Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

jak to możliwe? jak projektor typu JVC może dawać lepszy obraz (np. czernie i biele) niż 100 razy droższy projektor w kinie?

Magia kina  

 

 

 Prawdopodobnie chodzi o wielkości powierzchni ekranu.

 

Domowe kina, jak kolega napisał, to 120-130".

 

To jest ułamek powierzchni ekranu kinowego.

A więc siła lampy JVC jest ułamkiem siły lampy,. projektora kinowego.

Cena zapewne również jest ułamkiem ceny projektora kinowego a i tak bije go na kilometry w jakości obrazu.

 

Nie widziałem w życiu takiego obrazu w kinie, jak mam w domu.

 

Obraz z tego JVC, bardzo często jest przyrównywany do obrazu tv OLED, chyba z niczego się to nie wzięło....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam60 uważa, że jemu wystarczy kino wielkości 85". Użytkownicy VW Polo tez uważają, że im taki starczy. Mają takie prawo.

Ale ja mam prawo uważać, że moje kino zaczyna się od 120". Kino ... nie telewizor.

@Adam60 ... widziałaś gdzieś na świecie jakieś kino z telewizorem w środku? Pytam bo ja nie widziałem.

Ota taka róznica ... porównanie wiejskiej świetlicy z telewizorem do kina.

:) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

@Adam60 ... widziałaś gdzieś na świecie jakieś kino z telewizorem w środku? Pytam bo ja nie widziałem.

Pewnie nie widział, ale są takie - kolega @binaryma dość pozytywne doświadczenia. I o ile pamiętam, twierdzi, że to zupełnie inna liga, jeśli chodzi o jakość obrazu.

Ja mu wierzę, co nie zmienia faktu, że to póki co rozwiązania niszowe i nic nie zastąpi klasycznego projektora w domowym kinie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Adam60 uważa, że jemu wystarczy kino wielkości 85". Użytkownicy VW Polo tez uważają, że im taki starczy. Mają takie prawo.
Ale ja mam prawo uważać, że moje kino zaczyna się od 120". Kino ... nie telewizor.
@Adam60 ... widziałaś gdzieś na świecie jakieś kino z telewizorem w środku? Pytam bo ja nie widziałem.
Ota taka róznica ... porównanie wiejskiej świetlicy z telewizorem do kina.
 .
Jemu, nawet mniej wystarczy. Nie wiem czy kupił ten Q9FN 65", czy 75". Mam nadzieję, że ten większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 18:24, Adam60 napisał:

Nie zaglądałem od roku na forum i jak widzę po postach z Września 2019 r. dobrze zrobiłem bo koledzy chcieli sobie ze mnie zrobić podśmiechujki i odliczyli się jak jeden mąż wszyscy, którzy mnie hejtowali...

Skoro szedłeś w zaparte i próbowałeś nam wmówić, że to nie Ty sprzedałeś projektor na Allegro, to nic dziwnego, że Ciebie i Twoje posty ludzie nie traktują serio. W sumie dziwne, że piszesz pod tym samym nickiem a nie założyłeś trzecie konto, choć to i tak byłoby daremne, bo każdy kto obserwował watki w których się udzielałeś rozpoznałby z kim ponownie ma do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, raf7705 napisał:

Jemu, nawet mniej wystarczy. Nie wiem czy kupił ten Q9FN 65", czy 75". Mam nadzieję, że ten większy emoji3.png

Żeby była pełna jasność... Wiem, że minął rok i zapomnieliście co pisałem... W przypadku 120 - 130'' - wielkość obrazu oczywiście robi różnicę na korzyść projektorów... Ja skupiłem się głównie na JAKOŚCI i rozmiarach do 100'''... Pewno 120'' i więcej w formacie telewizyjnym będzie dostępne za 5 lat... Pisałem, że jak ktoś celuje w 100'' to powinien rozważyć trochę mniejszy 82'' dzisiaj i później 100'''... Pisałem też o trendach... Jak ktoś nie jest milionerem i dla niego 20k to duży wydatek to czy lepiej ma wydać teraz 20k na proj typu JVC czy może przeczekać kilka lat aż będą takie telewizory... ?

U mnie to nie jest kwestia co mi wystarczy, a co nie tylko do mnie do mieszkania wejdzie ekran max 100'''... Nie mam jak puścić 120 czy 130'' - nie mam salki.... Jak pisałem też w tym wątku w przypadku salek i możliwości posiadania ekranu 120'' czy 130'' na dzień dzisiejszy z uwagi na rozmiar jest to jakaś opcja... Natomiast ja mam tak, że jak wiem, że mogę mieć lepszą jakość na TV po prostu nie byłbym w stanie oglądać czegoś, nawet na większym ekranie wiedząc, że jest w gorszej jakości... Ale każdy ma inaczej... A tak naprawdę z 3m ja nawet nie obejmowałem wzrokiem ekranu 100'' bo było za blisko i uciekały mi szczegóły z boków..

@raf7705 ja mam 75'' jak w stopce :) Jest podane w stopce... Jak by mi wszedł to byłby i 82'' ale nie było większych Q9FN... Nie wiem jak jest w tym roku... SONY 82'' też mi by się nie zmieściło...

Wiem jedno - szybciej powstaną telewizory 120'' i więcej calowe niż projektory, które dorównają jakością topowym telewizorom... Pytanie tylko kiedy... Wynika to z tego, że producenci projektorów nigdy nie pomyśleli, że może to nie być tylko nisza, a była szansa między 2015 a 2020 kiedy telewizory pow. 65'' były bardzo drogie i ludzie zaczęli kupować projektory...

22 minuty temu, MarianPaz napisał:

Skoro szedłeś w zaparte i próbowałeś nam wmówić, że to nie Ty sprzedałeś projektor na Allegro, to nic dziwnego, że Ciebie i Twoje posty ludzie nie traktują serio. W sumie dziwne, że piszesz pod tym samym nickiem a nie założyłeś trzecie konto, choć to i tak byłoby daremne, bo każdy kto obserwował watki w których się udzielałeś rozpoznałby z kim ponownie ma do czynienia.

Nie wiem kompletnie o czym kolego piszesz... O jakim pójściu w zaparte itd.

Projektor sprzedałem dawno temu komuś z rodziny. Po co miałbym zakładać inny nick ? Były jakieś problemy z kontem bo było połączone z fałszywym FB, którego już nawet teraz nie mam i zmieniłem z tego powodu, jak dobrze pamiętam... No i obecny nick to moje imię...

Teraz sobie przypomniałem, że tu były też jakieś oskarżenia, że sprzedałem z jakiegoś konta na Allegro... Nie pamiętam już o co chodzi... Szkoda słów na to co czasami było na tym forum... Wynika to z tego, że praktycznie nie istnieje tu żadna moderacja, dlatego też m in. przestałem tu wchodzić bo udzielam się co do zasady na forach moderowanych...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, sprzedałeś komuś z rodziny a przypadkiem:

- osoba na Allegro miała kilkunastoletnie konto i identyczny nick jak Twój,

- projektor został sprzedany dokładnie w tym samym momencie o którym pisałeś i nawet kwota się zgadzała,

- nawet data zakupu była podobna (w ofercie podany był czas do końca gwarancji),

- osoba ta sprzedała również brytyjskie wydanie Planety Ziemia w 4k której byleś posiadaczem o czym pisałeś na forum.

Rozumiem że Epson 9300 to tak popularne urządzenie, że na Allegro było setki jeśli nie tysiące ofert tak niszowego sprzętu. Nie wiem jak naiwnym człowiekiem trzeba być by uwierzyć w taki "przypadek".

Edytowane przez MarianPaz
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 masz obecnie pełną wiedzę na temat jakości zarówno na Samsungu Q9FN jak i jego następcy i projektorze JVC... Czy oglądałeś może ten sam film na 3 tych wyświetlaczach ? Czy robiłeś jakieś porównania ? Pomijając wielkość ekranu z JVC i skupiając się na samej jakości - o ile procentowo gorsza jest jakość z proja ? U mnie najgorzej wspominam biele z proja Epson 9300 i to brak intensywności bieli, takie nijakie, mdłe... Na TV jak widać niebo szczególnie w HDR to aż oślepia, czy słońce... Na proju było tu bardzo źle...

JVC jak i Samsungi dają ci HDR... Jak efekty HDR ? Jakie porównanie ? Masz naprawdę unikalne doświadczenie porównania chyba najlepszego proja w "normalnej" cenie czyli nie powyżej 50k, 100k i flagowych telewizorów oferujących najlepszą dostępną jakość...

2 minuty temu, MarianPaz napisał:

Jasne, sprzedałeś komuś z rodziny a przypadkiem:

- osoba na Allegro miała kilkunastoletnie konto i identyczny nick jak Twój,

- projektor został sprzedany dokładnie w tym samym momencie o którym pisałeś i nawet kwota się zgadzała,

- nawet data zakupu była podobna (w ofercie podany był czas do końca gwarancji),

- osoba ta sprzedała również brytyjskie wydanie Planety Ziemia w 4k której byleś posiadaczem o czym pisałeś na forum.

Rozumiem że Epson 9300 to tak popularne urządzenie, że na Allegro było setki jeśli nie tysiące ofert tak niszowego sprzętu. Nie wiem jak naiwnym człowiekiem trzeba być by uwierzyć w taki "przypadek".

Kolego z takim zacięciem do tropienia "afer" tylko do organów ścigania...  😁 Hahahahahaha... Mogę pomóc....

Nie wiem naprawdę o czym piszesz... Nie pamiętam już o co chodziło z tymi nickami, że ktoś coś sprzedawał takiego samego ? Naprawdę nie wiem... Natomiast czy to ma jakiekolwiek znaczenie co kto sprzedawał ? Może skupmy się na tematach technologicznych bo od tego jest to forum... W każdym normalnym, moderowanym forum takie wpisy jak Twój byłby usunięte jako scam... więc proszę od siebie, gorąco - nie zaśmiecaj tematu... Napisz może do mnie na priv o co Ci chodzi z tą sprzedażą proja... Pozdrawiam...

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Kolego z takim zacięciem do tropienia "afer" tylko do organów ścigania...  😁 Hahahahahaha... Mogę pomóc....

Nic nie poradzę że nie potrafisz napisać prawdy, wiec nie kompromituj się przynajmniej w tej kwestii. W momencie pojawienia się oferty która wypatrzyli użytkownicy forum dalej byłeś osobą, która była wielce zadowolona z Epsona zamiast przyznać, że to jednak nie to i wybierasz duży TV.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarianPaz napisał:

Nic nie poradzę że nie potrafisz napisać prawdy, wiec nie kompromituj się przynajmniej w tej kwestii. W momencie pojawienia się oferty która wypatrzyli użytkownicy forum dalej byłeś osobą, która była wielce zadowolona z Epsona zamiast przyznać, że to jednak nie to i wybierasz duży TV.

Nie wiem jakie prochy bierzesz, ale je odstaw... :) Hahahaha... Jak fajnie wrócić znów na to forum... 🤔

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkminiasz temat do 100",.to powinieneś to napisać w tytule.

Nie robię takich bezsensownych porównań.
Telewizor, do telewizji.
Projektor, do projekcji kinowej.

Dla mnie to są dwa osobne tematy i jeden drugiego nie zastąpi,. nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7705 napisał:

Jak rozkminiasz temat do 100",.to powinieneś to napisać w tytule.

Nie robię takich bezsensownych porównań.
Telewizor, do telewizji.
Projektor, do projekcji kinowej.

Dla mnie to są dwa osobne tematy i jeden drugiego nie zastąpi,. nigdy.

No szkoda... Na ten temat takie porównanie było by idealne... Puść sobie jakiś film w HDR i na JVC i na tym 90QR i porównaj...

Pisałem o sensie zakupu i do 100'' ale też w ogóle... To tylko kwestia czy czekamy 2 lata czy 5-6 lat...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam60 napisał:

Nie wiem jakie prochy bierzesz, ale je odstaw... :)

Chyba gorsze niż Twoje albo mniejsza dawka. :P

Temat o wyższości telewizora nad projektorem i odwrotnie już na starcie jest idiotyczny, bo ile osób tyle różnych preferencji, możliwości,  doświadczeń i wniosków. To tak jakby założyć wątek konsola vs pecet albo dom vs mieszkanie.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarianPaz napisał:

Temat o wyższości telewizora nad projektorem i odwrotnie już na starcie jest idiotyczny, bo ile osób tyle różnych preferencji, możliwości,  doświadczeń i wniosków. To tak jakby założyć wątek konsola vs pecet albo dom vs mieszkanie.

No nie wiem czy idiotyczny... Internet jest pełen porównań: konsola vs pecet i dom vs mieszkanie czy pies vs kot... :)Jest mnóstwo takich tematów i dyskusji więc trochę strzeliłeś sobie samobója z tym argumentem...

W czasach kiedy telewizory 75'' nie istniały lub były szalenie drogie rzeczywiście nie było o czym pisać, ale dzisiaj kiedy 75'' jest w normalnej cenie, za chwilę będzie w takiej 82'' a potem 100'' itd. jak najbardziej trzeba ostrzec ludzi żeby dobrze rozważyli proj... Ile ludzi stać w Polsce na dedykowane salki do ekranów 130'' ? Większość ludzi mieszka w mieszkaniach gdzie mają po prostu w dużym pokoju cały sprzęt i gdzie max mogą mieć 100'' ekran (pomijam kwestię adaptacji pomieszczenia, która też nastręcza wiele problemów) I czy jest sens kupowania proja z uwagi na wielkość ? Jak można niebawem kupić będzie odpowiedni TV ? Mnie ta lekcja kosztowała 10k straty i dlatego założyłem ten temat...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów jest mnóstwo, ale są bez sensu a już zwłaszcza gdy ktoś upiera się przy wyższości jednego nad innym.

 

17 minut temu, Adam60 napisał:

Mnie ta lekcja kosztowała 10k straty

Nie 10k tylko różnicę miedzy tym ile zapłaciłeś za projektor a tym za ile go sprzedałeś.

Sam mam 100 calowy ekran i projektor FullHD od Sony i w dalszym ciągu uważam, że były to dobrze wydane pieniądze i nie zamieniłbym go na 75 calowy tv.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarianPaz napisał:

Sam mam 100 calowy ekran i projektor FullHD od Sony i w dalszym ciągu uważam, że były to dobrze wydane pieniądze i nie zamieniłbym go na 75 calowy tv.

Dlaczego ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to swój kinowy klimat a 25 cali różnicy, to jest bardzo dużo jeśli chodzi o wielkość projekcji a dla mnie ma to spore znaczenie. Z chęcią dałbym większy ekran, ale pokój niestety jest za mały (za krótki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No szkoda... Na ten temat takie porównanie było by idealne... Puść sobie jakiś film w HDR i na JVC i na tym 90QR i porównaj...
Pisałem o sensie zakupu i do 100'' ale też w ogóle... To tylko kwestia czy czekamy 2 lata czy 5-6 lat...
Pewnie że na TV ten HDR będzie inny niż na JVC ale inny, a nie gorszy, czy lepszy.
Całkiem inaczej odbiera się się obraz z projektora, inaczej z telewizora.
Jak byś Vana, do auta sportowego porównał.
Oba mogą jechać 100km/h.
I co z tego wynika.... Nic.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarianPaz napisał:

Ma to swój kinowy klimat a 25 cali różnicy, to jest bardzo dużo jeśli chodzi o wielkość projekcji a dla mnie ma to spore znaczenie. Z chęcią dałbym większy ekran, ale pokój niestety jest za mały (za krótki).

Tak to jest dobry argument - każdy kto kocha ten kinowy klimat będzie wolał proja... Jak się okazało ja jednak nie byłem wierny tej miłości po zobaczeniu możliwości TV...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy idiotyczny... Internet jest pełen porównań: konsola vs pecet i dom vs mieszkanie czy pies vs kot... Jest mnóstwo takich tematów i dyskusji więc trochę strzeliłeś sobie samobója z tym argumentem...
W czasach kiedy telewizory 75'' nie istniały lub były szalenie drogie rzeczywiście nie było o czym pisać, ale dzisiaj kiedy 75'' jest w normalnej cenie, za chwilę będzie w takiej 82'' a potem 100'' itd. jak najbardziej trzeba ostrzec ludzi żeby dobrze rozważyli proj... Ile ludzi stać w Polsce na dedykowane salki do ekranów 130'' ? Większość ludzi mieszka w mieszkaniach gdzie mają po prostu w dużym pokoju cały sprzęt i gdzie max mogą mieć 100'' ekran (pomijam kwestię adaptacji pomieszczenia, która też nastręcza wiele problemów) I czy jest sens kupowania proja z uwagi na wielkość ? Jak można niebawem kupić będzie odpowiedni TV ? Mnie ta lekcja kosztowała 10k straty i dlatego założyłem ten temat...
Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak każdy cal średnicy wpływa na powierzchnie ekranu...

Ja zmieniłem tv w salonie z 79" na 75" i różnica w wielkość jest bardzo duża. Ale wolałem jakość.
Jednakże, między 75" a 100" to jest ogromna różnica.

Jak by w Europie Q90R był w 82" , jak był w Stanach, to bym brał, bez zastanawiania.
Szkoda, że tego rozmiaru w Europie nie sprzedawali, duża szkoda.
Nie rozumiem, skąd ta głupia polityka różnic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, raf7705 napisał:

Pewnie że na TV ten HDR będzie inny niż na JVC ale inny, a nie gorszy, czy lepszy.
Całkiem inaczej odbiera się się obraz z projektora, inaczej z telewizora.
Jak byś Vana, do auta sportowego porównał.
Oba mogą jechać 100km/h.
I co z tego wynika.... Nic.

To jeszcze inaczej zapytam: miałeś Epsona 7300.. Możesz pokusić się o porównanie do tych Samsungów ? Bo ja wszystko piszę na podstawie porównania do Epsona 9300 i tylko analizy parametrów JVC vs Q9FN, natomiast nie widziałem JVC w akcji...

Dla mnie Q9FN ZDEKLASOWAŁ Epsona w masakryczny sposób... Nie byłem w stanie do niego wrócić... Szczególnie jasne sceny... TV dał ogromną jasność... Czernie też bez porównania, ale mi osobiście bardziej przeszkadzały biele...

W wątku o Epsonie poruszałem z Tobą i szewim wielokrotnie problem np. takiej sceny gdzie do jasno oświetlonego pokoju wpada światło słoneczne - obraz robił się po prostu straszny... Ilekroć oglądałem na Epsonie jakiś film tylekroć się zastanawiałem czy będzie taka scena... Kontrast siadał strasznie... Oczywiście na Q9FN wygląda to pięknie, a z HDR bajecznie..

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mnie ta lekcja kosztowała 10k straty i dlatego założyłem ten temat...


Mnie kosztowała 5tys, że odrazu nie kupiłem JVC
To jeszcze inaczej zapytam: miałeś Epsona 7300.. Możesz pokusić się o porównanie do tych Samsungów ? Bo ja wszystko piszę na podstawie porównania do Epsona 9300 i tylko analizy parametrów JVC vs Q9FN, natomiast nie widziałem JVC w akcji...
Dla mnie Q9FN ZDEKLASOWAŁ Epsona w masakryczny sposób... Nie byłem w stanie do niego wrócić... Szczególnie jasne sceny... TV dał ogromną jasność... Czernie też bez porównania, ale mi osobiście bardziej przeszkadzały biele...
W wątku o Epsonie poruszałem z Tobą i szewim wielokrotnie problem np. takiej sceny gdzie do jasno oświetlonego pokoju wpada światło słoneczne - obraz robił się po prostu straszny... Ilekroć oglądałem na Epsonie jakiś film tylekroć się zastanawiałem czy będzie taka scena... Kontrast siadał strasznie... Oczywiście na Q9FN wygląda to pięknie, a z HDR bajecznie..
Powiedziałem Ci.
Nie porównuje żadnego TV, do żadnego projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam60 napisał:

No nie wiem czy idiotyczny... Internet jest pełen porównań: konsola vs pecet i dom vs mieszkanie czy pies vs kot... :)

Bo w interecie jest cala masa debili, ktorzy klikaja i ogladaja juz najdurniejsze naglowki. Ba, coz powiedziec, skoro TVP zrobila prawie narodowego barda z ... lidera zespolu disco polo a jeden z chetniej ogladanych programow w tv to tasiemiec o jakims lomardzie, a muzyczna (niegdys) telewizja serwuje mlodziezy serial o imprezowaniu/chlaniu/bzykaniu. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Bo w interecie jest cala masa debili, ktorzy klikaja i ogladaja juz najdurniejsze naglowki. Ba, coz powiedziec, skoro TVP zrobila prawie narodowego barda z ... lidera zespolu disco polo a jeden z chetniej ogladanych programow w tv to tasiemiec o jakims lomardzie, a muzyczna (niegdys) telewizja serwuje mlodziezy serial o imprezowaniu/chlaniu/bzykaniu. 

No co do barda się zgadzam... :) Natomiast akurat spór PC vs konsole wcale mi się nie wydaje "idiotyczny" i z takich dyskusji ludzie podejmują lepsze dla nich decyzje i liczę na to, że i ten temat tak się przysłuży... Tak samo mieszkanie vs dom... Mnóstwo ludzi się nad tym zastanawia... Sam mam kogoś z rodziny z takim dylematem więc nie wiem co tu ma być idiotycznego...

Ja kiedy kupowałem projektor spojrzałem co prawda na TV w 75', ale niestety tylko w tym czasie kiedy kupowałem Epsona, a nie spojrzałem jakie są plany dotyczące wydawania telewizorów w następnym roku... I to był ogromny błąd... W momencie jak kupowałem Epsona nie było żadnych TV 75' lub były koszmarnie drogie... W ciągu dosłownie roku - 2 lat sytuacja całkowicie się zmieniła... Więc jak ktoś obecnie chce kupić projektor wyłącznie dlatego, że nie ma w ofercie TV 100'' niech to dokładnie sprawdzi... I takie jest przesłanie tego wątku...

Nawet moi krytycy czy zagorzali fani projektorów jak @Bipo napisali, że topowe TV dają lepszą jakość co jest po prostu oczywistością... Jeśli odrzucić wielkość i "magię kina" a pozostawić cyferki i po prostu zwykły odbiór przez użytkowników projektory nie mają obecnie pod względem jakości oferowanego obrazu, startu do TV... Szczególnie to jest widoczne w HDR... Potwierdza to też gmeru, który pisał, że proj odkąd kupił TV 82'' leży w kącie...

Ja piszę po prostu prawdę, ale obrońcy projektorów mnie hejtowali głównie atakując personalnie... Jeśli bym miał mieć gorszą jakość i 100' i lepszą i 82' to wybrałbym tą 2 opcję i tak zrobiłem... Wciąż dyskusyjne może być o ile gorszy może być taki JVC do np. Q9FN... W przypadku Epsona 9300 wg. mnie to była 100% gorsza jakość... Obraz z TV jest dwa razy lepszy...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...