.pics/c/RgIwhTm4 zobacz apple tv bez niczego bo ten box nie ma żaden funkcji upscalingu do regulacji i porównaj z old shield tv.

panasonic ub420 defaultowe ustawienia ostrości obrazu vs apple tv

https://slow.pics/c/VQlAgRm2

Trzeba mieć też na uwadze że screen nie pokaże wszystkiego bo algorytmy tak na prawdę działają podczas ruchu obrazu, dlaczego trzeba porównywać na żywo.

Dzięki za odp. To nie była teoria tylko takie zastanawianie się i cieszę się, że tak nie jest.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :) Ponieważ coś mało osób pisze z forum o tym boxie napiszę niedługo swoją recenzję... Ponieważ mam obecnie jeszcze 2 inne TV boxy: HiMedia (jak w stopce) i inny noname 4K sprawdzę te same materiały 720p i 1080p jak będą wyglądać na Shieldzie...  Sprawdzę jak się sprawuje Netflix (ale to być może w późniejszym czasie) i szykuję się na problemy z HBO GO... Jak czytałem opinie i fora podczas lockdownu cena tego boxa wynosiła 1300zł i jeszcze nie można było kupić. Ja kupiłem w euro-rtv-agd za 999zł ...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam60 napisał:

.Ponieważ mam obecnie jeszcze 2 inne TV boxy: HiMedia (jak w stopce) i inny noname 4K sprawdzę te same materiały 720p i 1080p jak będą wyglądać na Shieldzie... 

ponoć upskal z wykorzystaniem AI jest naprawdę niezły - ale może to marketing? - napisz coś o tym

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam60; możesz sprawdzić czy nadal brak obsługi YouTube HDR ? 

Zagraj coś z kanałów HDR-X albo The HDR Channel albo 8K HDR VIDEO. Na w/w kanałach są na 100% wzorcowe treści z HDR. 

Skalowanie należy zostawić dla TV. Zwykle jest tak, że playery skalując grają w ukrytym trybie vivid i widownia jest szczęśliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dodali HDR do yt była by o tu wzmianka nie ma więc nie ma, na jaką cholerę ten hdr na yt to ja nie wiem większość materiałów wygląda jak kupa nie ma to jak do kupy dodać hdr, świetna papka będzie coś dla Ciebie ty tak lubisz chyba.

A o skalowaniu to ty nie masz pojęcia bo nie pisał byś takich bredni.

Edytowane przez D4r3KS
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, klaus71 napisał:

ponoć upskal z wykorzystaniem AI jest naprawdę niezły - ale może to marketing? - napisz coś o tym

Na pewno dokładnie to sprawdzę... Będę mieć porówanie zarówno do Imprexa w HiMedia jak i i zwykłego TV Boxa no name

11 godzin temu, UHD fan napisał:

Adam60; możesz sprawdzić czy nadal brak obsługi YouTube HDR ? 

Zagraj coś z kanałów HDR-X albo The HDR Channel albo 8K HDR VIDEO. Na w/w kanałach są na 100% wzorcowe treści z HDR. 

Skalowanie należy zostawić dla TV. Zwykle jest tak, że playery skalując grają w ukrytym trybie vivid i widownia jest szczęśliwa.

Sprawdzę... Za każdą aktualizacją podobno poprawiane jest wiele rzeczy.... To jest topowa firma... Np. w HiMedia niby wszystko ok, ale android to wersja bodajże 7.0 - aktualizacji było bardzo mało... No i oczywiście brak certyfikacji do Netflixa...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingerować w funkcjonalność przez aktualizacje można ale tylko do granicy możliwości projektowe procesora. Jeżeli biblioteki główne procesora nie przewidują obsługi HDR Dolby Vision to nic tu nie pomoże. Tak ma stary ale jary procesor w nVidia. HDR tylko jako przekaz passthrue do TV i wtedy TV ma sobie poradzić z koderem którego brak nVidii 2017/2019.    

Dlatego np. NETFLIX HDR Dolby Vision w streamowaniu działa. To zasługa TV a nie nVidii. 

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, UHD fan napisał:

Dlatego np. NETFLIX HDR Dolby Vision w streamowaniu działa. To zasługa TV a nie nVidii.

Tak każdy tv box to potrafi w szczególności twój  ... 🤣🤣

1. Gamoniu... dv w netflix wymaga licencji to raz, licencję wykupiła nvidia i ją otrzymała więc jak nie nvidii zasługa?

2. Żadne box na androidzie i inne wynalazki nie otrzymają pełnego czyli obsługi DV profilu wsparcia dlaczego? bo kłuci się to z interesem odtwarzaczy UHD i płyt UHD. Dolby nie sprzeda licencji takiemu urządzeniu.

3. Po to powstały inne profile DV które nie wymagają licencji Dolby aby odtwarzać treści ze streamingu jak netlfix, amazon, disney, itunes natomiast wymagają licencji od samych portali vod :)

4. Dzięki temu że możliwe jest odtwarzanie DV z wyżej wymienionych serwisów urządzenia częściowo wspierają DV i są w stanie odtworzyć DV również z pliku ale tylko po uprzednim  przekonwertowaniu ich z kopii płyty UHD.

5. Dlatego na dzień dzisiejszy TYLKO urządzenia jak odtwarzacz uhd oppo 203, 205, cxuhd, lx500, lx800, klony oppo i klony pioneera, odtwarzacze sony uhd i kilka modeli tv sa w stanie odtworzyć profil 7 dlaczego? to oczywiste ponieważ posiadają licencję dolby.

Wiec skończ zgrywać eksperta bo jesteś wręcz przeciwnie człowiekiem kłamliwym wprowadzającym w błąd, z problemami pamięciowymi i ze zrozumieniem słowa pisanego.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne potwierdzenie, że nVidia nie ma obsługi Dolby Vision. Wielkie dzięki.

Cytat

Żadne box na androidzie i inne wynalazki nie otrzymają pełnego czyli obsługi DV profilu wsparcia dlaczego? bo kłuci się to z interesem odtwarzaczy UHD i płyt UHD. Dolby nie sprzeda licencji takiemu urządzeniu.

Tu nie masz racji. Widzę, że zaczynasz się interesować tematem. To dobrze.

Wiele razy pisałem, że mam ANDROID TV BOX z pełną obsługą Dolby Vision. To drogi player (40% ceny nVidia) UGOOS AM6 PLUS.

 Poszukaj na AliExpress. I nie kłam dalej na forum. PLEASE !!!

Cytat

Po to powstały inne profile DV które nie wymagają licencji Dolby aby odtwarzać treści ze streamingu jak netlfix, amazon, disney, itunes natomiast wymagają licencji od samych portali vod 

Nic nie rozumiesz o czym piszesz.

Cytat

skończ zgrywać eksperta

Z pewnością nie ubiegam się o tytuł jakiegoś experta. To tylko twoje głupie emanacje.

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, UHD fan napisał:

Tu nie masz racji. Widzę, że zaczynasz się interesować tematem. To dobrze.

Wiele razy pisałem, że mam ANDROID TV BOX z pełną obsługą Dolby Vision. To drogi player (40% ceny nVidia) UGOOS AM6 PLUS.

Upadłeś na głowę człowieku.

Twój box taki za[beeep]isty

After 2 months, since my first review, and 3 new firmwares, Dolby True Hd Atmos passtrough in kodi and vlc still does not work. If you choose atmos track you will get dead silence, no sound at all from your atmos Tv/soundbar.
I have complained with ugoos support but they seem deaf. Very disappointed.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wtrącam się do dyskusji merytorycznej i raczej skłaniam się do opinii @D4r3KS ale kurczę blade, czy na tym forum w żadnym wątku na tym forum nie można prowadzić kulturalnej dyskusji ? Skoro nie istnieje moderacja to może sami zadbajmy o to... Przecież to gorzej jak na jakimś forum kibicowskim... Jeśli ktoś się z czymś myli nie oznacza od razu, że kłamie... Nie trzeba pisać, że pisze bredni czy bzdur czy, że jest kretynem (co mnie spotkało) tylko po prostu można napisać swoje zdanie bez obrażania...

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku nie można bo trwa to już lepiej jak nie roku i dalej te same brednie wypisuje tego się czytać nie da.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, UHD fan napisał:

Wiele razy pisałem, że mam ANDROID TV BOX z pełną obsługą Dolby Vision. To drogi player (40% ceny nVidia) UGOOS AM6 PLUS.

 

Pisales wszedzie, wiele razy i nigdy nie udowodniles PELNEJ oblsugi DV ( sic! ), tj kompatybilnosci z wyzszymi profilami, niz stosowane  w obecnym streamingu  popularnych VoD-ow.  Ani  z  level _ID_7  - obecnie najbardziej interesujacym dla fanow UHD, ani tym bardziej, co zrozumiale, z profilami wyzszymi, niezbednymi w przyszlej, a nadchodzacej  fazie UHD. 

Wiele osob, na roznych  forach, probowalo Cie przekonac do tego, iz  dopoki promowany przez Ciebie player nie potrafi odtworzyc kopii UHD-BD, nie ma podstaw, aby  glosic na jego czesc peany. Jego uzytecznosc nie zbliza sie nawet do wspomnianej NV Shield, z uwagi na brak mozliwosci obslugi popularnych VoD-ow w UHD z metadanymi.   Byc moze mozesz sobie Netflixa, Amazon Prime,  Disneya, AppleTV, czy co tam jeszcze zamarzy Ci sie ogladac w pelnej krasie (UHD DV + Atmos,  jesli jest dostepny) i oryginalnym dla materialu video klatkarzu, dzieki mozliwosciom opragromowania swojego telewiora,  choc to watpliwe, ale gdyby przyszlo  Ci do glowy aby uzyc tego argumentu, to jednoczesnie czyni Twoj placz nad brakiem obslugi     HDR dla YouTube'a w NVS, nieuzasadnionym, bo te wlasciwosc  mamy w kazdym sensownym telewizorze UHD..

Mysle, ze najwyzsza pora aby przestac spamowac watek NVS.

Edytowane przez binary
  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, binary napisał:

Pisales wszedzie, wiele razy i nigdy nie udowodniles PELNEJ oblsugi DV ( sic! ), tj kompatybilnosci z wyzszymi profilami, niz stosowane  w obecnym streamingu  popularnych VoD-ow.  Ani  z  level _ID_7  - obecnie najbardziej interesujacym dla fanow UHD, ani tym bardziej, co zrozumiale, z profilami wyzszymi, niezbednymi w przyszlej, a nadchodzacej  fazie UHD.

Co to są te profile ? Co to jest profil 7 ? One dotyczą tylko DV czy też HDR10 ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pisales wszedzie, wiele razy i nigdy nie udowodniles PELNEJ oblsugi DV ( sic! ), tj kompatybilnosci z wyzszymi profilami, niz stosowane  w obecnym streamingu 

Ile razy można pisać, że nie chodzi o streaming tylko o odtwarzanie plików z HDR DV ? Ogarnij temat. Please.

Nagrałem film jak UGOOS AM6 PLUS gra plik z HDR DV i wstawiłem na YT. Jest powszechnie dostępny. 

Czy to taki problem pokazać, że nvidia pro 2019 zagra prawidłowo plik z DV ? No jest bo nvidia nie odtwarza plików z HDR DV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętamy tą kompromitację "Wiele razy pisałem, że mam ANDROID TV BOX z pełną obsługą Dolby Vision" czekam na film z odtwarzaniem profilu 7 skoro mówisz że jest pełna obsługa.

NASA (Dolby Vision).mp4

Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.09, BL+RPU

General
Complete name                            : F:\Demos\NASA (Dolby Vision).mp4
Format                                   : MPEG-4
Format profile                           : Base Media / Version 2
Codec ID                                 : mp42 (mp42/dby1/isom)
File size                                : 510 MiB
Duration                                 : 2 min 23 s
Overall bit rate                         : 29.9 Mb/s
Encoded date                             : UTC 2017-04-13 22:51:30
Tagged date                              : UTC 2017-04-13 22:51:30

Video
ID                                       : 1
Format                                   : HEVC
Format/Info                              : High Efficiency Video Coding
Format profile                           : Main 10@L5.1@Main
HDR format                               : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.09, BL+RPU
Codec ID                                 : dvhe
Codec ID/Info                            : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision
Duration                                 : 2 min 23 s
Bit rate                                 : 29.3 Mb/s
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                   : 2 160 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 59.940 (60000/1001) FPS
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.059
Stream size                              : 499 MiB (98%)
Encoded date                             : UTC 2017-04-13 22:51:30
Tagged date                              : UTC 2017-04-13 22:51:30
Codec configuration box                  : hvcC+dvcC

 

@Adam60

google > dolby vision profile pdf

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...