Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałeś 75", nie 82".

To po pierwsze.

 

Po drugie, od kiedy sprzedawcy ogłaszają swoje plany cenowe na kolejne lata?

 

Co niby miałeś sobie sprawdzić?

 

Takie informacje trzymają w tajemnicy,.do ostatnich dni.

 

 

Jak by JVC ogłosiło że będzie obniżka na x7900, to nigdy bym Epsona nie kupił

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, raf7705 napisał:

Wybrałeś 75", nie 82".

To po pierwsze.

Po drugie, od kiedy sprzedawcy ogłaszają swoje plany cenowe na kolejne lata?

Co niby miałeś sobie sprawdzić?

Takie informacje trzymają w tajemnicy,.do ostatnich dni.

Jak by JVC ogłosiło że będzie obniżka na x7900, to nigdy bym Epsona nie kupił emoji3.png

Raf wybrałem z przymusu 75'' bo większy mi nie wchodzi :) 82'' było by idealne u mnie... Większy TV jak i ekran większy niż 100'' nie mieszczą mi się...

Masz w sumie rację, że nawet jak bym mógł to nie miałem jak sprawdzić, a po 6 miesiącach się okazało jak źle zrobiłem ! Właśnie o to mi chodzi żeby ktoś nie kupił teraz sobie proja do ekranu 100' bo za pół roku może mieć w zbliżonej cenie TV 100''... Dlatego właśnie powstał ten wątek... Trendy są takie, że co 2 lata wchodzą coraz to wyższe TV, natomiast w projach niestety co dwa lata nie wychodzą coraz to lepsze, albo powstają, ale dla milionerów...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Raf wybrałem z przymusu 75'' bo większy mi nie wchodzi :) 82'' było by idealne u mnie... Większy TV jak i ekran większy niż 100'' nie mieszczą mi się...

Masz w sumie rację, że nawet jak bym mógł to nie miałem jak sprawdzić, a po 6 miesiącach się okazało jak źle zrobiłem ! Właśnie o to mi chodzi żeby ktoś nie kupił teraz sobie proja do ekranu 100' bo za pół roku może mieć w zbliżonej cenie TV 100''... Dlatego właśnie powstał ten wątek... Trendy są takie, że co 2 lata wchodzą coraz to wyższe TV, natomiast w projach niestety co dwa lata nie wychodzą coraz to lepsze, albo powstają, ale dla milionerów...

Tyle że trendy i calarze mają się nijak do różnic w wyświetlaniu i odbiorze obrazu z TV i z tandemu proj+ekran.  Projektor to magia kina, a telewizor to ... tylko telewizor.

Jeśli nie widzisz różnic to kup sobie ... telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam60 napisał:

Żeby była pełna jasność... Wiem, że minął rok i zapomnieliście co pisałem... W przypadku 120 - 130'' - wielkość obrazu oczywiście robi różnicę na korzyść projektorów... Ja skupiłem się głównie na JAKOŚCI i rozmiarach do 100'''... Pewno 120'' i więcej w formacie telewizyjnym będzie dostępne za 5 lat... Pisałem, że jak ktoś celuje w 100'' to powinien rozważyć trochę mniejszy 82'' dzisiaj i później 100'''... Pisałem też o trendach... Jak ktoś nie jest milionerem i dla niego 20k to duży wydatek to czy lepiej ma wydać teraz 20k na proj typu JVC czy może przeczekać kilka lat aż będą takie telewizory... ?

U mnie to nie jest kwestia co mi wystarczy, a co nie tylko do mnie do mieszkania wejdzie ekran max 100'''... Nie mam jak puścić 120 czy 130'' - nie mam salki.... Jak pisałem też w tym wątku w przypadku salek i możliwości posiadania ekranu 120'' czy 130'' na dzień dzisiejszy z uwagi na rozmiar jest to jakaś opcja... Natomiast ja mam tak, że jak wiem, że mogę mieć lepszą jakość na TV po prostu nie byłbym w stanie oglądać czegoś, nawet na większym ekranie wiedząc, że jest w gorszej jakości... Ale każdy ma inaczej... A tak naprawdę z 3m ja nawet nie obejmowałem wzrokiem ekranu 100'' bo było za blisko i uciekały mi szczegóły z boków..

@raf7705 ja mam 75'' jak w stopce :) Jest podane w stopce... Jak by mi wszedł to byłby i 82'' ale nie było większych Q9FN... Nie wiem jak jest w tym roku... SONY 82'' też mi by się nie zmieściło...

Wiem jedno - szybciej powstaną telewizory 120'' i więcej calowe niż projektory, które dorównają jakością topowym telewizorom... Pytanie tylko kiedy... Wynika to z tego, że producenci projektorów nigdy nie pomyśleli, że może to nie być tylko nisza, a była szansa między 2015 a 2020 kiedy telewizory pow. 65'' były bardzo drogie i ludzie zaczęli kupować projektory...

 

No i z tej wypowiedzi wynika, że kompletnie nie rozumiesz o co chodzi z obrazem w TV, a o co chodzi z projektora. I to jest sedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam60 napisał:

Tak samo mieszkanie vs dom... Mnóstwo ludzi się nad tym zastanawia... Sam mam kogoś z rodziny z takim dylematem więc nie wiem co tu ma być idiotycznego...

Choćby dlatego, że sam tytuł owego wątku zawiera już tezę i jedyne co starasz się osiągnąć, to przekazał że "moja racja jest mojsza niż twojsza". Czym innym jest opisywanie o swoich doświadczeniach w indywidualnych warunkach i odmiennych preferencjach a czym innym jest narzucanie innym swojej racji. Tego typu tematu są bez sensu jeśli dyskusja toczy się na takim poziomie. Na tym forum jak i na innych znajdziesz osoby które mają zarówno projektor jak i OLEDa/duży TV, którym i tak większą frajdę sprawia oglądanie ich na tym pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów w 4K na ekranie 135" robi robotę :)

OLED 77" to taki "podgląd" ;)

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Tyle że trendy i calarze mają się nijak do różnic w wyświetlaniu i odbiorze obrazu z TV i z tandemu proj+ekran.  Projektor to magia kina, a telewizor to ... tylko telewizor.

Jeśli nie widzisz różnic to kup sobie ... telewizor.

Nie projektor to niższy kontrast i niższa jakość w HDR, a Telewizor to wyższy kontrast i olśniewające efekty HDR ! Ja przez całe lata oglądałem filmy w trybie dynamicznym na TV. Obecnie w naturalnym... "Magia kina", która mi towarzyszyła prawie rok jednak mnie nie przekonała... Nie twierdzę, że to jest jakiś obiektywny wzór bo to tylko moje preferencje, ale i są takie osoby jak ja... Pisałem też i w tym wątku, że jak ktoś i na TV ogląda filmy w trybie "kino", ma niskie podświetlenie matrycy i nie musi mieć dużego kontrastu - dla niego wybór proja może być lepszy... Natomiast jeśli chodzi o HDR to tu nawet może i to nie pomóc o czym pisał MK... czyli nie ja, zwykły śmiertelnik tylko ekspert przez duże E... Także mamy wiele testów... Są na pierwszej stronie - zobacz jaki jest kontrast ANSII...

Rzeczywiście - obraz z proja robi fajny klimacik, jest duży ekran, ale jak człowiek się zastanawia czy nie będzie sceny gdzie promienie słoneczne wpadają do pokoju i jak się na takiej scenie zdegraduje kontrast to chyba coś nie tak... Biele jak pisałem są po prostu jak dla mnie straszne...

Przez cały wątek osoby chcące uchodzić za ekspertów jedyne co potrafią to mnie obrażać albo pisać puste frazesy w stylu: "LM na ekranie 135'' robi robotę", a OLED to "podgląd".. Akurat też przed chwilą oglądałem PSG i mecze na proju to była totalna masakra... Obraz mdły jak to w projach... Oprócz wielkości i klimatu Z CZYM SIĘ W PEŁNI zgadzam, nic więcej na dzień dzisiejszy projektory nie mają do zaproponowania... Jeśli ktoś ma pełną świadomość, że wydaje 20k tylko z tego powodu ok ... Chodzi tylko o to, żeby miał taką świadomość..

@raf7705 na czym oglądasz LM ? Jak kolega barnaba na proju czy na TV ?

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam60 napisał:

Przez cały wątek osoby chcące uchodzić za ekspertów jedyne co potrafią to mnie obrażać albo pisać puste frazesy w stylu: "LM na ekranie 135'' robi robotę", a OLED to "podgląd".. Akurat też przed chwilą oglądałem PSG i mecze na proju to była totalna masakra... Obraz mdły jak to w projach... Oprócz wielkości i klimatu Z CZYM SIĘ W PEŁNI zgadzam, nic więcej na dzień dzisiejszy projektory nie mają do zaproponowania... Jeśli ktoś ma pełną świadomość, że wydaje 20k tylko z tego powodu ok ... Chodzi tylko o to, żeby miał taką świadomość..

 

Ty jednak jesteś ograniczony :( Mdło to się robi, czytając twoje wypociny 😈

Napisałem, że oglądam na projektorze i jednocześnie porównuję do OLED. Musiałoby mnie coś zmusić, żebym wybrał oglądanie tego widowiska na "małym" (77) ekranie, skoro mam do dyspozycji duży, o znakomitej jakości.

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu troll Barnaba daje popisy i obraża innych. Dziwne że jeszcze bana nie wyłapał 🙄

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




[mention=155330]raf7705[/mention] na czym oglądasz LM ? Jak kolega barnaba na proju czy na TV ?
 
 


To, że polubiłem, jakiś post, nie znaczy że robię to samo.

Jeśli miałbym oglądać sport, to tylko na telewizorze.
Dla mnie projektor, jest do filmów kinowych, niczego innego.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam60 napisał:

Magia kina", która mi towarzyszyła prawie rok jednak mnie nie przekonała...

Z tego co pamiętam mając projektor 4k oglądałeś na nim swoją kolekcję DVD i nawet wrzucaleś zdjecia jak "dobrze" to wygląda. 🤔🤣

Swoją drogą ciekaw jestem ile projektorów z wyższej półki mialeś okazję przetestować, że chcesz uchodzić tu niemal za eksperta.

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam60 napisał:

Rzeczywiście - obraz z proja robi fajny klimacik, jest duży ekran, ale jak człowiek się zastanawia czy nie będzie sceny gdzie promienie słoneczne wpadają do pokoju i jak się na takiej scenie zdegraduje kontrast to chyba coś nie tak... Biele jak pisałem są po prostu jak dla mnie straszne...

 

 

 

I wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 01:12, LV426 napisał:

I znowu troll Barnaba daje popisy i obraża innych. Dziwne że jeszcze bana nie wyłapał

Na tym forum nie istnieje moderacja... Musisz dopiero kogoś wyzwać od k. i ch. żeby dostać bana... 🤔 Dlatego też przestałem się tu udzielać...

W dniu 13.08.2020 o 08:17, MarianPaz napisał:

Z tego co pamiętam mając projektor 4k oglądałeś na nim swoją kolekcję DVD i nawet wrzucaleś zdjecia jak "dobrze" to wygląda. 🤔🤣

Swoją drogą ciekaw jestem ile projektorów z wyższej półki mialeś okazję przetestować, że chcesz uchodzić tu niemal za eksperta.

Nie chcę broń, boże uchodzić za eksperta... Nie mam  takich aspiracji... Wyrażam tylko swoje zdanie... Przetestowałem w ciągu 2 miesięcy ok 5 projektorów, ale nie były z wyższej półki... Z wyższej tylko Epson 9300

W dniu 13.08.2020 o 09:27, pmcomp napisał:

I wszystko w temacie.

Ale o co ci chodzi ? Jak zwykle bardzo konstruktywna odpowiedź... W wątku o Epsonie 9300 zwracałem na to uwagę... Pokazywałem zdjęcia i koledzy mi przyznali rację... Na Epsonie 9300 tak było i nic się nie poradzi... Takie miał "osiągi"... Piszesz jak bym sobie coś wymyślił, a miałeś kiedyś do czynienia z Epsonem 9300 czy 9400 ?

W dniu 13.08.2020 o 02:26, raf7705 napisał:

To, że polubiłem, jakiś post, nie znaczy że robię to samo.

Jeśli miałbym oglądać sport, to tylko na telewizorze.
Dla mnie projektor, jest do filmów kinowych, niczego innego.

No to się cieszę, że jednak nie jesteś jak @Barnaba i rozmiar nie zawsze decyduje... 😁

W dniu 13.08.2020 o 08:17, MarianPaz napisał:

Z tego co pamiętam mając projektor 4k oglądałeś na nim swoją kolekcję DVD i nawet wrzucaleś zdjecia jak "dobrze" to wygląda. 🤔🤣

 

Tak - dokładnie tak było... Wielkość ekranu + to, że miałem budżetowy model TV Samsunga spowodowała, że przez rok byłem zachwycony Epsonem z tym jednym zastrzeżeniem - tej sceny, o której pisałem... Natomiast po porównaniu z Q9FN wszystko się zmieniło bo ten TV zdeklasował projektor... Dodam, że wcześniejszy model Samsunga jaki miałem, jakiś budżetowy MU, też 75'' miał gorszy obraz niż Epson... To też dowodzi jak ogromną różnicę robią topowe LEDY/OLEDY w stosunku do modeli budżetowych - przynajmniej w Samsungu bo może w SONY nie ma takiej przepaści..

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze choć pewno już o tym gdzieś pisałem, że im starszy film (nawet remasterowany do 4K) tym lepiej się ogląda go na projektorze... Po prostu kiedyś nie było takich efektów i techniki jak dzisiaj... Pięknie na projektorach wygląda np. taka "Sprawa Kramerów", natomiast każdy kto porówna Star Wars Ostatni Jedi w UHD 4K to po prostu Samsung Q9FN tworzy coś tak wielkiego czego nie uda się zobaczyć na proju... Zresztą tu cyferki są bezlitosne jeśli chodzi o możliwość wygenerowania jasności przez proje i topowe TV...

Przy zmianie (właściwie wymuszonej) z Epsona 9300 na TV Q9FN wziąłem pod uwagę wszystkie plusy i minusy... Zadecydowało to, że od momentu jak kupiłem TV oprócz "Romy" nie obejrzałem na proju ANI JEDNEGO filmu... 59 filmów na TV, 1 na proju... Z 10 filmów oglądałem testowo z podglądem na żywo... Ja mam u siebie taką możliwość, że mogę ekran zsunąć do połowy i połowa to był obraz z proja, a połowa z TV (bo TV stoi tuż pod ekranem spuszczanym z sufitu)... Po prostu obraz pod każdym możliwym względem przemawiał na korzyść Q9FN...

Inną bardzo ważną przesłanką było to, że uświadomiłem sobie, że po prostu z odległości 2,8m nie obejmuję wzrokiem obrazu o wielkości 100''... Po przesiadce z TV 65'' to było jak zachłyśnięcie się wygłodniałego dziecka w sklepie z cukierkami gdzie wszystko może zjeść... Po pewnym czasie zaczyna rozumieć, że nie jest w stanie zjeść wszystkiego... Tak właśnie jest i w moim przypadku z ekranem 100'' i odległością 2,8m... Zresztą nie tylko ze mną... Były u mnie różne osoby z 20 łącznie i wszyscy stwierdzili, że to 100'' z tej odległości jest za duże i tak samo oceniali w kwestii jakości generowanego obrazu... To nie byli żadni eksperci.. Zwykłe osoby z rodziny i znajomi...

Jak wiecie w wątku o Epsonie 9300 zachwycałem się tym projektorem i to było wszystko prawda... Odkrywanie nowych szczegółów itd. To było dla mnie jak objawienie... I bardzo, bardzo, bardzo chciałem iść tą samą drogą co @raf7705 i zostawić sobie proj do filmów, a TV do reszty... Taki był też zresztą zamysł kiedy kupowałem TV... Natomiast deklasacja obrazu była taka jak wczoraj Bayern zdeklasował Barcelonę (2:8 jak ktoś nie ogląda LM) 😀

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 12:52, Adam60 napisał:

Po prostu obraz pod każdym możliwym względem przemawiał na korzyść Q9FN...

A od kiedy Epson 9300 to referencja wśród projektorów? Może gdybyś choć raz w życiu widział JVC w akcji, to miałbyś nieco inne zdanie. Poza tym obejrzenie tego filmu z JVC na około trzykrotnie większym ekranie niż Twój z pewnością robi większe WOW.

BTW ja swoje 100 cali oglądam z odległości około 2.8m, zwłaszcza jeśli jest w 2.40:1 i wcale obraz nie jest za duży - w kinie zwykle siadam w połowie odległości od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarianPaz napisał:

A od kiedy Epson 9300 to referencja wśród projektorów? Może gdybyś choć raz w życiu widział JVC w akcji, to miałbyś nieco inne zdanie.

Jest to możliwe, ale mało prawdopodobne bo po prostu chyba jednak technologia projekcyjna to nie jest mój ulubiony sposób odbioru. Z pewnością jak bym miał wystarczająco dużo kasy sprawdziłbym JVC, ale nie chcę wydawać 20k w ciemno... No i cyferki też coś mówią - co pokazałem na 1 stronie... Jak ktoś lubi wysoki kontrast, oszałamiające efekty HDR to jakościowo jednak nie dla niego proje... no chyba, że rozmiar mu to rekompensuje...

Cytat

Poza tym obejrzenie tego filmu z JVC na około trzykrotnie większym ekranie niż Twój z pewnością robi większe WOW.

To akurat nie jest możliwe bo nie mam warunków do 130'' tylko max 100'' - jak bym miał byłby to z pewnością dodatkowy argument za projem

Cytat

BTW ja swoje 100 cali oglądam z odległości około 2.8m, zwłaszcza jeśli jest w 2.40:1 i wcale obraz nie jest za duży - w kinie zwykle siadam w połowie odległości od ekranu.

To znaczy, że chyba ze mną i moimi znajomymi i rodziną jest jakiś problem bo dla nas po prostu obraz był za duży... Umykały szczegóły po bokach... Szczególnie w pełnym 16:9... W 2.40:1 nie było tak bardzo źle...

Jak bym miał wolne 50k z pewnością bym wymienił TV na 85'' i dokupił np JVC choć różnica między 100'' (proj) a 85'' (TV) już jest o wiele mniejsza więc jeszcze przydało by się na nowe mieszkanko..

W każdym razie jak ktoś jest tak miły to może mi przelać te 50k i niezwłocznie kupię proja... Jest tyle zrzutek na matki czy inne osoby w potrzebie, a jakoś na nowy projektor nikt nie daje... Hahahahaha... 😀 A ja jestem wielkim pasjonatem technologii... Na pewno 85'' w salonie i 130'' w salce to byłby dla mnie raj... Ale nie wiem czy tak jak raf byłbym w stanie oglądać wszystkie filmy na proju... Na razie muszę dokonywać określonych wyborów, a w mojej sytuacji i w sumie obiektywnie też wolę zmienić TV na 85''...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

To jednak będzie Q95T emoji3.png

Będzie ten, albo jego następca bo nie stać mnie żeby co rok czy dwa zmieniać sprzęt po 20k 😀 Ale nie zaszkodzi pomyśleć... 🤔 I w nocy o 3 jak jakiś oszołom mierzyłem długość ścian gdzie by tego 85''' dać... 😁

Ale też możliwe, że wezmę jakiegoś SONY (ale nie OLED) bo na gwiazdkę kupiłem mamie średnio budżetowy SONY i naprawdę ładnie gra... Oczywiście czernie to wiadomo czy HDR, ale generuje naprawdę niezły obraz jak na takie pieniądze, a jak ja miałem budżetowego Samsunga to był jednak gorszy... Tak więc obie opcje będę brał pod uwagę...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Adam60 napisał:

To znaczy, że chyba ze mną i moimi znajomymi i rodziną jest jakiś problem bo dla nas po prostu obraz był za duży...

Jeśli ktoś na codzień nie ma styczności z tak dużym ekranem, to nic dziwnego. Mi też na początku obraz wydawał się duży, ale z czasem się oswoiłem i dziś muszę przybliżać fotel.

54 minuty temu, Adam60 napisał:

No i cyferki też coś mówią -

Aha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 02:26, raf7705 napisał:

Jeśli miałbym oglądać sport, to tylko na telewizorze.
Dla mnie projektor, jest do filmów kinowych, niczego innego.

Magia kina działa jednak w sporcie :)

Transmisja polsatowska (ipla), więc "średnia" ale 4K, więc pewien poziom jakości na szczęście zachowany.

Niezłe udźwiękowienie rodem z gier FIFA. Wszytko razem daje niezwykły efekt :) 

Bardzo polecam sport na projektorze.IMG_6553.thumb.jpg.cfce1403ae87b9211836ea2555452741.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xisiek napisał:

@Barnaba ile cali? :)

135 (w odniesieniu do 16/9)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma zartow. A z jakij odleglosci (cirka) zaczyna  juz przeszkadzac  niska jakosc sygnalu przy sporcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Xisiek napisał:

No to nie ma zartow. A z jakij odleglosci (cirka) zaczyna  juz przeszkadzac  niska jakosc sygnalu przy sporcie?

Generalnie przeszkadza wszystko, co nie jest 4K.

Nie dlatego, że jest 2K, ale dlatego, że niemiłosiernie kompresują przekaz, no i na wielkim ekranie jest słabo.

Ja oglądam z 3,5 m - optymalnie dobrana odległość z zakresu 0-7.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
135 (w odniesieniu do 16/9)
A ja tu widzę format kinowy i obrazem wyjechałeś, za ekran, dobrze widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...